*

Αποστολέας Θέμα: Επικειμενοι διορισμοί.Ποσοι είστε διατεθειμένοι να βάλετε το κουτάκι;  (Αναγνώστηκε 9690 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Καλημέρα, μετά από 11 χρόνια αναπλήρωσης, θεωρώ ότι θα είμαι εντός κατανομής και κλίνω προς το κουτάκι. Όλα δηλαδή μέσα, χωρίς να έχω ιδέα με ποια κριτήρια θα μπουν σε σειρά οι περιοχές. Κι εγώ για Κρήτη ενδιαφέρομαι. Να ρωτήσω, όταν θα κληθουμε για δήλωση περιοχών, θα γνωρίζουμε πόσες θέσεις θα δοθούν σε κάθε νομο ανά ειδικότητα;
Ναι αριθμό θα ξέρεις ανα ΝΟΜΟ. Δλδ πχ 80 ΠΕ70 Χανιά, 150 ΠΕ70 Ηράκλειο, τώρα ΠΟΥ είναι θα είναι αυτές προωρινές τοποθετησεις (1χρονο) οι οργανικές(2ρο χρονο) κ ΚΥΡΙΩΣ  τι μόρια θα έχεις εσυ σε σχέση με τους άλλους στο νομό κ που θα καταλήξεις, ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΑΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ.

Γιατί ΕΙΔΙΚΑ ΚΡΗΤΗ αν και νησί ειναι μια κατηγορία μόνη της με ΠΑΡΑ πολλά κενά σε ΠΑΡΑ πολλά χωριά με τεράστιες χιλιομετρικές αποστάσεις.

 Χανιά είναι κ ο Πλατανιάς που είναι ένα 20λεπτο, Χανιά είναι και η πανεμορφη κατα τα άλλα  Ανωπολη στα Σφακιά  όμως , που από τις στροφές κ τους γκρεμούς όταν καταβαίνεις απο το αυτοκίνητο θες κανα τέταρτο να συνέλθεις.  ;D Αυτά οι Κρητικοί ή όσοι έχουν κάνει Κρήτη τα ξέρουνε πανω κατω, οι άλλοι πρέπει να τα ψάξουνε  ;D.

Εγω νομίζω ότι οι περισσότεροι θα βαλουν πρώτα αυτά που θέλουν  , μετά αυτά που δεν θέλουν για ασφάλεια κ μετά θα κάνουν το σταυρό τους.  ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πάντως εχει κι ένα καλό ότι θα τους πάρει όλους φέτος. όσοι ιδιωτικοί μπήκαν πέρυσι για πρώτη φορά στους πίνακες καθώς δεν έχουν συμπληρωσει 24 μηνες συμβασιουχου στο δημόσιο θα τους προσπεράσει το συστημα

Αποσυνδεδεμένος Ίριδα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πάλι καλά που θα ξέρουμε τουλάχιστον πού βαδίζουμε με τα κενά ανά περιοχη, τι πιθανότητες έχουμε κλπ. Όσο για την Κρήτη ναι, έχει όντως άπειρα κενά και άδειασε κι άλλο φετος, αλλα το θέμα είναι τι θα δώσουν τελικα

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Διευκρίνιση:

Το κουτάκι ως προς την αποδοχή πρόσληψης αναπληρωτών/διορισμού μονίμων έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια. Θα παρέχεται η δυνατότητα να δηλώσετε όλες τις περιοχές στις οποίες θα δοθούν κενά. Με άλλα λόγια λόγια θα γνωρίζετε πόσα είναι τα κενά και σε ποιες περιοχές χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι θα ανοίξουν όλες οι περιοχές στην Ελλάδα (για παράδειγμα στους δασκάλους Ειδικής σύμφωνα με την 3ΕΑ/2019, δεν "άνοιξαν" οργανικά στο νομό Ιωαννίνων, στις ΠΕ60ΕΑΕ δεν άνοιξε η Α' Θεσσαλονίκης κ.ο.κ.).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Κι εγώ εάν ολα πάνε καλα πιστευω θα διοριστώ.Ετων 47 ,15 χρονια αναπλήρωσης,παιδιά δυο, το ενα 20 ετων.Θα δηλώσω εαν ολα πάνε καλα ξαναλέω εκει που θέλω αρχικά και μετα παντού ,κι ο Θεος βοηθός.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Είναι δυνατόν να δώσουν περιοχή με 5π.χ κενά στη λίστα και μετά να μην διοριστεί κάνεις εκεί;Επίσης σίγουρα δίνουν και αριθμό κενών;γιατί εγώ ήξερα ότι δίνουν μόνο νομους;

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
ΠΕ 06,ψηλά στον πίνακα, θα δηλώσω τα κενά στην Αττική και μετά τους γύρω νομούς. Θεωρώ πως ο καθένας σταθμίζει με τα δικά του κριτήρια (οικογενειακά, οικονομικά, υποχρεώσεις κλπ...).

Αποσυνδεδεμένος christos7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι αγώνες για δωρεάν δημόσια παιδεία συνεχίζονται!
    • Προφίλ
Είναι δυνατόν να δώσουν περιοχή με 5π.χ κενά στη λίστα και μετά να μην διοριστεί κάνεις εκεί;Επίσης σίγουρα δίνουν και αριθμό κενών;γιατί εγώ ήξερα ότι δίνουν μόνο νομους;
Θα δώσουν αναλυτικά τα κενά σε κάθε νομό. Τα κενά πανελλαδικά που θα δοθούν για διορισμό θα είναι τοσα ακριβώς όσοι και οι διορισμοί.

