*

Αποστολέας Θέμα: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ  (Αναγνώστηκε 1881 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« στις: Μάιος 18, 2022, 10:40:06 μμ »
Καλησπέρα,

Έχει κάποιος εμπειρία με το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό για να μας πει τι απαιτήσεις έχουν οι εξετάσεις και οι εργασίες; Επίσης, αν έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις.
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:21:52 »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3369
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 19, 2022, 06:53:52 πμ »
Οι φετινοί απόφοιτοι του μεταπτυχιακού αυτού είναι έξαλλοι γιατί χάνουν τις προθεσμίες να υποβάλουν τα χαρτιά τους φέτος και μένουν εκτός πινάκων. Οι απόφοιτοι των άλλων Πανεπιστημίων στην Ειδική Αγωγή πρόλαβαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2022, 06:58:37 πμ από erietta »

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 527
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 19, 2022, 08:08:29 πμ »
Οι φετινοί απόφοιτοι του μεταπτυχιακού αυτού είναι έξαλλοι γιατί χάνουν τις προθεσμίες να υποβάλουν τα χαρτιά τους φέτος και μένουν εκτός πινάκων. Οι απόφοιτοι των άλλων Πανεπιστημίων στην Ειδική Αγωγή πρόλαβαν.
Αν κατάλαβα καλά, τα έχουν με το ΕΑΠ γιατί αρνείται να παρανομήσει και να εκδώσει βεβαιώσεις περαίωσης σπουδών χωρίς να έχουν ολοκληρωθεί οι τυπικές υποχρεώσεις. Δηλαδή υπάρχει σε εκκρεμότητα κάποια εξέταση μαθήματος ή ολοκλήρωση πρακτικής ή διπλωματικής ή δεν έχει συμπληρωθεί ο ελάχιστος χρόνος φοίτησης.
Ναι, είναι άδικο να χάνεται η προθεσμία για λίγες μέρες αλλά ζητάτε από υπάλληλους να παρανομήσουν.
Όσον αφορά τα πανεπιστήμια που έχουν εκδώσει βεβαιώσεις
α) αν αυτές είναι βεβαιώσεις περαίωσης φοίτησης θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί οι τυπικές υποχρεώσεις, διαφορετικά είναι εκτεθειμένα σε τυχόν έλεγχο και καταγγελίες,
β) είναι απλές βεβαιώσεις που αναφέρουν ότι οι σπουδές θα ολοκληρωθούν την τάδε ημερομηνία π.χ. Αυτές είναι (το πιο) πιθανό να απορριφθούν κατά τον έλεγχο τους από το ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 19, 2022, 12:21:38 μμ »
Οι φετινοί απόφοιτοι του μεταπτυχιακού αυτού είναι έξαλλοι γιατί χάνουν τις προθεσμίες να υποβάλουν τα χαρτιά τους φέτος και μένουν εκτός πινάκων. Οι απόφοιτοι των άλλων Πανεπιστημίων στην Ειδική Αγωγή πρόλαβαν.

Tα υπόλοιπα μεταπτυχιακά απλά δίνουν βεβαιώσεις ότι οι υποψήφιοι συμμετέχουν στο πρόγραμμα και αναμένεται να τελειώσουν την τάδε ημερομηνία κλπ. Αυτό δεν τους καλύπτει.
Ωστόσο έχεις κάποια πληροφορία για τις απαιτήσεις του μτχ (διότι αυτό ήταν και η ερώτηση)
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:21:52 »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3369
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 19, 2022, 02:42:32 μμ »
Παράθεση
Ναι, είναι άδικο να χάνεται η προθεσμία για λίγες μέρες αλλά ζητάτε από υπάλληλους να παρανομήσουν.

Δεν ξέρω, δεν εμπλέκομαι στο όλο θέμα, άλλωστε είμαι στη Γενική εκπαίδευση. Η είδηση κυκλοφορεί στα social. Ναι, οι φοιτητές δηλώνουν αγανάκτηση.

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 19, 2022, 10:14:46 μμ »
Tα υπόλοιπα μεταπτυχιακά απλά δίνουν βεβαιώσεις ότι οι υποψήφιοι συμμετέχουν στο πρόγραμμα και αναμένεται να τελειώσουν την τάδε ημερομηνία κλπ. Αυτό δεν τους καλύπτει.
Ωστόσο έχεις κάποια πληροφορία για τις απαιτήσεις του μτχ (διότι αυτό ήταν και η ερώτηση)

Γιατι ομως να μην τους καλυπτει ?

