*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1506950 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11326 στις: Ιούλιος 12, 2022, 07:53:25 μμ »
Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως έχετε πιθανότητες για Δυτ. Και Α'-Β' Ανατ Αττική.
Επίσης, πρέπει να δούμε τι θα γίνει και με τους 400 της Ειδικής. Γιατί μπορεί θεωρητικά ο θέση 1.000 να πάει 1.400.
(Ωστόσο, αν τους επιτραπεί να κάνουν αίτηση, δεν νομίζω να κάνουν πάνω από 100-150 άτομα)

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με θέση 1100 περίπου να υπολογίζω σε α,β,γ,δ αθηνας στους πε70;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:54:59 »

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11327 στις: Ιούλιος 12, 2022, 07:58:19 μμ »
Από πότε μετράει ο διορισμός από το ΦΕΚ; Αν βγει νωρίτερα το ΦΕΚ φέτος; Θα δείξει..

Το ΦΕΚ διορισμου πάντως στην ειδική ήταν 19 Αυγούστου του 2020..

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11328 στις: Ιούλιος 12, 2022, 07:59:45 μμ »
Κακεντρεχείς υπήρξαν συγκεκριμένα άτομα από εδώ μέσα, που συνεχώς ειρωνεύονταν, ύβριζαν και σαμποτάριζαν κάθε προσπάθεια ρεαλιστικής ενημέρωσης από λίγους εδώ, στο forum, με περισσό θράσος. Παραπλανούσαν και παραμύθιαζαν μέχρι τελευταία στιγμή τους συναδέλφους ότι τάχα έδιναν αγώνα κι ότι οι διορισμοί θα είναι 10.000 κι 11.000 και δη στον κλάδο των ΠΕ02, ο αριθμός θα ήταν ικανοποιητικός, παρά τα λίγα οργανικά κενά που είχε δώσει το Υπουργείο! Και τώρα, αντί να ζητούν συγγνώμη, γράφουν απαθέστατα για τους μειωμένους αριθμούς των διορισμών της Β/θμιας...
Η πραγματικότητα τελικά απέδειξε ποιους πρέπει να εμπιστευόμαστε κι από ποιους πρέπει να φυλαγόμαστε. Ας τους υποστηρίζετε κάποιοι, ακόμη και τώρα, δεν υπάρχει πρόβλημα. Αρκεί που οι μάσκες έπεσαν κι ο κάθε κατεργάρης μπήκε στον πάγκο του.
Καλό διορισμό σε όλους!

Είπα κι εγώ... δεν θα έβγαζε η Gia τη χολή της; Αλίμονο... Λες και νοιάζεσαι εσύ καθόλου για το εάν θα διοριστούμε ή όχι... Πάντως εσένα δεν σε εμπιστευόμαστε με τίποτα... εάν εκεί αποσκοπεί το μήνυμά σου!

Αποσυνδεδεμένος MariaGrahm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11329 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:06:38 μμ »
Γιατί όμως θα τους αποκλείει; από τη στιγμή που θα 'εχουν συμπληρώσει 2 έτη από τον διορισμό τους, πού θα βασιστει το υπουργειο;
Γιατί οι θέσεις στην εκπαίδευση δεν είναι όπως οι άλλες θέσεις στο δημόσιο. Ακόμα και αν δεν έχουμε συνεχείς διορισμούς έχουμε αναπληρώσεις σε χιλιάδες θέσεις. Δεν γίνεται με αυτό τον τρόπο κάποιες θέσεις στην ειδική αγωγή να μένουν ακάλυπτες. Θα ήταν ράβε-ξήλωνε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:54:59 »

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11330 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:07:23 μμ »
Από πότε μετράει ο διορισμός από το ΦΕΚ; Αν βγει νωρίτερα το ΦΕΚ φέτος; Θα δείξει..

Το ΦΕΚ διορισμου πάντως στην ειδική ήταν 19 Αυγούστου

Οι δηλώσεις περιοχών προηγούνται όμως του ΦΕΚ θα δωθεί άραγε δικαίωμα δήλωσης περιοχών;
Κι αν το ΦΕΚ το δικό μας βγει για παράδειγμα 10/08 δε θα χει παρέλθει 2ετια κι όλα οκ;
Ρωτάω, δεν έχω ιδέα.

Αποσυνδεδεμένος Mirage2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11331 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:09:59 μμ »
Γιατί οι θέσεις στην εκπαίδευση δεν είναι όπως οι άλλες θέσεις στο δημόσιο. Ακόμα και αν δεν έχουμε συνεχείς διορισμούς έχουμε αναπληρώσεις σε χιλιάδες θέσεις. Δεν γίνεται με αυτό τον τρόπο κάποιες θέσεις στην ειδική αγωγή να μένουν ακάλυπτες. Θα ήταν ράβε-ξήλωνε
ετσι ακριβως... Και μιλαμε για εναν ευαισθητο τομεα, αυτον της ειδικής αγωγης που πρεπει οσο γινεται να υπάρχει σταθερότητα

Αποσυνδεδεμένος PANDORAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11332 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:18:30 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και καλή υπομονή σε όσους περιμένουν διορισμό. Θα μπορούσε όποιος ανέφερε πως έμαθε τηλεφωνικά τους αριθμούς των κατανομών να κάνει ένα συνολικό post με όσα έμαθε για τους αριθμούς, ώστε να έχουμε καλύτερη εικόνα;

