*

Αποστολέας Θέμα: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ  (Αναγνώστηκε 4772 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pwpwpw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« στις: Μάιος 24, 2022, 11:34:24 μμ »
Καλησπέρα, επειδή δεν βρηκα κάποιο θέμα σχετικό με το voucher των 200 ευρώ αποφάσισα να ανοίξω ένα σχετικό θέμα για να κάνω μια ερώτηση. Ειναι γνωστό ότι για αγορά ενός προϊόντος μπορούν να ενωθούνε έως 3  voucher, αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι για να υπάρχει η δυνατότητα να ενωθούνε 2 η 3 voucher μαζί πρπει οι δικαίουχοι να είναι στην ίδια οικογένεια η γίνετε να ενωθούνε και voucher  από άσχετα μεταξύ τους αφμ;
Ρωτάω  γιατί θέλω να κάνω μια εξυπηρέτηση σε μια φίλη, επειδή δεν θέλει να αγορασει κάτι της πρότεινα να πάρω εγω και το δικό της γιατί εγω έτσι και αλλιως  χρειάζομαι laptop ,Γίνετε κάτι τέτοιο; Θα υπάρξει πρόβλημα;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2022, 11:39:37 μμ από Pwpwpw »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:45:19 »

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 25, 2022, 12:23:59 πμ »
Καλησπέρα, επειδή δεν βρηκα κάποιο θέμα σχετικό με το voucher των 200 ευρώ αποφάσισα να ανοίξω ένα σχετικό θέμα για να κάνω μια ερώτηση. Ειναι γνωστό ότι για αγορά ενός προϊόντος μπορούν να ενωθούνε έως 3  voucher, αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι για να υπάρχει η δυνατότητα να ενωθούνε 2 η 3 voucher μαζί πρπει οι δικαίουχοι να είναι στην ίδια οικογένεια η γίνετε να ενωθούνε και voucher  από άσχετα μεταξύ τους αφμ;
Ρωτάω  γιατί θέλω να κάνω μια εξυπηρέτηση σε μια φίλη, επειδή δεν θέλει να αγορασει κάτι της πρότεινα να πάρω εγω και το δικό της γιατί εγω έτσι και αλλιως  χρειάζομαι laptop ,Γίνετε κάτι τέτοιο; Θα υπάρξει πρόβλημα;

Δυστυχώς δεν θα μπορέσεις να εξυπηρετήσεις την φίλη σου, ώστε να ξεφορτωθεί το voucher της για να αγοράσεις δικό σου λάπτοπ. Πρέπει να είστε στην ίδια οικογένεια. Αρκεί που το σκέφτηκες όμως. Αυτό θα πει αληθινή φιλία! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Pwpwpw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 25, 2022, 12:31:06 πμ »
Δυστυχώς δεν θα μπορέσεις να εξυπηρετήσεις την φίλη σου, ώστε να ξεφορτωθεί το voucher της για να αγοράσεις δικό σου λάπτοπ. Πρέπει να είστε στην ίδια οικογένεια. Αρκεί που το σκέφτηκες όμως. Αυτό θα πει αληθινή φιλία! ;D ;D ;D

Aρχικα σε ευχαριστω για την απαντηση!
Εισαι 100% σιγουρη για αυτο? Σε ρωταω γιατι την περασμενη εβδομαδα ειχα παει σε ενα καταστημα  (για αλλη δουλεια) και επι της ευκαιριας σκεφτηκα na κανω μια ερωτηση και για το voucher, ρωτησα εκει τον υπαλληλο που με εξυπηρετουσε και μου ειπε οτι στην εγκυκλιο/ενημερωση που εχουν λαβει δεν αναφερει καποιο περιορισμο σχετικα με τα αφμ των δικαιουχων που μπορουν να συνδυαστουν και οτι μπορουν να χρησιμοποιηθουν εως 3 κουπονια voucher χωρις κανενα περιορισμο!
Αλλα επειδη ο ανθρωπος μπορει να μην γνωριζε ειπα να κανω και εδω μια ερωτηση! Δηλαδη εαν παμε σε καταστημα να το δοκιμασουμε δεν θα προχωρησει η διαδικασια? Η εγκυλιος για αυτα τα voucher αναγραφει αυτον τον περιορισμο ειστε σιγουροι οτι δεν γινετε?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2022, 08:48:40 πμ από Pwpwpw »

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 25, 2022, 07:59:28 πμ »
Αφού σου είπαν έτσι προχώρα και βλέπουμε. Δεν χάνεις τίποτα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:45:19 »

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 25, 2022, 10:31:19 πμ »
Αχ κ αν υπάρχει κ άλλος που θέλει εξυπηρέτηση προτίθεμαι κ γώ να τον εξυπηρετήσω να το ξεφορτωθεί!!!😂😂😂
Τι άλλο θα διαβάσουμε επιτέλους!!!!

