*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1495841 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #238 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 06:36:26 μμ »
Τι πάει να πει δίκαιο η άδικο? Για την κάθε κυβέρνηση όλα είναι δίκαια. Η ζωή προχώρα
Αχ πόσες φορές εχω διαβάσει κάτι ανάλογο από αλληλέγγυους συναδέλφους....προσοχή στην επόμενη προκηρυξη μη βρεθείτε στην απεναντι όχθη....η ζωή προχωρά θα σας λέω κ εγώ...δεν πειράζει που με δύο πτυχία φτιάχνεις καφέδες....προχωρά η ζωή...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:01:55 »

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #239 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 06:51:28 μμ »
Αχ πόσες φορές εχω διαβάσει κάτι ανάλογο από αλληλέγγυους συναδέλφους....προσοχή στην επόμενη προκηρυξη μη βρεθείτε στην απεναντι όχθη....η ζωή προχωρά θα σας λέω κ εγώ...δεν πειράζει που με δύο πτυχία φτιάχνεις καφέδες....προχωρά η ζωή...

Νομίζω ότι αυτό που προσπαθούν να σου πουν οι συνάδελφοι -με το οποίο και εγώ συμφωνώ- είναι ότι οι αποφάσεις του υπουργείου δε θα παρθούν με βάση τη δικαιοσύνη. Ούτε με αυτά που θεωρούνται αυτονόητα. Το αν θα είσαι μέσα στους διορισμούς, όπως φαίνεται σε αυτή τη χώρα, είναι κατά βάση θέμα τύχης. Να σου κάτσει να έχεις αυτά που ζητάνε την ώρα που γίνονται οι διορισμοί. Ρώτα τους επιτυχόντες ΑΣΕΠ τι είναι δίκαιο, τι άδικο και τι αυτονόητο. Μακάρι να είσαι τυχερή. Αλλά για δικαιοσύνη τώρα στους διορισμούς... το βλέπω πολύ δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #240 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 07:05:09 μμ »
Αχ πόσες φορές εχω διαβάσει κάτι ανάλογο από αλληλέγγυους συναδέλφους....προσοχή στην επόμενη προκηρυξη μη βρεθείτε στην απεναντι όχθη....η ζωή προχωρά θα σας λέω κ εγώ...δεν πειράζει που με δύο πτυχία φτιάχνεις καφέδες....προχωρά η ζωή...

Απορώ γιατί τα βάζετε με τους συναδέλφους, κανείς δεν μας είπε πως με το πτυχίο θα διοριστούμε άμεσα. Οι πτυχιούχοι είναι περισσότεροι από τις ανάγκες του δημόσιου σχολείου. Κανείς δεν μας είπε πως υπάρχει μια θέση για όλους ως αναπληρωτές. Να περιμένεις , ούτε εγώ ξεκίνησα αμέσως ως αναπληρώτρια και όσοι έχουν ήδη μήνες προυπηρεσίας έχουν γυρίσει όλη την Ελλάδα.
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #241 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 07:13:18 μμ »
Νομίζω ότι αυτό που προσπαθούν να σου πουν οι συνάδελφοι -με το οποίο και εγώ συμφωνώ- είναι ότι οι αποφάσεις του υπουργείου δε θα παρθούν με βάση τη δικαιοσύνη. Ούτε με αυτά που θεωρούνται αυτονόητα. Το αν θα είσαι μέσα στους διορισμούς, όπως φαίνεται σε αυτή τη χώρα, είναι κατά βάση θέμα τύχης. Να σου κάτσει να έχεις αυτά που ζητάνε την ώρα που γίνονται οι διορισμοί. Ρώτα τους επιτυχόντες ΑΣΕΠ τι είναι δίκαιο, τι άδικο και τι αυτονόητο. Μακάρι να είσαι τυχερή. Αλλά για δικαιοσύνη τώρα στους διορισμούς... το βλέπω πολύ δύσκολο.
πολλά μπράβο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:01:55 »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #242 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 07:45:47 μμ »

