*

Αποστολέας Θέμα: νεοδιόριστοι διπλασιασμός μορίων δυσμενών συνθηκών από υπηρέτηση σε δυσπρόσιτο  (Αναγνώστηκε 19720 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος charchan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα δυσπρόσιτα του 2020-2021 κ έπειτα νομίζω πως διπλασιάζονται σύμφωνα κ με τη φετινή προκήρυξη της ειδικής αγωγής για τους αναπληρωτές.
Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι μετράνε κ μετά διπλά όταν γίνεις μόνιμος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος teacherini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο διπλασιασμός ξεκίνησε από 1-9-2014, αλλά σταμάτησε να ισχύει στις 29-1-2019 για τους αναπληρωτές. Για τους μόνιμους ισχύει ακόμα.

Αφού το τοπικ αφορά σε νεοδιοριστους, θεωρώ ότι αυτή η τριετής προϋπηρεσία αποκτήθηκε όταν ο συνάδελφος υπηρετούσε ως αναπληρωτής. Για αυτό δεν διπλασίασα τα μόρια των ετών που υπηρέτησε σε σχολεία Ι και ΙΓ.

Ο διπλασιασμός επανήλθε με την κεραμεως ! Οπότε διπλασιάζει σίγουρα το 21-22, δεν θυμάμαι αν ψηφίστηκε και πιο πριν

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι ένα μήνα να ήσουν, διπλασιάζεται. Μέχρι 29/1/2019
και ένας μήνας διπλασιάζεται ;; Ήμουν ΙΓ από 1/9/2018-2019 οι 4 μήνες διπλασιάζονται ;;έχω διαβάσει ότι πρέπει να είσαι δυο συνεχόμενα έτη για να διπλασιαστούν

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
και ένας μήνας διπλασιάζεται ;; Ήμουν ΙΓ από 1/9/2018-2019 οι 4 μήνες διπλασιάζονται ;;έχω διαβάσει ότι πρέπει να είσαι δυο συνεχόμενα έτη για να διπλασιαστούν

Αν δεν κάνω λάθος, η προϋπηρεσία αναπληρωτή σε δυσπρόσιτο διπλασιάζεται ακόμα κ αν το διάστημα υπηρετησης σε αυτό είναι μικρό. Η συνεχής διετία για διπλασιασμό αφορά την υπηρεσία σε δυσπρόσιτο ως μόνιμος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Ο διπλασιασμός μορίων ισχύει αν τον πρώρο χρόνο υπηρετείς ως αναπληρωτής σε δυσπρόσιτο και το δεύτερο ως μόνιμος σε σλλο σχολείο δυσπρόσιτο κι αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
πρώτο ήθελα να γράψω

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ο διπλασιασμός μορίων ισχύει αν τον πρώτο χρόνο υπηρετείς ως αναπληρωτής σε δυσπρόσιτο και το δεύτερο ως μόνιμος σε σλλο σχολείο δυσπρόσιτο κι αυτό;
Όχι. Η διετία που είναι υποχρεωτική για να μετρήσει ο διπλασιασμός των μορίων στους μόνιμους, ξεκινάει μετά την μονιμοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ο διπλασιασμός επανήλθε με την κεραμεως ! Οπότε διπλασιάζει σίγουρα το 21-22, δεν θυμάμαι αν ψηφίστηκε και πιο πριν

Τα δυσπρόσιτα του 2020-2021 κ έπειτα νομίζω πως διπλασιάζονται σύμφωνα κ με τη φετινή προκήρυξη της ειδικής αγωγής για τους αναπληρωτές.
Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι μετράνε κ μετά διπλά όταν γίνεις μόνιμος.

Ο διπλασιασμός που επανέφερε η Κεραμέως για τους αναπληρωτές δεν αφορά τα ΜΔΣ που θα υπολογίζουν όταν γίνουν μόνιμοι.
Υποτίθεται ότι αφορά τους μήνες προϋπηρεσίας για την μοριοδότηση όταν βγει η επόμενη προκήρυξη αντίστοιχη της 2ΓΕ.
Κανείς δεν ξέρει, όμως, αν και πώς μπορεί να εφαρμοστεί αυτό, εφόσον το ΑΣΕΠ δεν δέχεται πλασματική προϋπηρεσία (διπλούς μήνες).

