*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1496064 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ελισάβετ34

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13762 στις: Αύγουστος 13, 2022, 11:58:02 πμ »
Μήπως κάποιος γνωρίζει εάν τελικά εγκυμονούσες λεχώνες κτλ θα μπορέσουν να ορκιστούν σε οικίες πρώτοβαθμιες; γνωρίζω οτι ίσχυσε πέρσι αλλά φέτος θα υπάρξει πρόβλεψη; Οι πρωτοβάθμιες λένε περιμένουν διευκρινίσεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:58 »

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 872
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13763 στις: Αύγουστος 13, 2022, 12:47:24 μμ »
Κόντρα σε κάθε πρόβλεψη, το ΦΕΚ μαλλον πάει από Τρίτη. Ελπίζουμε ΤΗΝ Τρίτη.
Τέτοια ώρα πια, τριήμερο 15αυγουστου, δύσκολο να δούμε κάτι. Και η κατάσταση του ΦΕΚ είναι ακόμη προς επεξεργασία.
Καλό τριήμερο!

Αποσυνδεδεμένος andreestander

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13764 στις: Αύγουστος 13, 2022, 01:16:04 μμ »
ΦΕΚ 3980/τ.Β’/26-7-2022  Έγκριση λειτουργίας του Εθνικού Τυπογραφείου τα σαββατοκύριακα του μηνός Αυγούστου 2022 και κατά την αργία της 15ης Αυγούστου 2022, λόγω υπηρεσιακών αναγκών.
Καλό τριήμερο!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2022, 01:19:42 μμ από andreestander »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13765 στις: Αύγουστος 13, 2022, 02:45:31 μμ »
Συγγνώμη από τους υπόλοιπους για το άσχετο με το νήμα αλλά πρέπει να μη λέμε ανακρίβειες
Στη βθμια τα λειτουργικά κενά ζητήθηκαν ανά περιοχή σε νούμερο συνολικά. Η καταχώριση των κενών στο οπσυδ σε ώρες και σε συγκεκριμένες σχολικές μονάδες θα γίνει μετά την ανακοίνωση των προσλήψεων.
Προφανώς και είναι άσχετη αυτή η ανάρτηση με το συγκεκριμένο νήμα , αλλά είναι σε συνέχεια κάποιων αναρτήσεων που ξεκίνησαν από ερώτημα συναδέλφου που αφορούσε το συγκεκριμένο νήμα («..Συνάδελφοι καλησπέρα, έχω την εξής απορία, έστω ότι ορκιζόμαστε με το καλό, σχολεία πότε δηλώνουμε και πότε μαθαίνουμε σε ποια τοποθετούμαστε;..»).
Πιο συγκεκριμένα στην προχθεσινή ανάρτησή μου, που απαντούσε στο ερώτημα της συνάδελφου, μεταξύ των αρκετών που είπα στάθηκες (και επιπλέον μου είπες ότι κάνω λάθος) στο σημείο που ανέφερα ότι «..τα πυσδε θα μπουν στο σύστημα καταγραφής κενων αναπληρωτών για να δηλώσουν τα εκτιμώμενα κενά (ανά σχολείο προσδιορισμένα)..» και μου είπες ότι τα πυσδε θα μπουν στο οπσυδ και απλώς θα δηλώσουν πλήθος αναπληρωτών πχ 5 πε02. Σου ανταπαντησα λέγοντας ότι φέτος δεν δηλώνουν απλά ένα πλήθος αναπληρωτών, αλλά δηλώνουν και σε ποια σχολεία υπάρχουν τα κενά και συ μου είπες ότι λέω ανακρίβειες. 
Επανέρχομαι στο συγκεκριμένο ζήτημα για τελευταία φορά όμως,
 (αφού η δική μου θέση είναι να μένω σε μια συζήτηση όταν έχει χρηστικό χαρακτήρα και να αποχωρώ όταν παίρνει άλλες διαστάσεις..)
 για να σου πω ότι, χθες οι δδε καταχώρισαν τα κενά για τους αναπληρωτές με τον τρόπο που σου είχα πει (μπορείς να το επιβεβαιώσεις ρωτώντας ένα καταχωριστή οπσυδ μιας δδε)
Δηλ οι δδε στο οπσυδ φετος είχαν το εξης μενου επιλογων (οι παρακάτω κατηγορίες υπήρχαν στην εκδοση πλήρους, αλλά και μειωμένου ωραρίου)
