*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 265246 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2492 στις: Ιούλιος 26, 2022, 11:39:17 μμ »
Καταρχάς σ ευχαριστώ. Η απορία μου  για αυτό που λες εσύ αλλά  κ  o mts.ag στα επόμενα μηνύματα είναι η εξής: λέτε ότι η ομάδα των εκπαιδευτικών που πιθανόν να διευρύνει τα όρια διορισμών κ αντί πχ ο τελευταίος που θα διοριστεί στη γενική να είναι ο Νο 2500 ,θα είναι ο πχ Νο 2600, είναι οι ανενεργοί εκπαιδευτικοί. Αυτή την ομάδα εκπκων την έχω σκεφτεί κ γω αλλά από την  ανάρτηση που έκανε πριν o mts ag πριν κ αναφέρονταν στους 5 περσινους αναπληρωτές α φάσης που πήγαν Κυκλάδες κ ήταν κοντά στο 2500, εγώ εισέπραξα ότι ήθελε να πει το εξής: εφόσον στην  η α φάση αναπληρωτών στις Κυκλάδες ( που κατά τη δική μου άποψη θ φύγουν προτελευταιες) πήγαν αναπληρωτές  ( σσ.  ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Α ΦΑΣΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΟΙ ΑΝΕΝΕΡΓΟΙ)  στις Κυκλάδες 5 εκπαιδευτικοί που βρίσκονταν στο 2500 ,τότε με δεδομενο ότι από κει κ μετά αν προσθέσουμε Δωδεκάνησα ,ιδιωτικούς με κώλυμα κ αυτούς που θ φύγουν στο β πτυχίο  το πολύ να  φτάσουμε ιστο 2580-2600 .Αυτό κατάλαβα. . Οι ανενεργοί λοιπόν για ποιο λόγο να διευρύνουν τα όρια διορισμού εφόσον δε συμμετεχουν στις προσλήψεις αναπληρωτών ( που λάβαμε ως παράδειγμα για να το ανάγουμε στους μόνιμους διορισμούς)
Γιατί αν αυτοί παραμείνουν ανενεργοι και με δεδομένο ότι είναι ψηλά στον Πίνακα από  τον εκκαθαρισμένο αφαιρείς τις Χ πρώτες θέσεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:22:37 »

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2493 στις: Ιούλιος 26, 2022, 11:41:37 μμ »
Καταρχάς σ ευχαριστώ. Η απορία μου  για αυτό που λες εσύ αλλά  κ  o mts.ag στα επόμενα μηνύματα είναι η εξής: λέτε ότι η ομάδα των εκπαιδευτικών που πιθανόν να διευρύνει τα όρια διορισμών κ αντί πχ ο τελευταίος που θα διοριστεί στη γενική να είναι ο Νο 2500 ,θα είναι ο πχ Νο 2600, είναι οι ανενεργοί εκπαιδευτικοί. Αυτή την ομάδα εκπκων την έχω σκεφτεί κ γω αλλά από την  ανάρτηση που έκανε πριν o mts ag πριν κ αναφέρονταν στους 5 περσινους αναπληρωτές α φάσης που πήγαν Κυκλάδες κ ήταν κοντά στο 2500, εγώ εισέπραξα ότι ήθελε να πει το εξής: εφόσον στην  η α φάση αναπληρωτών στις Κυκλάδες ( που κατά τη δική μου άποψη θ φύγουν προτελευταιες) πήγαν αναπληρωτές  ( σσ.  ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Α ΦΑΣΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΟΙ ΑΝΕΝΕΡΓΟΙ)  στις Κυκλάδες 5 εκπαιδευτικοί που βρίσκονταν στο 2500 ,τότε με δεδομενο ότι από κει κ μετά αν προσθέσουμε Δωδεκάνησα ,ιδιωτικούς με κώλυμα κ αυτούς που θ φύγουν στο β πτυχίο  το πολύ να  φτάσουμε ιστο 2580-2600 .Αυτό κατάλαβα. . Οι ανενεργοί λοιπόν για ποιο λόγο να διευρύνουν τα όρια διορισμού εφόσον δε συμμετεχουν στις προσλήψεις αναπληρωτών ( που λάβαμε ως παράδειγμα για να το ανάγουμε στους μόνιμους διορισμούς)
Επίσης ας μη ξεχνάμε ότι κάποιοι μπορει να εχουν τόπο καταγωγής τις Κυκλάδες η να είχαν τη δυνατότητα να τη δηλώσουν για να διπλασιοσουν τα μόρια τους. Και με αυτό το σκεπτικό να κι ηθπυν κάποιοι και τώρα.. Οπότε αυτό που για μένα είναι το χειρότερο και θεωρω ότι θα φύγει τελευταίο ίσως και να φύγει πρώτο... Δωδεκάνησα η Κυκλάδες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2022, 11:44:51 μμ από skx »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2494 στις: Ιούλιος 26, 2022, 11:48:48 μμ »
Οσον αφορά την Κρήτη δε σημαίνει ότι κάποιος θα είναι μέσα στο Ηράκλειο.Τη χρόνια που δούλεψα εγώ εκεί ήμουν στη Βιάννο και το Θραψανό .Η Βιάννος τότε ήταν δισπροσιτη

