*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1495808 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος than11

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13566 στις: Αύγουστος 02, 2022, 09:20:06 μμ »
Όσοι διορίζονται δώστε βάση και σε αυτό :

Οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί Γενικής Αγωγής/Ειδικής Αγωγής/ΕΕΠ οφείλουν να αποστείλουν μέχρι και την Παρασκευή 05/08/2022 Υπεύθυνη Δήλωση περί αποδοχής ή μη του διορισμού τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση
Η Υπεύθυνη Δήλωση δύναται να συμπληρωθεί είτε μέσω της ιστοσελίδας www.gov.gr είτε χειρόγραφα μέσω του συνημμένου εντύπου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:43 »

Αποσυνδεδεμένος andreestander

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13567 στις: Αύγουστος 02, 2022, 09:27:08 μμ »
Όσοι διορίζονται δώστε βάση και σε αυτό :

Οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί Γενικής Αγωγής/Ειδικής Αγωγής/ΕΕΠ οφείλουν να αποστείλουν μέχρι και την Παρασκευή 05/08/2022 Υπεύθυνη Δήλωση περί αποδοχής ή μη του διορισμού τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση
Η Υπεύθυνη Δήλωση δύναται να συμπληρωθεί είτε μέσω της ιστοσελίδας www.gov.gr είτε χειρόγραφα μέσω του συνημμένου εντύπου.
Από που προκύπτει αυτό; Αναφέρεται στην πρόσκληση για υποβολή δήλωσης;

Αποσυνδεδεμένος than11

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13568 στις: Αύγουστος 02, 2022, 09:39:50 μμ »
Από που προκύπτει αυτό; Αναφέρεται στην πρόσκληση για υποβολή δήλωσης;

Η διεύθυνση πρωτοβάθμιας Βοιωτίας έβγαλε ανακοίνωση για τα δικαιολογητικά που θα ζητήσει. Επίσης ζητείται ως την Παρασκευή να σταλεί ηλεκτρονικά υπεύθυνη δήλωση αποδοχής ή μη του διορισμού. Στο ίδιο μήκος θα κινηθούν και όλες οι διευθύνσεις στην Ελλάδα. Από αύριο παρακολουθούμε διαρκώς τις ανακοινώσεις στις ιστοσελίδες των διευθύνσεων διορισμού. Θα χρειαστεί να γινει αποδοχή διορισμού ως την Παρασκευή.

Από το fcb
Και εμένα αν και δεν έχω προσληφθεί Βοιωτία μου το έστειλαν

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13569 στις: Αύγουστος 02, 2022, 09:46:10 μμ »
Συγχαρητήρια  :)  σε όλους και όλες...σήμερα είναι ημέρα χαράς...μπράβο και ιδιαίτερα σε όσους είναι χρονιά αναπληρωτές και μακριά από το σπίτι τους και οι κόποι τους δικαιώθηκαν  :D Προσωπικά,  διορίστηκα με τα ακαδημαϊκά προσόντα από τον οριστικό πίνακα του 2019, και είχα προϋπηρεσία 20 σχεδόν μήνες κοντά στο σπίτι μου στην Αττική τα τελευταία 2 χρόνια. Διορίζομαι στην πρώτη περιοχή προτίμησης, μετά την Αττική,  στη Φθιώτιδα   :D :) και μάλλον Λαμία όχι Λειανοκλάδι, επειδή η άλλη συνάδελφος που θα είμαστε μαζί είναι πιο νέα ηλικιακά (παιδί δεν έχει όπως και μόρια από αναπηρία, και μάλλον δεν είναι και παντρεμένη, σε αντίθεση με μένα που είμαι). Για την ιστορία, 14 (+ 2 που δεν είχαν δικαίωμα διορισμού) σύνολο 16 εργοθεραπευτες στον κύριο πίνακα δε διορίστηκαν από προσωπική τους επιλογή,  και στη θέση τους διορίστηκαν 16 συνάδελφοι από τον επικουρικό πίνακα (προφανώς το υπουργείο παιδείας ορθά επέλεξε να μην πάνε σε βάθος χρόνου αυτές οι θέσεις) Έτσι,  απέμειναν μόνο 4 οργανικά κενά στην ειδικότητα μου!!Προσωπικά,  θα συνεχίσω τον αγώνα για τον κλάδο μου ώστε να ανοίξουν και νέα οργανικά κενά στην Ειδική Αγωγή,  καθώς και να έρθει στιγμή η Εργοθεραπεία να ενταχθεί και στα σχολεία της γενικής εκπαίδευσης   :)  :D και πάλι συγχαρητήρια σε όλους και όλες και καλή τοποθέτηση  :-*
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:43 »

Αποσυνδεδεμένος andreestander

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13570 στις: Αύγουστος 02, 2022, 09:48:20 μμ »
Η διεύθυνση πρωτοβάθμιας Βοιωτίας έβγαλε ανακοίνωση για τα δικαιολογητικά που θα ζητήσει. Επίσης ζητείται ως την Παρασκευή να σταλεί ηλεκτρονικά υπεύθυνη δήλωση αποδοχής ή μη του διορισμού. Στο ίδιο μήκος θα κινηθούν και όλες οι διευθύνσεις στην Ελλάδα. Από αύριο παρακολουθούμε διαρκώς τις ανακοινώσεις στις ιστοσελίδες των διευθύνσεων διορισμού. Θα χρειαστεί να γινει αποδοχή διορισμού ως την Παρασκευή.

