*

Αποστολέας Θέμα: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση  (Αναγνώστηκε 120719 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #854 στις: Μάρτιος 10, 2022, 08:35:38 μμ »
Αγορασμένα ξεαγορασμενα με αυτά διοριστηκαν άνθρωποι και έχουν κάνει απόσβεση εδώ και χρόνια...
Είσαι ειλικρινής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:22:00 »

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #855 στις: Μάρτιος 10, 2022, 08:40:35 μμ »
Over_the_Rainbow, μου επιτρέπεις να σε ρωτήσω κάτι?? Τι σημαίνει πτυχίο αγορασμένο?? Για ποιο λόγο το δικό σου πτυχίο (?) ή το δικό μου (ΤΕΑΠΗ ΕΚΠΑ), θεωρείς ότι είναι ανώτερο άλλων?? Με ποια κριτήρια αξιολογείς πανεπιστήμια και τον προσωπικό μόχθο ανθρώπων??Ας προσέχουμε αυτά που γράφουμε λίγο περισσότερο..
έχεις δει τι γίνεται σε Κύπρο, Βουλγαρία και στα κολλέγια? Αν και Κύπρος τα έχουν δυσκολέψει τώρα λίγο αλλά στα υπόλοιπα πληρώνεις και το παίρνεις

noone

  • Επισκέπτης
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #856 στις: Μάρτιος 10, 2022, 08:42:51 μμ »
Πάντως τα πτυχία αυτά μια χαρά γίνονται δεκτά στο εξωτερικό. Κι εκεί για να εργαστείς σε σχολείο περνάς από συνέντευξη.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #857 στις: Μάρτιος 10, 2022, 10:37:11 μμ »
Eve φυσικά και είναι σεβαστό. Πάντως το άνοιγμα πινάκων συνδυάζεται άνετα με νέους διορισμούς φέτος. Και πίστεψε με, συμφέρει όλους να γίνουν νέοι διορισμοί. Γιατί έτσι αδειάζει από πάνω ο πίνακας και ειδικά όσοι θέλουν να εργαστούν στην ειδική θα έχουν περισσότερες ευκαιρίες. Και δεν είναι κουτοπονηριά αυτό που λέω. Είναι πραγματικότητα.
Ξέρετε κάτι, κατανοώ αυτό που λέτε και το εύχομαι! Στον δικό μου τον κλάδο πάντως ΔΕΝ πρέπει να γίνουν διορισμοί πρώτου καταθέσουμε το πτυχίο μας οι ΠΕ.... Και ξέρω καλά τι σου λέω....απλά δεν θα επεκταθω, μπορώ να σου εξηγήσω σε μηνυμα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:22:00 »

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #858 στις: Μάρτιος 10, 2022, 11:53:33 μμ »
Είναι γενικά τόσο δύσκολο αυτο το ποστ να αφορά την ενημέρωση για το άνοιγμα των πινάκων; Αν έχετε διάθεση να αναφερθείτε στα κακώς κείμενα(τα οποία όλοι γνωρίζουμε) των σημερινών συνθηκών, καλό θα ήταν να φτιάξετε ένα νέο ποστ και να τα λέτε εκεί. Το ποστ επειδή το πρωτοάνοιξα εγώ, έχει τίτλο «ΑΝΟΙΓΜΑ ΠΙΝΑΚΩΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ" . Μιας και όλοι εδώ μέσα είστε εκπαιδευτικοί, δεν έχετε νομίζω ζητήματα κατανόησης. Έτσι ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ εμάς που θέλουμε να ενημερωθούμε για το άνοιγμα και ακολουθήστε τον τίτλο του ποστ ή στην τελική αποχωρήστε για κάποιο νέο.
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #859 στις: Μάρτιος 11, 2022, 07:04:13 πμ »
Σεμι 90 πιστευεις οτι και την αλλη εβδομαδα αν βγει η προκηρυξη και οι αιτησεις ξεκινησουν μετα τις 25 Μαρτιου (γιατι θελει 1 μηνα για την καταθεση δικαιολογητικων), θα βγουν προσωρινοι τον Αυγουστο ; Πρωτα απο ολα, δεν το εχει δεσμευτει κανεις επισημα οτι θα βγουν προσωρινοι. Ουτε ο προεδρος του ΑΣΕΠ ουτε κανενας. Το 2019 με τουλαχιστον  τους μισους υποψηφιους (τωρα 9/10 εχουν σεμιναριο ειδικης) τους εβγαλαν Νοεμβριο, τωρα θα προλαβουν Αυγουστο ; Ειχες συμμετασχει στην προηγουμενη προκηρυξη ; Ξερεις τι εγινε;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #860 στις: Μάρτιος 11, 2022, 07:05:37 πμ »
Eve διορισμοι πρεπει να γινονται καθε χρονο. Οχι οποτε βολευει τον καθενα μας

