*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1504378 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7084 στις: Ιούνιος 02, 2022, 04:24:25 μμ »
Επειδη μερικοι δεν θελετε να το καταλαβετε η σας συμφερει να κανετε οτι δε θελετε να το καταλαβετε:Ας υποθεσουμε οτι υπαρχουν τεσσερα σχολεια με -10 ωρες α αναθεσης το καθενα. Τα κενα για διορισμο ειναι 4 επι 10 =40 δια 20= 2. Τα κενα για οριστικη τοποθετηση ειναι μηδεν! Στη συνεχεια η διαδικασια των οριστικών τοποθετησεων περιλαμβανει συμπληρωματικες τοποθετήσεις οι οποιες γινονται λαμβάνοντας υποψη τις β αναθεσεις, αν καποιος το επιθυμει, αλλιως κρινεται υπεραριθμος και την επομενη χρονια διαλεγει πρωτος. Τα κενα για διορισμο παραμενουν 2!!!Οποτε σωστα μιλα ο mts.ag για πρωτα κενα και δευτερα κενα και πεσατε ολοι οι ασχετοι να σχολιασετε.Αν δεν ξερετε μη μιλατε!!!Τα κενα για διορισμο υπολογιζονται με τις ελλειματικες ωρες στην περιοχη δια 20,τα κενα των οργανικων τοποθετησεων υπολογιζονται με τα 12ωρα πρωτης αναθεσης στο σχολειο ή στην ομαδα σχολειων
Αυτο ισχυει για την αβαθμια ή για την ββαθμια;Εγω στον νομο που ειμαι ειμαστε 7 αναπληρωτες πληρους ωραριου κ ολοι συμπληρωνουμε ωραριο με την Α αναθεση.Παρολα αυτα οχι μονο δεν εχει κενο ο νομος ουτε για δειγμα,συμφωνα με την εγκυκλιο μεταταταξεων,αλλα κ τα περσινα 25 ακαλυπτα οργανικα εγιναν 8 και φυσικα οι 35 συνταξιοδοτησεις δεν ειναι πουθενα στις μεταταξεις.Μας εκοψε ο αλγοριθμος κ πραγμστικα γελανε κ οι πετρες αν διορισει στους 10.000 μολις 8 ΠΕ07 με 403 αναπληρωτες φετος κ 625:περυσι.
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:05 »

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7085 στις: Ιούνιος 02, 2022, 04:26:23 μμ »
Κάθεστε και κάνετε τόση ανάλυση εμπεριστατωμενη σχετικά με τα κενά σε ένα φόρουμ στο οποιο θα έρθει τώρα να σας πει κάποιος/α ότι η εγκύκλιος των μεταταξεων δεν περιέχει τις φετινές συνταξιοδοτησεις και περιλαμβάνει μόνο ένα μέρος των οργανικών κενών και όχι όλα.
Για την εγκυκλιο των μεταταξεων και των συνταξιοδοτησεων εχει βγει ηδη νομοθετικη ρυθμιση την οποια δεν γνωριζετε!!!Ξερετε ποια ειναι η ισχυς των νομων?προεδρικο διαταγμα, εγκυκλιος, νομοθετικη ρυθμιση κλπ? Σας τα εβαλα επιτηδες ανακατωμενα για να συγκρινετε...Τα υπολοιπα τα αφηνω στη διακριτικη ευχαιρεια σας!!

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1704
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7086 στις: Ιούνιος 02, 2022, 04:27:38 μμ »
Κάθεστε και κάνετε τόση ανάλυση εμπεριστατωμενη σχετικά με τα κενά σε ένα φόρουμ στο οποιο θα έρθει τώρα να σας πει κάποιος/α ότι η εγκύκλιος των μεταταξεων δεν περιέχει τις φετινές συνταξιοδοτησεις και περιλαμβάνει μόνο ένα μέρος των οργανικών κενών.. .
ορθότατη η παρατήρηση σου, αλλά αυτές οι αναλύσεις έχουν τη βάση τους στο οτι τελειώνει η διδακτική χρονιά και κατα συνέπεια λιγοστευουν οι υποχρεώσεις και αντιστρόφως ανάλογα μεταβάλλεται ο ελεύθερος χρόνος. Είναι μέχρι να αρχίσει το Μουντιάλ..

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7087 στις: Ιούνιος 02, 2022, 04:41:49 μμ »
Κάθεστε και κάνετε τόση ανάλυση εμπεριστατωμενη σχετικά με τα κενά σε ένα φόρουμ στο οποιο θα έρθει τώρα να σας πει κάποιος/α ότι η εγκύκλιος των μεταταξεων δεν περιέχει τις φετινές συνταξιοδοτησεις και περιλαμβάνει μόνο ένα μέρος των οργανικών κενών.. .

