*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1506724 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #490 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 10:42:04 πμ »
Έχω βρεθεί στη θέση σου
Μου τα έτρωγε ο δικηγόρος
Θα απογοητευτεις να το ξέρεις,κρατά όχι καλάθι,ούτε καν καλάθι
Το υπουργείο δε ξυπνά με την έννοια του σε εσένα
Θα το καταλάβεις με άσχημο τρόπο, αλλά όταν θα το καταλάβεις να είσαι εδώ στο φόρουμ να μας πεις τι πήγε στραβά
Κακό πράγμα η έπαρση...
κάνεις λάθος ΤΕΡΑΣΤΙΟ, δεν μου τρωει κανένας τίποτα. Γνωρίζω πως εχουν τα πραγματα και τις ελπίδες που υπάρχουν. Απλά το ύφος σου είναι εκνευριστικό και για αυτο το λόγω σου απευθυνομαι ανάλογα. βρισκομαστε στο σωστο θέμα, αν δεν σου αρεσει φτιάξε αλλο που να σε βολευει περισσοτερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2021, 10:49:41 πμ από chert »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:41:25 »

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #491 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 10:44:52 πμ »
Καλά εσύ μάλλον θες πρώτα να νικήσει η ΝΔ και μετά να γίνουν οι διορισμοί... Τώρα κατάλαβαμε που στηρίζεις τους διορισμούς... Στο μπλε

 ;D ;D ;D ;D
εχω να γελασω ετσι χρονια!!!
φιλε math εγω κοιταω απο την αλλη ..
αλλα πιστευω οτι θα γινουν μετα ..
και ο Συριζα εχασε και τις εκανε η ΝΔ..
το εχω πει σε ποστ γιατι δεν θα γινουν φετος..
απλα περιμενω το καλοκαιρι να περασει και να το  κανω ρεποστ..

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #492 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 11:23:41 πμ »
Oι διορισμοι απο επιτυχοντες ασεπ μετα απο δικαστικες αποφασεις δεν ειναι απιθανο να γινουν γιατι οι εξελιξεις ειναι θετικες προς το παρον. Υπαρχει ελπιδα..

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #493 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 11:27:20 πμ »
Όντας ένας ακόμα από τους νεώτερους πτυχιούχους, που δεν προλάβαμε ούτε καν τον ΑΣΕΠ του 2008 (πάνε ήδη 13 χρόνια για μας) και άρα δεν μπορέσαμε καν να αποκτήσουμε προϋπηρεσία τη δεκαετία του 2010 (αφού δεν μπορούσαμε καν να μπούμε σε πίνακες αναπληρωτών) και επομένως δεν έχουμε ελπίδα ούτε με τους πίνακες γαβρογλου (ασχέτως των αυξημένων μας τυπικών προσόντων) και ενώ βέβαια κατανοώ το σύνολο των αδικιών και του "σκασίματός" σας, έχω να πω πως το επίπεδο των διαξιφισμών στα προηγούμενα posts είναι επιεικώς άθλιο.

Δεν αρμόζει στον υποτιθέμενο ρόλο του εκπαιδευτικού που ευελπιστούμε να έχουμε. Και είναι προκλητικό ως προς τις χιλιάδες των αποφοίτων που δεν είχαν καν μια ευκαιρία να ασκήσουν αυτό που σπούδασαν.

Τουλάχιστον εσείς προλάβατε να αγγίξετε το χώρο της εκπαίδευσης. Εμείς πρακτικά είμαστε μπλοκαρισμένοι από την εκπαίδευση, δεν έχουμε καν την ευκαιρία της αναπλήρωσης.

Είναι λοιπόν κάπως προκλητικό όλο αυτό που γίνεται...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:41:25 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #494 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 11:47:20 πμ »
Στην Περιφέρεια έχουν καλυφθεί όλα τα οργανικά κενά στην δευτεροβάθμια. Οι συντάξεις είναι κυρίως στις αστικές περιοχές. Θα κάνει διορισμούς στις αστικές περιοχές ; Δύσκολο. Αφού και πέρσι σε 2-3 ειδικότητες τα μόνα κενά που άφησε ακάλυπτα είναι στα αστικά κέντρα. Για τα οργανικά των μεταθέσεων μιλάμε στα οποία γίνονται οι διορισμοί. Για να ανοίξουν κενά μεταθέσεων/διορισμών στην περιφέρεια είναι πιο σύνηθες να γίνουν πρώτα  μεταθέσεις στις θέσεις αυτών που συνταξιοδοτούνται στα κέντρα.
Δηλαδή το 23.
Οι διορισμοί από δικαστική δικαίωση δεν είναι αναγκαστικό να γίνουν σε υπάρχοντα οργανικά κενά αλλά μπορούν να γίνουν ακόμα και σε οργανικά κενά που δεν υπάρχουν πια αλλά υπήρχαν την χρόνια του αναδρομικού διορισμού.
Εντάξει μπορούν να κάνουν ότι θέλουν αλλά αυτό γεννάει τα δικαστήρια (όμως έτσι βγαίνει και το μεροκάματο....)

