*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 265549 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #966 στις: Μάιος 19, 2022, 06:47:10 μμ »
Σε λιγο καιρο θα ξερουμε...και εχω την περιεργεια να διαβασω τις αντιδρασεις εδω μεσα...μας περιμενουν "γλεντια"...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:26:11 »

Αποσυνδεδεμένος pe70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #967 στις: Μάιος 19, 2022, 07:02:51 μμ »
Πολύ σωστά!
Τι θα γίνει με τους μήνες προϋπηρεσίας που είχαν μετρηθεί από δύο ειδικότητες στην προηγούμενη προκήρυξη; Θα μετρηθούν τώρα ή όχι; Αν όχι, τότε θα υπάρξουν μεγάλες ανακατατάξεις γιατί αρκετοί (και φιλόλογοι) έχουν δεύτερο πτυχίο.

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #968 στις: Μάιος 19, 2022, 07:15:49 μμ »
Εχει δημιουργηθει νημα με τιτλο "Υπηρσιακες μεταβολες νεοδιοριστων" και καποιος "εξυπνος" παρακινει τους νεοδιοριστους να καταφυγουν δικαστικα ωστε να μπλοκαρουν τους διορισμους...μεγαλη ανηθικοτητα και ξεδιαντροπια...

Συνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 874
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #969 στις: Μάιος 19, 2022, 07:16:43 μμ »
Να μπείτε στην ομάδα "Μείωση οργανικής" στο fb να μαθαίνετε τα νέα και σε ποιο στάδιο είναι το δικαστικό μπλοκάρισμα των διορισμών...  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2022, 07:19:57 μμ από vagg99 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:26:11 »

Αποσυνδεδεμένος Internal Immigrant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #970 στις: Μάιος 19, 2022, 07:20:27 μμ »
Εχει δημιουργηθει νημα με τιτλο "Υπηρσιακες μεταβολες νεοδιοριστων" και καποιος "εξυπνος" παρακινει τους νεοδιοριστους να καταφυγουν δικαστικα ωστε να μπλοκαρουν τους διορισμους...μεγαλη ανηθικοτητα και ξεδιαντροπια...

Προσωπικά δεν με αφορά η γνώμη σου. Θα παλέψουμε για να κάνουμε ό,τι καλύτερο για τις ζωές μας. Το πόσο έξυπνος είναι ο καθένας άσε να το κρίνει η έκβαση.

Αποσυνδεδεμένος GLNS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #971 στις: Μάιος 19, 2022, 07:33:49 μμ »
Υπολογίστε στην εξίσωση και αυτό το σενάριο εκλογών στις αρχές του φθινοπώρου.
Έγινε λόγος γι'αυτό και το μεσημέρι στην εκπομπή του full φιλοκυβερνητικού Ευαγγελάτου.

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #972 στις: Μάιος 19, 2022, 07:35:00 μμ »
Δηλ. θα ανατραπούν όλα όσα έγραφε εδώ μόλις χθες ο Patreas...
Θα αυξηθεί παντού ο αριθμός όσων θα διοριστούν, ακόμη κι δεν υπάρχουν οργανικά κενά ικανοποιητικά σε αρκετούς κλάδους...
Δίνω μηδενικές πιθανότητες σε αυτό το σενάριο.
ΛΥΠΑΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #973 στις: Μάιος 19, 2022, 07:36:40 μμ »
Κίρκη ευχαριστούμε!

Οσο για το αντισυναδελφικο κλίμα εδω μεσα, είναι απλά λυπηρό.
Ευχαριστούμε την Κίρκη!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #974 στις: Μάιος 19, 2022, 08:26:18 μμ »
Εχει δημιουργηθει νημα με τιτλο "Υπηρσιακες μεταβολες νεοδιοριστων" και καποιος "εξυπνος" παρακινει τους νεοδιοριστους να καταφυγουν δικαστικα ωστε να μπλοκαρουν τους διορισμους...μεγαλη ανηθικοτητα και ξεδιαντροπια...

Θα σου πω το εξής: μπορω να ανεχθώ που θα είμαστε η πρώτη φουρνιά νεοδιοριστων όπου θα ακολουθήσουν διορισμοί χωρίς να έχει πάρει πρώτα μετάθεση. Μπορω επίσης να ανεχθώ να δω να διορίζονται συνάδελφοι στον τόπο συμφερόντων μου που θα έχουν ΟΛΟΙ λιγότερα μόρια από μένα. Δεν μου αρέσει, αλλά έφυγε ήδη η μια χρονιά, θα φύγει και η δεύτερη. Αλλά να συζητάμε ότι θα διοριστουν συνάδελφοι πάνω από τα οργανικά κενα της περιοχής, οι οποίοι του χρόνου θα είναι πλεονάζοντες και θα μπλοκάρουν  την περιοχή για μεταθεσεις;;; Όχι, εκεί είναι το όριο μου. Και χαρακτήρισε με όπως θες.

