*

Αποστολέας Θέμα: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023  (Αναγνώστηκε 37183 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #126 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 05:57:13 μμ »
Για όποιον γνωρίζει.. Πώς θα δηλώσουμε τη διδακτική εμπειρία, στην νέα προκήρυξη γενικής;;;
Στην αίτησα ΑΣΕΠ, ξέρω ότι συμπληρώνουμε τους μήνες σε αριθμό. Τι κάνουμε όμως στον ΟΠΣΥΔ;;; Πρέπει να ανεβάσουμε τη βεβαίωση προυπηρεσίας από το σχολείο τοποθέτησης;;;; Ευχαριστώ πολύ!!!!  :)
όταν βγει η προκήρυξη να την διαβάσεις
καλύτερα αυτό, απο το να ρωτάς και να σου απαντάν ότι νάνε
μετα λέμε γτ κάνουμε λάθη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:23:16 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #127 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 06:17:44 μμ »
Για όποιον γνωρίζει.. Πώς θα δηλώσουμε τη διδακτική εμπειρία, στην νέα προκήρυξη γενικής;;;
Στην αίτησα ΑΣΕΠ, ξέρω ότι συμπληρώνουμε τους μήνες σε αριθμό. Τι κάνουμε όμως στον ΟΠΣΥΔ;;; Πρέπει να ανεβάσουμε τη βεβαίωση προυπηρεσίας από το σχολείο τοποθέτησης;;;; Ευχαριστώ πολύ!!!!  :)

Συμφωνώ με τον passas123. Με κάθε καλή διάθεση αλλά πως είναι δυνατόν να σου απαντήσει, οποιοσδήποτε, βρε συναδέλφισσα κάτι τέτοιο; Να ξέρει δηλαδή αυτό που ρωτάς για μια προκήρυξη που δεν ξέρουμε αν θα βγεί, πότε θα βγεί κτλ.

Αποσυνδεδεμένος Kalliope D.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #128 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 06:37:41 μμ »
Η προκήρυξη θα βγει αρχές του νέου έτους! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Εγώ πάντως, συνεχίζω να έχω απορία..

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #129 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 06:38:59 μμ »
Για όποιον γνωρίζει.. Πώς θα δηλώσουμε τη διδακτική εμπειρία, στην νέα προκήρυξη γενικής;;;
Στην αίτησα ΑΣΕΠ, ξέρω ότι συμπληρώνουμε τους μήνες σε αριθμό. Τι κάνουμε όμως στον ΟΠΣΥΔ;;; Πρέπει να ανεβάσουμε τη βεβαίωση προυπηρεσίας από το σχολείο τοποθέτησης;;;; Ευχαριστώ πολύ!!!!  :)
Για το ΟΠΣΥΔ Τα πράγματα είναι απλά. Αν η προϋπηρεσία σου είναι περασμένη δεν υπάρχει κανένας λόγος να την στείλεις πάλι. Μόνο αν κάτι λείπει. Για παράδειγμα μία προϋπηρεσία στο εξωτερικό. Κατά τα άλλα, υπομονή να βγει η προκήρυξη και οι οδηγίες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:23:16 »

Αποσυνδεδεμένος Kalliope D.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #130 στις: Δεκέμβριος 06, 2022, 06:43:50 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εγώ τώρα μπήκα πρώτη φορά στην ειδική. Θα περιμένω να δω, αν θα περαστεί η προυπηρεσία μου στον ΟΠΣΥΔ! Να είσαι καλά!  :)

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #131 στις: Δεκέμβριος 07, 2022, 10:33:12 πμ »
Καλησπέρα. Φίλη μου, υποστηρίζει το διδακτορικό της 15 Ιανουαρίου. Θέλει να γνωρίζει αν αρκεί η βεβαίωση επιτυχούς υποστήριξης (χωρίς να έχει ορκιστεί). Θα μπορεί να καταθέσει το διδακτορικό ως προσόν; Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί παλιότερα αλλά δεν το βρίσκω..

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #132 στις: Δεκέμβριος 07, 2022, 11:18:18 πμ »
Καλησπέρα. Φίλη μου, υποστηρίζει το διδακτορικό της 15 Ιανουαρίου. Θέλει να γνωρίζει αν αρκεί η βεβαίωση επιτυχούς υποστήριξης (χωρίς να έχει ορκιστεί). Θα μπορεί να καταθέσει το διδακτορικό ως προσόν; Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί παλιότερα αλλά δεν το βρίσκω..

