*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1510041 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4368 στις: Μάιος 01, 2022, 12:35:03 μμ »
και πήρε τόσους αναπληρωτές για να ξυνονται φέτος μάλλον έχει τρελή αδυναμία στους γυμναστές η Κεραμεως....Εσείς εθελοτυφλειτε...οταν λέει ότι οι προσλήψεις θα γίνουν με βάση τους αναπληρωτές και τις συντάξεις τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεται;
ΜΑ και πέρσι έτσι όπως λες έγινε η κατανομή. Το είπαν. 1. Ο αριθμός συνταξεων ανα ειδικότητα, 2. ο αριθμός αναπληρωτών ανα ειδικότητα  όμως δεν θυμάσαι το τρίτο κριτήριο, ταβάνι τα οργανικά κενά που ανακοινώθηκαν στην εγκύκλιο των μετατάξεων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:55:27 »

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 874
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4369 στις: Μάιος 01, 2022, 12:36:52 μμ »
Καλημέρα σας . Εγώ θα επιβεβαιώσω ότι ο αριθμός της γενικής θα είναι στο 8500 . Και επιμένω ότι οι φιλόλογοι θα είναι πιο πολλοί από τους 520 . Καλή επιτυχία σε όλους μας !
Δε νομίζω ότι η Κίρκη λέει αυτό. Νομίζω ότι λέει ότι τα οργανικά είναι περισσότερα απ ότι λέει ο Patreas. Δεν έχω καταλάβει να εννοεί πως υπολογίστηκαν με άλλο τρόπο.

Μιλάει για πάνω από 520 διορισμούς η Κιρκη (αν κατάλαβα καλά) , μπορεί δηλαδή να φτάσουν και πάνω  από τα οργανικά κενά των φιλολόγων. Βέβαια δεν έχουμε δει τα επίσημα οργανικά κενά, την άλλη εβδομάδα λογικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 01, 2022, 12:40:14 μμ από vagg99 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4370 στις: Μάιος 01, 2022, 12:39:11 μμ »
Σύμφωνα με τις συνταξιοδοτήσεις σας και τα υπολειπόμενα κενά σας δεν ισχύει αυτό,νομίζω το γνωρίζεις πολύ καλά,ας είμαστε ειλικρινείς.

Not sure what you mean… Με βάση τις συνταξιοδοτήσεις και τα κενα που έμειναν από πέρυσι εγώ εκτιμώ ότι τα κενα μας είναι εκεί περίπου που λέει η Κίρκη. Αυτό που έχει γράψει ο Patreas για 300-κάτι είναι που μου κάνει εντύπωση.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 632
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4371 στις: Μάιος 01, 2022, 12:39:49 μμ »
ΜΑ και πέρσι έτσι όπως λες έγινε η κατανομή. Το είπαν. 1. Ο αριθμός συνταξεων ανα ειδικότητα, 2. ο αριθμός αναπληρωτών ανα ειδικότητα  όμως δεν θυμάσαι το τρίτο κριτήριο, ταβάνι τα οργανικά κενά που ανακοινώθηκαν στην εγκύκλιο των μετατάξεων
Και μετά από όλα αυτά στον δικό μου κλάδο πήρε 305 άτομα,με τόσους αναπληρωτές και 400 συντάξεις,και 643 οργανικά από την προηγούμενη χρονιά,δεν πείθομαι καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:55:27 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4372 στις: Μάιος 01, 2022, 12:41:29 μμ »
Μιλάει για πάνω από 520 διορισμούς η Κιρκη (αν κατάλαβα καλά) , μπορεί δηλαδή να φτάσουν και πάνω  από τα οργανικά κενά των φιλολόγων. Βέβαια δεν έχουμε δει τα επίσημα οργανικά κενά, την άλλη εβδομάδα λογικά.

Επαναλαμβάνω, η Κίρκη έχει γράψει (ψάξτε να το βρείτε) ότι τα οργανικά κενα των ΠΕ02 είναι περισσότερα απ ότι έχει πει ο Patreas.

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4373 στις: Μάιος 01, 2022, 12:42:16 μμ »
Στις επιμερους κατανομες παιζει ρολο η επιθυμια της πολιτικης ηγεσιας.
Το ταβανι ομως ειναι τα οργανικα κενα.