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #495 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 11:47:52 πμ »
;D ;D ;D ;D
εχω να γελασω ετσι χρονια!!!
φιλε math εγω κοιταω απο την αλλη ..
αλλα πιστευω οτι θα γινουν μετα ..
και ο Συριζα εχασε και τις εκανε η ΝΔ..
το εχω πει σε ποστ γιατι δεν θα γινουν φετος..
απλα περιμενω το καλοκαιρι να περασει και να το  κανω ρεποστ..
Είναι πολύ απλά τα πράματα. Εκτός τον βοριδη και την δήλωση κεραμεως στην Φλώρινα υπάρχει άλλη πληροφορία για διορισμούς το καλοκαιρι. Όχι!!!! Άρα αν από την δήλωση βοριδη που πιστεύω δεν ξέρει να ξεχωρίζει το αριστερό από το δεξί χέρι βγάλατε κάποιοι συμπέρασμα τι να πω
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2021, 11:51:00 πμ από math22 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #496 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 11:54:19 πμ »
Όντας ένας ακόμα από τους νεώτερους πτυχιούχους, που δεν προλάβαμε ούτε καν τον ΑΣΕΠ του 2008 (πάνε ήδη 13 χρόνια για μας) και άρα δεν μπορέσαμε καν να αποκτήσουμε προϋπηρεσία τη δεκαετία του 2010 (αφού δεν μπορούσαμε καν να μπούμε σε πίνακες αναπληρωτών) και επομένως δεν έχουμε ελπίδα ούτε με τους πίνακες γαβρογλου (ασχέτως των αυξημένων μας τυπικών προσόντων) και ενώ βέβαια κατανοώ το σύνολο των αδικιών και του "σκασίματός" σας, έχω να πω πως το επίπεδο των διαξιφισμών στα προηγούμενα posts είναι επιεικώς άθλιο.

Δεν αρμόζει στον υποτιθέμενο ρόλο του εκπαιδευτικού που ευελπιστούμε να έχουμε. Και είναι προκλητικό ως προς τις χιλιάδες των αποφοίτων που δεν είχαν καν μια ευκαιρία να ασκήσουν αυτό που σπούδασαν.

Τουλάχιστον εσείς προλάβατε να αγγίξετε το χώρο της εκπαίδευσης. Εμείς πρακτικά είμαστε μπλοκαρισμένοι από την εκπαίδευση, δεν έχουμε καν την ευκαιρία της αναπλήρωσης.

Είναι λοιπόν κάπως προκλητικό όλο αυτό που γίνεται...

'Εχεις οπως ολοι πλεον και δικιο κι αδικο μαζι...εξηγουμαι οσο πιο συντομα μπορω...δικιο οτι δεν ειχατε  την ευκαιρια για ασεπ , αδικο οτι δεν μπορει καποιος που εχασε κυριολεκτικα τη ζωη του χρονια ολοκληρα να πεταχτει απ εξω με ευκολια οταν ειχε και επιτυχια ασεπ.κατα τη γνωμη μου η λυση  ειναι ο γραπτος διαγωνισμος ΑΣΕΠ ωστε ολοι ανεξαρτητου ηλικιας κι αλλων παραγοντων να εχουν τη δυνατοτητα να παλεψουν .Αλλα καθαρος βαθμος ασεπ αυτη τη φορα χωρις παραθυρακια...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2021, 12:29:45 μμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #497 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 12:15:12 μμ »
κάνεις λάθος ΤΕΡΑΣΤΙΟ, δεν μου τρωει κανένας τίποτα. Γνωρίζω πως εχουν τα πραγματα και τις ελπίδες που υπάρχουν. Απλά το ύφος σου είναι εκνευριστικό και για αυτο το λόγω σου απευθυνομαι ανάλογα. βρισκομαστε στο σωστο θέμα, αν δεν σου αρεσει φτιάξε αλλο που να σε βολευει περισσοτερο.
Πολύ ωραία φτιάξε ένα θέμα για ΑΣΕΠ 2008 με ότι θέμα θες

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #498 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 12:33:41 μμ »
Έχω βρεθεί στη θέση σου
Μου τα έτρωγε ο δικηγόρος
Θα απογοητευτεις να το ξέρεις,κρατά όχι καλάθι,ούτε καν καλάθι
Το υπουργείο δε ξυπνά με την έννοια του σε εσένα
Θα το καταλάβεις με άσχημο τρόπο, αλλά όταν θα το καταλάβεις να είσαι εδώ στο φόρουμ να μας πεις τι πήγε στραβά
Κακό πράγμα η έπαρση...
++++++++++++++Αν ήταν να διορισει του ΑΣΕΠ θα το είχε κάνει από τους διορισμους που περασαν

