*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22  (Αναγνώστηκε 107961 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #210 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 06:32:44 μμ »
Εγώ είμαι μόνιμη. Η κόρη μου δήλωσε. Και μην σπεύσετε να κατηγορήσετε αυτά τα παιδιά που δήλωσαν τρίμηνα. Τι θα έπρεπε να κάνουν;;; Πληρώνουμε μεταπτυχιακά, σεμινάρια, υπολογιστές, αγγλικά.... Μήπως θα έπρεπε να περιμένουν να δουλέψουν αναπληρωτες στα 35 όπως είχα δουλέψει εγώ πρώτη φορά;;; Εύκολο να κρίνουμε και να κατακρίνουμε.
Αν έχει κάνει όλα αυτά θα έχει καλή θέση στο πίνακα. Απλά με τα τρίμηνα δέχεται και ένα είδος θέσης εργασίας όπου δεν της επιτρέπει ούτε να άρρωστησει... Δεν ειναι πάντα καλή μια θέση στο δημόσιο οποιαδήποτες σχέσης εργασίας... Δεν την κατηγορώ, ούτε εγώ ήμουν σε καλή θέση και δεν θα δουλέψω φέτος γιατί δεν δήλωσα τρίμηνα δυστυχώς από δω και πέρα θα τα δηλωνω γιατί δεν είμαι κορόιδο, έμαθα και έπαθα. Τι εννοείτε τι θα έπρεπε να κάνουν? Θα κάνουν δηλαδή τα πάντα για να δουλέψουν στο δημόσιο έστω και για τρεις μήνες? Που τώρα δυστυχώς θα είναι παραπάνω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2022, 06:35:21 μμ από Over_the_Rainbow »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:26 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #211 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 06:44:01 μμ »
Over the Rainbow εγω εχω καταλαβει οτισ την Ελλαδα ολοι θελουν δημοσιο. Και για 1 ωρα ακομη. Το θεμα ειναι οτι δεν χωραμε ολοι. Τωρα ποιοι μπορουν να σταθουν στον ιδιωτικο τομεα ή ακομη ξεκινανε απο τον ιδιωτικο και δεν μπορουν ειναι αλλο ζητημα. Και ολοι θελουν να μπουν εν κατακλειδι στο ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟ

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #212 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 06:45:55 μμ »
Over the Rainbow εγω εχω καταλαβει οτισ την Ελλαδα ολοι θελουν δημοσιο. Και για 1 ωρα ακομη. Το θεμα ειναι οτι δεν χωραμε ολοι. Τωρα ποιοι μπορουν να σταθουν στον ιδιωτικο τομεα ή ακομη ξεκινανε απο τον ιδιωτικο και δεν μπορουν ειναι αλλο ζητημα. Και ολοι θελουν να μπουν εν κατακλειδι στο ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟ
καλά ναι αυτό ισχύει..

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #213 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 06:58:14 μμ »
Οver the Rainbow θυμισου και κατι αλλο. Εβαγαλε τωρα πορκυρηξη για 1 θεση δωδεκανησα (για ΠΕ02) και 4 θεσεις για Λεσβο (ΠΕ03) για διορισμο στην Ειδικη , απο αυτους που αρνηθηκαν απο τους διορισμους των 4.500. Θα κανουν 1000++++ ατομα αιτηση για τις 5 θεσεις αυτες. Σαν κατι προκηρυξεις που κανουν για ΔΕ στο Δημοσιο και ΥΕ στο Δημοσιο. Μια συναδελφος που ειναι φιλολογος και διοριστεα στην Ειδικη, μου ειπε οτι δεν εκανα υπομονη να διοριστω στην Γενικη και διοριστηκα στην Ειδικη 8 ωρες μακρια απο το σπιτι μου. Ενω στην Γενικη θα ηταν το μισαωρο. Και εγιναν 1 χρονο μετα. Δηλαδη θα δηλωσουν ολοι για 1 και 4 θεσεις (ΑΣΤΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) και δεν θα περιμενει κανενας οτι ερχονται του χρονου εκλογες και θα ξαναγινουν διορισμοι. Θ τρεξουν ολοι διχως αυριο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:26 »