Η Κιρκη κι ο Πατρεας δεν συμφωνουν. Ειναι δεδομενο αυτο.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4374 στις: Μάιος 01, 2022, 12:43:58 μμ »
Και μετά από όλα αυτά στον δικό μου κλάδο πήρε 305 άτομα,με τόσους αναπληρωτές και 400 συντάξεις,και 643 οργανικά από την προηγούμενη χρονιά,δεν πείθομαι καθόλου.
από τι δεν πείθεσαι. Δεν είπα ποσα είναι τα οργανικά κενά ΠΕ11.
Μπορεί την άλλη βδομάδα να φανούν στην εγκύκλιο ότι είναι όσα λες.
Πάντως παρόλο που είναι καλό να μας δίνουν πληροφορίες οι συνάδελφοι μερικές φορές πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί με την πηγή. π.χ. αν η πηγή της Κιρκης είναι πολιτικό προσωπικό ίσως δεν γνωρίζουν τις τεχνικές λεπτομέρειες και τα εμπόδια που υπάρχουν στην πολιτική βούληση. Από την άλλη αν η πολιτική βούληση είναι ισχυρή μπορεί να κάνει πολλά πράγματα, σχεδόν όσα λέει. Συνήθως όμως οι πολιτικοί πουλάνε αέρα. ΠΑντως είναι καλό που μας λέει ότι μαθαίνει και η Κιρκη και ο Πατρέας

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 632
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4375 στις: Μάιος 01, 2022, 12:44:20 μμ »
Not sure what you mean… Με βάση τις συνταξιοδοτήσεις και τα κενα που έμειναν από πέρυσι εγώ εκτιμώ ότι τα κενα μας είναι εκεί περίπου που λέει η Κίρκη. Αυτό που έχει γράψει ο Patreas για 300-κάτι είναι που μου κάνει εντύπωση.
Εμένα πάλι όχι τόσο..γιατί είχατε περίπου 30 υπολειπόμενα +500κάτι συντάξεις που λογικά δεν αφήνουν όλα οργανικά..άρα πως θα έχετε περισσότερους διορισμούς από ας πούμε 450;

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 632
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4376 στις: Μάιος 01, 2022, 12:45:03 μμ »
από τι δεν πείθεσαι. Δεν είπα ποσα είναι τα οργανικά κενά ΠΕ11.
Μπορεί την άλλη βδομάδα να φανούν στην εγκύκλιο ότι είναι όσα λες.
Πάντως παρόλο που είναι καλό να μας δίνουν πληροφορίες οι συνάδελφοι μερικές φορές πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί με την πηγή. π.χ. αν η πηγή της Κιρκης είναι πολιτικό προσωπικό ίσως δεν γνωρίζουν τις τεχνικές λεπτομέρειες και τα εμπόδια που υπάρχουν στην πολιτική βούληση. Από την άλλη αν η πολιτική βούληση είναι ισχυρή μπορεί να κάνει πολλά πράγματα, σχεδόν όσα λέει. Συνήθως όμως οι πολιτικοί πουλάνε αέρα. ΠΑντως είναι καλό που μας λέει ότι μαθαίνει και η Κιρκη και ο Πατρέας
Αγγλικών είμαι.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4377 στις: Μάιος 01, 2022, 12:49:43 μμ »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4378 στις: Μάιος 01, 2022, 12:52:25 μμ »
Εμένα πάλι όχι τόσο..γιατί είχατε περίπου 30 υπολειπόμενα +500κάτι συντάξεις που λογικά δεν αφήνουν όλα οργανικά..άρα πως θα έχετε περισσότερους διορισμούς από ας πούμε 450;

Είχαμε παραπανω από 30 υπολειπόμενα γιατί κόπηκαν μερικά για να δοθούν στη Ηλεία. Νομίζω ότι τα υπολοιπομενα μας είναι πιο κοντά στο 70. Επίσης έχω την εντύπωση ότι δεν έχουμε πολλές πλεονασματικές περιοχές και για τον αλγόριθμο, είτε είσαι στη σύνταξη είτε νεοδιόριστος για 20 ώρες σε υπολογίζει. Anyway, ενεργοί στο φόρουμ είναι και οι δυο τους, ας μας εξηγήσουν!

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4379 στις: Μάιος 01, 2022, 12:53:25 μμ »
Αν ισχύσει το 8500 της Κίρκης, πιστεύω οτι σε κάθε ειδικότητα θα ναι περισσότεροι οι διορισμοί απο οσο λένε ως τώρα οι εκτιμήσεις.

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4380 στις: Μάιος 01, 2022, 12:56:18 μμ »
Αν διορισει 8500 στη Γενικη, θα καλυψει το 100% των οργανικων σε Αθμια και Βθμια.
Αρα, ακυρωνονται οσα λεει ο Πατρεας.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4381 στις: Μάιος 01, 2022, 01:05:00 μμ »
Κανουμε προβλεψεις χωρις να ξερουμε τα οργανικα που θα βγαλει το υπουργειο.....ας περιμενουμε την εγκυκλιο των μεταταξεων να δουμε. Μην ξεχναμε οτι το υπουργειο κανει οτι θελει. Εμφανιζει και κρυβει οτι θελει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 582
Σύνολο: 590

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.