*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22  (Αναγνώστηκε 107787 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #238 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 01:19:18 μμ »
Δηλαδη εσυ συμφωνεις να υπαρχουν 20 φιλολογικα τμηματα για να εχουμε 35.000 φιλολπγους πριν 2 χρονια. Και τωρα 50.000. Ναι...ναι ...με επιασες...εισαι πανεξυπνος..μπραβο..βουλωμενο γραμμα διαβαζεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:26:40 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #239 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 01:22:17 μμ »
Πολυ καλο αυτο katie. Εγω ειμαι αναπληρωτης απο α φαση αλλα συμφωνω απολυτα...ειναι παρανομο να καλυπτονται με 3μηνους λειτουργικα κενα

Αποσυνδεδεμένος K Katie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #240 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 01:31:27 μμ »
Υποστηρίξτε ότι δεν είναι δίκαιο να καλύπτονται τα λειτουργικά κενά με κενά κόβιντ είτε εργάζεστε είτε όχι, αν όντως συμβαίνει αυτό! Ας υπάρξει υποστήριξη από όλη την εκπαιδευτική κοινότητα. Μας αφορά όλους η αξιοκρατική και διαφανής διαδικασία πρόσληψης. Αν πράγματι καλύπτονται λειτουργικά κενά και ανανεωθούν οι τρίμηνες συμβάσεις είναι άδικο! Οι τρίμηνες προσλήψεις δεν έγιναν αρχές του σχολικού έτους, αλλά τώρα και σε περίπτωση που ανανεωθούν καλύπτοντας κενά μη κοβιντ αυτοί οι συνάδελφοι αποκτούν προβάδισμα ακόμη και σε επίπεδο προϋπηρεσίας και άλλοι συνάδελφοι χάνουν την επιλογή να εργαστούν επειδή δεν δήλωσαν τρίμηνη εργασία και περίμεναν να προσληφθούν κανονικά σε λειτουργικά κενά. Μην αναλώνεστε σε αντιμαχιες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2022, 01:36:57 μμ από K Katie »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #241 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 02:05:38 μμ »
Με την λογικη αυτη georgia6 την πατησαν παρς πολλοι στην ειδικη που επιαναν στο σπιτι τους ή κοντα στο σπιτι τους στην γενικη. Μια χαρα εγιναν οι διορισμοι στην γενικη  οπως θα γινουν και φετος και στις 2 βαθμιδες γιατι τα κενα ειναι μεγαλα και στην Γενικη και στην Ειδικη. Ψαξτε πρωτα και μετα μιλατε. Ξεφυγαμε πλεον απο το 10:1. Επι Συριζα. Σε ολο το Δημοσιο. Ειχαν να γινουν 12 χρονια λογω μνημονιων.

Τις έξυπνες τύπου" ψάξτε πρώτα κ μετά μιλάτε"  κομμένες, διότι πρώτον εγώ σου μιλησα μια χαρά εκφράζοντας την άποψη μου και δευτερον διότι όσοι διοριστηκαμε φέτος έχοντας δουλέψει 15+ χρόνια αναπληρωτές ξέρουμε καλά τι σημαίνει ότι  στην Ελλάδα τα πάντα είναι ρευστά κ δεν ξέρεις τι μέρα σου ξημερώνει.
Ξύπνησες εσύ ξαφνικά κ ήρθες να μας κουνήσεις το δάχτυλο για το τι γινόταν τα προηγούμενα χρόνια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2022, 02:11:17 μμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:26:40 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #242 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 02:16:40 μμ »
Για σενα, μου μιλησες μια χαρα. Το "κομμενα" εκει που σε παιρνει. Συγχαρητηρια που διοριστηκες και μπραβο σου. Αυτα που σου ειπα για τους διορισμους δεν ισχυουν ; Δεν υπαρχουν ατομα που ετρεξαν υπο τον φοβο να μην γινουν διορισμοι στην Γενικη και με ολη την τρομολογια που υπηρξε οτι δεν θα γινουν, εχασαν διορισμο κοντα στο σπιτι τους. Οσον αφορα Ελλαδα ειμαστε και ολα γινονται, συμφωνω απολυτα. Αλλα...... Τι σημαινει αυτο ;;;; Οτι δεν θα ειμαστε ψυχρααιμοι και δεν θα ψαχνουμε για την δουλεια μας; Και θα τρεχουμε για 4 και 1 θεσεις αντι για πολλαπλασιες ;

Αποσυνδεδεμένος konstantina90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #243 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 02:17:11 μμ »
Katie αν και έχω προσληφθεί, ειμαι μαζι σου

Αποσυνδεδεμένος manos84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #244 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 02:55:46 μμ »
Δηλαδη εσυ συμφωνεις να υπαρχουν 20 φιλολογικα τμηματα για να εχουμε 35.000 φιλολπγους πριν 2 χρονια. Και τωρα 50.000. Ναι...ναι ...με επιασες...εισαι πανεξυπνος..μπραβο..βουλωμενο γραμμα διαβαζεις