COVID-19, ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
COVID-19, ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΣ
COVID-19, ΔΥΕΠ
COVID-19, Μ.Ν.Α.Ε.
COVID-19, ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ
COVID-19, ΣΜΕΑΕ
COVID-19, ΤΥ-ΖΕΠ
(σσ αυτές οι κατηγοριοποιήσεις ειχαν μείνει προφανώς από την περσινη χρονιά)
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ (μαθήματα γενικής παιδείας εσπερινών, επαλ)
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ - ΓΥΜΝΑΣΙΟ
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ
ΔΥΕΠ
Μ.Ν.Α.Ε.
ΜΑΘΗΤΕΙΑ
(παρεμπιπτόντως δεν ζητήθηκαν κενά για μναε, μαθητεια, δυεπ, ΖΕΠ αλλά υπήρχαν στο μενού για μελλοντική χρήση)
Από τα προαναφερόμενα συνάγεται ότι όντως η καταχώρηση ήταν ανα σχολείο προσδιορισμένη (δηλ πόσοι απαιτούνται για γυμνασια, λυκεια κλπ) και όχι απλά σε πλήθος αναπληρωτών όπως ισχυρίστηκες.
Όμως η ουσία της ανάρτησης μου δεν ήταν, προφανώς, το πως καταχωρούνται τα στοιχεία στο οπσυδ, αλλά το ότι το υπουργείο στην πρεμουρα του να εκδώσει δελτίο τύπου την 1/9 για το ότι όλα είναι έτοιμα για τη νεα χρονιά, προκάλεσε ένα σωρό δυσλειτουργίες στην κομβικής σημασίας  -για την εύρυθμη λειτουργία των σχολείων στο νέο σχολ ετος-διαδικασία καταγραφής λειτουργικών κενών, ΕΦΟΣΟΝ ΣΤΙΣ 12/8 ΖΗΤΗΣΕ ΚΕΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ τη στιγμή που οι ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΙ θα τοποθετούνταν, δηλώνοντας προτιμήσεις σχολείων, 10 ΜΕΡΕΣ ΠΙΟ ΜΕΤΑ (και μάλιστα, εσφαλμένα κατ εμέ, μετά από τις τοποθετήσεις των παλιών μονίμων )  δηλ σήμερα χτίσαμε το σπίτι και αύριο θα μας φτιάξει το σχέδιο ο μηχανικός…
Αν όμως (το υπουργείο) έδινε εντολή να ξεκινήσουν ΟΛΕΣ οι διαδικασίες την 1/9 με τα σχολεία ανοιχτά και τους συλλόγους διδασκόντων να διαμορφώνουν τις αναθέσεις μαθήματων, όπως προβλέπει άλλωστε η κείμενη νομοθεσία (παράθεση της οποίας έχω κάνει σε προηγούμενες αναρτήσεις), ναι μεν θα καθυστερούσε περίπου 20 ημέρες (και σιγά τα λάχανα..) η πλήρης διευθέτηση των λειτουργικών κενών, πλην όμως θα υπήρχε η σωστή αποτύπωση αναγκών σε αναπληρωτές εφόσον θα είχαν τοποθετηθεί όλοι οι μόνιμοι καθώς και οι φετινοί νεοδιόριστοι και ΔΕ θα κινδύνευαν τα πυσδε να ζήσουν καταστάσεις αντίστοιχες με προηγούμενες χρονιές
(που και πάλι ζητούσε το υπουργείο εντός της αυγουστιάτικης ραστώνης  την καταγραφη κενών για αναπληρωτές)
δηλ την πρόσληψη αναπληρωτών ΠΕΡΑΝ ΟΣΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ η κάθε δδε με συνέπεια το γεγονός να παρακαλάνε (τα πυσδε) τους μονίμους να αφήσουν ώρες για να πάρουν οι αναπληρωτές  προκειμένου να κλείσουν το ωράριο τους και τους μόνιμους από την άλλη να χουν σφιχταγκαλιάσει τις ώρες τους και να λένε «..ναι μεν θέλουμε να τις αφήσουμε για να ξαποστάσουμε, αλλά αν χρειαστεί να μας πατε αργοτερα για καλυψη έκτακτου κενού σε άλλο σχολειο τι θα γινει? θα μας τις ξαναδωσετε πίσω? ..» και τα πυσδε να χαϊδεύουν (όπως στα παιδακια) τα κεφαλάκια των μονίμων και να τους υπόσχονται (φιλώντας σταυρό..) ότι αν χρειαστεί θα μετακινηθεί ο αναπληρωτής (τέτοιες γελοίες καταστάσεις τις έχω δει live).



« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2022, 03:27:07 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:58 »

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13766 στις: Αύγουστος 13, 2022, 03:07:19 μμ »
Προφανώς και είναι άσχετη αυτή η ανάρτηση με το συγκεκριμένο νήμα , αλλά είναι σε συνέχεια κάποιων αναρτήσεων που ξεκίνησαν από ερώτημα συναδέλφου που αφορούσε το συγκεκριμένο νήμα («..Συνάδελφοι καλησπέρα, έχω την εξής απορία, έστω ότι ορκιζόμαστε με το καλό, σχολεία πότε δηλώνουμε και πότε μαθαίνουμε σε ποια τοποθετούμαστε;..»).
Πιο συγκεκριμένα στην προχθεσινή ανάρτησή μου, που απαντούσε στο ερώτημα της συνάδελφου, μεταξύ των αρκετών που είπα στάθηκες (και επιπλέον μου είπες ότι κάνω λάθος) στο σημείο που ανέφερα ότι «..τα πυσδε θα μπουν στο σύστημα καταγραφής κενων αναπληρωτών για να δηλώσουν τα εκτιμώμενα κενά (ανά σχολείο προσδιορισμένα)..» και μου είπες ότι τα πυσδε θα μπουν στο οπσυδ και απλώς θα δηλώσουν πλήθος αναπληρωτών πχ 5 πε02. Σου ανταπαντησα λέγοντας ότι φέτος δεν δηλώνουν απλά ένα πλήθος αναπληρωτών, αλλά δηλώνουν και σε ποια σχολεία υπάρχουν τα κενά και συ μου είπες ότι λέω ανακρίβειες. 
Επανέρχομαι στο συγκεκριμένο ζήτημα για τελευταία φορά όμως,
 (αφού η δική μου θέση είναι να μένω σε μια συζήτηση όταν έχει χρηστικό χαρακτήρα και να αποχωρώ όταν παίρνει άλλες διαστάσεις..)
 για να σου πω ότι, χθες οι δδε καταχώρισαν τα κενά για τους αναπληρωτές με τον τρόπο που σου είχα πει (μπορείς να το επιβεβαιώσεις ρωτώντας ένα καταχωριστή οπσυδ μιας δδε)
Δηλ οι δδε στο οπσυδ φετος είχαν το εξης μενου επιλογων (οι παρακάτω κατηγορίες υπήρχαν στην εκδοση πλήρους, αλλά και μειωμένου ωραρίου)
COVID-19, ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
COVID-19, ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΣ
COVID-19, ΔΥΕΠ
COVID-19, Μ.Ν.Α.Ε.
COVID-19, ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ
COVID-19, ΣΜΕΑΕ
COVID-19, ΤΥ-ΖΕΠ
(σσ αυτές οι κατηγοριοποιήσεις ειχαν μείνει προφανώς από την περσινη χρονιά)
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ (μαθήματα γενικής παιδείας εσπερινών, επαλ, α+β λυκείου)
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ - ΓΥΜΝΑΣΙΟ
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ
ΔΥΕΠ
Μ.Ν.Α.Ε.
ΜΑΘΗΤΕΙΑ
(παρεμπιπτόντως δεν ζητήθηκαν κενά για μναε, μαθητεια, δυεπ, ΖΕΠ αλλά υπήρχαν στο μενού για μελλοντική χρήση)
Από τα προαναφερόμενα συνάγεται ότι όντως η καταχώρηση ήταν ανα σχολείο προσδιορισμένη (δηλ πόσοι απαιτούνται για γυμνασια, λυκεια κλπ) και όχι απλά σε πλήθος αναπληρωτών όπως ισχυρίστηκες.
