*

Αποστολέας Θέμα: ZEΠ Δευτεροβάθμια  (Αναγνώστηκε 4325 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 06, 2021, 07:42:05 πμ »
Όλες οι προσλήψεις ήταν μειωμένου λοιπόν στους ΠΕ02 για ΖΕΠ... Εγώ έβαλα μονο πλήρες ωράριο,  οπότε θα με προσπεράσει το σύστημα. Για ΜΝΑΕ  θα υπάρξουν άραγε πιστωσεις στη β φάση;  Ας ελπίσουμε να βγουν ειδικές προσκλήσεις το συντομότερο δυνατό.  Πέρισυ η 1η είχε βγει Νοέμβρη αν δεν κάνω λάθος... Καλή επιτυχία σε όσους  και όσες περιμένουμε πρόσληψη στις επόμενες φάσεις...
ηθελα να σε ρωτησω..γθατι δεν εβαλες καθολου μειωμενου? Το εχω ακουσει και απο αλλους συναδελφους και παραξενευτηκα
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:55:30 »

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 06, 2021, 08:13:56 πμ »
Θα σου απαντήσω εγώ. Θα σου πω και γιατί έβαλα και γιατί δεν έβαλα. Προσωπικά έβαλα μειωμένου μόνο σε περιοχές με πολλά κενά γιατί είμαι πολύ κοντά στο να δουλέψω πλήρους στην ειδική. Όποτε σκέφτομαι πως σε περίπτωση που με τραβήξει σε ΖΕΠ όταν γίνει η επόμενη φάση της ειδικής θα με τραβήξει το πλήρους εκεί. (η αίτηση για ΑΠΩ παραμένει ενεργή στην περιοχή πρόσληψης). Φυσικά ως ΑΜΩ είναι δύσκολο να ζήσεις και παίρνεις και λιγότερα μόρια. (0,65 το μήνα αντί για 1). Εάν ήμουν πιο χαμηλά και δεν είχα δουλέψει φυσικά και θα έβαζα μειωμένου περισσότερες περιοχές, απλώς για να ξεκινούσα από κάτι.

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 06, 2021, 08:15:52 πμ »
για β φαση ρωτας? Γιατι τωρα στην α δεν πηρε μειωμενου καθολου?

Ναι ρωτάω για β φάση. Τώρα (νομίζω) δεν πήρε μειωμένου.

Αποσυνδεδεμένος Christa_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 06, 2021, 05:15:05 μμ »
ηθελα να σε ρωτησω..γθατι δεν εβαλες καθολου μειωμενου? Το εχω ακουσει και απο αλλους συναδελφους και παραξενευτηκα


Λόγω του ότι το μειωμένο μπορεί να  είναι μονο 9 ώρες και σε παραπάνω από ενα σχολεία. Το 15ωρο είναι  εντελώς  διαφορετική συνθήκη, εχει σχετικα καλα μόρια και μισθό αρκετά ικανοποιητικό, ώστε να μπορεί κανείς να συντηρήσει τον εαυτό του και την οικογένεια του. Αν όλες οι προσλήψεις μειωμένου ήταν 12-15 ώρες,  πιστεύω πως θα δηλωναμε οι περισσότεροι  και σε αρκετές περιοχές μάλιστα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:55:30 »

Αποσυνδεδεμένος Christa_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 06, 2021, 05:19:17 μμ »
Θα σου απαντήσω εγώ. Θα σου πω και γιατί έβαλα και γιατί δεν έβαλα. Προσωπικά έβαλα μειωμένου μόνο σε περιοχές με πολλά κενά γιατί είμαι πολύ κοντά στο να δουλέψω πλήρους στην ειδική. Όποτε σκέφτομαι πως σε περίπτωση που με τραβήξει σε ΖΕΠ όταν γίνει η επόμενη φάση της ειδικής θα με τραβήξει το πλήρους εκεί. (η αίτηση για ΑΠΩ παραμένει ενεργή στην περιοχή πρόσληψης). Φυσικά ως ΑΜΩ είναι δύσκολο να ζήσεις και παίρνεις και λιγότερα μόρια. (0,65 το μήνα αντί για 1). Εάν ήμουν πιο χαμηλά και δεν είχα δουλέψει φυσικά και θα έβαζα μειωμένου περισσότερες περιοχές, απλώς για να ξεκινούσα από κάτι.


