*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1504083 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #504 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 01:10:40 μμ »
Συμπεριφορά 5χρονου. 13 χρόνια πέρασαν από τότε, τώρα έχουμε άλλους πίνακες. Δεν ξέρω μέχρι πότε θέλετε να μετράει ο ΑΣΕΠ που δώσατε ; Γουσταρετε νέο γραπτό, να δώσουμε και εμείς που δεν προλάβαμε;
Άνοιξε νέο θέμα, οι επόμενοι διορισμοί -αν γίνουν- θα είναι από υπάρχοντες ή νέους πινακες.
ο ασεπ 2008 ισχυει γιατι δεν εχει γίνει άλλος, απόφαση από στε, όχι δική μου.
κριθηκε αντισυνταγματικός ο τρόπος που διοριζαν μετά το 2012. αν δεν ξέρουμε δεν μιλάμε.
φτιάξε εσύ αλλο θέμα αν δεν σε βολεύουν αυτά που λέμε. για νεους διορισμούς μιλάμε ολοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2021, 01:14:40 μμ από chert »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:23:20 »

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #505 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 01:30:06 μμ »
Ο γραπτός ΑΣΕΠ έχει καταργηθεί, επιτυχόντες ήσασταν όχι διοριστεοι. Έχει διαφορά...
Δεν έχω κανένα κέρδος, θεωρώ απίθανο να διοριστω με τη θέση που εχω. Το θέμα είναι νέοι διορισμοί άρα και νέοι πίνακες.
Κουρασες
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #506 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 01:57:14 μμ »
Μα ο λόγος που πήγαμε με προσωρινούς πίνακες ήταν αυτός ακριβώς. Για να μην διορίσει αλλους με δικαστήρια. Άλλαξε το σύστημα,πηρε από προσωρινούς και τέλος.Επισξςβ καμία προσπάθεια δεν γίνεται για άνοιγμα. Και ειδική με τους ιδιους θα πάει ακόμα ένα χρονο

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #507 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 02:01:17 μμ »
Εκκρεμούν δικαστήρια γιατί δεν θα έπρεπε να είμασταν επιτυχόντες αλλά διοριστέοι μια και κατακρεουργήθηκε το Σύνταγμα για να διοριστούν πολλοί που είτε δεν ήθελαν να διαβάσουν για γραπτό διαγωνισμό είτε δεν μπορούσαν οπότε τους συνέφερε να πιέσουν μέσω συνδικάτων για το διορισμό τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:23:20 »

Αποσυνδεδεμένος Themida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #508 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 02:35:11 μμ »
Ας σταματησει το αφήγημα περί επιτυχίας αλλά ταυτόχρονα της λογικής αδιοριστίας. Το κράτος διόρισε άτομα με πολύ χαμηλότερες βαθμολογίες από πολλούς που εμειναν εκτός διορισμών, γιατί το κράτος με μια αναίτια τιμωρητική δάθεση τούς στέρησε τα μόρια των γραπτών διαγωνισμών. Ας το ξεκαθαρίσουμε λοιπόν.
 Για χρόνια οι Ασεπίτες υπέμειναν τις μειωμένες προσλήψεις λόγω μνημονίων καθώς και διορισμούς ανθρώπων που δεν ειχαν περάσει απο Ασεπ ελπίζοντας ότι η πολιτεία κάποια στιγμή θα ενσκύψει στο θέμα τους. Θεωρώ επαίσχυντες κάποιες τοποθετήσεις και μπορώ να το θεωρήσω στην καλύτερη περιπτωση άγνοια και στη χειρότερη εμπάθεια.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #509 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 02:48:57 μμ »
μα γιατι? αφού είμαι στο σωστό θέμα, εσύ αν διαφωνεις φτιάξε ότι αλλό θεμά θες
εγω θα φτιάξω
αλλα αν αντέχεις μη μπεις να γράψεις τα δικα σου, ουτε με αυτο το λογαριασμό ουτε με καινούριο
βαζεις στοίχημα οτι θα μπεις να γράψεις τα δικα σου?
όσο καπηλεύεστε το θέμα, τόσο δε θα έχετε συμπαράσταση