Αποσυνδεδεμένος chert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #499 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 12:57:10 μμ »
'Εχεις οπως ολοι πλεον και δικιο κι αδικο μαζι...εξηγουμαι οσο πιο συντομα μπορω...δικιο οτι δεν ειχατε  την ευκαιρια για ασεπ , αδικο οτι δεν μπορει καποιος που εχασε κυριολεκτικα τη ζωη του χρονια ολοκληρα να πεταχτει απ εξω με ευκολια οταν ειχε και επιτυχια ασεπ.κατα τη γνωμη μου η λυση  ειναι ο γραπτος διαγωνισμος ΑΣΕΠ ωστε ολοι ανεξαρτητου ηλικιας κι αλλων παραγοντων να εχουν τη δυνατοτητα να παλεψουν .Αλλα καθαρος βαθμος ασεπ αυτη τη φορα χωρις παραθυρακια...
το πιο σώστο, ασχετά που πολλούς σε αυτο το θέμα δεν θα τους βολευε γιατι προφανως ουτε τη βάση δεν μπορουν να πιάσουν

Αποσυνδεδεμένος chert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #500 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 12:59:03 μμ »
Πολύ ωραία φτιάξε ένα θέμα για ΑΣΕΠ 2008 με ότι θέμα θες
μα γιατι? αφού είμαι στο σωστό θέμα, εσύ αν διαφωνεις φτιάξε ότι αλλό θεμά θες

Αποσυνδεδεμένος chert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #501 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 01:00:35 μμ »
++++++++++++++Αν ήταν να διορισει του ΑΣΕΠ θα το είχε κάνει από τους διορισμους που περασαν
κάνεις λάθος, εκρεμμουν πολλά...

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #502 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 01:05:13 μμ »
Όντας ένας ακόμα από τους νεώτερους πτυχιούχους, που δεν προλάβαμε ούτε καν τον ΑΣΕΠ του 2008 (πάνε ήδη 13 χρόνια για μας) και άρα δεν μπορέσαμε καν να αποκτήσουμε προϋπηρεσία τη δεκαετία του 2010 (αφού δεν μπορούσαμε καν να μπούμε σε πίνακες αναπληρωτών) και επομένως δεν έχουμε ελπίδα ούτε με τους πίνακες γαβρογλου (ασχέτως των αυξημένων μας τυπικών προσόντων) και ενώ βέβαια κατανοώ το σύνολο των αδικιών και του "σκασίματός" σας, έχω να πω πως το επίπεδο των διαξιφισμών στα προηγούμενα posts είναι επιεικώς άθλιο.

Δεν αρμόζει στον υποτιθέμενο ρόλο του εκπαιδευτικού που ευελπιστούμε να έχουμε. Και είναι προκλητικό ως προς τις χιλιάδες των αποφοίτων που δεν είχαν καν μια ευκαιρία να ασκήσουν αυτό που σπούδασαν.

Τουλάχιστον εσείς προλάβατε να αγγίξετε το χώρο της εκπαίδευσης. Εμείς πρακτικά είμαστε μπλοκαρισμένοι από την εκπαίδευση, δεν έχουμε καν την ευκαιρία της αναπλήρωσης.

Είναι λοιπόν κάπως προκλητικό όλο αυτό που γίνεται...
Ό,τι πιο εύστοχο έχω διαβάσει.....δεν λέει.κανείς να.μη γινονται διορισμοί...αλλά να ανατροφοδοτούνται οι πίνακες για να έχουν όλοι το δικαιωμα συμμετοχής....είναι δυνατόν να μην έχουν δικαίωμα οι νέοι απόφοιτοι, οι απορριπτέοι λόγω παραβόλου κλπ.να.πρέπει να περιμένουν 3 χρονια ολόκληρα; Οι πίνακες κλείδωσαν για να γινουν οι διορισμοί, κλείδωσα για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα καθώς επρόκειτο να γίνουν οι διορισμοί σε δυο δόσεις....έγιναν σε μία ομως ολοι μαζί από τους πίνακες...οπότε όλα καλά....τώρα δεν έχουν λόγο να μένουν κλειδωμένοι....και εννοείται γίνονται προσπάθειες να ανοίξουν....ας είμαστε αισιόδοξοι....

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #503 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 01:06:01 μμ »
μα γιατι? αφού είμαι στο σωστό θέμα, εσύ αν διαφωνεις φτιάξε ότι αλλό θεμά θες

Συμπεριφορά 5χρονου. 13 χρόνια πέρασαν από τότε, τώρα έχουμε άλλους πίνακες. Δεν ξέρω μέχρι πότε θέλετε να μετράει ο ΑΣΕΠ που δώσατε ; Γουσταρετε νέο γραπτό, να δώσουμε και εμείς που δεν προλάβαμε;
Άνοιξε νέο θέμα, οι επόμενοι διορισμοί -αν γίνουν- θα είναι από υπάρχοντες ή νέους πινακες.
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 561
Σύνολο: 564

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.