*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής  (Αναγνώστηκε 18485 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 14, 2022, 04:18:35 μμ »
Με θέση 6900+ και δηλωμένη την Αττική του χρόνου έχω ελπίδες για α φάση; Η έστω β ; Φέτος με πήραν πρώτη φορά στην β..
Δεν ειμαι ΠΕ60-αλλά εχω φίλες ΠΕ60 -πιο κάτω απο εσένα κ υπολογιζουνε οτι θα τις πάρουνε Αττική Β φάση. Επίσης Ο,ΤΙ κ να λέμε, ειδικά νηπιαγωγεία κ πρωτες τάξεις δημοτικου έχει να πέσει ΠΟΛΥ ολοήμερο, ειδικά αστικά κέντρα διοτι μπορεί οι συνάδελφοι να κράζουνε στα FB αλλά οι γονείς ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ ιδια κ χειρότερα "ΚΔΑΠ" απο τα σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:04 »

Αποσυνδεδεμένος Preschool_1990

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 14, 2022, 06:02:45 μμ »
@preschool 1990 τι είναι αυτά που λες???? Τι ν λέμε και ευχαριστώ? Για 900 άτομα? Έχουμε απειρα οργανικά κενά. Αν είναι δυνατόν να πουμε και ευχαριστώ.

Δεν θα πουμε εμείς το ευχαριστώ, διάβασε ξανά το μήνυμα μου. Με το τελευταίο σχόλιο του Patrea δεν ξέρω κατά ποσο θα καλύψει 100% τα κενά μας. Γυρω στο 900...
Καλή επιτυχία σε όλες μας κορίτσια  :-*

Αποσυνδεδεμένος Πρωτοβάθμια

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 15, 2022, 02:36:05 μμ »
Δεν θα καλυψει το 100/100 στις πε 60 900 και αν θα παρει 

Αποσυνδεδεμένος Preschool_1990

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 17, 2022, 12:30:33 πμ »
Αυτό φοβάμαι και εγώ
Γυρω στο 900 έγραψε ο Patreas, ίσως αρχίζει και από 8..  , ουτε καν 900 δηλαδή  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:04 »

Αποσυνδεδεμένος Athenecha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 17, 2022, 08:07:47 πμ »
Αλήθεια, πιστεύετε θα πέσει στο 800+; Ξεκινήσαμε με πλήρη κάλυψη και τώρα πέφτουμε τόσο στα "προγνωστικά"; Ελπίζω όχι...

Αποσυνδεδεμένος Preschool_1990

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 17, 2022, 02:39:07 μμ »
Τίποτα δεν είναι σίγουρο μέχρι να ανακοινωθεί από το υπ. παιδείας. Δεν νομίζω πως πιέζει κανείς για τον κλάδο μας. Έχουν επαναπαυτει όλες με το 900+ και δεν ασχολούνται αλλά στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό...

Αποσυνδεδεμένος Πρωτοβάθμια

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 17, 2022, 04:07:19 μμ »
Που λέτε  θα φτάσει ο πινακας με 950 διορισμους? Με ειδική αγωγή και δίπλα πτυχια ..? Τα δίπλα πτυχια ξέρετε ποσα ειναι?

Αποσυνδεδεμένος liberty

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 17, 2022, 04:50:51 μμ »
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WlCbHf81wcqGHBDSf5YX8vqs293K01d-e-u5Wguou-A/edit?usp=drivesdk οι πίνακες με τα διπλά πτυχία  που έχει ανεβάσει ο trust no one.

Αποσυνδεδεμένος Athenecha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 17, 2022, 05:04:54 μμ »
Κοιτώντας πιο παλιά τα διπλά πτυχία είχα καταλήξει στο ότι δεν διορίζονται πολλοί σε άλλο κλάδο. Και αν ρίξετε και μια ματιά στις φάσεις θα δείτε ότι αρκετοί με διπλά πτυχία δουλεύουν σαν νηπιαγωγοί. Γιατί ίσως έχουν και καλύτερη θέση στον πίνακα ΠΕ60. Βεβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο, γιατί δεν γνωρίζουμε πως θα επιλέξει να χειριστεί τις δηλώσεις του ο καθένας.

