*

Αποστολέας Θέμα: SOS Τοποθέτηση σε άλλο σχολείο  (Αναγνώστηκε 1513 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
SOS Τοποθέτηση σε άλλο σχολείο
« στις: Οκτώβριος 01, 2021, 12:02:48 πμ »
Λοιπόν μου ήρθε σήμερα μήνυμα με το σχολείο που τοποθετήθηκα το οποίο ήταν η 2η επιλογή μου (μόνο 2 επιλογές υπήρχαν).
Σήμερα επίσης κάποια στιγμή η δευτεροβάθμια ανέβασε έναν πίνακα με τους αναπληρωτές που πήρε και με έχει τοποθετήσει σε διαφορετικό σχολείο που δεν υπήρχε καν στις επιλογές!! Γίνεται κάτι τέτοιο;; Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: SOS Τοποθέτηση σε άλλο σχολείο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:06:03 »

Αποσυνδεδεμένος Apes.02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: SOS Τοποθέτηση σε άλλο σχολείο
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 07:45:32 πμ »
Μπορεί να είναι λάθος.Κάποιες φορές συμβαίνει.Εμένα μου έχει συμβεί αυτό, να με τοποθετήσουν σε κενό το οποίο δεν υπήρχε στις επιλογές των σχολείων, γιατί είχε γίνει βελτίωση σε αναπληρωτές προηγούμενης φάσης.Αντίθετα δε με όσα έχω διαβάσει στο forum για τη βελτίψση θέσης των αναπληρωτών όταν εγώ το είχα ψάξει είχα βρει ότι δεν προβλέπεται από τη νομοθεσία.Αν λοιπόν δεν είναι λάθος μπορείς να κάνεις ένσταση για την τοποθέτηση.

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: SOS Τοποθέτηση σε άλλο σχολείο
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 08:27:30 πμ »
Λοιπόν μου ήρθε σήμερα μήνυμα με το σχολείο που τοποθετήθηκα το οποίο ήταν η 2η επιλογή μου (μόνο 2 επιλογές υπήρχαν).
Σήμερα επίσης κάποια στιγμή η δευτεροβάθμια ανέβασε έναν πίνακα με τους αναπληρωτές που πήρε και με έχει τοποθετήσει σε διαφορετικό σχολείο που δεν υπήρχε καν στις επιλογές!! Γίνεται κάτι τέτοιο;; Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος;
Δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Τα σχολεία με τα κενά δόθηκαν και περάστηκαν στο σύστημα πριν περίπου ένα μήνα και δεν μπορούν να αλλάξουν. Αν έχετε κάποια εξέλιξη μπορείτε να μας ενημερώσετε ;

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: SOS Τοποθέτηση σε άλλο σχολείο
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 11:17:08 πμ »
Λοιπόν πήρα στη ΔΔΕ και είπε ότι δεν έγινε λάθος! Ότι έγινε ΠΥΣΔΕ (πότε έγινε δηλαδή μέσα σε 6 ώρες από όταν μου έστειλε το υπουργείο μήνυμα;; ) και αποφάσισαν ότι το άλλο σχολείο έχει περισσότερες ώρες που πρέπει να καλυφθούν και ότι πρέπει να πάω εκεί. Είπα ότι στο sms το υπουργείο με έστειλε αλλού όμως και μου είπε ότι αυτό δεν είναι τοποθέτηση είναι μία προσωρινή απόφαση και ότι αν έχω την τοποθέτηση να του τη στείλω και θα με βάλει στο σχολείο που ήταν να πάω εξ αρχής. Του εξήγησα ότι έχω μόνο το sms και του ζήτησα να μου στείλει την απόφαση τοποθέτησης.

Μου είπε επίσης να κάνω αίτηση για βελτίωση θέσης και ότι στην επόμενη φάση θα με πάρουν σε Λύκειο (που ήταν η 1η μου επιλογή αλλά πήγε ο άλλος συνάδελφος) που έχει κι άλλα κενά. Αν το κάνω αυτό θα έχω πρόβλημα με τα μόρια και την προυπηρεσία; Θα φαίνονται όλα κανονικά; Δεν ξέρω τι να πιστέψω είναι η δεύτερη φορά που με καλούνε σε σχολείο και δεν ξέρω τί ισχύει στην πραγματικότητα.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2021, 01:08:05 μμ από ElisaPDE »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: SOS Τοποθέτηση σε άλλο σχολείο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:06:03 »

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: SOS Τοποθέτηση σε άλλο σχολείο
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 11:19:16 πμ »
Μπορεί να είναι λάθος.Κάποιες φορές συμβαίνει.Εμένα μου έχει συμβεί αυτό, να με τοποθετήσουν σε κενό το οποίο δεν υπήρχε στις επιλογές των σχολείων, γιατί είχε γίνει βελτίωση σε αναπληρωτές προηγούμενης φάσης.Αντίθετα δε με όσα έχω διαβάσει στο forum για τη βελτίψση θέσης των αναπληρωτών όταν εγώ το είχα ψάξει είχα βρει ότι δεν προβλέπεται από τη νομοθεσία.Αν λοιπόν δεν είναι λάθος μπορείς να κάνεις ένσταση για την τοποθέτηση.

Ένσταση που κάνω;;

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: SOS Τοποθέτηση σε άλλο σχολείο
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 01:05:44 μμ »
Η ΟΛΜΕ μου είπε ότι γίνεται να σε στείλουν σε άλλο σχολείο, είναι στην κρίση του Διευθυντή. Μπορώ λέει να κάνω ένσταση αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα έχει αποτέλεσμα. Η βελτίωση θέσης είναι δυνατή γιατί ο νόμος δεν είναι συγκεκριμένος και το επιτρέπει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2021, 01:50:14 μμ από ElisaPDE »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159735
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 393
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 346
Σύνολο: 365

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.