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #975 στις: Μάιος 19, 2022, 08:37:49 μμ »
Θα σου πω το εξής: μπορω να ανεχθώ που θα είμαστε η πρώτη φουρνιά νεοδιοριστων όπου θα ακολουθήσουν διορισμοί χωρίς να έχει πάρει πρώτα μετάθεση. Μπορω επίσης να ανεχθώ να δω να διορίζονται συνάδελφοι στον τόπο συμφερόντων μου που θα έχουν ΟΛΟΙ λιγότερα μόρια από μένα. Δεν μου αρέσει, αλλά έφυγε ήδη η μια χρονιά, θα φύγει και η δεύτερη. Αλλά να συζητάμε ότι θα διοριστουν συνάδελφοι πάνω από τα οργανικά κενα της περιοχής, οι οποίοι του χρόνου θα είναι πλεονάζοντες και θα μπλοκάρουν  την περιοχή για μεταθεσεις;;; Όχι, εκεί είναι το όριο μου. Και χαρακτήρισε με όπως θες.
Αγαπητέ mts.ag απο που προκύπτει αυτό: ''ότι θα διοριστουν συνάδελφοι πάνω από τα οργανικά κενα της περιοχής, οι οποίοι του χρόνου θα είναι πλεονάζοντες και θα μπλοκάρουν  την περιοχή για μεταθεσεις''? το έχεις διαβάσει κάπου επίσημα απο το υπουργείο;  έχεις μπροστά σου σχετικό έγγραφο; το να καθομαστε μετα το άκουσμα νεών διορισμών και να υποθέτουμε διάφορα χωρις καν να έχουμε στα χέρια μας επίσημες ανακοινώσεις απο επίσημους φορείς οπως το υπουργείο, είναι απλά ''έπεα πτερόεντα'' και άνευ σημασίας...εδω μέσα όπως θα το έχεις διαπιστώσει και εσύ, έχουν ειπωθεί πάρα πολλά τα οποία δεν ξέρουμε καν αν ευσταθούν απο τη στιγμή που δεν έχουμε κατι επίσημο στα χερια μας...

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #976 στις: Μάιος 19, 2022, 08:40:54 μμ »
Θα σου πω το εξής: μπορω να ανεχθώ που θα είμαστε η πρώτη φουρνιά νεοδιοριστων όπου θα ακολουθήσουν διορισμοί χωρίς να έχει πάρει πρώτα μετάθεση. Μπορω επίσης να ανεχθώ να δω να διορίζονται συνάδελφοι στον τόπο συμφερόντων μου που θα έχουν ΟΛΟΙ λιγότερα μόρια από μένα. Δεν μου αρέσει, αλλά έφυγε ήδη η μια χρονιά, θα φύγει και η δεύτερη. Αλλά να συζητάμε ότι θα διοριστουν συνάδελφοι πάνω από τα οργανικά κενα της περιοχής, οι οποίοι του χρόνου θα είναι πλεονάζοντες και θα μπλοκάρουν  την περιοχή για μεταθεσεις;;; Όχι, εκεί είναι το όριο μου. Και χαρακτήρισε με όπως θες.

για μένα έχετε δίκιο, ίσως αν πέρυσι έλεγαν αυτό που λένε φέτος έντονα διορισμοί κάθε χρόνο να ταν διαφορετικά τα πράγματα και κάποιος να σκεφτόταν αλλιώς το που θα δήλωνε, ίσως και όχι όμως. Ανήθικο βέβαια είναι και το ότι τώρα διατυμπανίζουν γραπτό διαγωνισμό για του χρόνου ή του παραχρόνου και πάλι συνάδελφοι θα τα δηλώσουν όλα. Αν όμως γραπτός δε γίνει κι αυτοί αδικημένοι θα ναι που θα βάλουν τα πάντα φέτος. (Μάλλον τα γράφω μπερδεμένα κάπως)
σε κάθε περίπτωση η 2ετία είναι κάπως τιμωρητική γιατί δεν αφορά 25χρονα που μόλις βγήκαν απ τη σχολή αλλά για ανθρώπους που έχουν ταξιδέψει πολύ.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #977 στις: Μάιος 19, 2022, 08:46:24 μμ »
Αγαπητέ mts.ag απο που προκύπτει αυτό: ''ότι θα διοριστουν συνάδελφοι πάνω από τα οργανικά κενα της περιοχής, οι οποίοι του χρόνου θα είναι πλεονάζοντες και θα μπλοκάρουν  την περιοχή για μεταθεσεις''? το έχεις διαβάσει κάπου επίσημα απο το υπουργείο;  έχεις μπροστά σου σχετικό έγγραφο; το να καθομαστε μετα το άκουσμα νεών διορισμών και να υποθέτουμε διάφορα χωρις καν να έχουμε στα χέρια μας επίσημες ανακοινώσεις απο επίσημους φορείς οπως το υπουργείο, είναι απλά ''έπεα πτερόεντα'' και άνευ σημασίας...εδω μέσα όπως θα το έχεις διαπιστώσει και εσύ, έχουν ειπωθεί πάρα πολλά τα οποία δεν ξέρουμε καν αν ευσταθούν απο τη στιγμή που δεν έχουμε κατι επίσημο στα χερια μας...