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #243 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 08:06:54 μμ »
Νομίζω ότι αυτό που προσπαθούν να σου πουν οι συνάδελφοι -με το οποίο και εγώ συμφωνώ- είναι ότι οι αποφάσεις του υπουργείου δε θα παρθούν με βάση τη δικαιοσύνη. Ούτε με αυτά που θεωρούνται αυτονόητα. Το αν θα είσαι μέσα στους διορισμούς, όπως φαίνεται σε αυτή τη χώρα, είναι κατά βάση θέμα τύχης. Να σου κάτσει να έχεις αυτά που ζητάνε την ώρα που γίνονται οι διορισμοί. Ρώτα τους επιτυχόντες ΑΣΕΠ τι είναι δίκαιο, τι άδικο και τι αυτονόητο. Μακάρι να είσαι τυχερή. Αλλά για δικαιοσύνη τώρα στους διορισμούς... το βλέπω πολύ δύσκολο.
Ποιος μίλησε για διορισμούς, εγώ μιλάω για αναπληρωτές! Για τους διορισμούς κλείστε τους κ για πάντα τους πίνακες....αλλα να μην εχουμε δικαίωμα να διεκδικήσουμε μια θεση στα σχολεία; Μέσα απ την καρδιά μου εύχομαι να διοριστείτε όσοι περισσότεροι γίνεται να ηρεμήσουμε! Για πες μου είσαι στους πίνακες; Αν ναι, δεν χρειαζεται να πούμε κάτι άλλο

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #244 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 08:11:36 μμ »
Ποιος μίλησε για διορισμούς, εγώ μιλάω για αναπληρωτές! Για τους διορισμούς κλείστε τους κ για πάντα τους πίνακες....αλλα να μην εχουμε δικαίωμα να διεκδικήσουμε μια θεση στα σχολεία; Μέσα απ την καρδιά μου εύχομαι να διοριστείτε όσοι περισσότεροι γίνεται να ηρεμήσουμε! Για πες μου είσαι στους πίνακες; Αν ναι, δεν χρειαζεται να πούμε κάτι άλλο
Κοιτα αν ρωτήσεις αυτόν που σου πήρε την θέση θα σου πει χεστηκα αν έμεινες από έξω. Δύο όψεις. Αυτό θέλω να σου πω. Επίσης το δικαστήριο έβγαλε αρνητική αποφαση. Τι θέλω να πω? Πως το υπουργείο κάνει ότι θέλει. Κάποιοι θα βολευτούν κάποιοι όχι. Άδικο που έμεινες από έξω για παράβολο. Αλλά θα αλλάξει κάτι που σου λέω άδικο?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2021, 08:13:10 μμ από math22 »

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #245 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 08:12:14 μμ »
Απορώ γιατί τα βάζετε με τους συναδέλφους, κανείς δεν μας είπε πως με το πτυχίο θα διοριστούμε άμεσα. Οι πτυχιούχοι είναι περισσότεροι από τις ανάγκες του δημόσιου σχολείου. Κανείς δεν μας είπε πως υπάρχει μια θέση για όλους ως αναπληρωτές. Να περιμένεις , ούτε εγώ ξεκίνησα αμέσως ως αναπληρώτρια και όσοι έχουν ήδη μήνες προυπηρεσίας έχουν γυρίσει όλη την Ελλάδα.
Δεν με αφορά αυτό που μου λέτε...ο καθένας κουβαλάει το δικο του σταυρό....με αφορούν οι ίσες ευκαιρίες ....όπως είχες ευκαιρία πριν 2 χρόνια να υποβάλεις τα χαρτιά σου (κ πριν από αυτό τα έκανες ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ,χωρίς να σου στερήσουν το δικαίωμα) έτσι χρειαζόμαστε κι εμείς το ίδιο δικαίωμα ..τωρα, αν εσύ ή ο κάθε εσύ θεωρείς οτι διασφαλίζεις κάτι με το κλειδωμα κ νιώθεις ασφάλεια τι να πω.... Διοριστείτε οι παλιοί να ηρεμήσουμε όλοι

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #246 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 08:13:48 μμ »
Ποιος μίλησε για διορισμούς, εγώ μιλάω για αναπληρωτές! Για τους διορισμούς κλείστε τους κ για πάντα τους πίνακες....αλλα να μην εχουμε δικαίωμα να διεκδικήσουμε μια θεση στα σχολεία; Μέσα απ την καρδιά μου εύχομαι να διοριστείτε όσοι περισσότεροι γίνεται να ηρεμήσουμε! Για πες μου είσαι στους πίνακες; Αν ναι, δεν χρειαζεται να πούμε κάτι άλλο

Εσύ γιατί δεν είσαι στους πίνακες;

