*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές 2021-2022  (Αναγνώστηκε 130078 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Xrip7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #602 στις: Αύγουστος 30, 2021, 01:01:15 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,καλή τοποθέτηση σε όλους! Με θεση 5800 στον εκκαθαρισμενο (μετά την α φάση) ΠΕ 70 θεωρείτε ότι έχω ελπίδες ;;; Δηλωμένη Κρήτη Αθήνα κλπ...

Επίσης συνάδελφοι, δεν θέλω να έχω καχυποψία αλλά φέτος δεν είναι λίγο κάπως τα πράγματα ; Πολλά άτομα που γνωρίζω έχουν προσληφθεί στο τόπο τους από την α κιόλας φάση,ενώ ούτε που το φαντάζονταν.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:20:06 »

Αποσυνδεδεμένος Apes.02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #603 στις: Αύγουστος 30, 2021, 01:49:05 μμ »
Καλημέρα σε όλους, να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Με κάλεσαν β/θμια. Όλα τα πακέτα έχουν 23 ώρες. Σε 1 μήνα θα συμπληρώσω 6ετια που συνεπάγεται και μείωση ωραρίου σε 21 ώρες. Πρέπει να ενημερώσω την β/θμια? Αν μου πουν για υπερωρία ξέρω ότι δεν την πληρωνόμαστε, θα μπορώ να αρνηθώ? Σκέφτομαι διαφορά σενάρια 😀 έχει συμβεί σε κάποιον άλλο μείωση ωραρίου εν μέσω της χρονιάς?
Πρέπει οπωσδήποτε να ενημερώσεις τη διευθυνση.Νομίζω άλλωστε ότι ζητουν από τους αναπληρωτές να δηλώσουν την ημερομηνία αλλαγήε ωραρίου.Εγώ έχω αλλάξει ωράριο στη μέση της χρονιάς και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα.Σε άλλη διεύθυνση όμως κάποια συνάδελφος είχε αντιμετωπίσει δυσκολία (της έλεγαν ότι δεν μπορεί να γίνει αλλά φυσικά όταν επέμεινε έγινε).Υπερωρίες δεν μπορείς να πληρωθείς αν έχεις προσληφθεί με Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων και φυσικά δεν μπορούν να σε υποχρεώσουν.Είνα άλλωστε παράνομο να σου ζητήσουν να κάνεις υπερωρίες χωρίς να τις πληρωθείς.Τέλος δεν είναι και σωστό να κάνουν υπερωρίες οι αναπληρωτές όταν περιμένουν τόσοι να προσληφθούν.

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #604 στις: Αύγουστος 30, 2021, 02:05:13 μμ »
Πρέπει οπωσδήποτε να ενημερώσεις τη διευθυνση.Νομίζω άλλωστε ότι ζητουν από τους αναπληρωτές να δηλώσουν την ημερομηνία αλλαγήε ωραρίου.Εγώ έχω αλλάξει ωράριο στη μέση της χρονιάς και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα.Σε άλλη διεύθυνση όμως κάποια συνάδελφος είχε αντιμετωπίσει δυσκολία (της έλεγαν ότι δεν μπορεί να γίνει αλλά φυσικά όταν επέμεινε έγινε).Υπερωρίες δεν μπορείς να πληρωθείς αν έχεις προσληφθεί με Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων και φυσικά δεν μπορούν να σε υποχρεώσουν.Είνα άλλωστε παράνομο να σου ζητήσουν να κάνεις υπερωρίες χωρίς να τις πληρωθείς.Τέλος δεν είναι και σωστό να κάνουν υπερωρίες οι αναπληρωτές όταν περιμένουν τόσοι να προσληφθούν.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος Xrip7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #605 στις: Αύγουστος 30, 2021, 05:05:40 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,καλή τοποθέτηση σε όλους! Με θεση 5800 στον εκκαθαρισμενο (μετά την α φάση) ΠΕ 70 θεωρείτε ότι έχω ελπίδες ;;; Δηλωμένη Κρήτη Αθήνα κλπ...

Επίσης συνάδελφοι, δεν θέλω να έχω καχυποψία αλλά φέτος δεν είναι λίγο κάπως τα πράγματα ; Πολλά άτομα που γνωρίζω έχουν προσληφθεί στο τόπο τους από την α κιόλας φάση,ενώ ούτε που το φαντάζονταν.....


