*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχες διορισμων  (Αναγνώστηκε 13001 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Περιοχες διορισμων
« στις: Ιούλιος 14, 2021, 07:28:22 μμ »
Τι περιοχες πιστευετε θα δωσει? Με σειρα κοντα στο 1300 στον εκκαθαρισμενο πιστευετε οτι καποιος πιανει Αττικη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχες διορισμων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:35:49 »

Αποσυνδεδεμένος akatamakatasoukoutoumpe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 14, 2021, 09:11:21 μμ »
αν σκεφτείς ότι πολλές που βρισκονται πρώτες δδλώνουν επαρχία γιατί όχι.. η β ανατολική αττική και η δ Άθήνας έχουν πολλά κενα..

Αποσυνδεδεμένος maria.1989.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 14, 2021, 10:14:02 μμ »
Φυσικά κ θα πιάσεις Αττική! Για δες τις προηγούμενες χρονιές πού πήγαμε όσοι είμαστε ψηλά στον πίνακα. Δεν την θέλουν όλοι την Αττική. Ειδικότερα όσοι έχουμε μεγαλώσει στην επαρχία κ μας αρέσει, προτιμάμε πχ.Βοιωτια ή ακόμα κ Εύβοια.

Αποσυνδεδεμένος Αδιάφορος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 14, 2021, 10:24:23 μμ »
Τι περιοχες πιστευετε θα δωσει? Με σειρα κοντα στο 1300 στον εκκαθαρισμενο πιστευετε οτι καποιος πιανει Αττικη?
*Στους πε80 ουτε με 300 δεν παιζει θεση ουτε στο Καστελόριζο ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2021, 09:26:34 πμ από Αδιάφορος »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχες διορισμων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:35:49 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 15, 2021, 12:35:16 πμ »
 Eυχαριστω κοριτσια για την ενθαρρυνση αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι οι νομοι της αττικης δινουν λιγα οργανικα κενα με βαση τους πινακες που εχουν βγει σε σχεση με τα λειτουργικα κενα τους το ξερω οτι υπαρχουν πολλα λειτουργικα κενα για την ευρυτερη αττικη δινει περισσοτερα οργανικα κενα να δουμε βεβαια και τι κενα θα δωσουν η δ αθηνας για παραδειγμα απο οτι ειδα στουςπινακες δεν δινει οργανικο κενο.

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 15, 2021, 09:05:17 πμ »
Καλημέρα και από εμένα. Μιλάμε για νηπιαγωγούς;Εγω με θέση 1365 στον εκκαθαρισμενο  φοβάμαι ότι δεν πιάνω Κρήτη που θέλω, κατά προτίμηση  Ρέθυμνο  ή Ηράκλειο και σκέφτομαι ότι θα  χρειαστεί να δηλώσω και  Δωδεκάνησα. Και ήμουν σίγουρη πως η Αθήνα θα καλυφθεί  στις πρώτες  100αδες.Αληθεια ποιες περιοχές πιστεύετε ότι θα έχουν την περισσότερη ζήτηση?Εξαρτάται  βέβαια και ποια κενά και σε ποιους νομούς θα τ δώσουν αλλά  θα ήθελα και τη γνώμη σας.
  Και κάτι που επίσης με προβληματίζει, είναι ότι δεν έχει ξεκαθαριστεί αν της ειδικής φεύγουν  η θα έχουν δικαίωμα δήλωσης περιοχών. Στο fb και σε διάφορες ομάδες  εκπαιδευτικών στο viber  αναφέρουν ότι αν οι δηλώσεις περιοχών γίνουν μετά τις  19/8,κατά την οποία κλείνει ένας  χρόνος από τον διορισμό τους  στην ειδική, έχουν το δικαίωμα. Και αυτό  θα ανατρέψει  πολλά  δεδομένα...Δεν γνωρίζω αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 15, 2021, 09:42:40 πμ »
Καλημέρα και από εμένα. Μιλάμε για νηπιαγωγούς;Εγω με θέση 1365 στον εκκαθαρισμενο  φοβάμαι ότι δεν πιάνω Κρήτη που θέλω, κατά προτίμηση  Ρέθυμνο  ή Ηράκλειο και σκέφτομαι ότι θα  χρειαστεί να δηλώσω και  Δωδεκάνησα. Και ήμουν σίγουρη πως η Αθήνα θα καλυφθεί  στις πρώτες  100αδες.Αληθεια ποιες περιοχές πιστεύετε ότι θα έχουν την περισσότερη ζήτηση?Εξαρτάται  βέβαια και ποια κενά και σε ποιους νομούς θα τ δώσουν αλλά  θα ήθελα και τη γνώμη σας.
  Και κάτι που επίσης με προβληματίζει, είναι ότι δεν έχει ξεκαθαριστεί αν της ειδικής φεύγουν  η θα έχουν δικαίωμα δήλωσης περιοχών. Στο fb και σε διάφορες ομάδες  εκπαιδευτικών στο viber  αναφέρουν ότι αν οι δηλώσεις περιοχών γίνουν μετά τις  19/8,κατά την οποία κλείνει ένας  χρόνος από τον διορισμό τους  στην ειδική, έχουν το δικαίωμα. Και αυτό  θα ανατρέψει  πολλά  δεδομένα...Δεν γνωρίζω αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο βέβαια.