Όμως η ουσία της ανάρτησης μου δεν ήταν, προφανώς, το πως καταχωρούνται τα στοιχεία στο οπσυδ, αλλά το ότι το υπουργείο στην πρεμουρα του να εκδώσει δελτίο τύπου την 1/9 για το ότι όλα είναι έτοιμα για τη νεα χρονιά, προκάλεσε ένα σωρό δυσλειτουργίες στην κομβικής σημασίας  -για την εύρυθμη λειτουργία των σχολείων στο νέο σχολ ετος-διαδικασία καταγραφής λειτουργικών κενών, ΕΦΟΣΟΝ ΣΤΙΣ 12/8 ΖΗΤΗΣΕ ΚΕΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ τη στιγμή που οι ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΙ θα τοποθετούνταν, δηλώνοντας προτιμήσεις σχολείων, 10 ΜΕΡΕΣ ΠΙΟ ΜΕΤΑ (και μάλιστα, εσφαλμένα κατ εμέ, μετά από τις τοποθετήσεις των παλιών μονίμων )  δηλ σήμερα χτίσαμε το σπίτι και αύριο θα μας φτιάξει το σχέδιο ο μηχανικός…
Αν όμως (το υπουργείο) έδινε εντολή να ξεκινήσουν ΟΛΕΣ οι διαδικασίες την 1/9 με τα σχολεία ανοιχτά και τους συλλόγους διδασκόντων να διαμορφώνουν τις αναθέσεις μαθήματων, όπως προβλέπει άλλωστε η κείμενη νομοθεσία (παράθεση της οποίας έχω κάνει σε προηγούμενες αναρτήσεις), ναι μεν θα καθυστερούσε περίπου 20 ημέρες (και σιγά τα λάχανα..) η πλήρης διευθέτηση των λειτουργικών κενών, πλην όμως θα υπήρχε η σωστή αποτύπωση αναγκών σε αναπληρωτές εφόσον θα είχαν τοποθετηθεί όλοι οι μόνιμοι καθώς και οι φετινοί νεοδιόριστοι και ΔΕ θα κινδύνευαν τα πυσδε να ζήσουν καταστάσεις αντίστοιχες με προηγούμενες χρονιές
(που και πάλι ζητούσε το υπουργείο εντός της αυγουστιάτικης ραστώνης  την καταγραφη κενών για αναπληρωτές)
δηλ την πρόσληψη αναπληρωτών ΠΕΡΑΝ ΟΣΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ η κάθε δδε με συνέπεια το γεγονός να παρακαλάνε (τα πυσδε) τους μονίμους να αφήσουν ώρες για να πάρουν οι αναπληρωτές  προκειμένου να κλείσουν το ωράριο τους και τους μόνιμους από την άλλη να χουν σφιχταγκαλιάσει τις ώρες τους και να λένε «..ναι μεν θέλουμε να τις αφήσουμε για να ξαποστάσουμε, αλλά αν χρειαστεί να μας πατε αργοτερα για καλυψη έκτακτου κενού σε άλλο σχολειο τι θα γινει? θα μας τις ξαναδωσετε πίσω? ..» και τα πυσδε να χαϊδεύουν (όπως στα παιδακια) τα κεφαλάκια των μονίμων και να τους υπόσχονται (φιλώντας σταυρό..) ότι αν χρειαστεί θα μετακινηθεί ο αναπληρωτής (τέτοιες γελοίες καταστάσεις τις έχω δει live).
Άψογη περιγραφή!!!
Να πω για την ιστορία ότι σε νομό της Θεσσαλίας στην 3η ή 4η φάση προσλήφθηκαν με πληρες ωραριο φιλόλογοι που στην πραγματικότητα δεν χρειάζονταν γιατί στο μεταξύ τα τμήματα είχαν κλείσει
Επίσης δεν μετακινήθηκε κανένας αναπληρωτής  γιατί η διδε εγγράφως απάντησε πως ο ααναπληρωτής προσλήφθηκε για χ ή ψ κενό και μετακινήθηκε ο μόνιμος.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2022, 03:16:33 μμ από nikolopol »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13767 στις: Αύγουστος 13, 2022, 03:14:14 μμ »