Πού να περαστεί; Σε μια προκήρυξη που ακόμα δεν έχει βγεί και ούτε ξέρουμε αν θα βγεί;

Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #133 στις: Δεκέμβριος 07, 2022, 12:12:38 μμ »
Στην περίπτωση που οταν βγει η νεα προκήρυξη και δεν προλαβαινει εντος των ημερομηνιών καταθεσης των δικαιολογητικών την καθομολογηση ως διδάκτορας,  μπορει με μια βεβαιωση απο το πανεπιστήμιο που θα περιλαμβανει το θεμα της διατριβης και την ημερομηνία επιτυχους υποστήριξης του διδακτορικού να παρει τα μορια. Πιστευω με ημερομηνία 15/1 δεν θα εχει κανενα πρόβλημα..
Καλησπέρα. Φίλη μου, υποστηρίζει το διδακτορικό της 15 Ιανουαρίου. Θέλει να γνωρίζει αν αρκεί η βεβαίωση επιτυχούς υποστήριξης (χωρίς να έχει ορκιστεί). Θα μπορεί να καταθέσει το διδακτορικό ως προσόν; Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί παλιότερα αλλά δεν το βρίσκω..

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #134 στις: Δεκέμβριος 07, 2022, 01:28:47 μμ »
Ευχαριστώ πολύ Penrose

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #135 στις: Φεβρουάριος 04, 2023, 02:54:00 μμ »

Αποσυνδεδεμένος athatsim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #136 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 10:08:02 πμ »
Ο πρόεδρος του ΑΣΕΠ έγραψε το παρακάτω κείμενο για την προκήρυξη γενικής στο προφίλ του στο fb.

Για τις προκηρύξεις των εκπαιδευτικών
Επειδή στο ΑΣΕΠ (αλλά και προσωπικά) γινόμαστε δέκτες εκατοντάδων ερωτημάτων σχετικά με το χρονοδιάγραμμα δημοσίευσης των προκηρύξεων γενικής εκπαίδευσης και της υποβολής των αιτήσεων, θα ήθελα να ενημερώσω για τα εξής:
Την εβδομάδα αυτή θα αποσταλούν στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση (θα ήμουν πιο συγκεκριμένος εάν γνώριζα πόσο θα επηρεασθούν οι δημόσιες υπηρεσίες και ιδίως το Παιδείας που είναι στο Μαρούσι τη Δευτέρα και την Τρίτη από τον χιονιά). Όταν πάρει ημερομηνία δημοσίευσης στο ΦΕΚ θα πρέπει να μεσολαβήσουν 10 ημέρες και μετά θα αρχίσει η υποβολή των αιτήσεων. Όλα αυτά πρακτικά σημαίνουν ότι η λήξη υποβολής των αιτήσεων θα είναι περίπου στις  αρχές/μέσα Μαρτίου. Την ακριβή ημέρα θα την ξέρουμε όταν οι προκηρύξεις λάβουν ημερομηνία δημοσίευσης στο ΦΕΚ.
Γνωρίζω ότι εκατοντάδες υποψήφιοι δίνουν μάχη να προλάβουν να λάβουν πτυχίο ή μεταπτυχιακό δίπλωμα πριν λήξει η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων. Ελπίζω ότι αυτό το χρονοδιάγραμμα (που προέκυψε εκ των πραγμάτων) θα τους επιτρέψει να το κάνουν. Σε κάθε περίπτωση δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι περαιτέρω καθυστέρηση λήξης της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων θα θέσει σε κίνδυνο την έγκαιρη έκδοση των προσωρινών αποτελεσμάτων.
Και κάτι ακόμη: έχω απευθυνθεί στον Πρόεδρο της Συνόδου των Πρυτάνεων και δι'  αυτού σε όλους τους Πρυτάνεις των Πανεπιστημίων να βοηθήσουν οι Γραμματείες των ΑΕΙ ώστε οι βεβαιώσεις ολοκλήρωσης σπουδών (αρκεί αυτή και δεν απαιτείται να γίνει ορκωμοσία) να εκδοθούν το ταχύτερο δυνατόν. Είμαι βέβαιος ότι θα κάνουν ό,τι μπορούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2023, 10:14:14 πμ από athatsim »

Αποσυνδεδεμένος Kalliope D.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #137 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 11:56:28 πμ »
Καλημέρα! Σας ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!  :)

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #138 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 04:43:10 μμ »
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2023, 07:17:05 πμ από giannisn1991 »

Αποσυνδεδεμένος 80s forever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • non sibi sed scholae
    • Προφίλ
Απ: Νέα προκήρυξη Γενικής Εκπαίδευσης 2023
« Απάντηση #139 στις: Φεβρουάριος 09, 2023, 08:05:09 μμ »
Όταν -με το καλό- εκκινήσει η διαδικασία των αιτήσεων στην πλατφόρμα του ΑΣΕΠ, θα χρειαστεί να περάσουμε στο εκεί προφίλ μας όλα τα χαρτιά μας σκαναρισμένα, όπως ισχύει στις υπόλοιπες προκηρύξεις;;;

Ή απλά και μόνο θα τα δηλώσουμε και μετά θα γίνει η διασταύρωση με ΟΠΣΥΔ;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158572
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 538
Σύνολο: 563

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.