Μην ακούς τι λέει ο ένας και ο άλλος στο fb. Ναι, αν παρέλθει αυτή η ημερομηνία και το θέμα δε ρυθμιστεί διαφορετικά θα μπορούν. Δεν πρόκειται να παρέλθει αυτή η ημερομηνία.

Τώρα για το άλλο που ρωτάς... Σε εσάς υπάρχουν περίπου 600 οργανικά κενά που δε θα καλυφθούν με διορισμους. Μπορεί να μη δώσει πολλά στα μεγάλα αστικά κέντρα και να παίξει η επαρχία με 100/100 κάλυψη. Αν θες να είσαι σίγουρη για διορισμό βάλε τα όλα, αν μπορείς βέβαια να πας. Διαφορετικά ρισκάρεις.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 15, 2021, 10:48:48 πμ »
Ναι για νηπιαγωγους μιλω γι αυτο το βαλα στο αναλογο θεμα μαζι με τις περιοχες θα δωσουν και αριθμο σε καθε περιοχη? Μονο 600 οργανικα κενα εχουμε?  αρα θα δωσει και λειτουργικα κενα για διορισμους. Εχω δει περιπου τι περιοχες βαζουν οι πιο πανω μου στην πρωτη φαση αναπληρωτων αλλα και παλι ειναι τι θα δωσει το λεκανοπεδιο.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 15, 2021, 10:51:57 πμ »
Ναι για νηπιαγωγους μιλω γι αυτο το βαλα στο αναλογο θεμα μαζι με τις περιοχες θα δωσουν και αριθμο σε καθε περιοχη? Μονο 600 οργανικα κενα εχουμε?  αρα θα δωσει και λειτουργικα κενα για διορισμους. Εχω δει περιπου τι περιοχες βαζουν οι πιο πανω μου στην πρωτη φαση αναπληρωτων αλλα και παλι ειναι τι θα δωσει το λεκανοπεδιο.

Οχι, 2100 έχετε σχεδον, μείον τους 1500 διορισμούς = περίπου 600 δε θα δοθούν από αυτά που είναι στην εγκύκλιο των μετατάξεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2021, 10:53:28 πμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 15, 2021, 11:39:59 πμ »
Αρα τα οργανικα που ειναι στην εγκυκλιο μεταταξεων θα τα καλυψουν ολα?

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 15, 2021, 11:44:08 πμ »
Αρα τα οργανικα που ειναι στην εγκυκλιο μεταταξεων θα τα καλυψουν ολα?

Πως θα τα καλυψουν ολα οταν σου λεει οτι εχετε 2064 οργανικά κενα και θα διορισει 1500?
Λογικά τα κενα σε αθηνα θεσσαλονικη και μεγαλες πολης δεν θα τα δωσει γιατι εκει δεν εγιναν μεταθεσεις. Θα καλύψει λογικά ολα τα νησια και την πελοποννησσο και τον εβρο
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 15, 2021, 11:50:18 πμ »
Αυτά τα οργανικά κενά της εγκυκλίου μετατάξεων είναι όσα έμειναν μετά από τις μεταθέσεις. Άρα εκεί ικανοποιήθηκαν όλες οι αιτήσεις μετάθεσης. Ωστόσο, το υπουργείο θα προτιμήσει να γεμίσει με μόνιμους τα νησιά και τα δύσκολα μέρη γενικά, όχι τα αστικά κέντρα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 15, 2021, 12:22:53 μμ »
Μαλιστα τωρα καταλαβα αρα ουτε στους νηπιαγωγους θα δωσει αττικη?  αφου ικανοποιηθηκαν ολες οι μεταθεσεις

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Περιοχες διορισμων
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 15, 2021, 12:25:40 μμ »
Μαλιστα τωρα καταλαβα αρα ουτε στους νηπιαγωγους θα δωσει αττικη?  αφου ικανοποιηθηκαν ολες οι μεταθεσεις

Λοιπόν, σε όλα τα κενά στη εγκύκλιο μεταταξεων μπορεί να γίνει διορισμος. Αλλά 600 από αυτά δε θα δοθούν όπως σου έγραψα παραπάνω. Εικάζεται ότι αυτά που δε θα δοθούν θα είναι στα μεγάλα αστικά κέντρα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 334
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 308
Σύνολο: 311

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.