*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φυσικών 2022  (Αναγνώστηκε 21939 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος oparin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #154 στις: Αύγουστος 13, 2022, 09:15:06 μμ »
Όπως λέει και το τραγούδι: συγγνώμη κύριε ποιος είστε!!Συγγνώμη που δεν παίρνουμε την άδεια σας να μιλήσουμε. Διασκεδάζω πραγματικά με αυτά που λέτε..συνεχίστε μου φτιάχνετε το κέφι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:28 »

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #155 στις: Αύγουστος 13, 2022, 09:24:20 μμ »
Το νήμα αφορά τους διορισμούς των φυσικών. Δεν πρόλαβα να τ' ανοίξω (χωρίς ο υ δ ε μ ι ά αναφορά να κάνω στους βιολόγους στο εισαγωγικό σχόλιο) και πλάκωσαν οι ίδιοι με ειρωνίες κι ανοίκειες επιθέσεις. Με στοχοποιήσεις φυσικών κι απρέπειες απέναντι ακόμη και σε μαθητές που πέρασαν σε τμήματα φυσικής. Μιλάμε για εμπάθεια και μίσος. Δυστυχώς οι gvasilis oparin antikar regi84 αμαυρώνουν έναν ολάκερο κλάδο. Δεν είναι, όμως, όλοι οι βιολόγοι έτσι. Όχι. Υπάρχουν εξαίρετοι συνάδελφοι βιολόγοι που τιμούν τον κλάδο τους. Ας μη βγάζουμε συμπεράσματα από συγκεκριμένους και γνωστούς εδώ και χρόνια για τ' αντισυναδελφικά τους πεπραγμένα.

Δε με γνωρίζεις και δε μπορείς να αναφερεσαι σε εμενα με αυτους τους χαρακτηρισμους, ουτε δημοσια, ουτε σε προσωπικο μήνυμα! Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε ασχημους χαρακτηρισμους ουτε εχω προσβαλει φυσικους! Αν προσπαθείτε να μαζέψετε οσα εχετε πει τοσο καιρο, πειτε το να ληξει ολο αυτό! Προσωπικά δε γνωριζω ουτε τους συναδέλφους, ουτε εχω χρονια λογαροασμο και δεν εχω καμία γνωριμια πουθενά! Εχω δικαίωμα διεκδικησης του δικιου μου και αυτο κάνω βασιζομενη στα επισημα κενα του υπουργείου. Εχω μάθει να διεκδικω το δικιο μου με καθε εννομο τροπο, δε σταματαω ποτέ και δε δεχομαι προσβολες απο κανένα! Οργανωθείτε και παλέψετε για τον κλαδο σας και αφηστε τις προσβολές και τις διαμάχες φανερά ή με προσωπικα μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #156 στις: Αύγουστος 14, 2022, 12:19:25 πμ »
Εσύ regi84 ενδιαφέρεσαι όχι για το δίκιο, αν και το λες προσεκτικά ως δίκιο μ ο υ, μα για το συμφέρον σου. Δηλαδή το διορισμό σου. Ο τίτλος του νήματος λέγεται διορισμοί φυσικών. Μήπως είσαι φυσικός; Βιολόγος δεν είσαι; Γιατί υπερασπίζεσαι, ως γνήσιος αναπαραγωγέας των υπουργικών φετφάδων, το μη διορισμό των φυσικών; Γιατί αυτό κάνεις σ' αυτό το νήμα που δ ε ν αφορά διορισμούς βιολόγων όπως ρητά ανάφερα και στο εισαγωγικό μου σχόλιο. Τα οργανικά κενά των φυσικών είναι πολλά περσότερα απ' τα εμφανιζόμενα. Και μιλούμε βάσει του 12ωρου. Του μ ο ν α δ ι κ ο ύ ορισμού οργανικού κενού. Άμα δεν ξέρεις δεν έχεις ιδέα κτλ κτλ τότε άσε τις υποδείξεις προς συμμόρφωση στις κυβερνητικές λίστες κενών. Έχουμε και την Κεραμέως και τον Κόπτση σ' αυτόν το ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος Pylos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #157 στις: Αύγουστος 14, 2022, 08:21:10 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Γράφω για πρώτη φορά...θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει. Όλο αυτό που συμβαίνει με τους ελάχιστους διορισμούς φυσικών θα αλλάξει κάποια στιγμή; Υπάρχει κάποια ελπίδα διορισμού ( έστω και σε βάθος 5ετιας) για φυσικούς που δεν είναι στις πρώτες 150-200 θέσεις του πίνακα; Ή επειδή έχουν διοριστεί αρκετοί συνάδελφοι ΠΕ.04 ( άλλων ειδικοτήτων) δεν πρόκειται να βελτιωθεί η κατάσταση των φυσικών; Επίσης έχει γίνει κάποια οργανωμένη αντίδραση από τον κλάδο μας; Υπάρχει δηλαδή κάποιος που μας εκπροσωπεί; Κάποια ένωση (εκτός από την ένωση Ελλήνων Φυσικών); κάποιος σύλλογος; Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:28 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #158 στις: Αύγουστος 14, 2022, 08:35:16 πμ »
Υπάρχει δηλαδή κάποιος που μας εκπροσωπεί; Κάποια ένωση (εκτός από την ένωση Ελλήνων Φυσικών);
α, γιατί εκτός;;;;;
τόσες γνωριμίες όπως δείχνουν φωτό δημόσιες , δεκάδες συνέδρια (πανελλήνια, διεθνή, παγκόσμια, διαγαλαξιακά), σεμινάρια , τόση επιστήμη ! τόσες ανακοινώσεις !
όχι, διαχωρισμούς ! συνεχίστε
η υπουργάρα ζήτησε προτάσεις από τους νέους (και όχι και τόσο νέους ) διευθυντές εκπαίδευσης, τόσοι αναλογικά του κλάδου σας (μαθηματικός καθαρός ούτε ένας, αν δεν κάνω λάθος) , ζητήστε τους να το write it down συντεχνιακώς.

Αποσυνδεδεμένος Pylos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #159 στις: Αύγουστος 14, 2022, 08:49:56 πμ »
Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Γνωρίζετε να μου απαντήσετε και για τα υπόλοιπα ερωτήματα μου; Δεν γνωρίζω τις δράσεις της ΕΕΦ. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος σύλλογος που να ασχολείται αποκλειστικά με τα εκπαιδευτικά θέματα...και αν όχι μήπως ήρθε η ώρα να δημιουργηθεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159460
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 257
Σύνολο: 258

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.