*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1512384 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12236 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:00:40 μμ »
Μπορούσαν άνετα να μην διοριστούν και να περιμένουν να πάρουν καλύτερα κενά φέτος. Ξέρω άτομα ΠΕ70 που το κάνανε και θα είναι φέτος σπίτι τους. Επίσης πολλοί ΠΕ70.50  έτρεξαν να διοριστούν στην ειδική και το μετάνιωσαν ενώ ήθελαν γενική. Όποιος θέλει να διοριστεί και να είναι στον τόπο του περιμένει, όχι να τρέξει να διοριστεί οπουδήποτε και μετά να θέλει στο χρόνο να πάει σπίτι. Εξάλλου όλοι ξέρουμε ότι πλεον κάθε χρόνο θα έχουμε διορισμούς.
Δεν είναι λογική αυτή. Να παίζουμε κορώνα γράμματα τη ζωή μας... Και πέρσι δεν ξέραμε ότι θα ξαναγίνουν διορισμοί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:55:06 »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12237 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:01:13 μμ »
Εδώ μιλάμε για τους νέους διορισμούς.Οι νεοδιοριστοι τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12238 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:02:07 μμ »
Εδώ μιλάμε για τους νέους διορισμούς.Οι νεοδιοριστοι τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία

Ε μα, πες τα! Θ'αρχισουν πάλι.....

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12239 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:02:20 μμ »
Μπορούσαν άνετα να μην διοριστούν και να περιμένουν να πάρουν καλύτερα κενά φέτος. Ξέρω άτομα ΠΕ70 που το κάνανε και θα είναι φέτος σπίτι τους. Επίσης πολλοί ΠΕ70.50  έτρεξαν να διοριστούν στην ειδική και το μετάνιωσαν ενώ ήθελαν γενική. Όποιος θέλει να διοριστεί και να είναι στον τόπο του περιμένει, όχι να τρέξει να διοριστεί οπουδήποτε και μετά να θέλει στο χρόνο να πάει σπίτι. Εξάλλου όλοι ξέρουμε ότι πλεον κάθε χρόνο θα έχουμε διορισμούς.
Προτίμησαν να δουλεψουν ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ κοντά και όχι διορισμένοι μακριά. Που ήξεραν ότι θα ξαναγίνουν διορισμοί;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:55:06 »

Αποσυνδεδεμένος miguel101

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12240 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:04:33 μμ »
Προτίμησαν να δουλεψουν ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ κοντά και όχι διορισμένοι μακριά. Που ήξεραν ότι θα ξαναγίνουν διορισμοί;;;;
[/quote

Με τόσα κενά ήταν αναμενόμενο ότι θα ξαναγίνουν διορισμοί. Δεν είπε κανένας κάναμε το 2021 και τέλος. Και του χρόνου θα γίνουν και τα επόμενα χρόνια με βάση τα οργανικά κενα που θα υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12241 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:04:45 μμ »
Εδώ μιλάμε για τους νέους διορισμούς.Οι νεοδιοριστοι τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία
Που επηρεάζουν τους περσινούς όμως... Εγώ προσωπικά μπαίνω μήπως Πατρέας ή Κίρκη αναρτήσουν τίποτα. Σχολιάζω μόνο όταν διακρίνω θράσος και αλαζονεία σε κάποια μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4008
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12242 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:11:21 μμ »
Μπορούσαν άνετα να μην διοριστούν και να περιμένουν να πάρουν καλύτερα κενά φέτος. Ξέρω άτομα ΠΕ70 που το κάνανε και θα είναι φέτος σπίτι τους. Επίσης πολλοί ΠΕ70.50  έτρεξαν να διοριστούν στην ειδική και το μετάνιωσαν ενώ ήθελαν γενική. Όποιος θέλει να διοριστεί και να είναι στον τόπο του περιμένει, όχι να τρέξει να διοριστεί οπουδήποτε και μετά να θέλει στο χρόνο να πάει σπίτι. Εξάλλου όλοι ξέρουμε ότι πλεον κάθε χρόνο θα έχουμε διορισμούς.
Κι εσύ ισχυρίζεσαι ότι αυτό είναι λογικό να γίνεται; Δηλαδή όταν στους αναπληρωτές αποκρύπτουν κενά στην 1η φάση και τα εμφανίζουν στη 2η, η λογική αντιμετώπιση είναι "να δήλωνες μόνο τον τόπο σου κι ας περίμενες τη β φάση"; Όπως λέει κι ο εξαιρετικός mts.ag, οκ μας βολεύουν και συμφέρουν κάποια πράγματα, αλλά μην πάμε να τα βαφτίσουμε και λογικά... Κι εγώ επωφελήθηκα μια χρονιά που έστειλαν τους από πάνω μου μακριά κι εγώ δούλεψα σπίτι μου, αλλά δε τριγυρνούσα να λέω ότι ήταν δίκαιο. Η σειρά είναι σειρά.