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #510 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 02:51:41 μμ »
ο ασεπ 2008 ισχυει γιατι δεν εχει γίνει άλλος, απόφαση από στε, όχι δική μου.
κριθηκε αντισυνταγματικός ο τρόπος που διοριζαν μετά το 2012. αν δεν ξέρουμε δεν μιλάμε.
φτιάξε εσύ αλλο θέμα αν δεν σε βολεύουν αυτά που λέμε. για νεους διορισμούς μιλάμε ολοι.
κάποιος θα πρέπει να σε ενημερώσει οτι υπάρχει ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΟΜΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 4589/2019
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2021, 03:06:34 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #511 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 03:00:37 μμ »
Εκκρεμούν δικαστήρια γιατί δεν θα έπρεπε να είμασταν επιτυχόντες αλλά διοριστέοι μια και κατακρεουργήθηκε το Σύνταγμα για να διοριστούν πολλοί που είτε δεν ήθελαν να διαβάσουν για γραπτό διαγωνισμό είτε δεν μπορούσαν οπότε τους συνέφερε να πιέσουν μέσω συνδικάτων για το διορισμό τους.
δικαστήρια μπορούν να εκκρεμούν και πολύ καλά τους κάνετε, μαζί σας
άλλο αυτό και άλλο οι ΝΕΟΙ διορισμοί
στους νέους διορισμούς ισχύει ο 4589/2019
οι όποιοι δικαστικοί διορισμοί τους αποφασίζει το δικαστήριο και το υπουργείο τους πραγματοποιεί
είναι ξεχωριστά αυτά τα δύο
στους νέους διορισμούς θα εφαρμοστεί ο 4589/2019
αν ένα δικαστήριο βγάλει απόφαση για συμπερίληψη ή το οτιδήποτε, θα το εφαρμόσει το υπουργείο χώρια απο τον 4589
αυτό δε καταλαβαίνεται
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2021, 03:09:01 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος PANAGIWTA_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #512 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 03:16:28 μμ »
κάποιος θα πρέπει να σε ενημερώσει οτι υπάρχει ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΟΜΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 4589/2019

Κάποιος θα πρέπει να ενημερώσει εσένα πως ο διορισμός των 450 ασεπιτών έγινε μετά την ψήφιση του νόμου που γράφεις και επί τούτου, για να φιμώσει δηλαδή τους επιτυχόντες ώστε να πάψουν τις διεκδικήσεις. Σου είπα και χτες : Ζητάμε μερίδιο στους διορισμούς με νομοθετική ρύθμιση, όπως συνέβη με τους 450, και η διεκδίκηση αυτή έχει σχέση με το θέμα του νήματος όσο κι αν δε σε συμφέρει. Υπάρχει πρόσφατη απόφαση του ΣτΕ που απεφάνθη πως οι διορισμοί των 450 δεν είναι δικαστικοί αλλά με νομοθετική ρύθμιση. Απαιτούμε να γίνει το ίδιο και με μας. Πρώτα, θα κλείσει το υπουργείο τις εκκρεμότητες και μετά θα διορίσει όσους ακολουθούν. Περιμέναμε ήδη πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #513 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 03:25:39 μμ »
Κάποιος θα πρέπει να ενημερώσει εσένα πως ο διορισμός των 450 ασεπιτών έγινε μετά την ψήφιση του νόμου που γράφεις και επί τούτου, για να φιμώσει δηλαδή τους επιτυχόντες ώστε να πάψουν τις διεκδικήσεις. Σου είπα και χτες : Ζητάμε μερίδιο στους διορισμούς με νομοθετική ρύθμιση, όπως συνέβη με τους 450, και η διεκδίκηση αυτή έχει σχέση με το θέμα του νήματος όσο κι αν δε σε συμφέρει. Υπάρχει πρόσφατη απόφαση του ΣτΕ που απεφάνθη πως οι διορισμοί των 450 δεν είναι δικαστικοί αλλά με νομοθετική ρύθμιση. Απαιτούμε να γίνει το ίδιο και με μας. Πρώτα, θα κλείσει το υπουργείο τις εκκρεμότητες και μετά θα διορίσει όσους ακολουθούν. Περιμέναμε ήδη πολύ!
δύσκολο
εως αδύνατο
αν γινόταν αυτό συνέχεια, τι τους θέλουμε τους νόμους? έγινε για κάποιους  και αυτό ήταν
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2021, 05:52:46 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος PANAGIWTA_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #514 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 03:41:06 μμ »
δύσκολο
εως αδύνατο
αν γινόταν αυτό συνέχεια, τι τους θέλουμε τους νόμους? έγινε για κάποιους (βύσματα) και αυτό ήταν