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #247 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 08:15:29 μμ »
Δεν με αφορά αυτό που μου λέτε...ο καθένας κουβαλάει το δικο του σταυρό....με αφορούν οι ίσες ευκαιρίες ....όπως είχες ευκαιρία πριν 2 χρόνια να υποβάλεις τα χαρτιά σου (κ πριν από αυτό τα έκανες ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ,χωρίς να σου στερήσουν το δικαίωμα) έτσι χρειαζόμαστε κι εμείς το ίδιο δικαίωμα ..τωρα, αν εσύ ή ο κάθε εσύ θεωρείς οτι διασφαλίζεις κάτι με το κλειδωμα κ νιώθεις ασφάλεια τι να πω.... Διοριστείτε οι παλιοί να ηρεμήσουμε όλοι
Αν ήσουν στον πίνακα και ήσουν σε καλή θέση ούτε εσύ θα ήθελες να ανοίξουν οι πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #248 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 08:38:32 μμ »
Δεν με αφορά αυτό που μου λέτε...ο καθένας κουβαλάει το δικο του σταυρό....με αφορούν οι ίσες ευκαιρίες ....όπως είχες ευκαιρία πριν 2 χρόνια να υποβάλεις τα χαρτιά σου (κ πριν από αυτό τα έκανες ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ,χωρίς να σου στερήσουν το δικαίωμα) έτσι χρειαζόμαστε κι εμείς το ίδιο δικαίωμα ..τωρα, αν εσύ ή ο κάθε εσύ θεωρείς οτι διασφαλίζεις κάτι με το κλειδωμα κ νιώθεις ασφάλεια τι να πω.... Διοριστείτε οι παλιοί να ηρεμήσουμε όλοι


και σε εμένα πριν 10 χρόνια είχαν πει "θα δώσεις γραπτό ασεπ και ίσως βελτιώσεις την θέση σου", αλλά ήρθαν τα μνημόνια και όλα πάγωσαν, διορισμοί κλπ. Εννοείται πως ο καθένας κουβαλάει το δικό του σταυρό αλλά υπάρχουν συνάδελφοι που δουλεύουν χρόνια, έχουν γυρίσει όλη την Ελλάδα. Αυτοί λοιπόν πρέπει να προηγούνται σε όλα. Δεν με αφορά το άνοιγμα των πινάκων, είμαι στο 1000-1500 των πε60 μια χαρά μπορώ να δουλεύω ως αναπληρώτρια σε περιοχές που θέλω. Με ενδιαφέρει να γίνονται μόνιμοι διορισμοί κάθε χρόνο, κάλυψη των οργανικών κενών !!
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #249 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 08:44:25 μμ »
Εμένα με αφορά να ανοιξουν οι πίνακες και να εργάζομαι κ εγώ ως αναπληρώτρια...εσύ που εξανίστασαι; Τελος παντων ....επειδη δεν θα βγαλει καπου η συζητηση....

και σε εμένα πριν 10 χρόνια είχαν πει "θα δώσεις γραπτό ασεπ και ίσως βελτιώσεις την θέση σου", αλλά ήρθαν τα μνημόνια και όλα πάγωσαν, διορισμοί κλπ. Εννοείται πως ο καθένας κουβαλάει το δικό του σταυρό αλλά υπάρχουν συνάδελφοι που δουλεύουν χρόνια, έχουν γυρίσει όλη την Ελλάδα. Αυτοί λοιπόν πρέπει να προηγούνται σε όλα. Δεν με αφορά το άνοιγμα των πινάκων, είμαι στο 1000-1500 των πε60 μια χαρά μπορώ να δουλεύω ως αναπληρώτρια σε περιοχές που θέλω. Με ενδιαφέρει να γίνονται μόνιμοι διορισμοί κάθε χρόνο, κάλυψη των οργανικών κενών !!

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #250 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 09:00:44 μμ »
Που ακριβώς ακούστηκε;
Είναι αδύνατον, είναι παράνομο. Ούτε ένας χρόνος δεν θα έχει περάσει για την Γενική Αγωγή.
Αν ανοιξουν νωριτερα της Γενικης και γινουν διορισμοι τοτε οι προσφυγες και τα δικαστηρια θα πανε συννεφο απο οσους χασουν διορισμο...

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #251 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 09:27:04 μμ »
Αν ανοιξουν νωριτερα της Γενικης και γινουν διορισμοι τοτε οι προσφυγες και τα δικαστηρια θα πανε συννεφο απο οσους χασουν διορισμο...

Αυτό λέμε. Δεν πρόκειται να ανοίξουν νωρίτερα. Πέρα απ το ότι είναι μία γιγαντιαία διαδικασία για τον ΑΣΕΠ (όσο νάναι δεν ασχολείται μόνο με εμάς αλλά και με τα υπόλοιπα υπουργεία), θα ήταν παράνομο βάσει νομοθεσίας και ξέρουν στο ΥΠΑΙΘ ότι θα χάνανε όλες τις δίκες. Λέω εγώ τώρα, εκτός άμα βαρέσει ανάποδες η Υπουργός, τι να πω  ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 520
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 529
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.