*

Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων  (Αναγνώστηκε 1930 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Myrtw900

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« στις: Ιούλιος 06, 2022, 11:58:35 πμ »
Γεια σας. Μου έδωσε τη σελίδα σας η φίλη μου και μου είπε ότι έχετε απαντήσεις για τα πάντα και εγώ καίγομαι για ένα σοβαρό ζήτημα, που προέκυψε. Εργάζομαι κανονικά ως αναπληρώτρια τα τελευταία χρόνια. Τη χρονιά που πέρασε με
πήραν στη γ´ φάση. Όλα εντάξει ως εδώ. Κοιτώντας όμως φέτος με χρονοκαθυστέρηση αναλυτικά τους πίνακες με τις πρόσληψεις εντόπισα, ότι στη β´ φάση μπήκαν άτομα που αν εγώ είχα πχ θέση 3058 αυτά είχαν 3064+. Να σας ενημερώσω επίσης πως για ακόμα μία χρονιά δήλωσα όλη την Ελλάδα από ανασφάλεια. Αυτά τα άτομα ήταν πλήρους ωραρίου όπως ακριβώς δήλωσα και εγώ. Άρα αναρωτιέμαι γιατί δεν μπήκα από τη β´ φάση; Τι λάθος έχει γίνει. Το περίεργο επιπρόσθετα είναι ότι μιλάμε για αριθμό περίπου 12-14 ατόμων. Έχει κάποιος κάποια απάντηση; Κοντεύω να τρελαθώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:59:39 »

Αποσυνδεδεμένος natasazil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 06, 2022, 12:11:55 μμ »
είσαστε στην γενική ή στην ειδική αγωγή; στην ειδική αγωγή παίζουν ρόλο και άλλα προσόντα (μπράιγ, νοηματική). από την άλλη μπορεί εσείς να προσληφθήκατε γ' φάση στην γενική και εκείνοι β' φάση στην ειδική (που αντλεί από άλλο πίνακα).

Αποσυνδεδεμένος Myrtw900

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 06, 2022, 12:26:39 μμ »
Είμαι και στους δύο πίνακες αλλά εγώ αναφέρομαι στον πίνακα της γενικής. Εκεί βλέπω τις προσλήψεις. Όχι στον πίνακα της ειδικής.

Αποσυνδεδεμένος natasazil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 06, 2022, 12:31:37 μμ »
Μου κάνει εντύπωση αυτό που αναφέρετε γιατί το σύστημα δεν κάνει λάθη. Με δηλωμένη όλη την Έλλάδα δεν μπορεί να σας προσπέρασε. Γι' αυτό λέω μήπως η πρόσληψη ατόμων που είναι μετά από εσάς στον πίνακα γενικής έγινε στην ειδική αγωγή (στον πίνακα της οποίας βρίσκονταν πριν από εσας) ή με τρίμηνη σύμβαση (αν εσείς δεν την είχατε δηλώσει) ή κάτι παρόμοιο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:59:39 »

Αποσυνδεδεμένος Myrtw900

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 06, 2022, 03:28:47 μμ »
Μου κάνει εντύπωση αυτό που αναφέρετε γιατί το σύστημα δεν κάνει λάθη. Με δηλωμένη όλη την Έλλάδα δεν μπορεί να σας προσπέρασε. Γι' αυτό λέω μήπως η πρόσληψη ατόμων που είναι μετά από εσάς στον πίνακα γενικής έγινε στην ειδική αγωγή (στον πίνακα της οποίας βρίσκονταν πριν από εσας) ή με τρίμηνη σύμβαση (αν εσείς δεν την είχατε δηλώσει) ή κάτι παρόμοιο

Μα όλα αυτά που λέτε δε βγαίνουν σε διαφορετικούς πίνακες; Διαφορετική λίστα της ειδικής, διαφορετική λίστα για τρίμηνους...

