*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 265217 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2478 στις: Ιούλιος 26, 2022, 08:00:06 μμ »
Όχι, εννοει ότι δεν ειναι και στους δυο πίνακες, δηλαδή ότι δεν ειναι στους οριστικούς της 2ΓΕ. Αν καποιος έχει όρεξη να το κάνει, θα ήταν πολύ διαφωτιστικό να ξεραμε πόσοι αναπληρωτες που πήγαν ειδική Α φάση στην Αττική είναι μέχρι του 2500 του πίνακα της 2ΓΕ.
Μέχρι το 2600 είναι 40 ατομα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:21:17 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2479 στις: Ιούλιος 26, 2022, 08:00:52 μμ »
Μέχρι το 2600 είναι 40 ατομα

Αυτό είναι καλό… πολύ καλό.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2480 στις: Ιούλιος 26, 2022, 08:13:18 μμ »
Οι Κρητικοί σε θέση διορισμού αυτή τη στιγμή τραβάνε τα μαλλιά τους, ειδικά οι Λασιθιώτες και σε δευτερευόντως οι Ηρακλειώτες. Ίσως το Ηράκλειο, με 11 μόλις κενά, κλείσει σχετικά νωρίς, γιατί είναι αρκετοί ντόπιοι στην περσινή α' φάση αναπληρωτών. Μάλλον θα μείνουν τα Χανιά προς το τέλος, αλλά και πάλι με επιφύλαξη.

Και γω βλέπω τα Χανιά χαμηλά. Πιστεύω τα τελευταία κενα της Κρήτης θα είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2022, 08:15:06 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1729
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2481 στις: Ιούλιος 26, 2022, 08:16:17 μμ »
Οι ανενεργοι... Έτσι έχω εξηγήσει την απόκλιση μεταξύ της σειράς που έχω στον εκκαθαρισμένο και της σειράς που με κάλεσαν για αναπλήρωση α φάση
Καταρχάς σ ευχαριστώ. Η απορία μου  για αυτό που λες εσύ αλλά  κ  o mts.ag στα επόμενα μηνύματα είναι η εξής: λέτε ότι η ομάδα των εκπαιδευτικών που πιθανόν να διευρύνει τα όρια διορισμών κ αντί πχ ο τελευταίος που θα διοριστεί στη γενική να είναι ο Νο 2500 ,θα είναι ο πχ Νο 2600, είναι οι ανενεργοί εκπαιδευτικοί. Αυτή την ομάδα εκπκων την έχω σκεφτεί κ γω αλλά από την  ανάρτηση που έκανε πριν o mts ag πριν κ αναφέρονταν στους 5 περσινους αναπληρωτές α φάσης που πήγαν Κυκλάδες κ ήταν κοντά στο 2500, εγώ εισέπραξα ότι ήθελε να πει το εξής: εφόσον στην  η α φάση αναπληρωτών στις Κυκλάδες ( που κατά τη δική μου άποψη θ φύγουν προτελευταιες) πήγαν αναπληρωτές  ( σσ.  ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Α ΦΑΣΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΟΙ ΑΝΕΝΕΡΓΟΙ)  στις Κυκλάδες 5 εκπαιδευτικοί που βρίσκονταν στο 2500 ,τότε με δεδομενο ότι από κει κ μετά αν προσθέσουμε Δωδεκάνησα ,ιδιωτικούς με κώλυμα κ αυτούς που θ φύγουν στο β πτυχίο  το πολύ να  φτάσουμε ιστο 2580-2600 .Αυτό κατάλαβα. . Οι ανενεργοί λοιπόν για ποιο λόγο να διευρύνουν τα όρια διορισμού εφόσον δε συμμετεχουν στις προσλήψεις αναπληρωτών ( που λάβαμε ως παράδειγμα για να το ανάγουμε στους μόνιμους διορισμούς)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:21:17 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2482 στις: Ιούλιος 26, 2022, 08:23:44 μμ »
Καταρχάς σ ευχαριστώ. Η απορία μου  για αυτό που λες εσύ αλλά  κ  o mts.ag στα επόμενα μηνύματα είναι η εξής: λέτε ότι η ομάδα των εκπαιδευτικών που πιθανόν να διευρύνει τα όρια διορισμών κ αντί πχ ο τελευταίος που θα διοριστεί στη γενική να είναι ο Νο 2500 ,θα είναι ο πχ Νο 2600, είναι οι ανενεργοί εκπαιδευτικοί. Αυτή την ομάδα εκπκων την έχω σκεφτεί κ γω αλλά από την  ανάρτηση που έκανε πριν o mts ag πριν κ αναφέρονταν στους 5 περσινους αναπληρωτές α φάσης που πήγαν Κυκλάδες κ ήταν κοντά στο 2500, εγώ εισέπραξα ότι ήθελε να πει το εξής: εφόσον στην  η α φάση αναπληρωτών στις Κυκλάδες ( που κατά τη δική μου άποψη θ φύγουν προτελευταιες) πήγαν αναπληρωτές  ( σσ.  ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Α ΦΑΣΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΟΙ ΑΝΕΝΕΡΓΟΙ)  στις Κυκλάδες 5 εκπαιδευτικοί που βρίσκονταν στο 2500 ,τότε με δεδομενο ότι από κει κ μετά αν προσθέσουμε Δωδεκάνησα ,ιδιωτικούς με κώλυμα κ αυτούς που θ φύγουν στο β πτυχίο  το πολύ να  φτάσουμε ιστο 2580-2600 .Αυτό κατάλαβα. . Οι ανενεργοί λοιπόν για ποιο λόγο να διευρύνουν τα όρια διορισμού εφόσον δε συμμετεχουν στις προσλήψεις αναπληρωτών ( που λάβαμε ως παράδειγμα για να το ανάγουμε στους μόνιμους διορισμούς)