Όμως η ουσία της ανάρτησης μου δεν ήταν, προφανώς, το πως καταχωρούνται τα στοιχεία στο οπσυδ, αλλά το ότι το υπουργείο στην πρεμουρα του να εκδώσει δελτίο τύπου την 1/9 για το ότι όλα είναι έτοιμα για τη νεα χρονιά, προκάλεσε ένα σωρό δυσλειτουργίες στην κομβικής σημασίας 

αυτό είναι το ζουμί της κατάστασης (διαφωνώ μόνο ως προς το θέμα της προτεραιοποίησης των νεοδιόριστων- έχω γνώμη για τις τοποθετήσεις γενικά, αλλά δεν είναι της παρούσης), το θεαθήναι και οι παραληρηματικές (ψευδείς ενίοτε) ανακοινώσεις ΚΑΙ ΜΟΝΟ . για άσχετους ή σανοφάγους.

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1708
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13768 στις: Αύγουστος 13, 2022, 04:51:17 μμ »
Προφανώς και είναι άσχετη αυτή η ανάρτηση με το συγκεκριμένο νήμα , αλλά είναι σε συνέχεια κάποιων αναρτήσεων που ξεκίνησαν από ερώτημα συναδέλφου που αφορούσε το συγκεκριμένο νήμα («..Συνάδελφοι καλησπέρα, έχω την εξής απορία, έστω ότι ορκιζόμαστε με το καλό, σχολεία πότε δηλώνουμε και πότε μαθαίνουμε σε ποια τοποθετούμαστε;..»).
Πιο συγκεκριμένα στην προχθεσινή ανάρτησή μου, που απαντούσε στο ερώτημα της συνάδελφου, μεταξύ των αρκετών που είπα στάθηκες (και επιπλέον μου είπες ότι κάνω λάθος) στο σημείο που ανέφερα ότι «..τα πυσδε θα μπουν στο σύστημα καταγραφής κενων αναπληρωτών για να δηλώσουν τα εκτιμώμενα κενά (ανά σχολείο προσδιορισμένα)..» και μου είπες ότι τα πυσδε θα μπουν στο οπσυδ και απλώς θα δηλώσουν πλήθος αναπληρωτών πχ 5 πε02. Σου ανταπαντησα λέγοντας ότι φέτος δεν δηλώνουν απλά ένα πλήθος αναπληρωτών, αλλά δηλώνουν και σε ποια σχολεία υπάρχουν τα κενά και συ μου είπες ότι λέω ανακρίβειες. 
Επανέρχομαι στο συγκεκριμένο ζήτημα για τελευταία φορά όμως,
 (αφού η δική μου θέση είναι να μένω σε μια συζήτηση όταν έχει χρηστικό χαρακτήρα και να αποχωρώ όταν παίρνει άλλες διαστάσεις..)
 για να σου πω ότι, χθες οι δδε καταχώρισαν τα κενά για τους αναπληρωτές με τον τρόπο που σου είχα πει (μπορείς να το επιβεβαιώσεις ρωτώντας ένα καταχωριστή οπσυδ μιας δδε)
Δηλ οι δδε στο οπσυδ φετος είχαν το εξης μενου επιλογων (οι παρακάτω κατηγορίες υπήρχαν στην εκδοση πλήρους, αλλά και μειωμένου ωραρίου)
COVID-19, ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
COVID-19, ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΣ
COVID-19, ΔΥΕΠ
COVID-19, Μ.Ν.Α.Ε.
COVID-19, ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ
COVID-19, ΣΜΕΑΕ
COVID-19, ΤΥ-ΖΕΠ
(σσ αυτές οι κατηγοριοποιήσεις ειχαν μείνει προφανώς από την περσινη χρονιά)
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ (μαθήματα γενικής παιδείας εσπερινών, επαλ)
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ - ΓΥΜΝΑΣΙΟ
ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ
ΔΥΕΠ
Μ.Ν.Α.Ε.
ΜΑΘΗΤΕΙΑ

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Η καταχώριση στην παρούσα φάση γίνεται π.χ

Α ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ, ΠΕ02: 8 ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ
Α ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ ΠΕ02: 3 ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Δεν γίνεται καταχώριση π.χ. 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ: 1 ή 1ο ΓΥΜΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ: 23 (ώρες).