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:20:06 »

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #606 στις: Αύγουστος 30, 2021, 05:18:22 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,καλή τοποθέτηση σε όλους! Με θεση 5800 στον εκκαθαρισμενο (μετά την α φάση) ΠΕ 70 θεωρείτε ότι έχω ελπίδες ;;; Δηλωμένη Κρήτη Αθήνα κλπ...

Επίσης συνάδελφοι, δεν θέλω να έχω καχυποψία αλλά φέτος δεν είναι λίγο κάπως τα πράγματα ; Πολλά άτομα που γνωρίζω έχουν προσληφθεί στο τόπο τους από την α κιόλας φάση,ενώ ούτε που το φαντάζονταν.....

Φυσικά και είναι εντελώς διαφορετικά φέτος τα πράγματα για τους περισσότερους κλάδους. Η εικόνα των κενών άλλαξε ριζικά με τους διορισμούς. Το περιμέναμε ότι θα γίνουν ανακατατάξεις. Πολλοί που δούλεψαν σπίτια τους πέρσι στην α' φάση είναι αυτή τη στιγμή νεοδιόριστοι μακριά από τα σπίτια τους. Απολύτως αναμενόμενο αυτο που συνέβη.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #607 στις: Αύγουστος 30, 2021, 05:20:29 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,καλή τοποθέτηση σε όλους! Με θεση 5800 στον εκκαθαρισμενο (μετά την α φάση) ΠΕ 70 θεωρείτε ότι έχω ελπίδες ;;; Δηλωμένη Κρήτη Αθήνα κλπ...

Επίσης συνάδελφοι, δεν θέλω να έχω καχυποψία αλλά φέτος δεν είναι λίγο κάπως τα πράγματα ; Πολλά άτομα που γνωρίζω έχουν προσληφθεί στο τόπο τους από την 1α κιόλας φάση, 2 ενώ ούτε που το φαντάζονταν.....
1.  ναι προσληφθηκαμε απο την α φαση στο τοπο μας , αλλα (για πρωτη φορά!!!!) μας στέλνουν μακριά ,δε μας αφησαν να επιλεξουμε κοντα στο σπιτι μας οπότε είτε νοικιάζουμε ή κάνουμε 100 χιλιόμετρα την ημέρα με ότι σημαίνει αυτό για τη σωματική μας ακεραιότητα στους κακούς δρόμους
 
2.  πάντα οι πρώτοι του πίνακα πήγαιναν στο τόπο τους , οπότε το φανταζόμασταν

οπότε πες τα κάπου αλλού
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2021, 05:27:24 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #608 στις: Αύγουστος 30, 2021, 05:25:01 μμ »
ELRANNA, έτσι είναι. Πέρυσι και πρόπερσι εργάστηκα από την πρώτη φάση πολύ κοντά στο σπίτι μου και τώρα εξορίστηκα σε νησί των Κυκλάδων ως μόνιμη. Κάποιες στιγμές μπήκα σε δίλημμα για το αν άξιζε η αίτηση για μονιμοποίηση ή αν ήταν καλύτερα να παραμείνω αναπληρώτρια κοντά στο σπίτι μου. Τελικά έκανα την αίτηση για μονιμότητα, διότι φοβήθηκα μήπως αλλάξει πάλι το σύστημα και στο τέλος βρεθώ σε καμιά αετοράχη ως αναπληρώτρια....

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #609 στις: Αύγουστος 30, 2021, 05:30:10 μμ »
1.  ναι προσληφθηκαμε απο την α φαση στο τοπο μας , αλλα (για πρωτη φορά!!!!) μας στέλνουν μακριά ,δε μας αφησαν να επιλεξουμε κοντα στο σπιτι μας οπότε είτε νοικιάζουμε ή κάνουμε 100 χιλιόμετρα την ημέρα με ότι σημαίνει αυτό για τη σωματική μας ακεραιότητα στους κακούς δρόμους
 
2.  πάντα οι πρώτοι του πίνακα πήγαιναν στο τόπο τους , οπότε το φανταζόμασταν

οπότε πες τα κάπου αλλού

Λίγα λες... 150 εγώ... Απαράδεκτοι!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #610 στις: Αύγουστος 30, 2021, 06:01:30 μμ »
Πρώτη φορά κάποιοι, κάθε φορά πολλοί, για να μην πω για μονίμους που μετακινούνται έτσι με ελάχιστες πιθανότητες να μετατεθούν στην έδρα τους.
Ευτυχώς υπάρχει συνεννόηση μεταξύ των συναδέλφων και δημιουργούνται γκρουπάκια μετακίνησης ακόμα και για όσους δεν έχουν αυτοκίνητο.