Αποσυνδεδεμένος liberty

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 17, 2022, 05:13:57 μμ »
Ναι συμφωνώ , δεν μπορούμε να ξέρουμε τις επιλογές του καθενός, απλώς ενδεικτικά  μπορεί να υπολογίσει κάποιος αν ψάξει λίγο που έχει δουλέψει αυτός με το διπλό πτυχίο τα τελευταία χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος Athenecha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 17, 2022, 10:19:21 μμ »
Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Το έψαξα και σχεδόν όλοι εργάζονται ως ΠΕ60. Για παράδειγμα, όταν κάποιος είναι ΠΕ60 θέση 400 και πε01 θέση 100, ξέρουμε πού θα διοριστεί... Και οι περισσότεροι, εκτός από ελάχιστους πρώτους, στο δεύτερο πτυχίο τους δεν βρίσκονται σε θέση διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος Preschool_1990

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 18, 2022, 04:23:15 μμ »
Που λέτε  θα φτάσει ο πινακας με 950 διορισμους? Με ειδική αγωγή και δίπλα πτυχια ..? Τα δίπλα πτυχια ξέρετε ποσα ειναι?


Εξαρτάται αν θα τρέξει πρώτα η ειδική ή όχι, ποιες περιοχές θα ανοίξουν και αν το νουμερο τελικά θα είναι 900 προς τα πάνω ή προς τα κάτω. Οψόμεθα!

Αποσυνδεδεμένος Αγγελικη80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Μονιμη Αναπληρωτρια
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 19, 2022, 06:40:11 μμ »
Μήπως δεν έχετε ενημερωθεί για το ότι 1100 οργανικά κενά λόγω δίχρονης καλύπτονται ως λειτουργικά;; Τα 900 στα 2000 τουλάχιστον οργανικά κενά είναι το 45% του συνόλου. Θα μου πείτε, αφού δεν φαίνονται πουθενά. Εκεί είναι το θέμα όλων μας...
Κενά υπήρχαν, υπάρχουν και θα  υπάρχουν.Οι διορισμοί μονίμων εκπαιδευτικών γίνονται μόνο πάνω σε υφιστάμενα ΟΡΓΑΝΙΚΑ κενά.Οι 1100 "οργανικές" στις οποίες αναφέρεσαι είναι μια διεκδίκηση του κλάδου λόγω της δίχρονης.Το υπουργείο και το κάθε υπουργείο δεν μπορεί να κάνει μόνιμους διορισμούς σε "φανταστικά" οργανικά κενά.Όταν συσταθούν οι καινούργια οργανικά κενά,που δεν το βλέπω άμεσα, μπορούμε να μιλάμε για διορισμούς.Τώρα για τους φετινούς διορισμούς,θα καλύψει ίσως και το σύνολο των κενών.Δεν έχω κανέναν λόγο να υπερασπιστώ την Κεραμέως ή το υπουργείο συνολικά, αλλά η αλήθεια είναι,ότι δεν μπορούμε να ζητήσουμε παραπάνω διορισμούς φέτος σαν κλάδος

Αποσυνδεδεμένος Athenecha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι διορισμοί νηπιαγωγών (ΠΕ60) γενικής αγωγής
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 19, 2022, 09:03:42 μμ »
Κενά υπήρχαν, υπάρχουν και θα  υπάρχουν.Οι διορισμοί μονίμων εκπαιδευτικών γίνονται μόνο πάνω σε υφιστάμενα ΟΡΓΑΝΙΚΑ κενά.Οι 1100 "οργανικές" στις οποίες αναφέρεσαι είναι μια διεκδίκηση του κλάδου λόγω της δίχρονης.Το υπουργείο και το κάθε υπουργείο δεν μπορεί να κάνει μόνιμους διορισμούς σε "φανταστικά" οργανικά κενά.Όταν συσταθούν οι καινούργια οργανικά κενά,που δεν το βλέπω άμεσα, μπορούμε να μιλάμε για διορισμούς.Τώρα για τους φετινούς διορισμούς,θα καλύψει ίσως και το σύνολο των κενών.Δεν έχω κανέναν λόγο να υπερασπιστώ την Κεραμέως ή το υπουργείο συνολικά, αλλά η αλήθεια είναι,ότι δεν μπορούμε να ζητήσουμε παραπάνω διορισμούς φέτος σαν κλάδος

Το σχόλιο μου απαντούσε στο ότι δεν υπάρχουν άπειρα κενά. Και απλώς αναφέρω ότι υπάρχουν. Και όπως λέτε, θα υπάρχουν πάντα. Μα γι'αυτό και η πίεση για νέες οργανικες, για να γίνουν διορισμοί. Από τη στιγμή που δεν έγινε, δεν μπορούμε να ζητάμε περισσότερους διορισμούς, εννοείται αυτό.

Όμως δεν νομίζω ότι είναι παράλογη η σύσταση νέων οργανικών, από τη στιγμή που καινούρια, χρονικά, σχολεία λειτουργούν μόνο με λειτουργικά κενά. Νομίζω θεωρείται λογικό να υπάρχουν οργανικές θέσεις σε αυτά τα σχολεία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 370

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.