Έχεις δίκιο σε αυτα που λες. Θέλει μεγάλη προσοχή με τους πίνακες γενικής και ειδικής,  είναι ρισκο να σε τραβήξει το σύστημα μειωμένο με 10 ωρες, οταν στην επόμενη φάση θα μπορούσες να είσαι πλήρους ωραρίου.

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 06, 2021, 09:00:19 μμ »
δεν μένεις μειωμένο. Εάν έρθει η σειρά σου είτε σε γενική είτε σε ειδική σε πλήρες, σε τραβάει το πλήρες.

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 31, 2023, 12:42:08 μμ »

Καλησπέρα, το ΖΕΠ είναι το ίδιο ή κάτι διαφορετικό από το ΔΥΕΠ, για το οποίο υπήρχε επιλογή (ΝΑΙ-ΌΧΙ) στην αίτηση αναπληρωτών 2022-23.
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1731
    • Προφίλ
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 31, 2023, 01:53:03 μμ »
Καλησπέρα, το ΖΕΠ είναι το ίδιο ή κάτι διαφορετικό από το ΔΥΕΠ, για το οποίο υπήρχε επιλογή (ΝΑΙ-ΌΧΙ) στην αίτηση αναπληρωτών 2022-23.
Ειναι διαφορετικα προγραμματα. ΖΕΠ πρωι ενω Δυεπ απογευμα. Για να επιλεχθεις δυεπ, οπως ειπες πρεπει να επιλεξεις, το ΝΑΙ ενω για ΖΕΠ (οπως και το ΜΝΑΕ των ΕΠΑΛ) εισαι αυτοματα επιλεξιμη για τις περιοχες που εχεις δηλωσει να πας αναπληρωτρια. Αν για παραδειγμα εχεις δηλωσει μια δδε χ για αναπληρωτρια πληρους/μειωμενου και στην ιδια δδε υπαρχει ΖΕΠ, τοτε θα σε παρουν χωρις να σε ρωτησουν οταν θα τρεξει η ροη για αυτο το προγραμμα (συνήθως απο οκτωβρη-νοεμβρη και μετά).
γενικα δες εδω
https://www.esos.gr/sites/default/files/articles-legacy/9z2546mtli-395.pdf
https://e-wall.net/24079/%CE%B4%CF%85%CE%B5%CF%80-%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%AC%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CF%8E/
+
https://www.pde.gr/index.php?topic=34672.70
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2023, 01:54:53 μμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ZEΠ Δευτεροβάθμια
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 31, 2023, 04:53:21 μμ »
Ειναι διαφορετικα προγραμματα. ΖΕΠ πρωι ενω Δυεπ απογευμα. Για να επιλεχθεις δυεπ, οπως ειπες πρεπει να επιλεξεις, το ΝΑΙ ενω για ΖΕΠ (οπως και το ΜΝΑΕ των ΕΠΑΛ) εισαι αυτοματα επιλεξιμη για τις περιοχες που εχεις δηλωσει να πας αναπληρωτρια. Αν για παραδειγμα εχεις δηλωσει μια δδε χ για αναπληρωτρια πληρους/μειωμενου και στην ιδια δδε υπαρχει ΖΕΠ, τοτε θα σε παρουν χωρις να σε ρωτησουν οταν θα τρεξει η ροη για αυτο το προγραμμα (συνήθως απο οκτωβρη-νοεμβρη και μετά).
γενικα δες εδω
https://www.esos.gr/sites/default/files/articles-legacy/9z2546mtli-395.pdf
https://e-wall.net/24079/%CE%B4%CF%85%CE%B5%CF%80-%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%AC%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CF%8E/
+
https://www.pde.gr/index.php?topic=34672.70

Αυτό ακριβώς που ανέφερες ήθελα να διευκρινιστεί, κατά πόσο εξαρτάται από μένα, με την επιλογή μου δηλ.(άρα μόνο για ΔΥΕΠ), ή όχι. Σε ευχαριστώ πολύ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2023, 04:55:10 μμ από Natas@ »
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159847
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 586
Σύνολο: 598

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.