*

Αποστολέας Θέμα: γκρουπ μετακίνησης εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1359 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος schoolpe70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
γκρουπ μετακίνησης εκπαιδευτικών
« στις: Σεπτέμβριος 24, 2021, 09:12:47 μμ »
Καλησπέρα και συγγνώμη που ανοίγω αυτό το τελείως άσχετο θέμα.

Είναι γνωστό ότι οι εκπαιδευτικοί που προσλαμβάνονται σε όχι και τόσο κοντινή περιοχή, δημιουργούν γκρουπ μεταξύ τους. Φέτος λοιπόν έχω δημιουργήσει γκρουπ με άλλα 3 άτομα, διότι μόνο εγώ έχω αυτοκίνητο. Βρισκόμαστε σε μια συγκεκριμένη περιοχή του μετρό μια συγκεκριμένη ώρα. Το θέμα είναι ότι δεν συντονίζονται και οι 3 τους την ίδια ώρα αλλά σχεδόν καθημερινά κάποιος αργεί. Αυτό με φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση και τους το έχω ήδη πει πολλές φορές,  ευγενικά. Δε θέλω να αργώ στη δουλεια μου, ούτε και να φτάνω οριακά  με την ψυχή στο στόμα. Τι μου προτείνετε να κάνω; Έχετε ανάλογη εμπειρία.

Θέλω πλεον να πηγαινοέρχομαι μόνη και να μην έχω αυτό το άγχος κάθε μέρα, αλλά νιώθω άσχημα να τους το πω και να τους αφήσω ξεκρέμαστους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: γκρουπ μετακίνησης εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:42:10 »

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: γκρουπ μετακίνησης εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 24, 2021, 09:18:07 μμ »
θα μπορούσες να τους πεις ότι θα περιμένεις μέχρι την τάδε ώρα (πχ 7.40) και μετά θα φεύγεις για να μην αργήσεις και όποιος πρόλαβε, πρόλαβε.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: γκρουπ μετακίνησης εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 24, 2021, 09:19:39 μμ »
Όποιος δεν είναι στο σημείο συνάντησης τη συμφωνηθείσα ώρα απλά δεν αναχωρεί με το αυτοκίνητο. Αφού το έχεις ήδη πει και μάλιστα ευγενικά, δεν κάνεις άλλη υπομονή. Ξεκινάς και πας ήρεμη και στην ώρα που θες στη δουλειά σου. Μια φορά αν φύγεις, μετά θα σε περιμένουν κάθε πρωί. Αλλιώς βρίσκουν άλλο τρόπο μεταφοράς.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: γκρουπ μετακίνησης εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 24, 2021, 10:12:16 μμ »
Καλησπέρα και συγγνώμη που ανοίγω αυτό το τελείως άσχετο θέμα.

Είναι γνωστό ότι οι εκπαιδευτικοί που προσλαμβάνονται σε όχι και τόσο κοντινή περιοχή, δημιουργούν γκρουπ μεταξύ τους. Φέτος λοιπόν έχω δημιουργήσει γκρουπ με άλλα 3 άτομα, διότι μόνο εγώ έχω αυτοκίνητο. Βρισκόμαστε σε μια συγκεκριμένη περιοχή του μετρό μια συγκεκριμένη ώρα. Το θέμα είναι ότι δεν συντονίζονται και οι 3 τους την ίδια ώρα αλλά σχεδόν καθημερινά κάποιος αργεί. Αυτό με φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση και τους το έχω ήδη πει πολλές φορές,  ευγενικά. Δε θέλω να αργώ στη δουλεια μου, ούτε και να φτάνω οριακά  με την ψυχή στο στόμα. Τι μου προτείνετε να κάνω; Έχετε ανάλογη εμπειρία.

Θέλω πλεον να πηγαινοέρχομαι μόνη και να μην έχω αυτό το άγχος κάθε μέρα, αλλά νιώθω άσχημα να τους το πω και να τους αφήσω ξεκρέμαστους.
Εγώ κάποια στιγμή που μου είχε συμβει το ίδιο , καθώς μια συγκεκριμένη συναδελφισσα αργούσε διαρκώς, σηκώθηκα και έφυγα.Την ενημέρωσα τηλεφωνικά εκείνο το πρωί ότι δυστυχώς πέρασε η ώρα κ δεν μπορώ να περιμένω άλλο και έφυγα. Της είπα ότι την επόμενη μέρα θα είμαι στη γνωστή ώρα στο σημείο συνάντησης κ αν θέλει να έρθει να την πάρω.Αν όμως η ώρα περνούσε πάλι, θα έφευγα.Εν τέλει η συμφωνία έγινε ως εξής: όποιος είναι στο σημείο συνάντησης μέχρι την τάδε ώρα έρχεται με το γκρουπ . Όποιος καθυστερεί βρίσκει άλλο τρόπο μετακίνησης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: γκρουπ μετακίνησης εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:42:10 »

Αποσυνδεδεμένος imatia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: γκρουπ μετακίνησης εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 24, 2021, 10:34:28 μμ »
Ίσως πρέπει να επανεκτιμηθεί η επιλογή ώρας και τόπου συγκέντρωσης ώστε να επιβεβαιωθεί η εφικτότητα από όλα τα μέλη του γκρουπ. Αυτό θα αποτρέψει εκ νέου "δικαιολογίες"...
Επίσης πρέπει να συζητηθεί και να συμφωνηθεί ότι η ηρεμία του οδηγού είναι αδιαπραγμάτευτη προϋπόθεση ασφαλούς οδήγησης και εν τέλει αποτελεί "κόκκινη γραμμή" στην λειτουργία του γκρουπ, υπεράνω της αλληλοδιευκόλυνσης...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2021, 10:37:57 μμ από imatia »

Αποσυνδεδεμένος Dimdim84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: γκρουπ μετακίνησης εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 24, 2021, 11:02:54 μμ »
Και εγώ είχα γκρουπ τα προηγούμενα χρόνια και το είχα κάνει ξεκάθαρο πριν ακόμα ξεκινήσουμε να πηγαίνουμε όλοι μαζί. Εγώ θέλω να είμαι πρωί στο σχολείο οπότε θα φεύγουμε τάδε ώρα. Αν δεν σας βολεύει δεν με πειράζει πάω και μόνο μου .. Στην αρχή είχαμε λίγες γκρίνιες του στυλ φτάνουμε νωρίς κλπ αλλά μετά ήταν όλα οκ..
Και φέτος ψάχνω να βρω κανένα άτομο από Κατερίνη για Θεσσαλονίκη. Αν κάποιος γνωρίζει κανένα ατομο ας μου στείλει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 413

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.