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #611 στις: Αύγουστος 30, 2021, 06:12:36 μμ »
Λίγα λες... 150 εγώ... Απαράδεκτοι!!!!!

Η φετινή χρονιά είναι ιδιαίτερη γιατί τα κενά που δόθηκαν πέρυσι σε α' και β' φάση αναπληρωτών φέτος δόθηκαν στους νεοδιόριστους -οι οποίοι μεταξύ μας είμαστε κυρίως η περσινή α' και β' φάση αναπληρωτών. Είναι απολύτως αναμενόμενο αυτό που συνέβη. Δεν μπορούσε να συμβεί κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Xrip7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #612 στις: Αύγουστος 30, 2021, 06:24:52 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα, δεν είπα ότι είναι εύκολο για κανέναν. Και εγώ πέρυσι εργάστηκα μακριά από το σπίτι μου και ήταν εξαιρετικά δύσκολα. Μόνο τα ενοίκια ήταν πάρα πολλά λεφτά.  Απλά δεν μπορω να καταλάβω φέτος πως έχει συμβεί όλο αυτό, σίγουρα οφείλεται στους μόνιμους διορισμούς.   

Εύχομαι καλή τοποθέτηση όσο πιο κοντά γίνεται σε όλους! Για εμάς που μείναμε πίσω τι πιστεύετε; Απλά έχω αρχίσει κ αγχώνομαι λόγω όλης αυτής της ανακατάταξης. 

Έχω 5800περιπου θέση στον ΠΕ70 και δεν ξέρω αν όντως δουλέψω.   

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #613 στις: Αύγουστος 30, 2021, 07:21:09 μμ »
Η φετινή χρονιά είναι ιδιαίτερη γιατί τα κενά που δόθηκαν πέρυσι σε α' και β' φάση αναπληρωτών φέτος δόθηκαν στους νεοδιόριστους -οι οποίοι μεταξύ μας είμαστε κυρίως η περσινή α' και β' φάση αναπληρωτών. Είναι απολύτως αναμενόμενο αυτό που συνέβη. Δεν μπορούσε να συμβεί κάτι άλλο.

Σε κάποιους κλάδους δεν ισχύει. Κανένας διορισμός και γύρω στα 50 κενά. Το να επιλέγει να δώσει τα εκτός χωρίς αναλογία είναι ανήθικο. Και βγάζει σήμερα για απόσπαση αλλά 3 κενά στην πόλη. Κάποιοι μας δουλεύουν άσχημα....

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #614 στις: Αύγουστος 30, 2021, 08:15:36 μμ »

Αν κάποιος είναι ο πρώτος που έχει προσληφθεί στην ΔΔΕ ή στην ΔΠΕ τότε αυτόματα αυτό δε σημαίνει ότι πιάνει το πρώτο σχολείο που έχει δηλώσει; Άρα ήδη ξέρει που θα είναι, έτσι δεν είναι; (συνάδελφος με ρώτησε εκτός φόρουμ και να μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου και βγάλει για αλλού εισιτήρια, σωστά δεν το σκέφτομαι;)

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #615 στις: Αύγουστος 30, 2021, 08:26:42 μμ »
Αν κάποιος είναι ο πρώτος που έχει προσληφθεί στην ΔΔΕ ή στην ΔΠΕ τότε αυτόματα αυτό δε σημαίνει ότι πιάνει το πρώτο σχολείο που έχει δηλώσει; Άρα ήδη ξέρει που θα είναι, έτσι δεν είναι; (συνάδελφος με ρώτησε εκτός φόρουμ και να μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου και βγάλει για αλλού εισιτήρια, σωστά δεν το σκέφτομαι;)

Σωστά!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 164
Σύνολο: 165

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.