Εγώ το ανάποδο λέω, ότι η μη-ενεργοποίηση ανενεργών θα διευρύνει τα όρια διορισμού. Στο σενάριο πχ ότι δεν ενεργοποιηθεί κανένας ανενεργός και η μόνη εισροή στη γενική θα είναι από τους 40 της ειδικής μέχρι το 2600, παίρνεις τη σειρά που έφυγες αναπληρωτής, προσθέτεις 40 και αν είσαι κάτω από το 317 διορίζεσαι. Φυσικά, επειδή δε θα τα δηλωσουν ολοι όλα, ο πίνακας θα πάει πιο κάτω από αυτό το νούμερο, οποίο και αν είναι (είμαι από κινητό και δεν μπορω ν’ ανοίξω πίνακες να το δω ποιο είναι).

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2483 στις: Ιούλιος 26, 2022, 08:47:09 μμ »
Καμια εντύπωση οτι η Κρήτη μενει στο τέλος!!! Μόρια δε δίνει...μακρια και από Αθήνα 9ωρες πλοίο αλλα και από βόρεια Ελλάδα... εισιτήρια αεροπορικά πανάκριβα!!!! Σπιτια δυσεύρετα! Αλλα το βασικότερο Χανιά Ρέθυμνο Ηράκλειο δινουν 2 μορια οι πολεις! Το τπτ!!!

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2484 στις: Ιούλιος 26, 2022, 08:48:03 μμ »
Τους ειδικής τους έψαξα εγώ 1 προς 1. Έχει δίκιο η Κίρκη απόλυτο. Πολλά απ τα πρώτα ονόματα ειδικής δε βρίσκονται στο πίνακα γενικής. Μέχρι το νούμερο 286 εκκαθαρισμένου 14 άτομα είναι της ειδικής που θα δηλώσουν Αθηνα γενικής. Όχι ανατολικές. Αυτοί θα κατευθυνθούν λογικά στην ευρύτερη Αττικη. Και πάλι όμως οι θέσεις αυτές δεν είναι και λίγες. Το 1/3 όσων προέρχονται από α β γ δ Αθήνας.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2485 στις: Ιούλιος 26, 2022, 08:57:36 μμ »
Καμια εντύπωση οτι η Κρήτη μενει στο τέλος!!! Μόρια δε δίνει...μακρια και από Αθήνα 9ωρες πλοίο αλλα και από βόρεια Ελλάδα... εισιτήρια αεροπορικά πανάκριβα!!!! Σπιτια δυσεύρετα! Αλλα το βασικότερο Χανιά Ρέθυμνο Ηράκλειο δινουν 2 μορια οι πολεις! Το τπτ!!!

