*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1509781 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10276 στις: Ιούλιος 08, 2022, 10:25:48 πμ »
Και Εσυ εκτός θέματος είσαι , δε λέγεται η ηθογραφία των διορισμών το νημα !!ασχολιαστη όλη η επίκληση στο συναίσθημα
Συμφωνώ! Σοφά τα λόγια της. Ειδικά το αλλάξτε επάγγελμα! Μάλλον ένας από τους χρησμούς της λέει ότι διορίζεται δίπλα στο σπίτι της. Η αλήθεια, όμως, είναι ότι η γκρίνια δεν ωφελεί κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:47:41 »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10277 στις: Ιούλιος 08, 2022, 10:26:51 πμ »
Συνάδελφοι, καλημέρα και καλό διορισμό εύχομαι σε όλους! Σε όσους δεν διορίζονται εύχομαι υπομονή και του χρόνου να είναι μέσα στην περιοχή που επιθυμούν. Ακόμα καλύτερο διορισμό εύχομαι σε αυτούς που έχουν ταλαιπωρηθεί χρόνια ως αναπληρωτές...Θα ήθελα να ρωτήσω, αν και το νήμα λέγεται νέοι διορισμοί, σχετικά με την άδεια ανατροφής των νεοδιοριστων και αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει. Λογικά φέτος διορίζομαι ως δασκάλα και έχω δύο παιδιά ηλικίας 21 μηνών και 5 μηνών δικαιούμαι 2 9μήνα ανατροφής ή ένα; Γνωρίζει κάποιος;Αλλιώς πού να απευθυνθώ, θα μπορέσει να μου απαντήσει και η Πρωτοβάθμια Διεύθυνση που ανήκω;Διάβασα το ΦΕΚ και αντιλαμβάνομαι για δύο 9μηνα, αλλά δ ν είμαι σίγουρη. Επίσης, είναι ημερολογιακά ή σχολικά; Σας ευχαριστώ πολύ! :)
2 δικαιουσαι ! Το έχω ψάξει γιατί θα την πάρω και γω για την κόρη μου το υπολοιπο που είχα παρει στην αναπληρωση! Καλή τοποθετηση

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10278 στις: Ιούλιος 08, 2022, 10:33:05 πμ »
Έλεος με τις άδειες! Παρακαλώ, πάτε σε ένα thread για άδειες! Εδώ τσουρουφλιζομαστε!

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10279 στις: Ιούλιος 08, 2022, 10:43:09 πμ »
Δηλαδή για να καταλάβω αν συσταθούν νέες οργανικές μόνο οι ειδικότητες θα έχουν; Οι δάσκαλοι όχι; Σύμφωνοι ότι σε επαρχία μπορεί να έχουν μειωθει οι μαθητές, σε μεγάλα αστικά κέντρα δεν έχουν πολλαπλασιαστεί οι μαθητές και δεν έχουν γίνει 2αρια μονά τμήματα;
Αντίστοιχα και στο δικό μου γυμνάσιο στην επαρχία περίσσευαν ώρες και κάναμε ενισχυτική γιατί μειώθηκε η δυναμικότητα του. Η κινητικότητα προφανώς υπάρχει κ χρειάζεται εκ νέου υπολογισμός.
Επίσης πέρσυ οι δάσκαλοι πήραν ένα ποσοστό λιγότερο του 60% των οργανικών τους. Τότε δεν ήταν αδικία! γιατί αδικία είναι μόνο όταν αδικουμαι εγω. Αλλά οι δάσκαλοι δεν φαγωνοταν με τις ειδικότητες που πήραν παραπάνω μέχρι και 100% σε κάποιες περιπτώσεις(όπως κάνετε τώρα στο νήμα αυτό). Αντίθετα διεκδίκησαν νέους διορισμούς όπως κ γινονται φέτος για να αποκατασταθεί η αδικία. Ο τρόπος που ο καθένας διεκδικεί κάτι, δείχνει ένα δρόμο. Αλλά ο καθένας επιλέγει το τρόπο του κ το δρόμο του.
Ωραίος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:47:41 »

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10280 στις: Ιούλιος 08, 2022, 10:49:41 πμ »
Ma kai πάλι οι δάσκαλοι θα πάρουν όπως ακούγεται ένα 75% των κενών τους. Η Βθμια θα πάρει το 100% . Τα συνολικά κενά είναι 10500. Δίνουν το 8500 που είναι 80% κάλυψη. Αν έδιναν 80% κάλυψη σε όλους τους κλάδους κανείς δε θα είχε παράπονο. Αλλά επέλεξαν να ευνοήσουν κλάδους όπως και πέρυσι. Και αυτοί δεν είναι οι δάσκαλοι.  Άρεσει δεν αρέσει αυτή είναι η αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10281 στις: Ιούλιος 08, 2022, 10:50:45 πμ »
Και να θυμάστε ότι οι ίδιοι που τώρα γκρινιάζουν αν του χρόνου ο κλάδος τους αποκτήσει πολλά κενά από τις συνταξιοδοτήσεις θα αλλάξουν τροπάριο. Όσο μιλάμε ο καθένας μόνο για το συμφέρον του κλάδου του αύρα θα συμβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος john35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10282 στις: Ιούλιος 08, 2022, 10:54:04 πμ »
Υποτιθεται οτι ειναι εκπαιδευτικο forum.Λυπαμαι καποιους που διδασκουν παιδια...