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 06, 2022, 03:45:39 μμ »
Αν αυτοί με χαμηλότερη σειρά μπήκαν με τρίμηνη σύμβαση κι εσείς δεν την δηλώσατε στην αίτηση το καλοκαίρι τότε εξηγείται. Δείτε την αίτηση σας την περσινή, τι ακριβώς δηλωσατε

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 06, 2022, 03:50:39 μμ »
Αν αυτοί με χαμηλότερη σειρά μπήκαν με τρίμηνη σύμβαση κι εσείς δεν την δηλώσατε στην αίτηση το καλοκαίρι τότε εξηγείται. Δείτε την αίτηση σας την περσινή, τι ακριβώς δηλωσατε

Μα οι τριμηνιτες βγαίνουν σε διαφορετικό πίνακα και όχι σε αυτούς που λέει η κοπέλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2022, 03:53:07 μμ από Semi90 »

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 06, 2022, 06:25:40 μμ »
Γεια σας. Μου έδωσε τη σελίδα σας η φίλη μου και μου είπε ότι έχετε απαντήσεις για τα πάντα και εγώ καίγομαι για ένα σοβαρό ζήτημα, που προέκυψε. Εργάζομαι κανονικά ως αναπληρώτρια τα τελευταία χρόνια. Τη χρονιά που πέρασε με
πήραν στη γ´ φάση. Όλα εντάξει ως εδώ. Κοιτώντας όμως φέτος με χρονοκαθυστέρηση αναλυτικά τους πίνακες με τις πρόσληψεις εντόπισα, ότι στη β´ φάση μπήκαν άτομα που αν εγώ είχα πχ θέση 3058 αυτά είχαν 3064+. Να σας ενημερώσω επίσης πως για ακόμα μία χρονιά δήλωσα όλη την Ελλάδα από ανασφάλεια. Αυτά τα άτομα ήταν πλήρους ωραρίου όπως ακριβώς δήλωσα και εγώ. Άρα αναρωτιέμαι γιατί δεν μπήκα από τη β´ φάση; Τι λάθος έχει γίνει. Το περίεργο επιπρόσθετα είναι ότι μιλάμε για αριθμό περίπου 12-14 ατόμων. Έχει κάποιος κάποια απάντηση; Κοντεύω να τρελαθώ!
Η σειρά που λέτε είναι αυτή του πίνακα του ΑΣΕΠ ή από κάποιο ανεπίσημο εκκαθαρισμένο πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος School_ot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 06, 2022, 06:31:58 μμ »
Πρώτον, για να σας δώσουμε μια κατεύθυνση ενημερώστε μας αρχικά σε ποιον πινακα είδατε τη σειρά σας και των συναδέλφων... Τον επίσημο του ΑΣΕΠ; ή κάποιον άλλο; Όπως σας ρώτησε κ ο συνάδελφος. Επίσης, σε ποιο κλάδο ανήκετε; Μήπως είστε ειδικότητα που εργάζεται και πρωτοβαθμια και δευτεροβάθμια; Ίσως αυτό να έπαιξε ρόλο σε σχέση με τη σειρά των δηλώσεων και τις θέσεις που άνοιξαν σε κάθε φάση...

Αποσυνδεδεμένος Myrtw900

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 06, 2022, 06:50:19 μμ »
Είμαι φιλόλογος και πηγαίνω με βάση τους οριστικούς πίνακες του 19.

Αποσυνδεδεμένος natasazil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 06, 2022, 06:55:50 μμ »
Είμαι φιλόλογος και πηγαίνω με βάση τους οριστικούς πίνακες του 19.


δηλαδή (επειδή είμαι και εγώ φιλόλογος) παρατηρήσατε ότι στη β φάση γενικής τοποθετήθηκαν ως αναπληρωτές συνάδελφοι που είναι μετά από εσάς στον οριστικό του 19; μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο! το παρατηρήσατε στο exel β φάσης του 21;;;

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 06, 2022, 07:21:56 μμ »
Τότε το μόνο που απομένει είναι να έχουν πάρει κάποιον πιο κάτω από εσάς σε ΔΥΕΠ, αν εσείς δεν έχετε δηλώσει ΔΥΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια σε ζήτημα πίνακα προσλήψεων
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 07, 2022, 01:06:43 πμ »
Τότε το μόνο που απομένει είναι να έχουν πάρει κάποιον πιο κάτω από εσάς σε ΔΥΕΠ, αν εσείς δεν έχετε δηλώσει ΔΥΕΠ.

πάντως έχω την εντύπωση ότι τους πολλούς ΔΥΕΠ - ΖΕΠ κι αυτούς στην Γ' φάση τους πήραν  ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.137 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.