*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22  (Αναγνώστηκε 107928 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #196 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 10:12:37 μμ »
Δεν πειράζει από του χρόνου και τρίμηνα δήλωση. Τι να κανουμε? Αν δεν τα είχε δηλώσει κανείς τωρα θα έπαιρναν κανονικές προσλήψεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:32:24 »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #197 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 10:16:05 μμ »
τώρα ο Κόπτσης λέει ότι θα υπάρχει δυνατότητα ανανέωσης των συμβάσεων των τριμήνων... έλεος!!! ας το λεγε από πριν ότι μπορεί να είναι 5 ή 6 μήνες να ξέραμε να κανόνιζε ο καθένας τις επιλογές του... πάντα τα ίδια σ' αυτό το κράτος... ό,τι λέγεται δεν ισχύει... ό,τι ναναι... προγραμματισμός μηδέν, τουλάχιστον ας είναι τίμιοι και ας ανοίξουν ξανά τις επιλογές των τριμήνων...
Θα ανανεωθούν σχεδόν όλοι όπως και περσυ

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #198 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 10:17:34 μμ »
Παιδιά βγήκαν! Εγώ πάλι εκτός..
Μην αγχώνεσαι έρχονται άλλες 3000 προσλήψεις τριμήνων!

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #199 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 10:26:10 μμ »
τώρα ο Κόπτσης λέει ότι θα υπάρχει δυνατότητα ανανέωσης των συμβάσεων των τριμήνων... έλεος!!! ας το λεγε από πριν ότι μπορεί να είναι 5 ή 6 μήνες να ξέραμε να κανόνιζε ο καθένας τις επιλογές του... πάντα τα ίδια σ' αυτό το κράτος... ό,τι λέγεται δεν ισχύει... ό,τι ναναι... προγραμματισμός μηδέν, τουλάχιστον ας είναι τίμιοι και ας ανοίξουν ξανά τις επιλογές των τριμήνων...
Τίμιοι; Η λαμογιά τους δίνει ζωή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:32:24 »

Αποσυνδεδεμένος Michael1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #200 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 10:26:25 μμ »
Έχουν σιωπήσει τα όργανα που μας εκπροσωπούν... γιατί άραγε???Τι συζήτησαν όταν συναντήθηκαν τελικά με την υπουργό???
Μήπως τα ήξεραν και έχουν σιωπήσει??

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #201 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 10:33:37 μμ »
Ρε παιδιά, ας με διαφωτίσει όποιος έχει την καλοσύνη..
Οι κατανομές που βγάλανε ανά ειδικότητα είναι οι τελικες6;Δηλαδή ας πούμε θα πάρει σύνολο 93 φιλολόγους τριμηνιτες ή θα ακολουθήσουν κι άλλες δόσεις τριμηνων;
Ταπεινή απορία. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Το ΦΕΚ που δημοσιεύθηκε με την κατανομή θεωρώ πως αφορά μόνο τη φάση των 500 τριμηνιτων που βγήκε κ όχι το σύνολο των τριμηνιτων γενικά, καθώς αν δεις το σύνολο προσλήψεων που αναφέρεται στο ΦΕΚ είναι 250 Αθμια και 250 Βθμια, σύνολο    500, όσοι δλδ προσελήφθησαν σήμερα.Αναμενονται άλλοι 3000 κ κάτι τριμηνιτες.

Αποσυνδεδεμένος zoe83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #202 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 10:44:31 μμ »
Είναι θλιβερή η κατάσταση. Ευχαριστώ για την ενημέρωση παιδιά. Καλό δύναμη.
« Δε συμφωνώ ούτε με μια λέξη από όσα λες, αλλά θα υπερασπίζω και με το τίμημα της ζωής μου ακόμη, το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες όσα πρεσβεύεις. ».
Βολταίρος

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #203 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 09:31:56 πμ »
Μας γλέντησαν κανονικά αυτό έχω να πω μόνο. Του χρόνου όλοι τρίμηνα εκεί μας κατάντησαν

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #204 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 09:34:14 πμ »
Έχουν σιωπήσει τα όργανα που μας εκπροσωπούν... γιατί άραγε???Τι συζήτησαν όταν συναντήθηκαν τελικά με την υπουργό???
Μήπως τα ήξεραν και έχουν σιωπήσει??
Εννοείται πως το ήξεραν μπορεί να έδωσαν και την ιδέα. Και μετά στο τέλος θα πουν εμείς πέσαμε για τις 3500 προσλήψεις ώστε να υπάρχουν ευκολίες και τα παιδιά να εχουν δασκάλους.. Ποιος ξέρει ποιους ήθελαν να χωσουν στο δημόσιο και για αυτό έκαναν μόνο τριμήνους

Αποσυνδεδεμένος Michael1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #205 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 10:21:51 πμ »
Σάπιο σύστημα...
Κάποτε....σε πολύ νεαρή ηλικία.... έπεσε το μάτι μου να παρακολουθεί τον συγχωρεμενο Κακαουνάκη και δεν θα ξεχάσω μέσα στα πολλά φλύαρα που έλεγε μια του φράση που έλεγε:την Ελλάδα την κατέστρεψαν οι συνδικαλιστές!!!
Απλά το αποτυπώνω από το παρελθόν...