Αποσυνδεδεμένος charchan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για τους αναπληρωτές στην προκήρυξη της ειδικής που έγιναν φέτος οι αιτήσεις μια χαρά εφαρμόστηκε διπλή μοριοδότηση για τα δυσπρόσιτα κ ×1,5 μόρια για τα τρίμηνα κ ×3 μόρια αν ήσουν τρίμηνο σε δυσπρόσιτο. Θα έρθουν τα πάνω κάτω στους πίνακες...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Για τους αναπληρωτές στην προκήρυξη της ειδικής που έγιναν φέτος οι αιτήσεις μια χαρά εφαρμόστηκε διπλή μοριοδότηση για τα δυσπρόσιτα κ ×1,5 μόρια για τα τρίμηνα κ ×3 μόρια αν ήσουν τρίμηνο σε δυσπρόσιτο. Θα έρθουν τα πάνω κάτω στους πίνακες...
Αφού εφαρμόστηκε στην προκήρυξη της ειδικής, θα εφαρμοστεί και στην προκήρυξη της γενικής. Αυτό θα φέρει μεγάλες ανακατατάξεις.
Δεν ήξερα ότι το ΑΣΕΠ το δέχτηκε να μετρηθεί πλασματική προϋπηρεσία για διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αφού εφαρμόστηκε στην προκήρυξη της ειδικής, θα εφαρμοστεί και στην προκήρυξη της γενικής. Αυτό θα φέρει μεγάλες ανακατατάξεις.
Δεν ήξερα ότι το ΑΣΕΠ το δέχτηκε να μετρηθεί πλασματική προϋπηρεσία για διορισμούς.

Ναι το δέχτηκε και σκεφτείτε ότι τρίμηνα σε δυσπροσιτο έπαιρναν 9 μόρια το τρίμηνο … αυτοί ξεκινούσαν είτε Οκτώβρη είτε Μεσα στη χρόνια και είχαν ταβάνι τα 20 μόρια … αρα υπήρχαν άτομα που δούλεψα μισή χρόνια και μοριοδοτήθηκαν σα να έκαναν μεταπτυχιακό … μάλιστα πήραν παρά πολλούς τρίμηνους πέρυσι και σε λειτουργικά κενα , λόγω πακέτων από Ευρώπη

Αποσυνδεδεμένος teacherini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο διπλασιασμός που επανέφερε η Κεραμέως για τους αναπληρωτές δεν αφορά τα ΜΔΣ που θα υπολογίζουν όταν γίνουν μόνιμοι.
Υποτίθεται ότι αφορά τους μήνες προϋπηρεσίας για την μοριοδότηση όταν βγει η επόμενη προκήρυξη αντίστοιχη της 2ΓΕ.
Κανείς δεν ξέρει, όμως, αν και πώς μπορεί να εφαρμοστεί αυτό, εφόσον το ΑΣΕΠ δεν δέχεται πλασματική προϋπηρεσία (διπλούς μήνες).
.
Είσαι σίγουρος/η ? Το γράφει ξεκάθαρα η προκήρυξη; Στις ομάδες εκπαιδευτικών λένε και για την μονιμοοοιηση

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Είσαι σίγουρος/η ? Το γράφει ξεκάθαρα η προκήρυξη; Στις ομάδες εκπαιδευτικών λένε και για την μονιμοποίηση
Όπως λέει το μέλος No_excuses η πλασματική μοριοδότηση των μηνών μέτρησε στην προκήρυξη της ειδικής αγωγής. Άρα θα μετρήσει και στην προκήρυξη της γενικής. Όμως, είμαι απόλυτα σίγουρος ότι από 29-1-2019 η προϋπηρεσία των αναπληρωτών σε δυσπρόσιτα δεν μετράει διπλά στα ΜΔΣ που θα υπολογίζουν όταν γίνουν μόνιμοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159731
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 354

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.