*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1505965 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4466 στις: Μάιος 01, 2022, 11:10:54 μμ »
Ούτε κι εγώ θέλω να ξεφύγουμε από το θέμα.. και το τελειώνω εδώ. Αν δεν κάνω λάθος είσαι Πε86.. και το κλείνω με μια ερώτηση από τους 69 διορισμούς οι 55 βρες μου έστω και μια ώρα που μετεφεραν από γενική...
Είμαι πε86.
Κανείς από αυτούς. Συμφωνώ.
Το έκαναν χιλιάδες άλλοι στους άλλους κλάδους.
Κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος.
Σταματώ. Είπα τη γνώμη μου ξεκάθαρα νομίζω στα προηγούμενα ποστ.
Να είσαι καλά και καλό διορισμό μέσα από την καρδιά μου.
Είσαι άλλωστε παλιός μου γνώριμος στο φόρουμ και σε εκτιμώ.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:50:48 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4467 στις: Μάιος 01, 2022, 11:24:04 μμ »
Είμαι πε86.
Κανείς από αυτούς. Συμφωνώ.
Το έκαναν χιλιάδες άλλοι στους άλλους κλάδους.
Κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος.
Σταματώ. Είπα τη γνώμη μου ξεκάθαρα νομίζω στα προηγούμενα ποστ.
Να είσαι καλά και καλό διορισμό μέσα από την καρδιά μου.
Είσαι άλλωστε παλιός μου γνώριμος στο φόρουμ και σε εκτιμώ.
Το ξέρεις ότι κι εγώ σε εκτιμώ..

Αποσυνδεδεμένος P20

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4468 στις: Μάιος 01, 2022, 11:26:17 μμ »
Τα οργανικά κενά ΕΕΠ-ΕΒΠ μετά τις μεταθέσεις σε σχολικές μονάδες Ειδικής Αγωγής και σε ΕΔΥ είναι 1.500. Έχουμε και κενά ΕΕΠ ΕΒΠ μετά την ειδική. Έμεινε η γενική.

Αποσυνδεδεμένος teacherini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4469 στις: Μάιος 01, 2022, 11:29:55 μμ »
@patreas πόσο χαμηλοταβανο θα είναι το ταβάνι των ΠΕ70? Πάνω ή κάτω από 2000? Αν είναι κάτω, πιστεύεις θα πλησιάσει το 2000? Ευχαριστούμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:50:48 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4470 στις: Μάιος 02, 2022, 12:00:51 πμ »
@patreas, σε εκτιμώ πολύ γιατί πάντα δίνεις αξιόπιστες πληροφορίες. Περισυ με βοήθησες εξαιρετικά πολύ! Αν το δεις πες μας και για τους ΠΕ06 αγγλικών. Λίγες θέσεις περισυ συνολικά. Φέτος τι προοπτικές έχουμε? Σε ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4471 στις: Μάιος 02, 2022, 12:18:00 πμ »
Πατρεα και μια εκτιμηση για τον αριθμο σε Ειδικη και Γενικη

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4472 στις: Μάιος 02, 2022, 12:49:40 πμ »
Πατρεα, μια ερωτηση… Βιολιτζηδες θα παρει;
Μόνο για παραδοσιακό βιολί.

Αγαπητε @Patreas είμαστε κ εμεις οι νηπιαγωγοί που καθομαδτε σε αναμμένα κάρβουνα! Ρίξε μας το φως σου...μίλησες για υπερκάλυψη συντάξεων , πιστεύεις θα ρθει κ σύσταση νεων οργανικων θέσεων με τους φετινούς διορισμούς;
Παρότι θα έπρεπε να έχει ήδη προγραμματιστεί με την έναρξη (ή στην πορεία) εφαρμογής της δίχρονης, δεν το βλέπω πριν από τους φετινούς διορισμούς.

Καλησπερα Πατρεα!
Η 100% καλυψη στους ΠΕ07 σε τι αριθμο ανερχεται; Τυπικα λιγα οταν λες, ποσο λιγα; Οι περσινες και φετινες συνταξιοδοτησεις θα υπολογιστουν;
19+6=25. Οι περσινές συνταξιοδοτήσεις υπολογίστηκαν πέρυσι. Οι φετινές είναι πολύ λίγες και δυστυχώς στη Δευτεροβάθμια οι περισσότερες από περιοχές που εμφάνιζαν πλεόνασμα (με το γνωστό αλγόριθμο).

Patreas, επειδή το 7000-7500 μέχρι στιγμής θεωρείται περίπου δεδομένο, εγώ θα ήθελα να ανεβάσω λίγο τον πήχη στο επόμενο level. If you were a betting man, over ή under στους 9000 διορισμούς; Ευχαριστώ!
If I were a betting man, θα σου ζητούσα αποδόσεις, μιας και το Στοίχημα δεν είναι ΠΡΟ-ΠΟ. :) Αν δίνεις 50%-50% over/under 9.000 (και είναι normal η γκανιότα), τότε under.