Αποσυνδεδεμένος K.Viki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 19, 2022, 11:10:24 μμ »
Καλησπέρα. Έχω ολοκληρώσει αυτό το μεταπτυχιακό και μπορώ να σας βοηθήσω σε όποια απορία. Υποχρεωτικές παρακολουθήσεις δεν υπάρχουν, πρόκειται για ένα αμιγώς εξ αποστάσεως μεταπτυχιακό. Θα έχετε κάποιες συναντήσεις σε τακτά χρονικά διαστήματα είτε δια ζώσης είτε διαδικτυακά, αυτό το επιλέγετε εσείς εξαρχής. Η κάθε ενότητα έχει εργασία εξαμήνου και υποχρεωτικές εβδομαδιαίες εργασίες. Γενικά είναι ένα πολύ απαιτητικό πρόγραμμα που όμως θα σας αφήσει αρκετές γνώσεις. Εγώ είμαι γενικής αγωγής και, όπως πολλοί άλλοι συνάδελφοι, στο πρώτο εξάμηνο προσπαθούσα να "μπω στο νόημα", αλλά από το δεύτερο εξάμηνο και μετά είχα κατανοήσει πλέον τι ακριβώς γίνεται και άρχισε να μου αρέσει και να δίνω μεγάλο βάρος στην ενασχόληση με το αντικείμενο.

Να σημειώσω εδώ ότι εκείνη την περίοδο δεν είχα ακόμη παιδί και μπορούσα να αφιερώνω πολύ χρόνο για μελέτη. Δεν νομίζω ότι τώρα με το μωρό θα μπορούσα να φέρω εις πέρας τον όγκο των υποχρεώσεων. Να το λάβετε σοβαρά υπόψη σας αυτό αν έχετε μικρά παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 20, 2022, 06:40:56 μμ »
Γιατι ομως να μην τους καλυπτει ?

Διότι είναι μια απλή βεβαίωση φοίτησης και όχι αποφοίτησης
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ του ΕΑΠ στην ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 20, 2022, 06:43:29 μμ »
Καλησπέρα. Έχω ολοκληρώσει αυτό το μεταπτυχιακό και μπορώ να σας βοηθήσω σε όποια απορία. Υποχρεωτικές παρακολουθήσεις δεν υπάρχουν, πρόκειται για ένα αμιγώς εξ αποστάσεως μεταπτυχιακό. Θα έχετε κάποιες συναντήσεις σε τακτά χρονικά διαστήματα είτε δια ζώσης είτε διαδικτυακά, αυτό το επιλέγετε εσείς εξαρχής. Η κάθε ενότητα έχει εργασία εξαμήνου και υποχρεωτικές εβδομαδιαίες εργασίες. Γενικά είναι ένα πολύ απαιτητικό πρόγραμμα που όμως θα σας αφήσει αρκετές γνώσεις. Εγώ είμαι γενικής αγωγής και, όπως πολλοί άλλοι συνάδελφοι, στο πρώτο εξάμηνο προσπαθούσα να "μπω στο νόημα", αλλά από το δεύτερο εξάμηνο και μετά είχα κατανοήσει πλέον τι ακριβώς γίνεται και άρχισε να μου αρέσει και να δίνω μεγάλο βάρος στην ενασχόληση με το αντικείμενο.

Να σημειώσω εδώ ότι εκείνη την περίοδο δεν είχα ακόμη παιδί και μπορούσα να αφιερώνω πολύ χρόνο για μελέτη. Δεν νομίζω ότι τώρα με το μωρό θα μπορούσα να φέρω εις πέρας τον όγκο των υποχρεώσεων. Να το λάβετε σοβαρά υπόψη σας αυτό αν έχετε μικρά παιδιά!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. ΣΥνεπώς κάθε θεματική ενότητα έχει μόνο μία εργασία εξαμήνου (πόσες περίπου λέξεις, θυμάστε;) και από εκεί και πέρα είναι οι μικρές εβδομαδιαίες, σωστά ;
Ανέβαζαν και υλικό για μελέτη κάθε εβδομάδα ;
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159587
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 339
Σύνολο: 359

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.