Αποσυνδεδεμένος paraskaevi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #214 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 07:06:41 μμ »
Οver the Rainbow θυμισου και κατι αλλο. Εβαγαλε τωρα πορκυρηξη για 1 θεση δωδεκανησα (για ΠΕ02) και 4 θεσεις για Λεσβο (ΠΕ03) για διορισμο στην Ειδικη , απο αυτους που αρνηθηκαν απο τους διορισμους των 4.500. Θα κανουν 1000++++ ατομα αιτηση για τις 5 θεσεις αυτες. Σαν κατι προκηρυξεις που κανουν για ΔΕ στο Δημοσιο και ΥΕ στο Δημοσιο. Μια συναδελφος που ειναι φιλολογος και διοριστεα στην Ειδικη, μου ειπε οτι δεν εκανα υπομονη να διοριστω στην Γενικη και διοριστηκα στην Ειδικη 8 ωρες μακρια απο το σπιτι μου. Ενω στην Γενικη θα ηταν το μισαωρο. Και εγιναν 1 χρονο μετα. Δηλαδη θα δηλωσουν ολοι για 1 και 4 θεσεις (ΑΣΤΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) και δεν θα περιμενει κανενας οτι ερχονται του χρονου εκλογες και θα ξαναγινουν διορισμοι. Θ τρεξουν ολοι διχως αυριο

@Vagg91 έχω δηλώσει τα 3μηνα λόγω κόβιντ, σχεδόν όλη την ελλάδα, με 31 .400 σειρά έχω ελπίδες?

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #215 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 07:08:25 μμ »
Ρωτα την Κεραμεως και το συστημα που τρεχει

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #216 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 07:15:06 μμ »
Οver the Rainbow θυμισου και κατι αλλο. Εβαγαλε τωρα πορκυρηξη για 1 θεση δωδεκανησα (για ΠΕ02) και 4 θεσεις για Λεσβο (ΠΕ03) για διορισμο στην Ειδικη , απο αυτους που αρνηθηκαν απο τους διορισμους των 4.500. Θα κανουν 1000++++ ατομα αιτηση για τις 5 θεσεις αυτες. Σαν κατι προκηρυξεις που κανουν για ΔΕ στο Δημοσιο και ΥΕ στο Δημοσιο. Μια συναδελφος που ειναι φιλολογος και διοριστεα στην Ειδικη, μου ειπε οτι δεν εκανα υπομονη να διοριστω στην Γενικη και διοριστηκα στην Ειδικη 8 ωρες μακρια απο το σπιτι μου. Ενω στην Γενικη θα ηταν το μισαωρο. Και εγιναν 1 χρονο μετα. Δηλαδη θα δηλωσουν ολοι για 1 και 4 θεσεις (ΑΣΤΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) και δεν θα περιμενει κανενας οτι ερχονται του χρονου εκλογες και θα ξαναγινουν διορισμοι. Θ τρεξουν ολοι διχως αυριο
Αυτό ακριβώς!!! Δεν σκέφτονται λίγο...  Αλλά βλέπει συμμετοχή το υπουργείο οπότε καλά μας κάνει...

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #217 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 07:27:38 μμ »
Συμφωνω απολυτα μαζι σου Over the rainbow. ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!! Χωρις δικαιωματα. Απλα να διαβαινουμε την πορτα του σχολειου...... Ειδικα αυτο που βαζουν για 5 θεσεις 10.000 υποψηφιους να δηλωσουν μονο για 1 περιοχη.............με ξεπερναει.............λες και τα υπολοιπα νησια ειναι ενταξει τα ΤΕ.......Σε λιγο θα κανει για 2 θεσεις.....το διο συμβαινει και στην γενικη........

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #218 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 09:23:48 μμ »
Οver the Rainbow θυμισου και κατι αλλο. Εβαγαλε τωρα πορκυρηξη για 1 θεση δωδεκανησα (για ΠΕ02) και 4 θεσεις για Λεσβο (ΠΕ03) για διορισμο στην Ειδικη , απο αυτους που αρνηθηκαν απο τους διορισμους των 4.500. Θα κανουν 1000++++ ατομα αιτηση για τις 5 θεσεις αυτες. Σαν κατι προκηρυξεις που κανουν για ΔΕ στο Δημοσιο και ΥΕ στο Δημοσιο. Μια συναδελφος που ειναι φιλολογος και διοριστεα στην Ειδικη, μου ειπε οτι δεν εκανα υπομονη να διοριστω στην Γενικη και διοριστηκα στην Ειδικη 8 ωρες μακρια απο το σπιτι μου. Ενω στην Γενικη θα ηταν το μισαωρο. Και εγιναν 1 χρονο μετα. Δηλαδη θα δηλωσουν ολοι για 1 και 4 θεσεις (ΑΣΤΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) και δεν θα περιμενει κανενας οτι ερχονται του χρονου εκλογες και θα ξαναγινουν διορισμοι. Θ τρεξουν ολοι διχως αυριο

