*

Αποστολέας Θέμα: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023  (Αναγνώστηκε 8863 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 28, 2021, 02:36:27 μμ »
Με προσωρινους πινακες απαγορευεται δια νομου να ξαναπανε σε προσληψεις. Αυτο εγινε για τελευταια φορα το 20-21. Δεν ξαναγινεται. Μονο αν βγει καποια τροποποιηση.

Αυτό είπα.. Ότι θα προλάβουν και θα πάνε με οριστικούς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 28, 2021, 03:03:58 μμ »
Προβλέπω ότι από τη στιγμή που 21-22 και 22-23 πάμε με τους συγκεκριμένους οριστικους πίνακες και με βάση την νομοθεσία θα πρέπει Σεπτέμβριο του 23 να έχουν ολοκληρωθεί οι νέοι οριστικοι πίνακες. Η διαδικασία νέων οριστικών πινάκων δεν θα είναι εύκολη. Για να εξασφαλιστεί η έγκυρη δημοσίευση κ άντληση εκπαιδευτικων από αυτούς θα πρέπει από άνοιξη του 22 να αρχίσει η κατάθεση νέων προσόντων που θα είναι και αυτή μεγάλη (αν σκεφτούμε νέους αποφοίτους και τον όγκο μτχιακων που πλέον προσπαθούν όλοι να τελειώσουν εγκαίρως). Αν δείτε ότι δεν αρχίζει η διαδικασία άνοιξη του 22 για τη γενική τότε είναι πολύ πιθανό με κάποια αλχημεία να τραβήξουν και άλλο τη διαδικασία. Θέλω να πιστεύω πως δεν θα γίνει και οι συνάδελφοι να καταθέσουν τα επιπλέον προσόντα τους. Εγώ στη θέση τους θα φροντιζα να τελείωνα οποιαδήποτε εκκρεμότητα μέχρι Μάρτιο του 22 (αναφέρομαι πάντα σε γενική αγωγη). Η ειδικη αγωγη θα πρέπει να ξεκινήσει σύντομα την κατάθεση νέων πτυχίων (θεωρώ μέσα στο 21) ώστε Σεπτέμβριο του 22 να έχουμε νέους πίνακες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2021, 03:11:55 μμ από Penrose »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 28, 2021, 03:06:20 μμ »
Λέτε στην επόμενη προκήρυξη να γίνεονται δεκτά και τα μεταπτυχιακά με αναγνώριση μέσω ΣΑΕΠ; Μόνο στην εκπαίδευση περιορίζεται στην αναγνώριση μέσω ΔΟΑΤΑΠ. Και στις δύο περιπτώσεις μιλάμε για ακαημαϊκούς τίτλους σπουδών.

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 28, 2021, 03:46:13 μμ »
Εγώ θα έλεγα να γίνονται δεκτά μόνο συναφή με την ειδικότητα στην οποία θέλεις να εργαστείς μεταπτυχιακά και διδακτορικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 28, 2021, 04:26:38 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τα κριτήρια;
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 28, 2021, 04:52:14 μμ »
Με προσωρινους πινακες απαγορευεται δια νομου να ξαναπανε σε προσληψεις. Αυτο εγινε για τελευταια φορα το 20-21. Δεν ξαναγινεται. Μονο αν βγει καποια τροποποιηση.

Αυτο από που προκύπτει ότι ισχύει; Ήταν στις μεταβατικές διατάξεις του νόμου Γαβρόγλου;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 28, 2021, 04:53:14 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τα κριτήρια;

Αν έπρεπε να στοιχηματίσω σε κάτι θα έλεγα ότι κάτι παραπάνω σε μοριοδότηση θα πάρουν οι πολύτεκνοι και οι τρίτεκνοι. Αναμένονται και δικαστικές αποφάσεις γι αυτους. Άλλες μεγάλες αλλαγές στα κριτήρια προσωπικά δεν περιμένω.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 28, 2021, 05:03:15 μμ »
Αν δεν αλλάξει το σύστημα θα καταθέσουν αυτοί που ειναι ήδη στους πίνακες τυχόν επιπλέον χαρτιά ενώ μόνο οι καινούργιοι θα τα καταθέσουν όλα. Σε κάθε περίπτωση ο όγκος των δηλώσεων θα είναι αρκετά μικρότερος. Όλες οι διαδικασίες λοιπόν θα απαιτούν λιγότερο χρόνο.