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10283 στις: Ιούλιος 08, 2022, 10:55:47 πμ »
Παρακαλω να μεινουμε εντος θεματος!

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10284 στις: Ιούλιος 08, 2022, 10:57:14 πμ »
Θα ανακοινωθούν σήμερα ή μπα;
Πέτυχα σε σχόλιο στο fb έναν που έλεγε ότι μετά από ερώτηση σε βουλευτή Αιτωλοακαρνανίας σε τοπική γιορτή είπε πως από Δευτέρα ή Τρίτη. Έλεος πια

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10285 στις: Ιούλιος 08, 2022, 11:14:51 πμ »
Θα ανακοινωθούν σήμερα ή μπα;
Πέτυχα σε σχόλιο στο fb έναν που έλεγε ότι μετά από ερώτηση σε βουλευτή Αιτωλοακαρνανίας σε τοπική γιορτή είπε πως από Δευτέρα ή Τρίτη. Έλεος πια

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ελπίζω να μην συμβεί αυτό αλλά να την ανακοινώσει σήμερα να τελειώνουμε.

Αποσυνδεδεμένος Mimika89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10286 στις: Ιούλιος 08, 2022, 11:25:01 πμ »
Έλεος με τις άδειες! Παρακαλώ, πάτε σε ένα thread για άδειες! Εδώ τσουρουφλιζομαστε!
Μπάνια δροσερά για το τσουρουφλισμα!!το ίδιο κάνω κι εγώ για το τι θα δηλώσω που έχω μια οικογένεια πίσω μου. Ο,τι δεν αρέσει στον καθένα απλά το αγνοεί, τόσο απλά. Δε ρώτησα τι καιρό κάνει σήμερα,ρώτησα κάτι που αφορά μέσα η άμεσα τους διορισμους. Προτιματε μόνο αψιμαχίες για τις κατανομές κάποιοι, λειτουργεί αγχολυτικα μάλλον.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10287 στις: Ιούλιος 08, 2022, 11:25:52 πμ »
Και να θυμάστε ότι οι ίδιοι που τώρα γκρινιάζουν αν του χρόνου ο κλάδος τους αποκτήσει πολλά κενά από τις συνταξιοδοτήσεις θα αλλάξουν τροπάριο. Όσο μιλάμε ο καθένας μόνο για το συμφέρον του κλάδου του αύρα θα συμβαίνουν.
Έχουμε κενά. Ή κενά υπάρχουν.. Τώρα, φέτος.
Can I skip tomorrow?

Συνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10288 στις: Ιούλιος 08, 2022, 11:29:26 πμ »
Δηλαδή για να καταλάβω αν συσταθούν νέες οργανικές μόνο οι ειδικότητες θα έχουν; Οι δάσκαλοι όχι; Σύμφωνοι ότι σε επαρχία μπορεί να έχουν μειωθει οι μαθητές, σε μεγάλα αστικά κέντρα δεν έχουν πολλαπλασιαστεί οι μαθητές και δεν έχουν γίνει 2αρια μονά τμήματα;
Αντίστοιχα και στο δικό μου γυμνάσιο στην επαρχία περίσσευαν ώρες και κάναμε ενισχυτική γιατί μειώθηκε η δυναμικότητα του. Η κινητικότητα προφανώς υπάρχει κ χρειάζεται εκ νέου υπολογισμός.
Επίσης πέρσυ οι δάσκαλοι πήραν ένα ποσοστό λιγότερο του 60% των οργανικών τους. Τότε δεν ήταν αδικία! γιατί αδικία είναι μόνο όταν αδικουμαι εγω. Αλλά οι δάσκαλοι δεν φαγωνοταν με τις ειδικότητες που πήραν παραπάνω μέχρι και 100% σε κάποιες περιπτώσεις(όπως κάνετε τώρα στο νήμα αυτό). Αντίθετα διεκδίκησαν νέους διορισμούς όπως κ γινονται φέτος για να αποκατασταθεί η αδικία. Ο τρόπος που ο καθένας διεκδικεί κάτι, δείχνει ένα δρόμο. Αλλά ο καθένας επιλέγει το τρόπο του κ το δρόμο του.
Και στα μεγάλα αστικά κέντρα μειώνονται οι μαθητες

Αποσυνδεδεμένος Mimika89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10289 στις: Ιούλιος 08, 2022, 11:32:21 πμ »
2 δικαιουσαι ! Το έχω ψάξει γιατί θα την πάρω και γω για την κόρη μου το υπολοιπο που είχα παρει στην αναπληρωση! Καλή τοποθετηση
Σε ευχαριστώ πολύ! Επίσης!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159844
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.