*

Αποστολέας Θέμα: Κανονική άδεια  (Αναγνώστηκε 3894 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 07, 2021, 06:37:18 μμ »
Αν δεν έδινε ποτέ και σε κανένα κανονική άδεια,  ε τότε θα έλεγα οκ.Ομως είναι αδικία και άνιση μεταχείριση αυτό που μου έκανε! Τέλος πάντων,  επειδή βλέπω ότι δεν φαίνεται φως στο τούνελ σταματώ εδώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κανονική άδεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:10:34 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 07, 2021, 06:57:11 μμ »
Αν δεν έδινε ποτέ και σε κανένα κανονική άδεια,  ε τότε θα έλεγα οκ.Ομως είναι αδικία και άνιση μεταχείριση αυτό που μου έκανε! Τέλος πάντων,  επειδή βλέπω ότι δεν φαίνεται φως στο τούνελ σταματώ εδώ!

Δεν λεει κανεις οτι δεν ειναι αδικη συμπεριφορα. Εγω το παω ενα βημα παραπανω και λεω οτι ειναι επιφειξη εξουσιας. Ομως ο νομος του δινει το δικαιωμα!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 07, 2021, 07:05:54 μμ »
Αν δεν έδινε ποτέ και σε κανένα κανονική άδεια,  ε τότε θα έλεγα οκ.Ομως είναι αδικία και άνιση μεταχείριση αυτό που μου έκανε! Τέλος πάντων,  επειδή βλέπω ότι δεν φαίνεται φως στο τούνελ σταματώ εδώ!

Στο δια ταύτα, αφού δεν σου ξηγιούνται σωστά γιατί δεν παίρνεις και συ αναρρωτική να ξεμπερδεύεις; Μια μέρα με υπεύθυνη δήλωση και τις υπόλοιπες από κάποιον γιατρό.
Από την εμπειρία μου πάντως, σπάνια έχω ακούσει να απορρίπτουν άδειες, ιδίως αν είναι ολιγοήμερες μια ή δύο ημερών.

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 07, 2021, 07:41:58 μμ »
Στο δια ταύτα, αφού δεν σου ξηγιούνται σωστά γιατί δεν παίρνεις και συ αναρρωτική να ξεμπερδεύεις; Μια μέρα με υπεύθυνη δήλωση και τις υπόλοιπες από κάποιον γιατρό.
Από την εμπειρία μου πάντως, σπάνια έχω ακούσει να απορρίπτουν άδειες, ιδίως αν είναι ολιγοήμερες μια ή δύο ημερών.
και αναρρωτική που ζήτησα μετά το εμβόλιο μου ζητούσε να κάνω webex. Δεν είχα δεχτεί τότε. Άσε από όπου κι αν το πιάσεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κανονική άδεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:10:34 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 07, 2021, 07:44:51 μμ »
και αναρρωτική που ζήτησα μετά το εμβόλιο μου ζητούσε να κάνω webex. Δεν είχα δεχτεί τότε. Άσε από όπου κι αν το πιάσεις...


Αναρρωτικη με γαστρεντεριτιδα! Τρελο τσιρλιπιπι που δεν προκαβαινεις webex…. Αν σου πει να κανεις, το διακοπτεις καθε 5 λεπτα

Δεν κανω πλακα
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 07, 2021, 08:15:20 μμ »

Αναρρωτικη με γαστρεντεριτιδα! Τρελο τσιρλιπιπι που δεν προκαβαινεις webex…. Αν σου πει να κανεις, το διακοπτεις καθε 5 λεπτα

Δεν κανω πλακα
Ναι αλλά έτσι θα ρεζιλευτω στους μαθητές. Η αναλγησία δεν έχει όρια. Ελπίζω η αξιολόγηση να γίνει και αντίστροφα,  από κάτω προς τα πάνω

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 07, 2021, 08:36:02 μμ »

Αναρρωτικη με γαστρεντεριτιδα! Τρελο τσιρλιπιπι που δεν προκαβαινεις webex…. Αν σου πει να κανεις, το διακοπτεις καθε 5 λεπτα

Δεν κανω πλακα

Διαφωνώ. Πολύ απλά. Έχεις άδεια και δεν κάνεις webex. Δεν θα γίνουμε καραγκιοζηδες για κάθε βλάκα διευθυντή.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 07, 2021, 08:36:39 μμ »
και αναρρωτική που ζήτησα μετά το εμβόλιο μου ζητούσε να κάνω webex. Δεν είχα δεχτεί τότε. Άσε από όπου κι αν το πιάσεις...

Α κατάλαβα, μιλάμε για κλασσική περίπτωση...βλάβης.
"Καλόπεσες" συνάδελφε, τι να ευχηθώ, καλή υπομονή και καλά ξεμπερδέματα.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2488
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 07, 2021, 08:40:47 μμ »
[...]Πολύ απλά. Έχεις άδεια και δεν κάνεις webex.[...]

