*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές 2021-2022  (Αναγνώστηκε 130123 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lurid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #644 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 03:45:05 μμ »
Μπορείς να δοκιμάσεις τώρα να μπεις από άλλη συσκευή, έστω κινητό; Αν λέει τα ίδια όλα καλά. Διαφορετικά υπάρχει περίπτωση να είχε παραμείνει συνδεδεμένος άλλος συνάδελφος και να μην έχεις κάνει αποδοχή

Ναι μπήκα από κινητό και άλλη συσκευή κ μου βγάζει αυτό με την επικύρωση..Απλώς δεν καταχώρησα ποτέ τα προσωπικά μου στοιχεία που είδα ότι ζητήθηκαν σε άλλους, καθώς δεν μου εμφάνισε κάτι τέτοιο..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:11:56 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #645 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 03:48:53 μμ »
Είναι περίεργο. Δεν ξέρω γιατί μπορεί να μην ζήτησε τα στοιχεία. Σε μία συνάδελφο ολοκληρώθηκε σχεδόν αμέσως. Σε λίγα λεπτά. Οι υπόλοιποι μείναμε σε αυτή την επεξεργασία. Ίσως έχει πέσει το σύστημα.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Lurid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #646 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 03:59:10 μμ »
Κι εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί..Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα... :'(
Το θέμα είναι ότι δεν βλέπω να υπάρχει κάποια επιλογή για τροποποίηση και όπου ρώτησα δεν ήξεραν

Αποσυνδεδεμένος angel1302

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #647 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 04:57:05 μμ »
Ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα αν κάνουμε αποδοχή της σύμβασης την άλλη μέρα; Υπέθεσα ότι θα μπορούσα να την κάνω αργότερα από τον σταθερό του σπιτιού μου, αλλά όταν μπήκα το σύστημα είχε κλείσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:11:56 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #648 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 04:59:26 μμ »
Υποθέτω ότι μπορείς αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται ότι χάνεις μία μέρα προϋπηρεσίας. Στην ουσία η αποδοχή είναι η υπογραφή μας. Μπορεί και να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2021, 05:02:21 μμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος angel1302

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #649 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 05:03:50 μμ »
Υποθέτω ότι μπορείς αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται ότι χάνεις μία μέρα προϋπηρεσίας. Στην ουσία η αποδοχή είναι η υπογραφή μας. Μπορεί και να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα

Κατάλαβα, ευχαριστώ! Υπέθεσα ότι θα ήταν για κάποιες ώρες ανοιχτό το σύστημα δεδομένων των συνθηκών...

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #650 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 06:03:10 μμ »
Για την αποδοχή της σύμβασης, δε βάζεις στοιχεία. Συνδέεσαι με κωδικούς Taxis και αποδέχεσαι κ' μέσα σε 1-4 ώρες, σου έρχεται email επιβεβαίωσης.

Για την ημερομηνία αποδοχής, η μισθοδοσία αρχίζει από τότε κ' όχι από όταν πήγες στο σχολείο άρα, καλό είναι να μην καθυστερήσετε.

Σε άλλο θέμα, τα έχουν κάνει λίγο μπάχαλο με τις τοποθετήσεις κ' τις ώρες. Στο σχολείο που με τοποθέτησαν εμφάνιζε 16 ώρες στο ΟΠΣΥΔ αλλά, όταν πήγα, μου είπαν πως έχουν μόνο 6. Μίλησα με τη Διεύθυνση κ' μου είπαν: "Μην ανησυχείς. Τα κενά έχουν μπει στο περίπου κ', τις επόμενες ημέρες θα επικαιροποιηθούν. Μπορεί ακόμα κ' να είσαι εξ ολοκλήρου σε άλλο σχολείο από αυτό που ανέλαβες".

(... άφωνος ...)

Συνέβη το ίδιο ή κάτι παρόμοιο κ' σε σας;
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #651 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 06:11:18 μμ »
Για την αποδοχή της σύμβασης, δε βάζεις στοιχεία. Συνδέεσαι με κωδικούς Taxis και αποδέχεσαι κ' μέσα σε 1-4 ώρες, σου έρχεται email επιβεβαίωσης.

Για την ημερομηνία αποδοχής, η μισθοδοσία αρχίζει από τότε κ' όχι από όταν πήγες στο σχολείο άρα, καλό είναι να μην καθυστερήσετε.

Σε άλλο θέμα, τα έχουν κάνει λίγο μπάχαλο με τις τοποθετήσεις κ' τις ώρες. Στο σχολείο που με τοποθέτησαν εμφάνιζε 16 ώρες στο ΟΠΣΥΔ αλλά, όταν πήγα, μου είπαν πως έχουν μόνο 6. Μίλησα με τη Διεύθυνση κ' μου είπαν: "Μην ανησυχείς. Τα κενά έχουν μπει στο περίπου κ', τις επόμενες ημέρες θα επικαιροποιηθούν. Μπορεί ακόμα κ' να είσαι εξ ολοκλήρου σε άλλο σχολείο από αυτό που ανέλαβες".