Παιδιά, ηρεμήστε λίγο. Δεν είναι νέοι μόνιμοι διορισμοί αυτοί ώστε να τρελαινόμαστε τόσο πολύ και να λέμε α παίρνουν 30 άτομα ξερω γω ολο και όλο, πράγμα που θα ήταν απαράδεκτο. Είναι απ τους 4500 τότε που μείναν κενά ή παραιτήθηκαν εν πάση περιπτωσει. Να μην τεθούν αυτές οι θέσεις δηλαδή προς διάθεση των υποψηφίων που ακολουθούν;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #219 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 09:39:32 μμ »
Να δωσει και αλλους...αυτο ζηταμε..υπαρχουν πολλα κενα στηξ ειδικη αγωγη...ακομη και σε ΣΜΕΑΕ....οχι να δεινει 5 μονο θεσεις....να κανει αλλη προκηρυξη (με ιδιους ή αλλος πινακες) και να διορισει κοσμο..που χρειαζονται τα σχολεια

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #220 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 09:40:33 μμ »
Εννοείται πως το ήξεραν μπορεί να έδωσαν και την ιδέα. Και μετά στο τέλος θα πουν εμείς πέσαμε για τις 3500 προσλήψεις ώστε να υπάρχουν ευκολίες και τα παιδιά να εχουν δασκάλους.. Ποιος ξέρει ποιους ήθελαν να χωσουν στο δημόσιο και για αυτό έκαναν μόνο τριμήνους

Αλήθεια τώρα; Ακόμα να δείτε τους λόγους που αποφάσισαν να πάρουν τόσους τρίμηνους τώρα;
Όσοι και εάν παρακολουθείτε τα τεκταινόμενα στις προσλήψεις προσωπικού στη Δημόσια Εκπαίδευση φέτος, θα έχετε διαπιστώσει πως υπάρχει πρόβλημα με τα κονδύλια λόγω των γνωστών ζητημάτων που ανέκυψαν με το ΕΣΠΑ και τις δεσμεύσεις της Ελλάδας στο εξωτερικό και στις Εκθέσεις. Αναλυτικότερα τα έχει πει και ο Patreas εδω πέρα.
Το ΥΠΑΙΘ προσπαθούσε ακόμα και μία ημέρα μισθοδοσίας να γλιτώνει. Ακόμα και μία ημέρα μονάχα.
Παιρνουν τους τριμηνιτες διοτι είναι απο ξεχωριστό προγραμμα χρηματοδοτησης ειδικά για την πανδημία (αρα τα χρηματα αυτα μπορουν - επισημα τουλαχιστον - να χρησιμοποιηθουν μονο σε σχεση με τον κοβιντ, άλλο που θα καλύψουν και κανονικά κενά απ οτι φαινεται) οπου υπάρχει αρκετό χρήμα από την αρχή της σχολικής χρονιάς. Επειτα ειναι και η ευκολη λυση οικονομικα...εαν για καποιο λογο δεν τους χρειαζονται πια το Πασχα, απλα δεν θα ανανεωθει η συμβαση τους. Σε αντιθεση με περυσι, δεν πιστευω φετος σε ολους ολους να ανανεωθει.

Οσο για την συναντηση που ειχε η ηγεσια με ΔΟΕ κ ΟΛΜΕ...ναι και εγω θαρρω πως ολο και κατι θα αναφερθηκε για τριμηνα και απλα δεν το ειπαν για επικοινωνιακους λογους.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #221 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 09:44:16 μμ »
Aλλα προτιμα 5 θεσεις και τριμηνα...αντι για καλυψη των αναγκων.....Στην επομενη, θα κανει και για 3 εβδομαδες....με ανανεωση για αλλες 3...

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #222 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 09:44:46 μμ »
Να δωσει και αλλους...αυτο ζηταμε..υπαρχουν πολλα κενα στηξ ειδικη αγωγη...ακομη και σε ΣΜΕΑΕ....οχι να δεινει 5 μονο θεσεις....να κανει αλλη προκηρυξη (με ιδιους ή αλλος πινακες) και να διορισει κοσμο..που χρειαζονται τα σχολεια

Άλλους δεν γίνεται γιατι οι διορισμοι αυτοι αφορουν τον αριθμο της τοτε προκυρηξης βασικα....οποτε ναι, θα πρεπει απλως να γινουν φετος νεοι μονιμοι διορισμοι ή του χρονου εστω. Πιστευω να κανουν καποιους και φετος, εστω και αυτες τις μερικες χιλιαδες που εικαζουν μερικοι. Οι ανάγκες ειναι πολλές στα σχολεία σε προσωπικό.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #223 στις: Ιανουάριος 13, 2022, 09:48:06 μμ »
Αυτο ακριβως Neosss... Απλα νευριαζω επειδη παιζουν με την νοημοσυνη μας στο θεμα των διορισμων και των αναπληρωτων....τριμηνα και οτι αλλη πατεντα σκεφτουν......αντι να δωσουν χρηματα για την εκπαιδευση
....προσλαμβαμουν τριμηνους για καλυψη οργανικων κενων....ελεοςςςςςςςςςςς

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159839
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 575
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.