Μπορείς πολύ εύκολα να βρεις στο διαδίκτυο το σχετικό έγγραφο 98848/ΓΔ5/05-08-2022 από το οποίο αντιγράφω:

.... των σχολικών μονάδων Γενικής Εκπ/σης, των δομών της Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ) και των ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. σε αριθμό αναπληρωτών εκπαιδευτικών ...

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13769 στις: Αύγουστος 13, 2022, 05:03:25 μμ »
Δεν ισχύει αυτό που λες.

Η καταχώριση στην παρούσα φάση γίνεται π.χ

Α ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ, ΠΕ02: 8 ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ
Α ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ ΠΕ02: 3 ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Δεν γίνεται καταχώριση π.χ. 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ: 1 ή 1ο ΓΥΜΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ: 23 (ώρες).

Μπορείς πολύ εύκολα να βρεις στο διαδίκτυο το σχετικό έγγραφο 98848/ΓΔ5/05-08-2022 από το οποίο αντιγράφω:

.... των σχολικών μονάδων Γενικής Εκπ/σης, των δομών της Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ) και των ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. σε αριθμό αναπληρωτών εκπαιδευτικών ...
Στο λιγο χρόνο συμμετοχής μου στο φόρουμ το ρεκόρ παράθεσής μου για το ίδιο ζήτημα ήταν (πριν τις παραθέσεις στις δικές σου αναρτήσεις) 2. Με σενα έκανα νεο ατομικο ρεκορ=3. Έστω..
3η και πραγματικά τελευταία ανάρτηση μου= δεν μπορω να καταλάβω τι το διαφορετικό ισχυρίστηκα εγώ..τα ιδια ακριβως ειπα ΠΡΙΝ απο σενα. Ποιος μίλησε για 1ο γυμνάσιο βολου?? ή τελος πάντων οποιοασδηποτε άλλης πόλης?? ειχα μιλησει για σχολεια α ή β εννοωντας προφανως αυτο που γνωριζα οτι θα καταχωρηθεί δηλ για παραδειγμα 3 ΠΕ02 ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ(ΓΥΜΝΑΣΙΑ) + 4 πε02 Γενικης παιδειας (πανελλαδικως εξεταζομενα). Εσυ με ερμηνευσες διαφορετικά.- απο μενα γι αυτό το ζήτημα
(υγ1 αλλωστε , σου ξαναλεω, δεν ήταν η καταχώρηση στο ΟΠΣΥΔ η ουσία της ανάρτησής μου..μη στεκεσαι σ αυτο
υγ2 αλλωστε προχθες δεν ανεφερες αυτην την αναλυση που αναφερεις σημερα και την οποία σου ΠΡΩΤΟ-ανεφερα πριν λιγο. Εσυ προχθες ειπες οτι καταχωρουνται απλα τοπ πληθος ανα δδε δηλ πχ 8 πε02 και οχι η αναλυση που σου παρεθεσα και συ επανελαβες, σημερα)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2022, 05:12:52 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1708
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13770 στις: Αύγουστος 13, 2022, 05:12:21 μμ »
Ζητώ συγννώμη αν δεν κατάλαβα τι εννοούσες. Η φράση "δηλώνουν σε ποια σχολεία είναι τα κενά" με παρέσυρε. Θα μπορούσες να πεις "τύπο σχολείου". Που και αυτό δεν ισχύει τελικά γιατί στις οδηγίες προς τις ΔΔΕ για την καταχώριση στο ΟΠΣΥΔ, η μόνη κατηγοριοποίηση που μπορεί να γίνει στην παρούσα φάση είναι ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ή ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΣ.

Δεν θα ήταν δυνατό να δηλωθούν τώρα ονομαστικά σχολικές μονάδες για αναπληρωτές γιατί στην τοποθέτηση προηγούνται οι νεοδιόριστοι. Μετά την ανακοίνωση των προσλήψεων οι Διευθύνσεις δηλώνουν ονομαστικά τα κενά στο ΟΠΣΥΔ από τα οποία επιλέγει ο αναπληρωτής (σύμφωνα με την περσινή Υ.Α.).