Αποσυνδεδεμένος P20

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #861 στις: Μάρτιος 11, 2022, 07:29:02 πμ »
Η Κεραμέως πριν 2 μέρες δεσμεύτηκε σε ανθρώπους που τη βρήκαν στην Πάτρα σε εκδήλωση ότι και πίνακες θα βγουν και προσωρινοί μέχρι τη νέα χρονιά!! Θεωρώ ότι πριν κλείσουμε για γιορτές Πάσχα συγκεκριμένα μέχρι 10 Απρίλη θα ανοίξουν οι αιτήσεις μέχρι 28 Απρίλη. 18 μέρες δίνει ο ΑΣΕΠ συνήθως περιθώριο για αιτήσεις. Οπότε σε 3.5 μήνες προλαβαίνουν μια χαρά και με δεδομένη τη δήλωση του προέδρου του ΑΣΕΠ ότι οι νέες προκυρηξεις γιατί δεν είναι μία για την εκπαιδευση, θα έχει ξεκαθαρίσει ιδιαίτερα σημεία βλέπε παραβολο σεμινάρια ώστε να μην γίνουν λαθη

Αποσυνδεδεμένος P20

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #862 στις: Μάρτιος 11, 2022, 07:31:44 πμ »
Οπότε και ταχύτερος έλεγχος.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #863 στις: Μάρτιος 11, 2022, 08:12:55 πμ »
Ααα ενταξει τοτε. Αφου το ειπε η Κεραμεως. Παω πασο. Οι ημερομηνιες που λες ειναι απο την Κεραμεως ατην Πατρα (γιατι εκανε δηλωσεις και για διορισμους -μεταθεσεις) ; ή δικη σου εκτιμηση;
ΥΓ: Το 19 ειχε βαλει υπερωριες στον ΑΣΕΠ για να βγουν οι πινακες τον Νοεμβριο. Τωρα τι σου ειπαν τα δικα σου ατομα ; Θα βαλει παλι ; Γιατι ο ΑΣΕΠ φετος εχει και  αλλες προκηρυξεις να επεξεργαστει...το 19 ειχε ελαχιστες .
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2022, 08:27:40 πμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #864 στις: Μάρτιος 11, 2022, 09:30:43 πμ »
Η Κεραμέως πριν 2 μέρες δεσμεύτηκε σε ανθρώπους που τη βρήκαν στην Πάτρα σε εκδήλωση ότι και πίνακες θα βγουν και προσωρινοί μέχρι τη νέα χρονιά!! Θεωρώ ότι πριν κλείσουμε για γιορτές Πάσχα συγκεκριμένα μέχρι 10 Απρίλη θα ανοίξουν οι αιτήσεις μέχρι 28 Απρίλη. 18 μέρες δίνει ο ΑΣΕΠ συνήθως περιθώριο για αιτήσεις. Οπότε σε 3.5 μήνες προλαβαίνουν μια χαρά και με δεδομένη τη δήλωση του προέδρου του ΑΣΕΠ ότι οι νέες προκυρηξεις γιατί δεν είναι μία για την εκπαιδευση, θα έχει ξεκαθαρίσει ιδιαίτερα σημεία βλέπε παραβολο σεμινάρια ώστε να μην γίνουν λαθη
Δηλαδή η κεραμεως ξέρει από τώρα αν θα προλάβει το ανεξάρτητο ασεπ?