Οι νόμοι φτιάχνονται από ανθρώπους και από ανθρώπους διορθώνονται. Την αδικια αυτη την ξεκίνησε η πολιτεία με το να αναιρεί η ίδια τον νόμο που ψήφισε δηλαδή τον διορισμό και την αναπλήρωση μόνο από πίνακες ΑΣΕΠ, νόμος που ποτέ δεν ίσχυσε, αφού έμπαιναν με προυπηρεσία μια χαρά όλοι. Δεν ξέρω αν ήταν ή δεν ήταν βύσματα οι 450, αυτό που ξέρω είναι αν δεν αντιδράσουμε δυναμικά, η αδικία θα διαιωνίζεται. Και στη θέση μας θα έρθουν άλλοι αδικημένοι αύριο σε μια άλλη συνθήκη. Αποκατάσταση της αδικίας άμεσα!

Αποσυνδεδεμένος chert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #515 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 08:58:08 μμ »
δικαστήρια μπορούν να εκκρεμούν και πολύ καλά τους κάνετε, μαζί σας
άλλο αυτό και άλλο οι ΝΕΟΙ διορισμοί
στους νέους διορισμούς ισχύει ο 4589/2019
οι όποιοι δικαστικοί διορισμοί τους αποφασίζει το δικαστήριο και το υπουργείο τους πραγματοποιεί
είναι ξεχωριστά αυτά τα δύο
στους νέους διορισμούς θα εφαρμοστεί ο 4589/2019
αν ένα δικαστήριο βγάλει απόφαση για συμπερίληψη ή το οτιδήποτε, θα το εφαρμόσει το υπουργείο χώρια απο τον 4589
αυτό δε καταλαβαίνεται
Ρε μεγάλε χαλάρωσε λίγο, ποιος είσαι που θα μας πεις εσυ που θα γράφουμε? σου αρέσει δεν σου αρέσει νέους διορισμούς διεκδικούμε. Άρα είμαστε σωστό νήμα. Εμάς δεν μας πειράζει που υπάρχεις εδώ, εσένα γιατί σε πειράζει? Γιατί δεν σε βολευει προφανώς. Άντε ηρέμησε και άσε μας να συζητήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος PANAGIWTA_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #516 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 09:19:26 μμ »
Ρε μεγάλε χαλάρωσε λίγο, ποιος είσαι που θα μας πεις εσυ που θα γράφουμε? σου αρέσει δεν σου αρέσει νέους διορισμούς διεκδικούμε. Άρα είμαστε σωστό νήμα. Εμάς δεν μας πειράζει που υπάρχεις εδώ, εσένα γιατί σε πειράζει? Γιατί δεν σε βολευει προφανώς. Άντε ηρέμησε και άσε μας να συζητήσουμε.
Τι άνθρωποι υπάρχουν εδώ μέσα; Και θέλουν να θεωρούνται και εκπαιδευτικοί! Ο ένας , ο PASAS123,  μας έχει πρήξει με το σχετικό θέμα και χτες ζητούσε την παρεμβαση του διαχειριστή για να με σταματήσει. Ο άλλος, ο leon, μου εστειλε προσωπικο μηνυμα σήμερα το απογευμα κάνοντας μου μπούλιγκ πως είμαι χαζή, δεν ξέρω τι μου γίνεται και με δουλεύει ο δικηγόρος μου! Και επειδή είναι και εκπαιδευτικός στο τέλος της φράσης μου έγραφε και "Μπουχαχα". Τι να πει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος PANAGIWTA_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #517 στις: Νοέμβριος 29, 2021, 09:29:44 μμ »
Ε κρίμα εμένα δεν μου έστειλε κανείς τίποτα.
Αστείοι είναι…καιροσκόποι, τους έχουν μυήσει στις ιερές αξίες του εύκολου κέρδους και της βόλεψης εις βάρος των άλλων πάντα.

Ανθρωπάκια που κυνηγούν απλά το συμφερον τους ενάντια σε αξίες, λογική και αξιοπρέπεια. Ούτε που καταλαβαίνουν- πόσο μάλλον να νιώσουν- το πρόβλημά σου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.