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2495 στις: Ιούλιος 27, 2022, 12:47:43 πμ »
Οσον αφορά την Κρήτη δε σημαίνει ότι κάποιος θα είναι μέσα στο Ηράκλειο.Τη χρόνια που δούλεψα εγώ εκεί ήμουν στη Βιάννο και το Θραψανό .Η Βιάννος τότε ήταν δισπροσιτη

Στη γενική είναι μια χαρά τα κενα πιάνουν όλα τα γούστα !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:22:37 »

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2496 στις: Ιούλιος 27, 2022, 01:13:29 πμ »
Εγώ τις θεωρώ πιο εύκολες τις κυκλαδες πάντως απ ότι τους ηπειρώτικους νόμους με τα πολλά χιλιόμετρα. Δεν έχει θέσεις φέτος πολλες αλλά θα τις βάλω πολύ ψηλά.

Αποσυνδεδεμένος Paulo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2497 στις: Ιούλιος 27, 2022, 01:25:56 πμ »
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούργιος σχετικά στο pde και διαβάζω εδώ και ώρα τις αναρτήσεις στο παρόν thread μαζί με τη γυναίκα μου, η οποία μάλλον διορίζεται. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς όποιον γνωρίζει. Υπάρχει κάποιος πίνακας με τη σειρά κατάταξης των φιλολόγων όπου να φαίνεται ποιοι από αυτούς είναι σε ποιον πίνακα (ειδικής-γενικής); Όχι ότι μπορούμε να εξάγουμε ορθά συμπεράσματα για το πού θα δηλώσει ο καθένας, αλλά πάνω-κάτω για να εχουμε μια εικόνα του τί μας γίνεται. Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά εάν εχει αναρτηθει ξανά το λινκ στη συζήτηση, αλλά επειδή η ωρα είναι δύσκολη δεν μπορώ να το εντοπίσω. Εύχομαι καλά αποτελεσματα σε όλους και μόνο χαρές από την επόμενη Δευτερα!

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2498 στις: Ιούλιος 27, 2022, 01:49:43 πμ »
Εγώ τις θεωρώ πιο εύκολες τις κυκλαδες πάντως απ ότι τους ηπειρώτικους νόμους με τα πολλά χιλιόμετρα. Δεν έχει θέσεις φέτος πολλες αλλά θα τις βάλω πολύ ψηλά.
Στις Κυκλάδες συμφωνώ! Από το να κάνεις χλμ .κατεβάζεις μια φορά το αυτοκίνητο πας στο νησί που αν δεν είναι στη Δ Κυκλάδων δε χρειάζεται να δώσεις κ νεφρο

Αποσυνδεδεμένος M1F2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2499 στις: Ιούλιος 27, 2022, 02:29:42 πμ »
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούργιος σχετικά στο pde και διαβάζω εδώ και ώρα τις αναρτήσεις στο παρόν thread μαζί με τη γυναίκα μου, η οποία μάλλον διορίζεται. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς όποιον γνωρίζει. Υπάρχει κάποιος πίνακας με τη σειρά κατάταξης των φιλολόγων όπου να φαίνεται ποιοι από αυτούς είναι σε ποιον πίνακα (ειδικής-γενικής); Όχι ότι μπορούμε να εξάγουμε ορθά συμπεράσματα για το πού θα δηλώσει ο καθένας, αλλά πάνω-κάτω για να εχουμε μια εικόνα του τί μας γίνεται. Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά εάν εχει αναρτηθει ξανά το λινκ στη συζήτηση, αλλά επειδή η ωρα είναι δύσκολη δεν μπορώ να το εντοπίσω. Εύχομαι καλά αποτελεσματα σε όλους και μόνο χαρές από την επόμενη Δευτερα!
Καλώς ήρθες στο pde συνάδελφε (ή και όχι) καλησπέρα, δεν ξέρω αν ψάχνεις κάτι τέτοιο:
https://www.alfavita.gr/sites/default/files/2020-08/%CE%A0%CE%9502_%CE%A3%CF%8D%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7%20%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD%20%CF%83%CE%B5%20%CE%93%CE%95%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%20%CE%95%CE%99%CE%94%CE%99%CE%9A%CE%97%20%CE%91%CE%93%CE%A9%CE%93%CE%97.pdf

