*

Αποστολέας Θέμα: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών  (Αναγνώστηκε 143050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #490 στις: Ιούλιος 28, 2021, 08:38:54 πμ »
Στα μισά του πίνακα & από Βόρεια Ελλάδα, έχεις επιλογή πέρα από τους νομούς της Βόρειας Ελλάδας που είδα πως δόθηκαν (Καστοριά, Χαλκιδική, Κιλκίς, Ροδόπη) να βάλεις και Θεσπρωτία, Φθιώτιδα, Ευρυτανία, Φωκίδα, Βοιωτία, ακόμη και Πελ/νησο (αν δε θέλεις Αττική) και προς θεού, μην μπλέξεις με νησιά! Άφησε τους τελευταίους του πίνακα να τα σκέφτονται αυτά.
Το νησί είναι νησί (με ό,τι αυτό συνεπάγεται, με τις δυσκολίες του χειμώνα στη μετακίνηση, στους γιατρούς & τα Νοσοκομεία, την ακρίβεια κλπ.) και υπάρχει περίπτωση να ΚΑΘΗΛΩΘΕΙΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ. Πολλοί το προσπερνούν αυτό και νομίζουν ότι θα γυρίσουν πίσω στα μέρη τους μετά τη 2ετία, κάτι που είναι αβέβαιο. Ρωτήστε και κανέναν παλιότερο. Συνάδελφος που ήξερα από Θεσ/νίκη, καθηλωμένος για χρόνια στις Κυκλάδες, έκανε πάρτυ όταν πήρε μετάθεση για νομό της Πελ/νήσου (εσύ έχεις και πιο κοντινές σου επιλογές).
Κατά τη γνώμη μου είναι ανεξήγητο όσοι έχετε σειρά κάτω από το 800, να σκέφτεστε τα νησιά στις προτιμήσεις σας (εκτός κι αν κατάγεστε από αυτά).
Και εγω συμφωνώ με αυτα που λες! Γιατι αν προσπερασουν τις περιοχές που μενουν στη στερια θα καλυφθούν απο αλλους οργανικα. Και δε ξερουμε μετα τη διετια αν ανοιξουν. Επισης το θεωρώ κουλο να διοριστει καποιος σε νησι μακρια ενω μπορει στερια και εστω 3 ωρες απο το σπίτι του...και μετα στις μεταθέσεις να βαζει στις 15 επιλογές τον νομό αυτο που εξ αρχής θα μπορούσε να ειχε διοριστει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:44:49 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #491 στις: Ιούλιος 28, 2021, 08:57:05 πμ »
ας κανω παλι το συνηγορο του διαβολου! μου φαινεται εντελως παραλογο να προτιμησει καποιος απο  Βεροια πχ να δηλωσει Γρανιτσα Ευρυτανιας ! Πιο σιγουρο ειναι οτι θ αποκλειστει εκει παρα σε καποιο νησι του Ιονιου και στην Εγνατια...
Μπορεί να πάει Χαλκιδική (ένα σωρό κενά έδωσε) ή Κιλκίς ή Θεσπρωτία (γιατί να πάει απέναντι στο νησί;;;) και στη Φθιώτιδα ακόμη.
Κι εμένα μου φαίνεται αρκετά περίεργο άτομα που δεν έχουν πάρει μετάθεση για τον τόπο κατοικίας τους ακόμη, να συμβουλεύουν τους νεοδιόριστους να πάνε μακριά και δη σε νησιά, ώστε να μείνουν κενές οργανικές για τους ίδιους του χρόνου με τις μεταθέσεις του 2022 (με τους νεοδιόριστους να μένουν στο νησί ένας Θεός ξέρει για πόσο).
Σκεφτείτε λογικά, συνάδελφοι και προσέξτε!
(προς το παρόν αυτά, αποχωρώ για την ώρα).
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #492 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:03:42 πμ »
Μπορεί να πάει Χαλκιδική (ένα σωρό κενά έδωσε) ή Κιλκίς ή Θεσπρωτία (γιατί να πάει απέναντι στο νησί;;;) και στη Φθιώτιδα ακόμη.
Κι εμένα μου φαίνεται αρκετά περίεργο άτομα που δεν έχουν πάρει μετάθεση για τον τόπο κατοικίας τους ακόμη, να συμβουλεύουν τους νεοδιόριστους να πάνε μακριά και δη σε νησιά, ώστε να μείνουν κενές οργανικές για τους ίδιους του χρόνου με τις μεταθέσεις του 2022 (με τους νεοδιόριστους να μένουν στο νησί ένας Θεός ξέρει για πόσο).
Σκεφτείτε λογικά, συνάδελφοι και προσέξτε!
(προς το παρόν αυτά, αποχωρώ για την ώρα).