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #865 στις: Μάρτιος 11, 2022, 10:26:24 πμ »
Σεμι 90 πιστευεις οτι και την αλλη εβδομαδα αν βγει η προκηρυξη και οι αιτησεις ξεκινησουν μετα τις 25 Μαρτιου (γιατι θελει 1 μηνα για την καταθεση δικαιολογητικων), θα βγουν προσωρινοι τον Αυγουστο ; Πρωτα απο ολα, δεν το εχει δεσμευτει κανεις επισημα οτι θα βγουν προσωρινοι. Ουτε ο προεδρος του ΑΣΕΠ ουτε κανενας. Το 2019 με τουλαχιστον  τους μισους υποψηφιους (τωρα 9/10 εχουν σεμιναριο ειδικης) τους εβγαλαν Νοεμβριο, τωρα θα προλαβουν Αυγουστο ; Ειχες συμμετασχει στην προηγουμενη προκηρυξη ; Ξερεις τι εγινε;

Για να σου είμαι ειλικρινής έχω μάθει στη ζωή μου να πηγαίνω βήμα-βήμα τα πράγματα. Προσωπικά δε θέλω να προτρέχω για κανέναν λόγο. Εχω συμμετάσχει σε πολλές προκηρύξεις ΑΛΛΑ δεν τρώω τη ζωή μου για καμία θέση στο δημόσιο. Δουλεύω χρόνια στον ιδιωτικό τομέα όπως έχω ξαναπεί εδώ μέσα και δεν περιμένω να ορίσει καμία Κεραμέως τη ζωή μου. ΔΟΥΛΕΥΩ γιατί έχω ανάγκη τη δουλειά και να επιβιώσω. Δεν μπορώ να τρώω τη ζωή μου για το τι θα γίνει τον Αύγουστο. Με ενδιαφέρει τι θα γίνει τώρα. Επιλέξαμε να γίνουμε εκπαιδευτικοί. Όταν βγήκα από τη σχολή μου, ο πρύτανης μας ευχήθηκε καλή επιτυχία στην παραπαιδεία. Ξέραμε λοιπόν όλοι. Μας αναφέρεις πόσο καιρό ότι πρέπει να διοριστούμε όλοι και αν είμαστε ευχαριστημένοι και που θα πάει αυτή η κατάσταση! Για όνομα του Θεού εσένα περιμέναμε να μας ενημερώσεις; Τι περιμένεις ότι θα ξεσηκωθεί ο κλάδος από εσένα; Ζεις σε όνειρο. Εδώ δεν ξεσηκώνονται άλλοι και άλλοι κλάδοι που παίρνουν 2,90 την ώρα θα ξεσηκωθεί ο εκπαιδευτικός που έστω στα μαύρα παίρνει 15/ώρα ακόμα; Σε παρακαλώ πολύ. Σεβάσου μας εδώ μέσα και κατανόησε ότι όσα μας είπες είναι υπεραρκετά. Σεβόμαστε την άποψή σου αλλά την ακούσαμε. Ως εκεί.
Ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #866 στις: Μάρτιος 11, 2022, 10:48:58 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #867 στις: Μάρτιος 11, 2022, 10:53:04 πμ »
Πρωτον, δεν θα μου απαγορευσεις να γραφω την γνωμη μου. Αν δεν σε ενδιαφερει, μην απαντας. Δευτερον, δεν θελω να με ευχαριστησεις για τιποτα με τον ειρωνικο σου τονο. Τριτον, εγω εχω επιλεξει να ακολουθησω την δημοσια εκπαιδευση. Για αυτο με ενδιαφερει να διοριστω. Και εχω κανει την τελευταια τριετια τουρ. Εσυ επελεξες τον ιδιωτικο τομεα. Δικαιωμα σου. Αλλα μην σνομπαρεις αυτον που καιγεται. Γιατι και εσυ βλεπω πλεον πινακες περιμενεις. Μαλλον το καταλαβες πιο αργα. Καλλιω αργα παρα ποτε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 309
Σύνολο: 327

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.