*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1509737 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6244 στις: Μάιος 20, 2022, 04:32:52 μμ »
Καλησπέρα σας . που μπορουμε να βρούμε τα κενά τις δευτεροβάθμιας..τα επίσημα στα οποία αναφέρεται ο κόπτσης

Τα έχει φτιάξει πολύ ωραίο ο trust no one.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zNgKPnQ17Xg9WotrNr4Su1r5L9bzMnIw7Jh7k6bDNIg/edit?usp=drivesdk

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:03 »

Αποσυνδεδεμένος RicaBlackind

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Sic parvis magna
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6245 στις: Μάιος 20, 2022, 04:33:29 μμ »
Καλησπέρα σας . που μπορουμε να βρούμε τα κενά τις δευτεροβάθμιας..τα επίσημα στα οποία αναφέρεται ο κόπτσης

https://www.esos.gr/sites/default/files/articles-legacy/psypr46mtli-ft2.pdf

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6246 στις: Μάιος 20, 2022, 04:34:01 μμ »
Μηπως ισχύει αυτο που λέει ο mtsag? Μήπως στους διορισμούς προστεθούν και οι μουσικοί αν και δεν φαινονται τα κενά τους στην εγκυκλιο; Πραγματικα κι εγω απορώ. Δεν ειμαι μουσικός, δασκαλα ειμαι, αλλα το ίδιο θα προβληματίζομουν αν ο δικος μου κλαδος απουσίαζε απο την εγκυκλιο.

Αυτό ισχύει. Μάλιστα υπήρχε πληροφόρηση και για άλλους κλάδους ότι δε θα δινόταν για μετατάξεις, πχ δάσκαλοι, νηπιαγωγοί κτλ. Δόθηκαν.  Δε χάθηκαν τα κενά των μουσικών αλλά λογικό είναι να μην επαναπαυονται.

Αποσυνδεδεμένος iokasti83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6247 στις: Μάιος 20, 2022, 04:37:25 μμ »
Μηπως ισχύει αυτο που λέει ο mtsag? Μήπως στους διορισμούς προστεθούν και οι μουσικοί αν και δεν φαινονται τα κενά τους στην εγκυκλιο; Πραγματικα κι εγω απορώ. Δεν ειμαι μουσικός, δασκαλα ειμαι, αλλα το ίδιο θα προβληματίζομουν αν ο δικος μου κλαδος απουσίαζε απο την εγκυκλιο.

Πόσο παρηγορο μέσα σε όλα αυτά που διαβάζω το να καταλαβαίνουν και άνθρωποι άλλων κλάδων  τα παράλογα που ζούμε ... Μακάρι να μη χάθηκαν , μακάρι να εμφανιστούν στους διορισμούς... Εννοείται θα παλέψουμε για αυτό και μακάρι να γίνει το καλύτερο για όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:03 »

Αποσυνδεδεμένος kkokozidou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6248 στις: Μάιος 20, 2022, 04:45:25 μμ »
Ειμαστε ενα βημα πριν την τρελα οι πε79.01.Αδιανοητα και περιεργα πραγματα συμβαινουν. Ελπιζω να μη το περασει καμια αλλη ειδικοτητα αυτο που ζουμε εδω και 5 μερες. Μακαρι να διοριστουν οσο γινεται περισσοτερα ατομα απο ολες τις ειδικοτητες (θελω να ελπιζω να ειμαστε κι εμεις μεσα...)

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6249 στις: Μάιος 20, 2022, 04:52:27 μμ »
Στο σχολείο μου φέτος υπήρχε μέχρι Φλεβάρη μουσικός αναπληρώτρια. Εφυγε λογω κυησης. Μουσικό δεν έστειλαν ποτε γιατί οπως μαθαμε ειχε εξαντληθεί ο πινακας τους. Σιγουρα έχουν κενά. Γιατί ομως να μην συμπεριλαμβανονται στην εγκυκλιο μεταταξεων;