ωχχ...δεν πιστευω να ειναι για μενα το  υπονοουμενο ε! Δε χρειαζονται μηχανορραφιες για να παρει μεταθεση καποιος ( αρκουν τα μορια του κι ο,τι αλλο μετρησιμο ισχυει...)

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #493 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:07:02 πμ »
Αυτές ειναι σκέψεις κακεντρεχείς και μονο τοξικότητα σε εμάς τους ίδιους φέρνουν.....
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:44:49 »

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #494 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:20:28 πμ »
Συνάδελφοι και συναδέλφισσες καλημέρα. Πού μπορώ να δω κάθε περιοχή (π.χ. Α΄ Δωδεκανήσου) ποιες περιοχές περιλαμβάνει;

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #495 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:23:06 πμ »
Συνάδελφοι και συναδέλφισσες καλημέρα. Πού μπορώ να δω κάθε περιοχή (π.χ. Α΄ Δωδεκανήσου) ποιες περιοχές περιλαμβάνει;

http://malliaros.bplaced.net/protobathmia.php

http://malliaros.bplaced.net/deyterobathmia.php
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #496 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:28:58 πμ »
Μπορεί να πάει Χαλκιδική (ένα σωρό κενά έδωσε) ή Κιλκίς ή Θεσπρωτία (γιατί να πάει απέναντι στο νησί;;;) και στη Φθιώτιδα ακόμη.
Κι εμένα μου φαίνεται αρκετά περίεργο άτομα που δεν έχουν πάρει μετάθεση για τον τόπο κατοικίας τους ακόμη, να συμβουλεύουν τους νεοδιόριστους να πάνε μακριά και δη σε νησιά, ώστε να μείνουν κενές οργανικές για τους ίδιους του χρόνου με τις μεταθέσεις του 2022 (με τους νεοδιόριστους να μένουν στο νησί ένας Θεός ξέρει για πόσο).
Σκεφτείτε λογικά, συνάδελφοι και προσέξτε!
(προς το παρόν αυτά, αποχωρώ για την ώρα).
Αν πάρουμε οργανική όμως 3 ώρες μακριά από το σπίτι μας και μάλιστα χωρίς μόρια, θα μας "τρώνε" πάντα αυτοί που μαζεύουν μόρια διαβίωσης από τα δυσπρόσιτα. Πχ εγώ θέλω τη Β Θεσσαλονίκης αλλά διορίζομαι στην Ξάνθη που παίρνει 2 μόρια. Πόσα χρόνια θα μείνω μακριά από τον τόπο μου; Μπορεί και 10 και παραπάνω. Αυτό είναι βέβαια αποτρεπτικό. Δε σκέφτομαι σωστά;

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #498 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:32:58 πμ »
Αν πάρουμε οργανική όμως 3 ώρες μακριά από το σπίτι μας και μάλιστα χωρίς μόρια, θα μας "τρώνε" πάντα αυτοί που μαζεύουν μόρια διαβίωσης από τα δυσπρόσιτα. Πχ εγώ θέλω τη Β Θεσσαλονίκης αλλά διορίζομαι στην Ξάνθη που παίρνει 2 μόρια. Πόσα χρόνια θα μείνω μακριά από τον τόπο μου; Μπορεί και 10 και παραπάνω. Αυτό είναι βέβαια αποτρεπτικό. Δε σκέφτομαι σωστά;