Τέλος πάντων. Ας μην κουράζουμε τους υπόλοιπους. Το θέμα είναι ότι έγινε η καταχώριση από τις Διευθύνσεις και αναμένονται προσλήψεις.
 

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 525
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13771 στις: Αύγουστος 13, 2022, 05:44:50 μμ »
Προβλέπεται μεγάλο μπέρδεμα κατά τα γνωστά... Νεοδιόριστοι και αναπληρωτές μαζί. Σωστά καταλαβαίνω; Και θα βγουν σε κάποιες ΔΔΕ "υπεράριθμοι" οι αναπληρωτές; Εμείς ακόμα στα μεταίχμιο είμαστε... Ναι μεν διορισμένοι αλλά χωρίς ΦΕΚ, χωρίς ορκωμοσία, χωρίς τοποθέτηση... Καλή Παναγιά σάς εύχομαι και καλή καρδιά!

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13772 στις: Αύγουστος 13, 2022, 06:11:18 μμ »
Προβλέπεται μεγάλο μπέρδεμα κατά τα γνωστά... Νεοδιόριστοι και αναπληρωτές μαζί. Σωστά καταλαβαίνω; Και θα βγουν σε κάποιες ΔΔΕ "υπεράριθμοι" οι αναπληρωτές; Εμείς ακόμα στα μεταίχμιο είμαστε... Ναι μεν διορισμένοι αλλά χωρίς ΦΕΚ, χωρίς ορκωμοσία, χωρίς τοποθέτηση... Καλή Παναγιά σάς εύχομαι και καλή καρδιά!
μεχρι πριν λιγες μερες ως αναπληρώτρια καθε ανάρτησή σου εβγαζε θετική ενέργεια. Λιγες μερες μετα ως μονιμη άλλαξες προσημο..παρτε το χαμπάρι εσεις οι βετερανοι του πολεμου των αναπληρωτών..ειστε μονιμοι πια! δεν κολλησατε, όλα αυτά τα χρόνια, σε ενα ατελείωτο σωρο από  αεροπλανα, τρενα και βαπορια και θα σας φρεναρει ενας ΚΑΔ και ένα φεκ? αυτα ειναι απλά τυπικουρες. Η τοποθέτηση σε λειτουργικό κενό είναι μπροστά σας και πάντως πριν την τοποθέτηση των αναπληρωτών. Αυτοι ΔΥΣΤΥΧΩΣ (για ολους οσους εχουν ζησει την εμπειρία της αναπληρωσης) θα ειναι πάντα οι πολυτιμοι έσχατοι του συστήματος

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 525
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13773 στις: Αύγουστος 13, 2022, 06:27:47 μμ »
μεχρι πριν λιγες μερες ως αναπληρώτρια καθε ανάρτησή σου εβγαζε θετική ενέργεια. Λιγες μερες μετα ως μονιμη άλλαξες προσημο..παρτε το χαμπάρι εσεις οι βετερανοι του πολεμου των αναπληρωτών..ειστε μονιμοι πια! δεν κολλησατε, όλα αυτά τα χρόνια, σε ενα ατελείωτο σωρο από  αεροπλανα, τρενα και βαπορια και θα σας φρεναρει ενας ΚΑΔ και ένα φεκ? αυτα ειναι απλά τυπικουρες. Η τοποθέτηση σε λειτουργικό κενό είναι μπροστά σας και πάντως πριν την τοποθέτηση των αναπληρωτών. Αυτοι ΔΥΣΤΥΧΩΣ (για ολους οσους εχουν ζησει την εμπειρία της αναπληρωσης) θα ειναι πάντα οι πολυτιμοι έσχατοι του συστήματος

Αγαπητέ gt μου, δεν άλλαξα πρόσημο ούτε, φυσικά, χαρακτήρα! Και μη νομίζεις ότι για όλους σταμάτησαν τα δρομολόγια σε εθνικές οδούς και όλα τα συμπαρομαρτούντα! 😊

Αποσυνδεδεμένος miguel101

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13774 στις: Αύγουστος 13, 2022, 07:50:42 μμ »
Το φεκ πάει για Τρίτη;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2022
« Απάντηση #13775 στις: Αύγουστος 13, 2022, 07:51:16 μμ »
Απο οτι φαινεται....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158572
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 590
Σύνολο: 612

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.