+++ ;)

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 08, 2021, 11:21:59 πμ »
Μια ακαδημαϊκής φύσης απορία: Το Webex πώς θα γίνει αφού οι μαθητές δεν θα είναι σπίτι τους εκείνη την ημέρα;

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 08, 2021, 03:48:54 μμ »
1) Οκ, παντού στο κόσμο ο διευθ μπορεί να κόψει ΟΤΙ άδεια θέλει εκτος απο αναρρωτική. Προφανώς ο  συγκεκριμένος είναι ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ Κ ΠΕΤΣΙ διοτι οταν η ΜΑΝΑ του άλλου κάνει ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΑΔΕΙΑ Κ ΤΕΛΟΣ. Δίνουν αβέρτα ο,τι παπαροάδεια υπάρχει στο Ελλαντισταν για λόγους π πραγματικά είναι να κρατάς τη κοιλιά σου απο τα γέλια, π εξωτερικό δεν υπάρχουν ΟΥΤΕ σαν ιδέα αυτες οι άδειες του κ#$%ου , κ βρήκε τουτος να κόψει άδεια εκπαιδευτικού π η μανα του θα μπει χειρουργείοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!! >:(

2) Το Webex ΑΥΤΗ τη στιγμή είναι π-α-ρ-α-ν-ο-μ-ο κ ΔΕΝ μετράει ΚΑΝ σαν να εχει γινει η διδακτική ώρα , εκτος κ εχετε κατα΄ψη ή σας έχει κλείσει ο δημος για καιρικα φαινομ κλπ !  ΠΟΥ τα χει δει αυτά??????Εδω τα ΑΕΙ π τόλμησαν κ έκανα τηλεκπαιδευση αντι για δια ζωσης , τους υποχρεωσε κ τα ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ τα μαθηματα ΞΑΝΑ Κ θα πάρουν κ παραταση 6μηνου.

3) Αφου είναι τέτοιο καθ$%κι δεν επρεπε να του το πεις καν, έπρεπε να χτυπησεις μια αναρρωτική να τελειώνεις!!!!!!!ΑΚΡΙΒΩΣ οπως στα πε ο συνάδελφοςςςς γαστρεντεριτιδια τσιρλιπιιιι-έμετος , ουτε γουεμπεξ ουτε τπτ.  Τώρα ή π θα χτυπησεις την αναρρωτική κ αστον να χτυπιέται μονος του , μα ΤΙ θα κάνει στη τελική αφου εισαι κ μόνιμη ?!? ή π θα πας δευτεροβαθμια μ αποδεικτικα οτι η μαμα σ θα μπει χειρουργειο να τον παρουνε τηλ να ισιώσει. Διοτι οταν η μανούλα μπαίνει χειρουργειο, ΠΑΜΕ σουμπιτοο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2021, 03:53:06 μμ από Δάφνη87 »

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 08, 2021, 04:40:46 μμ »
Μια ακαδημαϊκής φύσης απορία: Το Webex πώς θα γίνει αφού οι μαθητές δεν θα είναι σπίτι τους εκείνη την ημέρα;
Θα είναι μέσα στην αίθουσα και θα ανοίξουν τον υπολογιστή που συνδέεται με προτζέκτορα

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 08, 2021, 05:15:20 μμ »
Πολύ ωραία τα είπε η Δάφνη. Εγώ θα έλεγα και στη δδε ότι είπε για κανονική άδεια και webex. Ούτως ή άλλως δεν σε συμπαθεί ο παπάρας, δεν έχεις τίποτα καλό να περιμένεις από αυτόν, όταν αυτή τη δύσκολη στιγμή σου φέρεται έτσι. Καλή επιτυχία να έχει η μάνα σου, περαστικά να είναι όλα.

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Κανονική άδεια
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 08, 2021, 06:56:28 μμ »
Πολύ ωραία τα είπε η Δάφνη. Εγώ θα έλεγα και στη δδε ότι είπε για κανονική άδεια και webex. Ούτως ή άλλως δεν σε συμπαθεί ο παπάρας, δεν έχεις τίποτα καλό να περιμένεις από αυτόν, όταν αυτή τη δύσκολη στιγμή σου φέρεται έτσι. Καλή επιτυχία να έχει η μάνα σου, περαστικά να είναι όλα.
Μιλώντας με ανώτερο μου είπε ότι τις άδειες τις δίνει ο διευθυντής και να μην το προχωρήσω γιατί δεν ξέρει πώς θα μου φερθεί στη συνέχεια  . Μετά τι αξιολόγηση να περιμένω; Να τονίσω ότι σε όλες μου τις υποχρεώσεις είμαι άψογη, προσέλευση,  μάθημα,  κτλ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158518
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 327
Σύνολο: 341

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.