*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1511100 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8778 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:15:06 πμ »
Ρε παιδιά μη γράφετε ο,τι να ναι. Πότε πέρυσι είχε ανακοινωθεί επίσημα (με δελτίο τύπου στο σάιτ του υπουργείου και με ανακοίνωση του κυβερνητικού εκπροσώπου τόσο κοντά στο γεγονός) η πραγματοποίηση 5250 διορισμών και μετά με νέα ανακοινώσει να άλλαξε σε 11700; Δηλαδή, είναι άλλο να ελπίζουμε οτι μπορεί να αλλάξει κάτι την τελευταία στιγμή και άλλο να γράφουμε ότι ‘οι διορισμοί θα είναι 10000 όπως τα λέγαμε αρχικα’.

Νομίζω και εγώ οτι το 5250 είχε προαναγγελθεί πριν βγουν οι οριστικοί, μόλις ολοκληρώθηκαν της ειδικής. Όταν έφτασε η ώρα ακούστηκε το 11700 το οποίο και ίσχυσε... Άρα μάλλον πάμε για 8..6, παρά για 10000, όσο και να θέλουμε να γίνουν παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8779 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:17:38 πμ »
Νομίζω και εγώ οτι το 5250 είχε προαναγγελθεί πριν βγουν οι οριστικοί, μόλις ολοκληρώθηκαν της ειδικής. Όταν έφτασε η ώρα ακούστηκε το 11700 το οποίο και ίσχυσε... Άρα μάλλον πάμε για 8..6, παρά για 10000, όσο και να θέλουμε να γίνουν παραπάνω
σε εκλογική χρονιά να μειωθούν δύσκολο
το αντίθετο έχει πιθανότητες

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8780 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:18:23 πμ »
Νομίζω και εγώ οτι το 5250 είχε προαναγγελθεί πριν βγουν οι οριστικοί, μόλις ολοκληρώθηκαν της ειδικής. Όταν έφτασε η ώρα ακούστηκε το 11700 το οποίο και ίσχυσε... Άρα μάλλον πάμε για 8..6, παρά για 10000, όσο και να θέλουμε να γίνουν παραπάνω

Συνάδελφε, είναι περίπου βέβαιο ότι οι διορισμοί θα είναι 8586. Οτιδήποτε άλλο θα ήταν μια τεράστια έκπληξη. Μπορεί να γίνει; Εντάξει, τα πάντα γίνονται. Αλλα καλό είναι κανείς να μένει σε αυτά που ξέρει σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8781 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:20:06 πμ »
Συνάδελφε, είναι περίπου βέβαιο ότι οι διορισμοί θα είναι 8586. Οτιδήποτε άλλο θα ήταν μια τεράστια έκπληξη. Μπορεί να γίνει; Εντάξει, τα πάντα γίνονται. Αλλα καλό είναι κανείς να μένει σε αυτά που ξέρει σίγουρα.
άρα δε γράφουμε ότι νάνε
τουλάχιστον ..ε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8782 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:23:22 πμ »
Νομίζω και εγώ οτι το 5250 είχε προαναγγελθεί πριν βγουν οι οριστικοί, μόλις ολοκληρώθηκαν της ειδικής. Όταν έφτασε η ώρα ακούστηκε το 11700 το οποίο και ίσχυσε... Άρα μάλλον πάμε για 8..6, παρά για 10000, όσο και να θέλουμε να γίνουν παραπάνω

Τι σχέση έχουν της ειδικής ;;; Όλα είναι υποθέσεις !φετος φαίνεται ότι περιμένουν πολλοί διορισμο …ας δεσμευτεί τουλάχιστον για του χρόνου .πρέπει να τονιστεί από τους αρμόδιους ότι οι διορισμοί είναι λίγοι και θελουμε ή περισσότερους ή προεκλογική δευσμευσγ για διορισμούς το 2023….όχι με το νέο σύστημα !πρεπει να εκδηλωθεί η δυσαρέσκεια ,αν είμαστε σούζα με ότι μας δίνουν θα μας πάρουν και αυτά που μας δώσαν

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 874
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8783 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:24:20 πμ »
Για να βγήκε δελτίο τύπου είναι βέβαιος ο αριθμός αυτός. Ειδικά αν από Δευτέρα βγει και κατανομή, έχει τελειώσει το θεμα.
Αν δείτε ή ακούσετε ότι η κατανομή καθυστερεί, πάει για Ιούλιο ή με βάση τα περσινά χρονοδιαγραμματα που βγήκε στα μέσα Ιουλίου, τότε ναι, ίσως υπάρξει μια μικρή ελπίδα να πει τότε ξαφνικά ένα άλλο νούμερο.
Δεν έχουμε δει ΦΕΚ, πρόσκληση διορισμών ούτε κατανομή. Μια τελευταία ελπίδα για όσους είναι στο όριο διορισμού.
Αν και η οποια αλλαγή προς τα πάνω, με βάση όσα λέγονται, θα ευνοήσει μόνο δασκάλους, εεπ, εβπ. Όλα τα άλλα είναι μετρημένα κουκιά στο 100% των οργανικών κενών.