Συμφωνω να υπαρχουν διορισμενοι εκπαιδευτικοι. Χωρις κενα και αλχημειες. Με σχολεια σε ολους τους τοπους και οχι να φευγουν παιδια απο τα νησια για να τελειωσουν το λυκειο στην Αθηνα σα να μαστε στο 1960. Συμφωνω με την ανακαλυψη και την καλλιεργεια της κλισης καθε μαθητη και οχι απλα στο σ.ε.π. Ισως ετσι δεν γινοταν καποιος φιλολογος "επειδη δεν ειναι καλος στα μαθηματικα".  Συμφωνω με την ρυθμιση του ιδιωτικου τομεα ωστε να μην ειναι ζουγκλα. Σιγουρα δεν συμφωνω με το να κλεινουν πανεπιστημια και με την υποβαθμιση του επαγγελματος μου. Και οχι, δεν ειναι βουλωμενο γραμμα αυτου του ειδους οι φιλελευθερες αποψεις. Ειναι κενο γραμμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #245 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 03:08:22 μμ »
Με βαφτισες και φιλελευθερο. Εσυ που εισαι σοσιαλιστης
, εχεις ρωτησει φιλολογο που τελειωνει τη σχολη ποια ειναι η αποψη του/της για τις 20 σχολες που υπαρχουν και βγαζουν φιλολογους ; και εγω σε αυτα που αυμφωνεις   συμφωνω. Αρα ή εσυ εισαι φιλελευθθερος ή εγω σοσιαλιστης. Αφου βαζεις πολιτικα στην κουβεντα

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #246 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 03:33:48 μμ »
Για σενα, μου μιλησες μια χαρα. Το "κομμενα" εκει που σε παιρνει. Συγχαρητηρια που διοριστηκες και μπραβο σου. Αυτα που σου ειπα για τους διορισμους δεν ισχυουν ; Δεν υπαρχουν ατομα που ετρεξαν υπο τον φοβο να μην γινουν διορισμοι στην Γενικη και με ολη την τρομολογια που υπηρξε οτι δεν θα γινουν, εχασαν διορισμο κοντα στο σπιτι τους. Οσον αφορα Ελλαδα ειμαστε και ολα γινονται, συμφωνω απολυτα. Αλλα...... Τι σημαινει αυτο ;;;; Οτι δεν θα ειμαστε ψυχρααιμοι και δεν θα ψαχνουμε για την δουλεια μας; Και θα τρεχουμε για 4 και 1 θεσεις αντι για πολλαπλασιες ;


Σε σένα με παίρνει ,διότι όπως μου μιλάς σου μιλάω. Κατά τα λοιπά, εγώ προσωπικά δεν θεωρώ ότι κάποιος την πάτησε όπως λες επειδή διορίστηκε μακριά στην ειδική ενώ εκ των υστέρων αποδείχθηκε ότι θα μπορούσε να ήταν πιο κοντά στη γενική διότι είναι για μένα πολύ ανθρώπινο μετά από όσα είχε τραβηξει ο εκπαιδευτικός κόσμος τόσα χρόνια κ δεδομένου ότι στην Ελλάδα τα πάντα αλλάζουν σε μια νύχτα, να θέλει κανείς να βρει κάποτε μια σταθερή δουλειά
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2022, 03:43:55 μμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #247 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 03:50:22 μμ »
Ξερεις και η ιδια οτι σε φορουμ μπαινει ο καθενας και γραφει οτι να ναι, χωρις να ψαξει. Δεν πιστευω απο μενα να το μαθαινεις αυτο. Εγω δεν ηξερα οτι εισαι αναπληρωτρια 15 χρονια και νεοδιοριζομενη φετος. Δεν εχω μαντικες δεξιοτητες. Εσυ το πηρες πολυ προσωπικα και δικαιωμα σου. Εγω αναπληρωτακι ειμαι την τελευταια 5ετια. Απλα, οταν πρωτα ο Θεος διοριστω, δεν θα εχω την ορεξη να μπαινω σε θεματα διορισμων που παλευουν αλλοι συναδελφοι (οπως εγω που ζητω να γινουν περισσοτεροι και οχι 5 διορισοι!!!!!!!!!!!!! που εμειναν απο μια προκηρυξη που καλυψε ελαχιστες αναγκες). Σε φορουμ μεταθεσεων , αποσπασεων θα ημουν. Εκτος αν διοριζομουν στον τοπο μου. Που θα τα εγραφα τελειως μετα απο 5ετη αγωνια (φαντασου μια 15ετια!!!!!!!!!!!!). Μην το παρεις και αυτο προσωπικα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2022, 04:17:10 μμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #248 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 03:56:28 μμ »
Συναδελφος μου φετος  απο Θεσσαλονικη  φιλολογος διοριστηκε στην Ειδικη στην Αιτωλοκαρνανια και επιανε στην Γενικη στην Χαλκιδικη. Περυσι, στις Φερρες που ημουν συναδελφος Μαθηματικος επιανε στα Γιαννενα Γενικη και διοριστηκε στην Αλεξανδρουπολη.

Αποσυνδεδεμένος K Katie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #249 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 05:10:47 μμ »
Αν συμφωνείτε με τα παραπάνω κοινοποιήστε τα σε ομάδες και σελίδες! Ενημερώστε τους εκπαιδευτικούς είτε είναι εργαζόμενοι, είτε όχι!

Αποσυνδεδεμένος dimitra.s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #250 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 06:02:28 μμ »
Τρέχει το σύστημα πάλι;

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #251 στις: Ιανουάριος 14, 2022, 06:56:51 μμ »
Τρέχει το σύστημα πάλι;
Τρέχει πάλι για τριμήνους?... Αν είναι δυνατόν πια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 372
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 358
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.