👍 👍 👍  :D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:05 »

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7088 στις: Ιούνιος 02, 2022, 04:57:36 μμ »
Γελά καλύτερα ,όποιος γελάει τελευταίος !!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Miss06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7089 στις: Ιούνιος 02, 2022, 05:01:31 μμ »
ΠΕ06 100; Η περσινή αδικία βλέπω πως συνεχίζεται και φέτος. Όχι μόνο υπάρχει μικρή κάλυψη των οργανικών αλλά και οι φετινές συνταξιοδοτήσεις αγνοούνται. Καμία συζήτηση για δημιουργία οργανικών βέβαια. Και η πλειοψηφία του κλάδου να τρέχει σε 4 ή 5 διαφορετικά νηπιαγωγεία (7 τμήματα συνήθως για όσους δε γνωρίζουν) για 500 ευρώ μηνιαίως. Τα 4/5 περίπου του πίνακα έχουν προσληφθεί ως αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου. Και η απορία μου, γιατί μειωμένου; Γιατί να μην διακανονιστεί λίγο καλύτερα το πρόγραμμα και ο αριθμός των ωρών και των τμημάτων, ώστε να κατορθώσουν οι συνάδελφοι να εργαστούν με έναν αξιοπρεπές μισθό και την ανάλογη μοριοδότηση; Και για τη δημιουργία οργανικών για τους ΠΕ06 σε αυτή τη βαθμίδα ούτε συζήτηση βέβαια...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2022, 05:26:02 μμ από Miss06 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7090 στις: Ιούνιος 02, 2022, 05:06:23 μμ »
ΠΕ06 100; Η περσινή αδικία βλέπω πως συνεχίζεται και φέτος. Όχι μόνο υπάρχει μικρή κάλυψη των οργανικών αλλά και οι φετινές συνταξιοδοτήσεις αγνοούνται. Καμία συζήτηση για δημιουργία οργανικών βέβαια. Και η πλειοψηφία του κλάδου να τρέχει σε 4 ή 5 διαφορετικά νηπιαγωγεία (7 τμήματα συνήθως για όσους δε γνωρίζουν) για 500 ευρώ μηνιαίως. Τα 4/5 περίπου του πίνακα έχουν προσληφθεί ως αναπληρωτές μειωμένου. Και η απορία μου, γιατί μειωμένου; Γιατί να μην διακανονιστεί λίγο καλύτερα το πρόγραμμα και ο αριθμός των ωρών και των τμημάτων, ώστε να κατορθώσουν οι συνάδελφοι να εργαστούν με ένα αξιοπρεπές μισθό και την ανάλογη μοριοδότηση; Και για τη δημιουργία οργανικών για τους ΠΕ06 σε αυτή τη βαθμίδα ούτε συζήτηση βέβαια...
[/quot

Άστα να πάνε... Καλά είπε ο πατρεας πριν πόσο καιρό... Είναι να μη σε αδικήσει μια φορά αυτό το υπουργείο... Γελοίο, απαξιωτικό νούμερο... Και για εμάς και για άλλες ειδικότητες...

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7091 στις: Ιούνιος 02, 2022, 05:10:10 μμ »
Γελά καλύτερα ,όποιος γελάει τελευταίος !!! ;D ;D

Κίρκη πες μας σε παρακαλώ τι ξέρεις για τους βιολόγους που δε θα καλυφθούν στο 100%.Που θα φτάσει το ποσοστό;

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7092 στις: Ιούνιος 02, 2022, 05:10:50 μμ »
Να ρωτήσω κάτι : μόνο σε εμένα φαίνεται περίεργο που το ΥΠΕΣ ασχολείται τόσο λεπτομερώς με την κατανομή ? Δλδ εγώ πίστευα ότι το υπες ασχολείται περισσότερο με τον συνολικό αριθμό αλλά σύμφωνα με τον Πατρεα, φαίνεται το ΥΠΕΣ να έχει άποψη και τις την κάλυψη των κενών κάθε ειδικότητας.