Αποσυνδεδεμένος Loyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #206 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 10:35:18 πμ »
Αποψη μου   ...την Ελλαδα   και  τις οσο   αφορα  το  συστημα   προσληψεις   των εκπαιδευτικων  την  καταστρεψαμε και  εμεις   (  οι παλιοι  )  μαζι με   τις  κυβερνησεις  που κοιτουσαν τα  ψηφακια! Εμεις μεγαλωσαμε  τα παιδια μας  να ξερουν   οτι  σε αυτην την χωρα θελεις   εναν  πολιτικο να σε   προωθησει   ως κονε.Τοσες απεργιες   για  αλλα θεματα   και οχι  μια  μεγαλη  για να  γινει το συστημα προσληψεων  οπως   ειναι λογικο   στις   χωρες   της  Ευρωπαικης  Ενωσης!!! Θελεις   να   προσληφθεις  σε ενα σχολειο ? παρε  τον φακελο σου  ολα οσα   εχεις  προσοντα  και πηγαινε  σε ενα   σχολειο  που  μπορεις  να δουλεψεις και κατεθεσε τα,   στο  σπιτι σου διπλα?   στο  βουνο   εκεινο  γιατι   σαρεσει?  εκει που  ειναι ο αντρας σου?   ΠΑΝΕ   ΕΚΕΙ,  ΚΑΤΕΘΕΣΕ  ΚΑΙ  ΜΙΑ  ΑΡΧΗ   ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ  ΤΟΥΣ  ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ  ΝΑ ΜΗΝ  ΚΑΝΟΥΝ  ΛΑΜΟΓΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ! Ειναι πραγματα τωρα αυτα?  Ειναι συστημα τωρα αυτο   να μαλωνουν εδω   τριμηνοι ,   αναπληρωτες παλιοι , οχι φταινε   οι συνδικαλιστες οχι  φταιει   η Νικη   οχι   φταει ο Κωστας! Ελεος   στην   Ελλαδα   εχουμε  και εμεις μεριδιο καταστροφης! Τελος  της  μονιμης  θεσης και στα  σχολεια ! Αλλα  ελεγχος  να μην  μπορουν αυριο να σε διωξουν ετσι στα καλα του καθουμενου! Να υπαρχει αξιοκρατεια!

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #207 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 01:36:27 μμ »

Το ΦΕΚ που δημοσιεύθηκε με την κατανομή θεωρώ πως αφορά μόνο τη φάση των 500 τριμηνιτων που βγήκε κ όχι το σύνολο των τριμηνιτων γενικά, καθώς αν δεις το σύνολο προσλήψεων που αναφέρεται στο ΦΕΚ είναι 250 Αθμια και 250 Βθμια, σύνολο    500, όσοι δλδ προσελήφθησαν σήμερα.Αναμενονται άλλοι 3000 κ κάτι τριμηνιτες.
Και για ποιο λόγο δεν έγιναν όλες μαζι οι προσλήψεις;;;;; Γιατί σε περιοχή που δεν πήγε χθες αναπληρωτής με 16.000 μόρια, αλλά τον πήραν σε άλλη προτίμηση, ενώ ζητήθηκαν κενά (15 ζητήθηκαν και πήραν 3), θα πάει πιθανόν σήμερα άλλος με 17000 μόρια;;;; δεν ξέρω αν καταλάβατε τι θέλω να πω αλλά η σύγχυσή μου είναι μεγάλη. Που αποσκοπεί η πολιτική ηγεσία;;;; μήπως σε κάποιους νομούς δίπλα στο σπίτι τους να μπουν τα δικά τους παιδιά; Γιατί τρίμηνο με 4,5 μόρια και περιθώριο ανανέωσης μια χαρά είναι.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #208 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 03:21:57 μμ »
Για να καταλάβω δήλωσες τρίμηνα και αναρωτιέσαι γιατί δεν έδωσαν όλα τα κενα?

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #209 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 03:58:29 μμ »
Για να καταλάβω δήλωσες τρίμηνα και αναρωτιέσαι γιατί δεν έδωσαν όλα τα κενα?
Εγώ είμαι μόνιμη. Η κόρη μου δήλωσε. Και μην σπεύσετε να κατηγορήσετε αυτά τα παιδιά που δήλωσαν τρίμηνα. Τι θα έπρεπε να κάνουν;;; Πληρώνουμε μεταπτυχιακά, σεμινάρια, υπολογιστές, αγγλικά.... Μήπως θα έπρεπε να περιμένουν να δουλέψουν αναπληρωτες στα 35 όπως είχα δουλέψει εγώ πρώτη φορά;;; Εύκολο να κρίνουμε και να κατακρίνουμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.