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8784 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:26:49 πμ »
Συνάδελφοι, θέλω να μου λύσετε μια απορία (αν και λίγο εκτός θέματος). Μέσα στο 21' και μη γνωρίζοντας αν υπάρχει ελπίδα για διορισμό στον κλάδο μου, έκανα μια αίτηση για διορισμό σε άσχετη θέση δημοσίου και είμαι σε καλή θέση καθώς μου ζήτησαν να καταθέσω δικαιολογητικά. Αν διοριστω σαν εκπαιδευτικός και μετά βγουν και τα οριστικά της άλλης προκήρυξης μπορώ να αποχωρήσω και να επιλέξω την άλλη θέση;
Δεν το επιθυμώ αλλά θα ήθελα να ξέρω τα δικαιώματά μου.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8785 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:27:56 πμ »
άρα δε γράφουμε ότι νάνε
τουλάχιστον ..ε?

Συνάδελφε, όλη η κουβέντα ξεκίνησε από ένα ποστ εχθές που έλεγε ‘Οι διορισμοί θα είναι 10000 όπως το λέγαμε αρχικά.’ Αυτό είναι ο,τι να ναι. Αν έγραφε ‘θεωρώ ότι μπορεί να γίνει κάτι και οι διορισμοί να αυξηθουν’, θα ήταν εντελώς διαφορετικά. Αλλά να το γράφεις σαν βεβαιότητα μετά από επίσημες ανακοινώσεις, αυτό καυτηρίασε η gia.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8786 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:30:04 πμ »
Συνάδελφε, όλη η κουβέντα ξεκίνησε από ένα ποστ εχθές που έλεγε ‘Οι διορισμοί θα είναι 10000 όπως το λέγαμε αρχικά.’ Αυτό είναι ο,τι να ναι. Αν έγραφε ‘θεωρώ ότι μπορεί να γίνει κάτι και οι διορισμοί να αυξηθουν’, θα ήταν εντελώς διαφορετικά. Αλλά να το γράφεις σαν βεβαιότητα μετά από επίσημες ανακοινώσεις, αυτό καυτηρίασε η gia.
το ότι νάνε το έκανες παράθεση στα δικά μου λεγόμενα, όχι της αντριανας αντριανας
ας το αφήσουμε εδω να πάμε παρακάτω

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8787 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:32:33 πμ »
το ότι νάνε το έκανες παράθεση στα δικά μου λεγόμενα, όχι της αντριανας αντριανας
ας το αφήσουμε εδω να πάμε παρακάτω

Τα δικά σου λεγόμενα, που καυτηρίαζες  την gia επειδή είχε καυτηριάσει την αντριανα. Ήταν αλυσίδα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8788 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:36:44 πμ »
Τα δικά σου λεγόμενα, που καυτηρίαζες  την gia επειδή είχε καυτηριάσει την αντριανα. Ήταν αλυσίδα.  ;D
:)

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8789 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:42:57 πμ »
Καλημέρα! Πρέπει να υπάρχει συναδελφική αλληλεγγύη και να προσπαθούμε για μεγαλύτερο αριθμό διορισμών!!!!!

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8790 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:43:33 πμ »
Συνάδελφοι, θέλω να μου λύσετε μια απορία (αν και λίγο εκτός θέματος). Μέσα στο 21' και μη γνωρίζοντας αν υπάρχει ελπίδα για διορισμό στον κλάδο μου, έκανα μια αίτηση για διορισμό σε άσχετη θέση δημοσίου και είμαι σε καλή θέση καθώς μου ζήτησαν να καταθέσω δικαιολογητικά. Αν διοριστω σαν εκπαιδευτικός και μετά βγουν και τα οριστικά της άλλης προκήρυξης μπορώ να αποχωρήσω και να επιλέξω την άλλη θέση;
Δεν το επιθυμώ αλλά θα ήθελα να ξέρω τα δικαιώματά μου.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι μπορείς

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #8791 στις: Ιούνιος 19, 2022, 10:53:23 πμ »
Ναι μπορείς
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.