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2500 στις: Ιούλιος 27, 2022, 09:17:49 πμ »
Εγώ τις θεωρώ πιο εύκολες τις κυκλαδες πάντως απ ότι τους ηπειρώτικους νόμους με τα πολλά χιλιόμετρα. Δεν έχει θέσεις φέτος πολλες αλλά θα τις βάλω πολύ ψηλά.
Πες τα κ εγώ το ίδιο τις κυκλαδες τις θεωρώ το δώρο στον αναπληρωτή πραγματικα !! Φθηνά νοίκια , φθηνά μεταφορικά επίδομα παραμεθορίου , φοβερή ζωή να ξυπνάς κ να βλέπεις στο μπαλκόνι θάλασσα ! Λατρεμένες

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2501 στις: Ιούλιος 27, 2022, 09:20:03 πμ »
Πες τα κ εγώ το ίδιο τις κυκλαδες τις θεωρώ το δώρο στον αναπληρωτή πραγματικα !! Φθηνά νοίκια , φθηνά μεταφορικά επίδομα παραμεθορίου , φοβερή ζωή να ξυπνάς κ να βλέπεις στο μπαλκόνι θάλασσα ! Λατρεμένες
Συμφωνώ!!!! Και άμεση σύνδεση ακτοπλοϊκά με Αθήνα! Μπαινεις στο καράβι και τελος! Για βόρεια Ελλάδα ειναι αλλη άκρη!

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 513
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2502 στις: Ιούλιος 27, 2022, 09:21:42 πμ »
φοβερή ζωή να ξυπνάς κ να βλέπεις στο μπαλκόνι θάλασσα

Φοβερή ζωή να κρέμεται η ζωή σου από το αν θα πετάξει το Super Puma, αν -κούφια η ώρα- το χρειαστείς...

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2503 στις: Ιούλιος 27, 2022, 09:22:52 πμ »
Συμφωνώ!!!! Και άμεση σύνδεση ακτοπλοϊκά με Αθήνα! Μπαινεις στο καράβι και τελος! Για βόρεια Ελλάδα ειναι αλλη άκρη!

Για τους βόρειους είναι μανίκι αυτοί πάνε νησιά βορείου Αιγαίο ! Και στεριά όμως να ξέρετε προτιμούν ! Θα πάνε Πελλοπόνησο αν δε καθίσουν τα νησιά βορείου Αιγαίου , Αθήνα δε θέλουν . ΑλλΑ έχει πολλές θέσεις νησιά βορείου Αιγαίου θα βολευτούν εκεί πιστεύω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2022, 09:28:38 πμ από No_excuses »

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2504 στις: Ιούλιος 27, 2022, 09:25:28 πμ »
Φοβερή ζωή να κρέμεται η ζωή σου από το αν θα πετάξει το Super Puma, αν -κούφια η ώρα- το χρειαστείς...
Κάποιοι άνθρωποι είναι και ντόπιοι εκεί το ζουν καθημερινά, εννοείται αυτό ισχύει !! Προσωπικά έχω πάει άγονη γραμμή τελευταίο ΙΓ και πραγματικα είναι επικίνδυνα από αυτή την άποψη … ισχύει ! Έχω πολλά παραδείγματα, για οικογένειες και ειδικές κατηγορίες μακριά
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2022, 09:28:08 πμ από No_excuses »

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2505 στις: Ιούλιος 27, 2022, 09:26:06 πμ »
Κάποιοι άνθρωποι είναι και ντόπιοι εκεί το ζουν καθημερινά, αλλά εννοείται αυτό ισχύει !! Προσωπικά έχω πάει άγονη γραμμή τελευταίο ΙΓ και πραγματικα είναι επικίνδυνα από αυτή την άποψη … ισχύει ! Έχω πολλά παραδείγματα για οικογένειες και ειδικές κατηγορίες μακριά

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 312
Σύνολο: 313

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.