Οκ, ας το διορθώσω: ‘ΑΝ διοριστουν συνάδελφοι πάνω από τα οργανικά κενα της περιοχής, οι οποίοι του χρόνου θα είναι πλεονάζοντες και θα μπλοκάρουν  την περιοχή για μεταθεσεις'. Αλλά συνάδελφε αυτό που επιμένει η Κίρκη ότι θα γίνει είναι αυτό ακριβώς. Αν διορίσει πάνω από 317, κάποιοι θα είναι πλεονάζοντες του χρόνου που θα υπολογίζουν τα οργανικά κενα πάλι. Και αν δεν είναι στην περιοχή μου θα είναι σε κάποιου άλλου. Τα 317 κενα είναι επίσημα. Είτε αρέσει είτε όχι. Τα μόνα που μπορεί να μην είναι μέσα είναι όσα μπλοκαρίστηκαν από τη συνεξεταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2022, 08:50:08 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #978 στις: Μάιος 19, 2022, 08:50:51 μμ »
Αγαπητέ mts.ag απο που προκύπτει αυτό: ''ότι θα διοριστουν συνάδελφοι πάνω από τα οργανικά κενα της περιοχής, οι οποίοι του χρόνου θα είναι πλεονάζοντες και θα μπλοκάρουν  την περιοχή για μεταθεσεις''? το έχεις διαβάσει κάπου επίσημα απο το υπουργείο;  έχεις μπροστά σου σχετικό έγγραφο; το να καθομαστε μετα το άκουσμα νεών διορισμών και να υποθέτουμε διάφορα χωρις καν να έχουμε στα χέρια μας επίσημες ανακοινώσεις απο επίσημους φορείς οπως το υπουργείο, είναι απλά ''έπεα πτερόεντα'' και άνευ σημασίας...εδω μέσα όπως θα το έχεις διαπιστώσει και εσύ, έχουν ειπωθεί πάρα πολλά τα οποία δεν ξέρουμε καν αν ευσταθούν απο τη στιγμή που δεν έχουμε κατι επίσημο στα χερια μας...
Συνάδελφε τι είναι αυτά που λες;
Να μη διοριστεί ο κοσμάκης για να μη σου πάρουν τη θέση του χρόνου;
Μη χειρότερα Παναγία μου!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #979 στις: Μάιος 19, 2022, 08:55:29 μμ »
για μένα έχετε δίκιο, ίσως αν πέρυσι έλεγαν αυτό που λένε φέτος έντονα διορισμοί κάθε χρόνο να ταν διαφορετικά τα πράγματα και κάποιος να σκεφτόταν αλλιώς το που θα δήλωνε, ίσως και όχι όμως. Ανήθικο βέβαια είναι και το ότι τώρα διατυμπανίζουν γραπτό διαγωνισμό για του χρόνου ή του παραχρόνου και πάλι συνάδελφοι θα τα δηλώσουν όλα. Αν όμως γραπτός δε γίνει κι αυτοί αδικημένοι θα ναι που θα βάλουν τα πάντα φέτος. (Μάλλον τα γράφω μπερδεμένα κάπως)
σε κάθε περίπτωση η 2ετία είναι κάπως τιμωρητική γιατί δεν αφορά 25χρονα που μόλις βγήκαν απ τη σχολή αλλά για ανθρώπους που έχουν ταξιδέψει πολύ.

Εγώ, επειδή πιστεύω ότι έχω την ικανότητα να βλέπω και άλλες οπτικές πέρα από τη δίκη μου, πρότεινα μια λύση. Ολοι μαζί δήλωση φετος σε όλα τα κενα. Και ολοι μαζί μετάθεση του χρόνου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 662
Σύνολο: 679

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.