Από το fcb
Και εμένα αν και δεν έχω προσληφθεί Βοιωτία μου το έστειλαν

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, θεωρώ πάντως ότι για την ομοιόμορφη και ενιαία - και όχι ad hoc - εφαρμογή των ανωτέρω σε όλες τις ΔΠΕ και ΔΔΕ της χώρας, θα πρέπει να υπάρχει κάποιο έρεισμα και ρητή αναφορά περί ΥΔ αποδοχής ή μη του διορισμού, στην προκήρυξη - πρόσκληση των διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος iou777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13571 στις: Αύγουστος 02, 2022, 10:08:13 μμ »
την αποδοχή θα την κάνουμε κάπου ηλεκτρονικά ( πχ στον opysd)  ή θα στείλουμε με email την δήλωση αποδοχής
. Μετα την αποδοχη κανουμε κατι αλλο ή περιμενουμε να μας καλέσουν για την  ορκωμοσία ?

Αποσυνδεδεμένος PE02_ES

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13572 στις: Αύγουστος 02, 2022, 10:18:09 μμ »
Καλησπέρα σας,  συγχαρητήρια σε όλους! Και εγώ διορίστηκα στη ΔΔΕ Δυτικής Αττικής. Έχει βγάλει ανακοίνωση για να σταλεί υπεύθυνη δήλωση αποδοχής ή όχι του διορισμού  στην ιστοσελίδα της. Βρίσκεται στα "ΝΕΑ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ¨. Καλή τοποθέτηση σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13573 στις: Αύγουστος 02, 2022, 10:39:07 μμ »
Στη δευτεροβαθμια που διοριστηκα, έστειλα απο το μεσημέρι την υπεύθυνη δηλώση αποδοχης.. Αυριο το πρωι θα παρω τηλ να ρωτήσω αν την αποδεχθηκαν..

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13574 στις: Αύγουστος 02, 2022, 10:57:21 μμ »
Στη δευτεροβαθμια που διοριστηκα, έστειλα απο το μεσημέρι την υπεύθυνη δηλώση αποδοχης.. Αυριο το πρωι θα παρω τηλ να ρωτήσω αν την αποδεχθηκαν..
Υπεύθυνη δήλωση μέσω του gov ;

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13575 στις: Αύγουστος 02, 2022, 11:07:37 μμ »
Εχεις 2 επιλογές.

α) Εκτυπώνεις την αίτηση τη συμπληρώνεις, τη σκαναρεις και τη στέλνεις στο email της διευθυνσης.

β) Μεσω gov κανεις την υπεύθυνη δήλωση και τη στελνεις σε pdf στη διεύθυνση.

Έκανα το 2ο γιατι ειναι πιο εύκολο... Απλως μεσω gov στην υπεύθυνη δήλωση θα πρεπει να κάνεις copy paste τους λογους που κανεις την αίτηση απο το πρότυπο που εχει η καθε διεύθυνση.

Αποσυνδεδεμένος Lithis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13576 στις: Αύγουστος 02, 2022, 11:23:42 μμ »
Στην Δευτεροβαθμια Γ' Αθηνών μου είπαν ότι δεν χρειάζεται η αποδοχή

Αποσυνδεδεμένος Lithis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13577 στις: Αύγουστος 02, 2022, 11:25:03 μμ »
Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση όλο αυτό διάστημα! Καλή τοποθέτηση στους νεοδιοριστους. Υπομονή και σύντομα μόνιμοι όλοι οι υπόλοιποι!

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13578 στις: Αύγουστος 03, 2022, 12:13:26 πμ »
Εχεις 2 επιλογές.

α) Εκτυπώνεις την αίτηση τη συμπληρώνεις, τη σκαναρεις και τη στέλνεις στο email της διευθυνσης.

β) Μεσω gov κανεις την υπεύθυνη δήλωση και τη στελνεις σε pdf στη διεύθυνση.

Έκανα το 2ο γιατι ειναι πιο εύκολο... Απλως μεσω gov στην υπεύθυνη δήλωση θα πρεπει να κάνεις copy paste τους λογους που κανεις την αίτηση απο το πρότυπο που εχει η καθε διεύθυνση.
Στη διεύθυνση που είμαι εγώ δεν έχει αναρτηθεί τπτ ,θα κάνω του gov να βρίσκεται

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13579 στις: Αύγουστος 03, 2022, 12:14:23 πμ »
Εχεις 2 επιλογές.

α) Εκτυπώνεις την αίτηση τη συμπληρώνεις, τη σκαναρεις και τη στέλνεις στο email της διευθυνσης.

β) Μεσω gov κανεις την υπεύθυνη δήλωση και τη στελνεις σε pdf στη διεύθυνση.

Έκανα το 2ο γιατι ειναι πιο εύκολο... Απλως μεσω gov στην υπεύθυνη δήλωση θα πρεπει να κάνεις copy paste τους λογους που κανεις την αίτηση απο το πρότυπο που εχει η καθε διεύθυνση.
ποιο πρότυπο;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 381
Σύνολο: 393

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.