Δεν λέμε αυτό. Λέω ότι το Λασίθι έδωσε 0 κενά και το Ηράκλειο μόλις 11. Υπάρχει περίπτωση οι ντόπιοι σε θέση διορισμού να είναι περισσότεροι από τις θέσεις-για το Λασίθι σίγουρα, μάλλον και για το Ηράκλειο.

Αν το κριτήριο είναι τα μόρια, ναι, δεν τη λες καλή επιλογή. Αλλά δεν είναι και πολύ δυσμενείς οι συνθήκες, μεταξύ μας  ;)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2486 στις: Ιούλιος 26, 2022, 09:07:06 μμ »
Δεν λέμε αυτό. Λέω ότι το Λασίθι έδωσε 0 κενά και το Ηράκλειο μόλις 11. Υπάρχει περίπτωση οι ντόπιοι σε θέση διορισμού να είναι περισσότεροι από τις θέσεις-για το Λασίθι σίγουρα, μάλλον και για το Ηράκλειο.

Αν το κριτήριο είναι τα μόρια, ναι, δεν τη λες καλή επιλογή. Αλλά δεν είναι και πολύ δυσμενείς οι συνθήκες, μεταξύ μας  ;)

Το Ηράκλειο επίσης έδωσε 0 κενα στην ειδική.

Αποσυνδεδεμένος PE02_ES

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2487 στις: Ιούλιος 26, 2022, 09:08:22 μμ »
Τους ειδικής τους έψαξα εγώ 1 προς 1. Έχει δίκιο η Κίρκη απόλυτο. Πολλά απ τα πρώτα ονόματα ειδικής δε βρίσκονται στο πίνακα γενικής. Μέχρι το νούμερο 286 εκκαθαρισμένου 14 άτομα είναι της ειδικής που θα δηλώσουν Αθηνα γενικής. Όχι ανατολικές. Αυτοί θα κατευθυνθούν λογικά στην ευρύτερη Αττικη. Και πάλι όμως οι θέσεις αυτές δεν είναι και λίγες. Το 1/3 όσων προέρχονται από α β γ δ Αθήνας.

Εννοείτε τον πίνακα της γενικής ή της ειδικής;

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2488 στις: Ιούλιος 26, 2022, 09:13:29 μμ »
Εννοείτε τον πίνακα της γενικής ή της ειδικής;

στις προσλήψεις ειδικής α φάση όπου συνέκρινα με δύο πίνακες εκκαθαρισμένους που έχουν διαφορές περίπου 20 ατόμων μεταξύ τους.

Αποσυνδεδεμένος PE02_ES

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2489 στις: Ιούλιος 26, 2022, 09:15:16 μμ »
στις προσλήψεις ειδικής α φάση όπου συνέκρινα με δύο πίνακες εκκαθαρισμένους που έχουν διαφορές περίπου 20 ατόμων μεταξύ τους.

Το νούμερο 286 αναφέρεται στον πίνακα γενικής ή ειδικής;

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2490 στις: Ιούλιος 26, 2022, 09:29:44 μμ »
Σας το λέω τόσο καιρό ότι 45 είναι στους πίνακες μόνο ειδική και καμία 10-15 ενώ είναι στην ειδική σε θέση κοντά στο 100-200 στη γενική είναι 700-800 . Εκ των πραγμάτων αυτοί δε μπορούν να μεταπηδήσουν . Αυτοί εντάσσονται μες τα γενικότερα στατιστικά του 1/3 Αττική που έχω καταλήξει . Δηλαδή ότι σε όλες τις κατατάξεις αναπληρωτών, πινάκων , μόνιμων το 1/3 επιθυμεί Αττική .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2022, 09:33:05 μμ από No_excuses »

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2491 στις: Ιούλιος 26, 2022, 10:00:32 μμ »
Το νούμερο 286 αναφέρεται στον πίνακα γενικής ή ειδικής;

γενικής

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 488
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.