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6250 στις: Μάιος 20, 2022, 04:54:17 μμ »
Στο σχολείο μου φέτος υπήρχε μέχρι Φλεβάρη μουσικός αναπληρώτρια. Εφυγε λογω κυησης. Μουσικό δεν έστειλαν ποτε γιατί οπως μαθαμε ειχε εξαντληθεί ο πινακας τους. Σιγουρα έχουν κενά. Γιατί ομως να μην συμπεριλαμβανονται στην εγκυκλιο μεταταξεων;
Κι εγώ δεν το καταλαβαίνω. Τι πάει να πει "δε θα δοθεί για μετάταξη"; Με ποια λογική κάτι δίνεται ή δε δίνεται;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6251 στις: Μάιος 20, 2022, 04:55:10 μμ »
Παιδια και της Ειδικης στην αβαθμια και ββαθμια δεν συμπεριληφθηκαν ουτε το 2020 που εγιναν οι διορισμοι στην Ειδικη, ουτε φετος. Σημαινει οτι δεν εγιναν το 20 ή δεν θα γινουν φετος ;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6252 στις: Μάιος 20, 2022, 04:56:29 μμ »
Κι εγώ δεν το καταλαβαίνω. Τι πάει να πει "δε θα δοθεί για μετάταξη"; Με ποια λογική κάτι δίνεται ή δε δίνεται;

Μήπως είναι κάτι τεχνικό; Οι μεταθεσεις των μουσικών γίνονται μαζί με τις δικές μας;

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6253 στις: Μάιος 20, 2022, 04:57:22 μμ »
Περιοχές δεν έχουν τελειώσει ακόμη της υπηρεσιακες μεταβολές τους δεν έχουν εμφανιστεί τα κενά τούς

Αποσυνδεδεμένος kkokozidou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6254 στις: Μάιος 20, 2022, 04:59:22 μμ »
Ο πινακας σιγουρα δεν εξαντλειται γιατι μετα απο μας(πε79. 01) ερχονται οι τε16(αποφοιτοι ωδειων) οπου εχουν πανω απο 2000 ατομα στον πινακα τους. Οτι ναναι λενε οι διευθυνσεις.. Δεν ξερουν τι τους γινεται.... Δυστυχως..... Ελα μου ντε ποιος αποφασιζει τι θα βαλουν η οχι στην προκηρυξη?? Παιδια το ξαναειπα αδιανοητα, περιεργα πραγματα. Ποτε δεν εχει ξανασυμβει κατι παρομοιο για καμια αλλη ειδικοτητα(αλλο μειωνω τα κενα κι αλλα τα μηδενιζω)

Αποσυνδεδεμένος Mirage2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6255 στις: Μάιος 20, 2022, 05:13:15 μμ »
Περιοχές δεν έχουν τελειώσει ακόμη της υπηρεσιακες μεταβολές τους δεν έχουν εμφανιστεί τα κενά τούς
νομίζω η α δωδεκανησου, και η Δ αθηνας... Αν δεν κάνω λαθος

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6256 στις: Μάιος 20, 2022, 05:14:04 μμ »
Κι εγώ δεν το καταλαβαίνω. Τι πάει να πει "δε θα δοθεί για μετάταξη"; Με ποια λογική κάτι δίνεται ή δε δίνεται;

Δεν υπάρχει λογική. Τι υπουργείο κάνει ότι θέλει.Ιτι θέλει το δίνει και ότι δεν θέλει δεν το δίνει.Στον κλάδο μου πχ . Στη Βθμια της περιοχής όπου υπηρετώ υπάρχει οργανικό κενό που δεν δόθηκε πέρυσι ούτε για τις μετατάξεις ούτε  τους διορισμούς .Δεν δόθηκε φέτος για τις μεταθέσεις αλλά εμφανίζεται στη φετινή εμφανίζεται στη φετινή εγκύκλιο μεταταξεων. Αντίστροφα βεβαίως υπάρχουν κ κενά που έχουν "εξαφανιστεί "

Αποσυνδεδεμένος Mirage2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6257 στις: Μάιος 20, 2022, 05:31:18 μμ »
Παιδιά, οποιος γνωρίζει, η Καρδίτσα έχει δώσει διορία για εξέταση ενστάσεων, οριστικών τοποθετήσεων κτλ της γενικης μέχρι 27Μαιου.υπαρψει περίπτωση ο, τι περισσέψει, εαν και εφοσων, να δωθει ως οργανικό, επιπλέον; είναι ορισμένες διδε που ακόμη δεν έχουν κάνει οριστικές τοποθετησεις, αλλψστε μίλησε κ ο κοπτσης για ελάχιστο ποιμένες αυξομειώσεις..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159840
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 573

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.