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ,αν δώσουν τα κενά αναλυτικά θα μας βοηθήσουν πολύ στην επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Είναι δυνατόν να δώσουν περιοχή με 5π.χ κενά στη λίστα και μετά να μην διοριστεί κάνεις εκεί;Επίσης σίγουρα δίνουν και αριθμό κενών;γιατί εγώ ήξερα ότι δίνουν μόνο νομους;

1. Όσα κενά και να δώσει σε μία περιοχή είναι σίγουρο ότι θα καλυφθούν καθώς, στην πρόσκληση για διορισμό, παρέχεται το δικαίωμα να κάνουν αίτηση ΟΛΟΙ όσοι βρίσκονται στον τελικούς αξιολογικούς πίνακες.
Σκέψου το περίπου όπως στους αναπληρωτές. Η Δ Δωδεκανήσου θα καλυφθεί ακόμα και προς το τέλος του πίνακα.
2. Ναι, θα δοθεί αριθμός κενών ανά περιοχή. Ρίξε μια ματιά εδώ στην εγκύκλιο για διορισμό σε κενές οργανικές θέσεις σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, σε εφαρμογή των διατάξεων του άρθρου 62 του ν.4589/2019 (Α΄ 13), υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης: https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2020/99231_%CE%951_%CE%A5.%CE%91._%CE%A0%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7_%CE%A9%CE%9B%CE%92%CE%A746%CE%9C%CE%A4%CE%9B%CE%97-3%CE%A54.pdf

Υ.Γ. Στην Ειδική νομίζω έμειναν μετρημένες στα δάχτυλα πιστώσεις διορισμών αδιάθετες καθώς για παράδειγμα δεν βρέθηκε εργοθεραπευτής με νοηματική. Ωστόσο, το καθεστώς εκεί ήταν διαφορετικό καθώς στους κύριους πίνακες υπήρχαν ειδικά τυπικά προσόντα όπως Braille, ΕΝΓ κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Βασικα εννοούσα να δώσει το υπουργείο μια περιοχή στη λίστα για διορισμό και το ίδιο το υπουργείο να επιλέξει να μη διορίσει κανέναν εκεί,φαντάζομαι δε γίνεται αν οι θέσεις για διορισμό είναι ακριβώς όσοι και οι διοριστεοι.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Χμμ, παιδια, αν έχω καταλαβει καλά, με το νέο νόμο κ την αξιολόγηση, δεν εξασφαλίζεις μονιμότητα μετά τη διετία, αν η αξιολόγηση σου δεν είναι καλή. Έχεις άλλη μια ευκαιρία, για άλλη μια διετία κ αν κ τότε δεν αξιολογηθεις καλά, χάνεις την θεση. Δεν ξέρω βέβαια αν θα επηρεάσει αυτό κάποιον, στο τι θα δηλώσει από περιοχές. Πχ θα πας στην άλλη ακρη κ θα φέρεις τα πανω κάτω στα 40 σου, αν δεν είναι σίγουρη η μονιμότητα? Αναρωτιέμαι..

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Χμμ, παιδια, αν έχω καταλαβει καλά, με το νέο νόμο κ την αξιολόγηση, δεν εξασφαλίζεις μονιμότητα μετά τη διετία, αν η αξιολόγηση σου δεν είναι καλή. Έχεις άλλη μια ευκαιρία, για άλλη μια διετία κ αν κ τότε δεν αξιολογηθεις καλά, χάνεις την θεση. Δεν ξέρω βέβαια αν θα επηρεάσει αυτό κάποιον, στο τι θα δηλώσει από περιοχές. Πχ θα πας στην άλλη ακρη κ θα φέρεις τα πανω κάτω στα 40 σου, αν δεν είναι σίγουρη η μονιμότητα? Αναρωτιέμαι..

Δεν νομιζω να μην περασουν την αξιολογηση οσοι δουλευουν στα σχολεια τοσα και τοσα χρονια.. Στην τελική αν ενας 40+ τα αλλαξει ολα στην ζωη του και καποιος με κακια του κοψει την μονιμοτητα αυτο ειναι προβλημα του αλλου και θα επωμιστεί τις συνέπειες δεν ειμαστε ουτε παιδια ουτε παιχνιδια καποιου
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος christos7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι αγώνες για δωρεάν δημόσια παιδεία συνεχίζονται!
    • Προφίλ
Δεν νομιζω να μην περασουν την αξιολογηση οσοι δουλευουν στα σχολεια τοσα και τοσα χρονια.. Στην τελική αν ενας 40+ τα αλλαξει ολα στην ζωη του και καποιος με κακια του κοψει την μονιμοτητα αυτο ειναι προβλημα του αλλου και θα επωμιστεί τις συνέπειες δεν ειμαστε ουτε παιδια ουτε παιχνιδια καποιου
Ποιες συνεπεις θα επωμιστεί; Στο έλεος του κάθε κομπλεξικού με εξουσία θα είμαστε. Λες και δεν ξέρουμε τι γίνεται στην Αγγλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 399
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 388

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.