(... άφωνος ...)

Συνέβη το ίδιο ή κάτι παρόμοιο κ' σε σας;


Άρα οι τοποθετήσεις μας είναι προσωρινές; Σωστά κατάλαβα; Γιατί στη δική μου διεύθυνση που πήγα σήμερα να καταθέσω τη χαρτούρα δεν ήξεραν.

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #652 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 06:44:46 μμ »

Άρα οι τοποθετήσεις μας είναι προσωρινές; Σωστά κατάλαβα; Γιατί στη δική μου διεύθυνση που πήγα σήμερα να καταθέσω τη χαρτούρα δεν ήξεραν.

Απ' όσα καταλαβαίνω κ' γω, όλα είναι στον αέρα. Το μόνο που είναι βέβαιο είναι πως από την ημερομηνία αποδοχής της ανάληψης, έχεις προσληφθεί. Το "που" κ' "για πόσες ώρες" είναι άγνωστο. Σίγουρα όμως, δεν παίζει αλλαγή σχέσης δηλ., αν είσαι ΑΠΩ παραμένεις ΑΠΩ.
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #653 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 06:50:07 μμ »
Απ' όσα καταλαβαίνω κ' γω, όλα είναι στον αέρα. Το μόνο που είναι βέβαιο είναι πως από την ημερομηνία αποδοχής της ανάληψης, έχεις προσληφθεί. Το "που" κ' "για πόσες ώρες" είναι άγνωστο. Σίγουρα όμως, δεν παίζει αλλαγή σχέσης δηλ., αν είσαι ΑΠΩ παραμένεις ΑΠΩ.

Καλά, αυτό σίγουρα. Αλλά οι τοποθετήσεις μπορεί να αλλάξουν... 🤔🤔

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #654 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 07:07:43 μμ »
Καλά, αυτό σίγουρα. Αλλά οι τοποθετήσεις μπορεί να αλλάξουν... 🤔🤔

Μα γι' αυτό ρωτάω αν συνέβη κ' σε άλλους.

...

Σε άλλο θέμα, τα έχουν κάνει λίγο μπάχαλο με τις τοποθετήσεις κ' τις ώρες. Στο σχολείο που με τοποθέτησαν εμφάνιζε 16 ώρες στο ΟΠΣΥΔ αλλά, όταν πήγα, μου είπαν πως έχουν μόνο 6. Μίλησα με τη Διεύθυνση κ' μου είπαν: "Μην ανησυχείς. Τα κενά έχουν μπει στο περίπου κ', τις επόμενες ημέρες θα επικαιροποιηθούν. Μπορεί ακόμα κ' να είσαι εξ ολοκλήρου σε άλλο σχολείο από αυτό που ανέλαβες".

...
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #655 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 07:11:24 μμ »
Επίσης, πέρασα από άλλα 3 γυμνάσια να ρωτήσω αν έχουν κενά. Στο ένα που ήταν στην αρχική λίστα του ΟΠΣΥΔ, είχε αναρτηθεί πως είχε 16 ώρες κ' η διευθύντρια μου είπε πως έχουν 27. Στα άλλα 2 που δεν εμφανιζόντουσαν στη λίστα, έχει από 6 ώρες το καθένα. Σε όλα μου είπαν πως θα ξανανοίξει η δήλωση προτίμησης με επικαιροποιημένα κενά.
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #656 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 07:16:30 μμ »
Επίσης, πέρασα από άλλα 3 γυμνάσια να ρωτήσω αν έχουν κενά. Στο ένα που ήταν στην αρχική λίστα του ΟΠΣΥΔ, είχε αναρτηθεί πως είχε 16 ώρες κ' η διευθύντρια μου είπε πως έχουν 27. Στα άλλα 2 που δεν εμφανιζόντουσαν στη λίστα, έχει από 6 ώρες το καθένα. Σε όλα μου είπαν πως θα ξανανοίξει η δήλωση προτίμησης με επικαιροποιημένα κενά.

Μάλιστα... Πολύ ωραία τα έκαναν και φέτος!😂
Αυτό, βέβαια, δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει (δεν μιλάω για βελτίωση μαζί με β φάση), αλλά καλό ακούγεται!

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2021-2022
« Απάντηση #657 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 07:28:03 μμ »
Μάλιστα... Πολύ ωραία τα έκαναν και φέτος!😂
Αυτό, βέβαια, δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει (δεν μιλάω για βελτίωση μαζί με β φάση), αλλά καλό ακούγεται!

Δεν είμαι σίγουρος πως είναι για καλό. Αν σε στείλουν σε άλλο σχολείο 2 ώρες μακριά απ' το σπίτι σου;
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159584
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 356

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.