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12243 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:13:43 μμ »
Κι εσύ ισχυρίζεσαι ότι αυτό είναι λογικό να γίνεται; Δηλαδή όταν στους αναπληρωτές αποκρύπτουν κενά στην 1η φάση και τα εμφανίζουν στη 2η, η λογική αντιμετώπιση είναι "να δήλωνες μόνο τον τόπο σου κι ας περίμενες τη β φάση"; Όπως λέει κι ο εξαιρετικός mts.ag, οκ μας βολεύουν και συμφέρουν κάποια πράγματα, αλλά μην πάμε να τα βαφτίσουμε και λογικά... Κι εγώ επωφελήθηκα μια χρονιά που έστειλαν τους από πάνω μου μακριά κι εγώ δούλεψα σπίτι μου, αλλά δε τριγυρνούσα να λέω ότι ήταν δίκαιο. Η σειρά είναι σειρά.
Στους αναπληρωτές είναι μια προσωρινή αδικία.Τώρα η αδικία γίνεται μόνιμη όμως. Δεν υπάρχει σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος miguel101

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12244 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:15:21 μμ »
Κι εσύ ισχυρίζεσαι ότι αυτό είναι λογικό να γίνεται; Δηλαδή όταν στους αναπληρωτές αποκρύπτουν κενά στην 1η φάση και τα εμφανίζουν στη 2η, η λογική αντιμετώπιση είναι "να δήλωνες μόνο τον τόπο σου κι ας περίμενες τη β φάση"; Όπως λέει κι ο εξαιρετικός mts.ag, οκ μας βολεύουν και συμφέρουν κάποια πράγματα, αλλά μην πάμε να τα βαφτίσουμε και λογικά... Κι εγώ επωφελήθηκα μια χρονιά που έστειλαν τους από πάνω μου μακριά κι εγώ δούλεψα σπίτι μου, αλλά δε τριγυρνούσα να λέω ότι ήταν δίκαιο. Η σειρά είναι σειρά.

Σε πληροφορώ ότι για αυτό το λόγο σαν αναπληρωτής έχασα τον τόπο μου και πήγα μακριά. Αλλά έφταιγα εγώ που δεν ρισκαρα. Υπάρχει μια λογική που και εμένα δεν μου αρέσει αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κατι.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4008
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12245 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:20:38 μμ »
Σε πληροφορώ ότι για αυτό το λόγο σαν αναπληρωτής έχασα τον τόπο μου και πήγα μακριά. Αλλά έφταιγα εγώ που δεν ρισκαρα. Υπάρχει μια λογική που και εμένα δεν μου αρέσει αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κατι.
Διαφωνώ. Θα συμφωνούσα αν το κενό προέκυπτε μετά την 1η φάση. Αν προϋπήρχε και το έκρυβαν, δεν είναι ρίσκο. Είναι ατιμία.

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12246 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:24:24 μμ »
Διαφωνώ. Θα συμφωνούσα αν το κενό προέκυπτε μετά την 1η φάση. Αν προϋπήρχε και το έκρυβαν, δεν είναι ρίσκο. Είναι ατιμία.
Αυτό είναι μια ακόμα παράμετρος. Στους αναπληρωτές κενά προκύπτουν. Στους περσινούς διορισμούς υπήρχαν και δεν τα έδωσε. Υπάρχει άνιση μεταχείριση εργαζομένων έτσι.

Αποσυνδεδεμένος miguel101

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12247 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:34:38 μμ »
Διαφωνώ. Θα συμφωνούσα αν το κενό προέκυπτε μετά την 1η φάση. Αν προϋπήρχε και το έκρυβαν, δεν είναι ρίσκο. Είναι ατιμία.

Είναι ατιμία ναι συμφωνώ αλλά πρέπει να μάθουμε να εργαζόμαστε με τις παρούσες καλές/κακές συνθήκες. Καλό απόγευμα να έχετε. Χάρηκα για τις χρήσιμες απόψεις που ανταλλάξαμε!

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12248 στις: Ιούλιος 18, 2022, 05:54:57 μμ »
Αυτό που δεν έχει γίνει κατανοητό είναι η ασυνέχεια που δημιουργήθηκε από την προ και μετά μνημονίων εποχή.
Γενικά δεν υπήρχε μία ανασκόπηση από το υπουργείο των δεδομένων, των αναγκών των διαδικασιών. Οι βεβιασμένες ενέργειες τη μνημονιακή περίοδο δεν ήταν προσωρινού χαρακτήρα τελικά.
Αυτό υφίστανται και οι νεοδιόριστοι και όσοι έχουν χάσει τα "κενά τους" κλπ.
Εκνευρίζομαι πάρα πολύ με όσους αγνοούν το ενδιάμεσο αυτό διάστημα 10 χρόνων και προσποιούνται ότι δεν συνέβη τίποτα εκεί πέρα...
Εδώ έβγαλε πέρυσι στους φιλολόγους 1.300 κενά ενώ προπέρυσι είχαν 28 μόνο και φέτος 307
... Υπάρχει κάποιο σχέδιο ή αμπαλάρουνε την κατάσταση όπως όπως;
Ο νοών νοείτω...

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12249 στις: Ιούλιος 18, 2022, 06:13:42 μμ »
Πέρυσι η πρόσκληση ειχε δημοσιευθεί στις 24 Ιουλίου.. Άρα το πολύ μέχρι Παρασκευή θα βγει...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159892
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.