Καλά το είπες..έρημους..Patreas περιμένουμε κάποια πληροφόρηση και για μας, πέρσι είμασταν στους αδικημένους,φέτος;
Patreas θέλαμε μια ενημέρωση για τους ΠΕ06.. δε θα καλύψει ούτε τα παλιά υπάρχοντα οργανικά της πρωτοβάθμιας που είναι 300 περίπου;
Είναι να μη σε αδικήσει μια φορά αυτό το κράτος, σε πάει συνέχεια αδικημένο. Πιθανόν να μην ανοίξουν όλες οι Περιοχές στην Πρωτοβάθμια για τους ΠΕ06.

Πατρεας σορρυ αλλά πως θυμάσαι τα κενά ανά ειδικότητα  ημέρα Πρωτομαγιάς?
Δεν είχα ακόμα φύγει από το σπίτι για να πιάσω το Μάη! :)

Καλημέρα σε όλους και καλή Πρωτομαγιά! Αγαπητέ Patrea δώσε μας σε παρακαλώ και μια εκτίμηση για τους γυμναστές ΠΕ11 που ήταν από τις αδικημένες ειδικότητες πέρσι... Σε τι αριθμό πιστεύεις μπορεί να φτάσει η κατανομή τους; Ευχαριστώ
100% στη Δευτεροβάθμια (35/35) και τουλάχιστον 50% στην Πρωτοβάθμια (100/200).

Καλημερα και καλο μηνα!! Patreas αν εχεις καμια πληροφορηση ή εστω εκτιμηση και για τους πε79. 01(μουσικοι). Περυσι τη πρωτοβαθμια με βαση τα οργανικα πηρε ελαχιστους. Σε ευχαριστω!
Περίπου 200 στα Μουσικά Σχολεία, 100% στη Δευτεροβάθμια (67/67) και τουλάχιστον άλλοι 100 στην Πρωτοβάθμια.

Καλημέρα και καλή Πρωτομαγιά! Αξιότιμε Patrea για τους ΠΕ80 γνωρίζετε κάτι; Κάθε πληροφορία σας είναι αρκουντως εκτιμομενη!
Συμφωνα με τον Patrea, η εκτιμηση για ΠΕ 80 ειδικης ειναι 40 ατομα. Ενδιαφεον θα ειχε παντως η προβλεψη του για αριθμο διορισμων  ΠΕ 80  και στη γενικη, μιας και αυτη ενδιαφερει περισσοτερο κοσμο.....ευχαριστουμε Patrea!!!!
40 και στη Γενική.

Πριν τον Patreas θα επιχειρήσω μια πρόβλεψη...
Ειδική.
Τριψήφιο νούμερο για ΠΕ70, ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ60.
Διψήφιο το πολύ για τους υπόλοιπους κλάδους.
Γενική.
Τετραψήφιο νούμερο για ΠΕ70.
Τριψήφιο νούμερο για ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04.04, ΠΕ60, ΠΕ08, ΠΕ79, ΠΕ06.
Διψήφιο ή και μικρότερο νούμερο για τους υπόλοιπους κλάδους.
Σύνολο διορισμών γενικά κοντά στο 8.500.
Περιμένω επαλήθευση ή διάψευση από τον μοναδικό άνθρωπο στο φόρουμ με πραγματική ενημέρωση. Τον Patreas.
Καλό μήνα.
Στην Γενική Πρωτοβάθμιας βάλε τους ΠΕ11 στη θέση των ΠΕ08.

Πατρέα, αν μπορέσεις, δώσε και μια (απο)τελειωτική απάντηση για το αν θα επιτραπούν υπηρεσιακές μεταβολές στους διορισμένους του 2021.
(Δυστυχώς, θα μας φάει η επαρχία. Αλλά για το καλό της εκπαίδευσης, ας γίνει το θέλημά της (Κεραμέως))
Από τη στιγμή που βγήκαν οι εγκύκλιοι των αποσπάσεων (στις οποίες οι Διευθύνσεις θα κληθούν να δηλώσουν λειτουργικά κενά ανά ειδικότητα), φαίνεται ότι όλα ρέουν με business as usual και θεωρώ ότι το θέμα έχει λήξει.

Ο Πατρεας θα απαντησει σε ολους. Σημερα.
Θα θεσω και εγω ερωτημα στον Πατρεα.
Αν και ο ιδιος το απαντησε στο φορουμ . Απλα καποιο συναδελφοι επιμενουν να το γραφουν.
Θα γινουν φετος και στην Ειδικη Αγωγη ; Με παροντες οριστικους ;
Ναι+Ναι.

Αγαπητέ @Patreas στους νηπιαγωγούς με βάση τα όσα αναφέρεις μιλάμε για 630-750 διορισμούς σωστά; Και όχι κάλυψη  όλων των οργανικών όπως αναφέρουν πληροφορίες. Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά προσπαθούμε να μάθουμε όλοι από κάπου πληροφορίες και λιγάκι έχουμε μπερδευτεί με τα όσα ακούγονται!
Ευχαριστώ και Καλησπέρα σε όλους!
Σωστά, παρότι φαίνεται περίεργο, λόγω δίχρονης και νέων οργανικών θέσεων που απαιτούνται (έχει να κάνει με το Πρωινό και το Ολοήμερο Πρόγραμμα, δεν είναι ακριβώς ισοδύναμα για τα θέματα διορισμών).