Είναι πολύ σωστή η σκέψη σου. Και εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι. Ειδάλλως παίζει να κολλήσεις στον νομό διορισμού για πολλά χρόνια. Νομίζω η λύση των δυσπρόσιτων θα πρέπει να εξεταστεί πολύ σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #499 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:33:11 πμ »
Αν πάρουμε οργανική όμως 3 ώρες μακριά από το σπίτι μας και μάλιστα χωρίς μόρια, θα μας "τρώνε" πάντα αυτοί που μαζεύουν μόρια διαβίωσης από τα δυσπρόσιτα. Πχ εγώ θέλω τη Β Θεσσαλονίκης αλλά διορίζομαι στην Ξάνθη που παίρνει 2 μόρια. Πόσα χρόνια θα μείνω μακριά από τον τόπο μου; Μπορεί και 10 και παραπάνω. Αυτό είναι βέβαια αποτρεπτικό. Δε σκέφτομαι σωστά;
Αυτη ειναι η αλλη οπτικη των συναδέλφων που λενε αφου μπορει πανω κατω να εγκλωβιστεις για μια 5ετια τουλάχιστον να είσαι καπου με παρα πολλα μορια ωστε να μπορεσεις οχι απλα μεταθεση στον τοπο σου ( κ οχι σε διπλανο νομό) αλλα και καλή τοποθέτηση σε σχολειο.

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #500 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:37:16 πμ »
Αυτη ειναι η αλλη οπτικη των συναδέλφων που λενε αφου μπορει πανω κατω να εγκλωβιστεις για μια 5ετια τουλάχιστον να είσαι καπου με παρα πολλα μορια ωστε να μπορεσεις οχι απλα μεταθεση στον τοπο σου ( κ οχι σε διπλανο νομό) αλλα και καλή τοποθέτηση σε σχολειο.
Ας μην είναι καλή η τοποθέτηση μετά τη μετάθεση. Ας είναι όμως τουλάχιστον μια μετάθεση κοντά στο νομό μου. Από το 2009 κάνω σχεδόν κάθε χρόνο 200 χλμ τη μέρα ως αναπληρώτρια. Θέλω να διοριστώ και, έστω, κάποια στιγμή, να είμαι καλύτερα, όχι αιωνίως χειρότερα.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #501 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:38:22 πμ »
Ας μην είναι καλή η τοποθέτηση μετά τη μετάθεση. Ας είναι όμως τουλάχιστον μια μετάθεση κοντά στο νομό μου. Από το 2009 κάνω σχεδόν κάθε χρόνο 200 χλμ τη μέρα ως αναπληρώτρια. Θέλω να διοριστώ και, έστω, κάποια στιγμή, να είμαι καλύτερα, όχι αιωνίως χειρότερα.
Και αυτο ειναι το λογικο! Απλα εγώ προσωπικά θα εβαζα την Ξάνθη ως πιο κοντα στη Θεσσαλονίκη παρά Ικαρία. Ειναι οτι αντεχει ο καθενας.

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #502 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:39:02 πμ »
Αν πάρουμε οργανική όμως 3 ώρες μακριά από το σπίτι μας και μάλιστα χωρίς μόρια, θα μας "τρώνε" πάντα αυτοί που μαζεύουν μόρια διαβίωσης από τα δυσπρόσιτα. Πχ εγώ θέλω τη Β Θεσσαλονίκης αλλά διορίζομαι στην Ξάνθη που παίρνει 2 μόρια. Πόσα χρόνια θα μείνω μακριά από τον τόπο μου; Μπορεί και 10 και παραπάνω. Αυτό είναι βέβαια αποτρεπτικό. Δε σκέφτομαι σωστά;

με τα 2 μορια της Ξανθης μαλλον δε θα μπεις στη Θεσνικη, ισως λιγο πριν τη συνταξη! βεβαια θα πηγαινοερχεσαι σε 2-3 ωρες καθε μερα ή καθε βδομαδα , αν αυτο ειναι ...προοπτικη.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #503 στις: Ιούλιος 28, 2021, 09:39:25 πμ »
Συνάδελφοι και συναδέλφισσες καλημέρα. Πού μπορώ να δω κάθε περιοχή (π.χ. Α΄ Δωδεκανήσου) ποιες περιοχές περιλαμβάνει;
Υπάρχει και στο ΦΕΚ της πρόσκλησης πίνακας.
Can I skip tomorrow?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159756
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 375
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.