Εγώ ενδιαφέρομαι για ΠΕ04.02 για τον άντρα μου. Εγώ διορίστηκα πέρσι μετά από 12 χρόνια αναπληρώτρια και ευτυχώς κοντά στον τόπο μου, οπότε μπορώ να αντιληφθώ την οπτική πολλών ατόμων στο φόρουμ και να δικαιολογήσω την αγωνία πολλών συναδέλφων και ορισμένες συμπεριφορές. Καλά αποτελέσματα

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11333 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:20:15 μμ »
Είπα κι εγώ... δεν θα έβγαζε η Gia τη χολή της; Αλίμονο... Λες και νοιάζεσαι εσύ καθόλου για το εάν θα διοριστούμε ή όχι... Πάντως εσένα δεν σε εμπιστευόμαστε με τίποτα... εάν εκεί αποσκοπεί το μήνυμά σου!
Αν εσύ είδες "χολή" στα μηνύματά μου, λυπάμαι, αλλά δεν κατανοείς όσα διαβάζεις.
Επιπλέον, με ενδιαφέρει να ενημερώνω αντικειμενικά τους συναδέλφους (κι όχι να το παίζω αδελφική φίλη και συμπαραστάτισσα των αδικημένων, όπως άλλοι) κι αυτό δε γίνεται να το σταματήσεις ούτε εσύ, ούτε κανένας, γιατί το forum είναι ένας ανοιχτός χώρος συζήτησης κι ανταλλαγής απόψεων κι όχι ύβρεων και ειρωνειών προς τις αντίθετες απόψεις!
Εσύ μην με εμπιστεύεσαι... Εμπιστεύσου όσους σου τα λένε/παρουσιάζουν, όπως θέλεις να τα ακούς!
Καλό διορισμό, σου εύχομαι, ειλικρινά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11334 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:27:44 μμ »
Αν εσύ είδες "χολή" στα μηνύματά μου, λυπάμαι, αλλά δεν κατανοείς όσα διαβάζεις.
Επιπλέον, με ενδιαφέρει να ενημερώνω αντικειμενικά τους συναδέλφους (κι όχι να το παίζω αδελφική φίλη και συμπαραστάτισσα των αδικημένων, όπως άλλοι) κι αυτό δε γίνεται να το σταματήσεις ούτε εσύ, ούτε κανένας, γιατί το forum είναι ένας ανοιχτός χώρος συζήτησης κι ανταλλαγής απόψεων κι όχι ύβρεων και ειρωνειών προς τις αντίθετες απόψεις!
Εσύ μην με εμπιστεύεσαι... Εμπιστεύσου όσους σου τα λένε/παρουσιάζουν, όπως θέλεις να τα ακούς!
Καλό διορισμό, σου εύχομαι, ειλικρινά!

Σε ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά!
Ναι, ακούω όσα λες, αλλά δεν τα συμμερίζομαι!
Ο καθένας ας εμπιστεύεται όποιον νομίζει!

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11335 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:28:47 μμ »


Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11336 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:29:12 μμ »
Με θέση 1100 περίπου να υπολογίζω σε α,β,γ,δ αθηνας στους πε70;
Κοντά είμαστε και θέλουμε τα ίδια. Εγώ είμαι αισιόδοξος!

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11337 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:31:15 μμ »
Αυτόν τον ευαίσθητο τομέα της ειδικής που πέρα από τις γνώσεις και την εμπειρία ο μαθητής θέλει και τον δάσκαλο του... τον σταθερό δασκαλο του. Τον βλέπουν όμως έτσι οι υπεύθυνοι;;; δυστυχώς... Κάλυψη για τον κλάδο μου κάτω από 70%..

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11338 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:33:44 μμ »
Είπα κι εγώ... δεν θα έβγαζε η Gia τη χολή της; Αλίμονο... Λες και νοιάζεσαι εσύ καθόλου για το εάν θα διοριστούμε ή όχι... Πάντως εσένα δεν σε εμπιστευόμαστε με τίποτα... εάν εκεί αποσκοπεί το μήνυμά σου!

Maribelle, αν θελουμε να είμαστε ειλικρινείς, νομίζω ότι πρέπει να παραδεχθούμε ότι ορισμένα άτομα έκαναν το φόρουμ, ας το πούμε, αφιλόξενο για μερικούς από μας που απλά θέλαμε να σας πληροφορήσουμε για τις διαδικασίες  με βάση την εμπειρία που είχαμε από πέρυσι. Η ιστορία έδειξε αν είχαμε δίκιο ή όχι γι αυτά που γράφαμε. Και να σου πω και το άλλο: για τον τελικό αριθμο των διορισμών είχα μια πληροφορία εδώ και δυο μέρες. Ειλικρινά δεν την έγραψα γιατί θεώρησα ότι θα γινόταν χαμός, κι επέλεξα να αφησω έναν υπαινιγμό για τα κενα των μετατάξεων που μπορεί να αυξομειωθούν.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11339 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:41:06 μμ »
mts. ag.. προσωπικά θα θελα να την ακούσω.. έστω και προσωπικό μήνυμα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.