Αποσυνδεδεμένος Pwpwpw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 25, 2022, 10:36:56 πμ »
Αχ κ αν υπάρχει κ άλλος που θέλει εξυπηρέτηση προτίθεμαι κ γώ να τον εξυπηρετήσω να το ξεφορτωθεί!!!😂😂😂
Τι άλλο θα διαβάσουμε επιτέλους!!!!
Μαλλον δεν καταλάβατε τι εννοούσα  στο αρχικό μυνημα, προφανως δεν ζητησα να μου κάνει δώρο το κουπόνι όποτε  ναι εγω κάνω την εξυπηρέτηση..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2022, 11:22:25 πμ από Pwpwpw »

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 25, 2022, 11:34:01 πμ »
Οκ συγνώμη ίσως έπρεπε να το διατυπώσεις λίγο καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Pwpwpw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 25, 2022, 11:37:14 πμ »
Οκ συγνώμη ίσως έπρεπε να το διατυπώσεις λίγο καλύτερα
Ίσως  να μην το διατύπωσα εγω σωστά, αλλά θεώρησα προφανές ότι δεν ζητούσα να μου κάνει δώρο το κουπόνι, για αυτό είπα να κάνω εξυπηρέτηση άλλωστε, αν ειναι δυνατον να μου χαρίσει κουπόνι. Στην αρχική ερώτηση τελικά είναι δυνατο κάτι τέτοιο η όχι;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2022, 11:41:49 πμ από Pwpwpw »

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 25, 2022, 12:44:40 μμ »
ναι μπορείς, ένωσα 2 voucher. Το ένα ήταν βέβαια της συζύγου αλλά ποτέ δεν με ρώτησαν αν ανήκει σε συγγενικό πρόσωπο.

Αποσυνδεδεμένος Pwpwpw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 25, 2022, 01:02:15 μμ »
ναι μπορείς, ένωσα 2 voucher. Το ένα ήταν βέβαια της συζύγου αλλά ποτέ δεν με ρώτησαν αν ανήκει σε συγγενικό πρόσωπο.
Σε περιπτώσεις που ανήκουν τα στην ίδια οικογένεια τα αφμ είναι σίγουρο ότι γίνετε, αυτό που ψαχνω είναι αν μπορούν να συνδυαστούν κουπόνια που είναι άκυρα μεταξύ τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2022, 01:52:08 μμ από Pwpwpw »

Συνδεδεμένος lamkon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 25, 2022, 02:48:33 μμ »
Μπορούν...

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 25, 2022, 02:52:39 μμ »
10. Ζευγάρι εκπαιδευτικών μπορούν να ενοποιήσουν τις επιταγές τους και να αγοράσουν μία συσκευή;

Οι οικογένειες με περισσότερους από έναν ωφελούμενους μπορούν να χρησιμοποιήσουν έως και τρεις επιταγές για την αγορά μίας μοναδικής συσκευής, εφόσον το επιθυμούν.

11. Εκπαιδευτικοί μπορούν να ενοποιήσουν τις επιταγές τους και να πάρουν μια καλή συσκευή για λογαριασμό του σχολείου τους;

Οχι, το πρόγραμμα δεν προβλέπει τέτοιες περιπτώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Pwpwpw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 25, 2022, 03:05:33 μμ »
10. Ζευγάρι εκπαιδευτικών μπορούν να ενοποιήσουν τις επιταγές τους και να αγοράσουν μία συσκευή;

Οι οικογένειες με περισσότερους από έναν ωφελούμενους μπορούν να χρησιμοποιήσουν έως και τρεις επιταγές για την αγορά μίας μοναδικής συσκευής, εφόσον το επιθυμούν.

11. Εκπαιδευτικοί μπορούν να ενοποιήσουν τις επιταγές τους και να πάρουν μια καλή συσκευή για λογαριασμό του σχολείου τους;

Οχι, το πρόγραμμα δεν προβλέπει τέτοιες περιπτώσεις.
Αυτά που τα βρήκες; Έχω διαβάσει όλη την εγκύκλιο και δεν θυμάμαι να αναφέρει κάπου αυτές τις 2 συγκεκριμεεσ ερωτοαπαντησεις. Σε κατάστημα που πηρα τώρα και ρωτησα, μου είπε ότι στην εγκύκλιο που τους έχει έρθει απλα αναφέρει ότι για μια αγορά λιανικής ο μέγιστος αριθμός voucher που μπορούν μα συνδιαστουν είναι 3 χωρίς να αναφέρει κάποιο περιορισμό, μου είπαν ότι γίνετε και να πάω από το κατάστημα να το κάνω.
Επίσης στην εγκύκλιο σε κάποιο σημείο αναφέρει:

7. Δεν απαγορεύεται ο συνδυασμός επιταγών διαφορετικών δικαιούχων στο πλαίσιο μίας (1) συναλλαγής λιανικής.
Βλέπω ότι οι απόψεις διίστανται,  νομιζω τελικά ότι ο μόνος τρόπος να δω εάν μπορεί να γίνει, είναι να πάω στο κατάστημα και να το δοκιμάσω, αν το δεχτεί το σύστημα φαντάζομαι σημαίνει ότι γίνετε και  όχι ότι  δεν είναι εφικτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2022, 03:09:16 μμ από Pwpwpw »

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Ψηφιακή μέριμνα ΙΙ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 25, 2022, 03:18:02 μμ »
Σε περιπτώσεις που ανήκουν τα στην ίδια οικογένεια τα αφμ είναι σίγουρο ότι γίνετε, αυτό που ψαχνω είναι αν μπορούν να συνδυαστούν κουπόνια που είναι άκυρα μεταξύ τους.
Συνδυάζονται και άσχετα (όχι δηλαδή στην ίδια οικογένεια) κουπόνια μεταξύ τους, αρκεί η συναλλαγή να γίνει στο κατάστημα ώστε και οι δύο ή τρεις δικαιούχοι να δηλώσουν τα αφμ τους, να τους έρθει ειδοποίηση στο κινητό ότι δεσμεύτηκε το voucher κ.λ.π. εγώ έτσι το έκανα, μου είπαν ότι δεν μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά αλλά γίνεται σε κατάστημα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159459
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 278
Σύνολο: 287

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.