*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1503081 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yoral

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13356 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:51:21 μμ »
Πραγματικά πάντως, το να ψηφίζει κάποιος ΝΔ, ή ΣΥΡΙΖΑ, ή παλιό ΠΑΣΟΚ το Ορθόδοξο παλαιότερα, με κριτήριο το ότι η κυβέρνηση του (εκάστοτε κυβερνώντος) κόμματος έβγαλε προς πλήρωση κάποιες θέσεις στο δημόσιο, τις οποίες οι υποψήφιοι κατέλαβαν με κάποιον διαφανή τρόπο, με ξεπερνά. Ξεπερνά ακόμα και την έννοια της πελατειακής σχέσης, και μετατρέπεται σε... BDSM σχέση.

 ;D ;D ;D ;D ;D
Εχω κλάψει με κάποια σχόλια σήμερα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:42:52 »

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13357 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:51:34 μμ »
Η φάση σηκώνει κρέπα σοκολάτα με μπισκότο... Ας είναι κ αύριο... 😄😂😁🤣
Νουτέλα, μπανάνα, μπισκότο!  ;D

Αποσυνδεδεμένος yoral

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13358 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:52:10 μμ »
Α τέλεια! Περιμένουμε όλη μέρα την υπουργό να υπογράψει ένα ριμαδοexcel, αν και πιστεύω ότι δεν είχε ιδέα για το θέμα, και 10 το βράδυ μας ενημερώνει ένας που δε θυμάμαι το όνομα του, να μας πει ότι τελικά θα βγουν αύριο! Καινή ώρα είναι 10 το βράδυ! Ντοπη!

Ο κύριος Φίλιππος.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι θα βγουν. Δεν έχω ενημέρωση όμως.

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13359 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:59:45 μμ »
#Αύριο (02/08/2022) θα ανακοινωθούν τα ονόματα για τους ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
✔️Πηγή : Φίλιππος Ευαγγέλου
Νομίζω είναι αιρετός στην Ήπειρο στην πρωτοβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:42:52 »

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 874
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13360 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:02:22 μμ »
Με μια λιτή ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του υπουργείου από το πρωί ότι αύριο θα ανακοινωθούν τα ονοματα, θα λέγαμε ότι έχουμε ένα υπουργείο που υπολογίζει την αγωνια των υποψηφίων και ενημερώνει έγκαιρα.
Και μη μου πείτε ότι δεν ηξεραν από το πρωί ότι δε θα είναι έτοιμοι ως το απόγευμα....

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2372
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13361 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:03:43 μμ »
Αν αληθεύει η είδηση ότι για τα ονόματα των ΕΕΠ-ΕΒΠ έχουν ενημερωθεί οι διευθύνσεις, οφείλουν να αναρτήσουν τουλάχιστον αυτά.
Οι προσωρινοί πίνακες της 3ΕΑ δεν θα μπορούσαν να σταθούν με τίποτα εμπόδιο στην ολοκλήρωση της διαδικασίας για την ανακοίνωση των ονομάτων των διοριστέων.
Για να έδωσε στοιχεία ο Patreas σημαίνει ότι και έτρεξε το σύστημα και έλεγχοι έγιναν.
Το βέβαιο και σύνηθες είναι η αναισθησία του υπουργείου.
Μια επίσημη ενημέρωση σε χιλιάδες ανθρώπους που αγωνιούν είναι το στοιχειώδες.
Υπομονή.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13362 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:04:54 μμ »
Πραγματικά πάντως, το να ψηφίζει κάποιος ΝΔ, ή ΣΥΡΙΖΑ, ή παλιό ΠΑΣΟΚ το Ορθόδοξο παλαιότερα, με κριτήριο το ότι η κυβέρνηση του (εκάστοτε κυβερνώντος) κόμματος έβγαλε προς πλήρωση κάποιες θέσεις στο δημόσιο, τις οποίες οι υποψήφιοι κατέλαβαν με κάποιον διαφανή τρόπο, με ξεπερνά. Ξεπερνά ακόμα και την έννοια της πελατειακής σχέσης, και μετατρέπεται σε... BDSM σχέση.

Αχ κλαίω από τα γέλια. Πάντως, όποιος διοριστεί και δει τι σκ@τα επιφυλάσσει η Κεραμεως με όλες τις ανωμαλίες που επινοεί, συν την κατάντια του μισθού συν τη γενικότερη κατάσταση που μας περιμένει χειμώνα με τιμές ρεύματος κ πετρελαίου κλπ συν τις συνθήκες ζωής όπου νοικιάζει σπίτι καθηγητής, και παρόλα αυτά έχει κριτήριο αν θα ψηφίσει ΝΔ την ώρα/μέρα ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων, πρέπει κάπως να ψαχτεί…. (και στο ίδιο κλίμα, αν για κάποιους συναδέλφους είναι κριτήριο ψήφου το ότι θα γίνουν «εγκαίρως» κρίσεις διευθυντών για να πάρουν την ηλεκτρική καρέκλα και να εφαρμόσουν όλες αυτές τις πολιτικές και να πρέπει να συμπληρώνουν σε φόρμες και πλατφόρμες μέχρι και το τι βρακι φοράμε, γενικα ο κλάδος έχει σοβαρα ψυχολογικά να λύσει, κι αν εμείς που είμαστε και μια πνευματική ελίτ ψηφίζουμε έτσι, τι να περιμένουμε απ τους άλλους…)