Αποσυνδεδεμένος vour4school

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7093 στις: Ιούνιος 02, 2022, 05:18:08 μμ »
Να ρωτήσω κάτι : μόνο σε εμένα φαίνεται περίεργο που το ΥΠΕΣ ασχολείται τόσο λεπτομερώς με την κατανομή ? Δλδ εγώ πίστευα ότι το υπες ασχολείται περισσότερο με τον συνολικό αριθμό αλλά σύμφωνα με τον Πατρεα, φαίνεται το ΥΠΕΣ να έχει άποψη και τις την κάλυψη των κενών κάθε ειδικότητας.
Αυτό πήγα να γράψω κι εγώ! Είναι περίεργο!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7094 στις: Ιούνιος 02, 2022, 05:19:42 μμ »
Γελά καλύτερα ,όποιος γελάει τελευταίος !!! ;D ;D

Αυτό είναι αλήθεια! Πες μας λοιπόν γι αυτά τα οργανικά κενα που έχει η δευτεροβάθμια και που εμείς αγνοούμε... Πώς υπολογίστηκαν; Σε ποιες περιοχές είναι; Είμαι ο πρώτος που θα παραδεχθεί ότι έχει κάνει λαθος, αν είναι έτσι. Αλλα αν το καλύτερο που μπορείς να κανείς είναι να ισχυρίζεσαι ότι δεν μέτρησαν οι συνταξιοδοτήσεις και αν δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ κενού μετάθεσης και κενού τοποθέτησης και ειρωνεύεσαι εμενα που το εξηγώ, τοτε μη σου κάνει εντύπωση που δεν τα βρισκω πειστικα αυτα που λες. Παρόλα αυτά, ξαναλέω ότι αν υπάρχουν οργανικά κενα που δεν ήταν στη εγκυκλιο των μετατάξεων θα ειμαι ο πρώτος που θα παραδεχθεί ότι έκανε λάθος.

Επειδή λοιπόν ούτε σου έχω επιτεθεί, ούτε σε έχω προσβάλλει, καταλήγω ότι εχεις πρόβλημα μαζί μου επειδη δε συμφωνώ με αυτά που λες. Κάτι που γενικα κάνεις εδώ.  Έχεις αναρωτηθεί μήπως τα επιχειρήματά σου είναι το πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2022, 05:59:48 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7095 στις: Ιούνιος 02, 2022, 05:20:35 μμ »
Να ρωτήσω κάτι : μόνο σε εμένα φαίνεται περίεργο που το ΥΠΕΣ ασχολείται τόσο λεπτομερώς με την κατανομή ? Δλδ εγώ πίστευα ότι το υπες ασχολείται περισσότερο με τον συνολικό αριθμό αλλά σύμφωνα με τον Πατρεα, φαίνεται το ΥΠΕΣ να έχει άποψη και τις την κάλυψη των κενών κάθε ειδικότητας.
Εχω διαφωνήσει πολλές φορές μαζί σου,αλλά αυτή τη φορά δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο..χωρίς καμία διάθεση αμφισβήτησης,τον Βορίδη τι τον νοιάζει πόσους μουσικούς ή αγγλικούς θα πάρει;Ο συνολικός αριθμός των πιστώσεων δεν είναι το ζητούμενό του;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7096 στις: Ιούνιος 02, 2022, 05:27:55 μμ »
Τον κοφτει γιατι πρεπει πχ στην Ειδικη να μειωσει τους συμβασιιουχους. Σε καθε κατηγορια που αναφερθηκε αναλυτικα και ο Πατρεας, υπαρχουν συνβασιουχοι με οργανικα κενα. Το ΥΠΕΣ θελει μειωση συμβασιουχων σε καθε κατηγορια, αφου αυτο εγκρινει αριθμο μονιμων και συμβασιουχων σε καθε κατηγορια.
Αν αφηνε το ΥΠΑΙΘ να διαχειρειστει τον αριθμο, θα επεφταν οι συλλογοι (που ο καθενας κοιταει την παρτη του) και θα πηγαινε το μαγειρεμα σε αλλο τοπο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2022, 05:29:26 μμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7097 στις: Ιούνιος 02, 2022, 05:31:02 μμ »
Την κατανομη μας την έβγαλε ο Πατρεας παραμονή Πρωτομαγιάς...Απλώς θα την ανακοινώσουν αυτοί οπότε θέλουν με κάποιες μικρές τροποποιήσεις...Οι τροποποιήσεις είναι αβθμια σε δασκαλους και ειδικότητες αβθμιας...Δηλαδή  πόσους δασκαλους θα διορίσουν (από 3000 μέχρι 4000) και πόσους θα διορίσουν από τις ειδικότητες αβθμιας (1000 άτομα πέρυσι οι ειδικότητες αβθμιας)...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2022, 05:33:05 μμ από Logikos-3 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 384
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.13 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.