Συνάδελφε έχω την αίσθηση ότι η καθυστέρηση πηγάζει κυρίως από τις εντάσεις. Εξηγούμαι: ο έλεγχος των δικαιολογητικών έγινε από τις διευθύνσεις όταν καταθέσαμε τα χαρτιά μας. Στη συνέχεια το ΑΣΕΠ έβγαλε προσωρινούς με βάση τις αιτήσεις μας συγκρίνοντας τις με τη βάση δεδομένων του ΟΠΣΥΔ που απεστάλη από το ΥΠΑΙΘ. Μετά οι ενστάσεις και οι οριστικοί, σωστα; Δε νομίζω ότι το ΑΣΕΠ κοιταξε σε κάποια φάση τα χαρτιά μας.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 28, 2021, 05:15:49 μμ »
Συνάδελφε έχω την αίσθηση ότι η καθυστέρηση πηγάζει κυρίως από τις εντάσεις. Εξηγούμαι: ο έλεγχος των δικαιολογητικών έγινε από τις διευθύνσεις όταν καταθέσαμε τα χαρτιά μας. Στη συνέχεια το ΑΣΕΠ έβγαλε προσωρινούς με βάση τις αιτήσεις μας συγκρίνοντας τις με τη βάση δεδομένων του ΟΠΣΥΔ που απεστάλη από το ΥΠΑΙΘ. Μετά οι ενστάσεις και οι οριστικοί, σωστα; Δε νομίζω ότι το ΑΣΕΠ κοιταξε σε κάποια φάση τα χαρτιά μας.

Τις ενστάσεις είχα στο μυαλό μου συνάδελφε και εγώ. Γενικά δηλαδή θα έχει λιγότερα χαρτιά άρα λιγότερες ενστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 28, 2021, 05:25:51 μμ »
Τις ενστάσεις είχα στο μυαλό μου συνάδελφε και εγώ. Γενικά δηλαδή θα έχει λιγότερα χαρτιά άρα λιγότερες ενστάσεις.

Ναι λογικό. Πάντως, δεν συμμερίζομαι την αισιοδοξία ότι μπορεί να βγει προκήρυξη τον Γενάρη και να υπάρχουν οριστικοί τον Αύγουστο.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 28, 2021, 06:03:33 μμ »
Ναι λογικό. Πάντως, δεν συμμερίζομαι την αισιοδοξία ότι μπορεί να βγει προκήρυξη τον Γενάρη και να υπάρχουν οριστικοί τον Αύγουστο.

Δεν ξέρω τι να πω. Μακαρι όμως γιατί όσο πιο νωρίς βγεί τόσο πιο πολλοί συνάδελφοι δεν θα προλάβουν να τελειώσουν διαφορα  πτυχία, σεμινάρια κτλ ώστε να προσμετρηθούν.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 28, 2021, 06:07:54 μμ »
Οταν βγουνε οι προσωρινοί νεοι πίνακες της ειδικής απο αυτους θα τους καλεσουν τον Σεπτέμβρη του 2022 . Λογικα μεσα στο χειμώνα θα βγει η προκήρυξη ωστε να εχουν βγει οι προσωρινοί.

Αποσυνδεδεμένος euler18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 29, 2021, 11:58:37 πμ »
Δεν ξέρω τι να πω. Μακαρι όμως γιατί όσο πιο νωρίς βγεί τόσο πιο πολλοί συνάδελφοι δεν θα προλάβουν να τελειώσουν διαφορα  πτυχία, σεμινάρια κτλ ώστε να προσμετρηθούν.

Καλημέρα! Αυτο ομως δεν θα βολευε και εσενα αν ειχες ξεκινησει κατι και προλαβαινες ή δεν προλαβαινες οριακα...

Αποσυνδεδεμένος Glt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών - Πίνακες αναπληρωτών 2023
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 29, 2021, 12:59:56 μμ »
Καλημερα στην κοινότητα,

Το 2023 ανοίγουν ξανά οι πίνακες των αναπληρωτών. Ποιο θα είναι το χρονικό διάστημα (προσεγγιστικά) υποβολής δικαιολογητικών για προσθήκη προσόντων;

Μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών που τελειώνει τον Γενάρη του 23, υπάρχει περίπτωση να μην προλάβουμε να το καταθέσουμε;

Καλησπέρα, συμμερίζομαι την αγωνία σου γιατί κι εγώ στην ίδια φάση είμαι. Τελειώνω το μεταπτυχιακό μου τον Ιανουάριο/Φεβρουάριο του '23 και τρέμω στην ιδέα να έχω κάνει τόσο κόπο και διάβασμα και να μην καταχωρηθεί ως προσόν. Είμαι ΠΕ02 παρεμπιπτόντως. Αν κινηθούμε με τα δεδομένα της 2Γ/2019, οι αιτήσεις υποβολής προσόντων διήρκησαν από 5-24/02/2020 και η κατάθεση των δικαιολογητικών μέχρι αρχές Μαρτίου του ίδιου χρόνου.. Άρα θέλω να πιστεύω ότι αν γίνει κάτι παρόμοιο και τον Φεβρουάριο του '23, οι της δευτεροβάθμιας προλαβαίνουμε οριακά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159616
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 444
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 437
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.