Καλή επιτυχία σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13363 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:06:17 μμ »
θα σας θυμίσω ότι πάντα ειτε για μόνιμους είτε για αναπληρωτές γινεται μια δοκιμαστική από τον ''υπολογιστη'' του Υπουργείου μια ημέρα πριν την επίσημη

Αποσυνδεδεμένος stellat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13364 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:07:20 μμ »
Αλήθεια παιδιά δεν με ενδιαφερει να γνωρίσω τον κύριο Φίλιππο και μάλιστα τον ευχαριστώ και για την ενημέρωση, αλλά δεν περιμένω από το πρωί για να μου πει στις 10 το βράδυ ο κύριος Φίλιππος ότι θα βγουν αύριο τα ονόματα! Αν είχα παραγγείλει μαγιό από το Instagram και μου ερχόταν λάθος χρώμα, θα ενδιαφέρονταν περισσότερο από όσο ενδιαφέρθηκε για την αγωνία μας σήμερα το Υπουργείο!

Αποσυνδεδεμένος teacherini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13365 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:09:03 μμ »
Παντως οσοι ειναι τοσο κουλ για το σημερινο φιασκο μαλλον ξερουν που πανε! Λεω εγω  τωρα...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13366 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:12:58 μμ »
Αλήθεια παιδιά δεν με ενδιαφερει να γνωρίσω τον κύριο Φίλιππο και μάλιστα τον ευχαριστώ και για την ενημέρωση, αλλά δεν περιμένω από το πρωί για να μου πει στις 10 το βράδυ ο κύριος Φίλιππος ότι θα βγουν αύριο τα ονόματα! Αν είχα παραγγείλει μαγιό από το Instagram και μου ερχόταν λάθος χρώμα, θα ενδιαφέρονταν περισσότερο από όσο ενδιαφέρθηκε για την αγωνία μας σήμερα το Υπουργείο!
Δεν φταίει ο κύριος Φίλιππος. Τώρα το έμαθε, τώρα ενημέρωσε! Τον ευχαριστούμε!

Όταν παραγγέλνεις κάτι είσαι πελάτης και ενδιαφέρονται να σε εξυπηρετήσουν. Το ΥΠΑΙΘ είναι υπουργείο και μάλιστα ο εργοδότης των εκπαιδευτικών του δημόσιου σχολείου. Δεν λειτουργεί όπως οι εμπορικές επιχειρήσεις, για να το προτιμήσει ξανά ο πελάτης.

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13367 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:14:37 μμ »
Τι θα γίνει ρε παιδια;
Είναι δυνατόν να βγουν αποψε;
Ποιος υπαλληλος θα μείνει να το κανει;

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 513
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13368 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:18:21 μμ »
Αν είχα παραγγείλει μαγιό από το Instagram

Επειδή εγώ είμαι boomer και έχω μόνο FB, σοβαρά μπορείς να ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ αγαθά από το Instagram; Εγώ γιατί έχω μείνει μόνο στο Σκρουτζ; (Το εννοώ, σοβαρά ρωτάω.)

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13369 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:19:45 μμ »
Όσοι δεν έχουν μεγάλη εμπειρία από το υπουργείο παιδείας αυτό που συμβαίνει τους φαίνεται εξωφρενικό. Όταν με το καλό διοριστείτε θα δείτε ότι αυτό δεν είναι τίποτα. Η ανοργανωσιά είναι πέρα από κάθε λογική, ειδικά επί Κεραμέως. Δείτε τι γίνεται με τους σχολικούς συμβούλους και τους Δ/ντες.  Ούτε αυτό δεν μπορούν να κάνουν.
Ξέρετε ότι οι καθηγητές που είναι σε πρότυπα έχουν πάρει 5 παρατάσεις στην θητεία τους επειδή είναι ανίκανοι να τρέξουν μια εσωτερική αξιολόγηση που προβλέπεται από τον νόμο?

Επίσης κάτι άλλο. Συμβουλοί σε νεοδιόριστους:
Να κοιτάτε πάντα κάθε χρόνο το ΜΚ σας, τα προσόντα σας και τον φάκελό σας, π.χ. μόρια μετάθεσης κλπ. Μην περιμένετε από το "κράτος" να ασχοληθεί μαζί σας. Να έχετε το νου σας και να μην εμπιστεύεστε κανέναν.

Καλό διορισμό εύχομαι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159444
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 283
Σύνολο: 293

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.