Καλό μήνα κύριε Patrea
Σας ευχαριστούμε που για ακόμη μια φορά είστε δίπλα μας και στηρίζετε με τα "φώτα" σας αυτό το μακρύ τούνελ που διασχίζουμε κάθε χρόνο...
Θα ήθελα την δικιά σας εικόνα για τους  διορισμούς ΠΕ04(πιο πολύ για τους Φυσικούς και τους Γεωλόγους) στην ειδική αγωγή αλλά και στην γενική αγωγή??!!

Ο ΣΑΚΕΑ έχει καταθέσει στο υπουργείο την πρόταση του σχετικά με κατανομή για 834 διορισμούς...πιστεύετε είναι κοντά ή μακριά?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :-* :-*
Φυσικοί και Γεωλόγοι: 100% και στην Ειδική και στη Γενική. Ναι, η τεκμηριωμένη πρόταση του ΣΑΚΕΑ είναι πολύ κοντά, με εξαίρεση τα ΚΕΔΑΣΥ μιας και δεν αναφέρεται η λέξη διορισμός στο άρθρο 15 του 4823/2021 (όπως π.χ. αναφέρεται στο άρθρο 17 για τα ΣΔΕΥ των ΚΕΔΑΣΥ).

  Ευχαριστούμε για όλα Patrea, αν γνωρίζεις μπορείς να μας ενημερώσεις για το πότε έχει πρόθεση το υπουργείο να αλλάξει το σύστημα διορισμού; Θα πάμε με νέο σύστημα στο επόμενο άνοιγμα των πινάκων της γενικής; Επίσης, αν γίνουν διορισμοί και του χρόνου, αυτοί θα πραγματοποιηθούν από τους ήδη υπάρχοντες πίνακες εφόσον ισχύουν έως τον Αύγουστο του 23;
Bot-απάντηση:
Προς το παρον συναδελφε ας δουμε τι θα γινει φετος

@patreas πόσο χαμηλοταβανο θα είναι το ταβάνι των ΠΕ70? Πάνω ή κάτω από 2000? Αν είναι κάτω, πιστεύεις θα πλησιάσει το 2000? Ευχαριστούμε
Εκτιμώ κάτω από 2000 (αλλά δεν έχει κλειδώσει ακόμα).

@patreas, σε εκτιμώ πολύ γιατί πάντα δίνεις αξιόπιστες πληροφορίες. Περισυ με βοήθησες εξαιρετικά πολύ! Αν το δεις πες μας και για τους ΠΕ06 αγγλικών. Λίγες θέσεις περισυ συνολικά. Φέτος τι προοπτικές έχουμε? Σε ευχαριστώ.
Βλ. απαντήσεις ανωτέρω.

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4473 στις: Μάιος 02, 2022, 12:55:03 πμ »
Patreas, δώσε μας κάτι καλό κ εμάς. Στους ΠΕ04. 04 τι νούμερο βλέπεις; Θα φτάσει το 75%?Εχει σκοπό να πάει τα υπόλοιπα του χρόνου;

Αποσυνδεδεμένος teacherini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4474 στις: Μάιος 02, 2022, 12:58:13 πμ »
Δώσε λίγη ακόμη βοήθεια! Πε70 πάνω ή κάτω από 1800?  8)

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4475 στις: Μάιος 02, 2022, 12:59:30 πμ »
Πωπω  Patreas πραγματικά απόψε είσαι πολυβόλο που το έχουν βομβαρδισει ωρες και μεις η περίπτωση βρήκαμε παπά να θάψουμε 5-6 με την καλή έννοια 😂😂😂.


Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4476 στις: Μάιος 02, 2022, 01:00:40 πμ »
Πωπω  Patreas πραγματικά απόψε είσαι πολυβόλο που το έχουν βομβαρδισει ωρες και μεις η περίπτωση βρήκαμε παπά να θάψουμε 5-6 με την καλή έννοια 😂😂😂.

Πόσο δίκιο έχεις! Στημένοι στη γωνία τον περιμέναμε! Να ξέρουμε τι μας γίνεται...

Αποσυνδεδεμένος Ko7385

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4477 στις: Μάιος 02, 2022, 01:02:40 πμ »
@patreas στις τεχνικές ειδικότητες Δευτεροβάθμιας θα καλυφθούν τα κενά στο 100%. Υπάρχει εκτίμηση-ενημέρωση;

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4478 στις: Μάιος 02, 2022, 01:04:53 πμ »
Καταρχην να ευχαριστησουμε τον Πατρεα..τον τρελαναμε τον ανθρωπο...

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4479 στις: Μάιος 02, 2022, 01:06:11 πμ »
Καταρχην να ευχαριστησουμε τον Πατρεα..τον τρελαναμε τον ανθρωπο...

Έχεις δίκιο! Κ μόνο που ασχολείται τέτοια ώρα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159760
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 342
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.