*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023  (Αναγνώστηκε 31171 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 30, 2022, 09:14:33 μμ »
Οπότε να στείλω email στην περσινή Διεύθυνση; Είναι καλύτερο από την τηλεφωνική συνομιλία. Τα γραπτά μένουν. Στα μέσα της σχολικής χρονιάς που ξεκινά εντός ολίγου συμπληρώνω τους 24 μήνες. Η αύξηση του ΜΚ θα γίνει αυτόματα ή από την καινούρια σχολική χρονιά;

Η διαπιστωτική πράξη κατάταξης σε ΜΚ δημοσιεύεται και στη διαύγεια, σε ένα ενιαίο έγγραφό μαζί με άλλους συναδέλφους. Η αύξηση γίνεται αυτόματα από την επόμενη της συμπλήρωσης του απαιτούμενου χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:41:13 »

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 30, 2022, 10:57:20 μμ »
Οπότε να στείλω email στην περσινή Διεύθυνση; Είναι καλύτερο από την τηλεφωνική συνομιλία. Τα γραπτά μένουν. Στα μέσα της σχολικής χρονιάς που ξεκινά εντός ολίγου συμπληρώνω τους 24 μήνες. Η αύξηση του ΜΚ θα γίνει αυτόματα ή από την καινούρια σχολική χρονιά;

Εγώ το ατομικό δελτίο κατάταξης το είχα ζητήσει με mail. Καλύτερα έτσι , διότι η υπηρεσία για να σου εκδώσει ένα έγγραφο χρειαζεται αίτησή σου (το mail μετράει σαν αίτηση) . Μπορείς ίσως να το βρεις και στο Διαύγεια που αναφέρει η συνάδελφος (εγώ αυτό δεν το γνωρίζω για να σου πω λεπτομέρειες).

Η αλλαγή ΜΚ γίνεται αυτόματα από την ημέρα που συμπληρώνεις τον απαιτούμενο χρόνο (και θα σου σταλεί κάποια στιγμή στο σχολείο απο τη διεύθυνση απόφαση χορήγησης ΜΚ , όπως και κάθε φορά που θα αλλάζεις ΜΚ)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2022, 01:15:46 πμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 31, 2022, 01:08:25 πμ »
Οπότε να στείλω email στην περσινή Διεύθυνση; Είναι καλύτερο από την τηλεφωνική συνομιλία. Τα γραπτά μένουν. Στα μέσα της σχολικής χρονιάς που ξεκινά εντός ολίγου συμπληρώνω τους 24 μήνες. Η αύξηση του ΜΚ θα γίνει αυτόματα ή από την καινούρια σχολική χρονιά;
Το Ατομικό Δελτίο Κατάταξης εγώ το ζήτησα μέσω e-mail και το έλαβα ήδη με τον ίδιο τρόπο. Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχουν αναρτηθεί τα απαιτούμενα δικαιολογητικά στις ιστοσελίδες των Διευθύνσεων. Λογικό βέβαια να θέλουμε να τα έχουμε έτοιμα όσο νωρίτερα γίνεται για να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή. Όσο για την αλλαγή του ΜΚ, γίνεται αυτόματα από τη Διεύθυνση. Αρκετοί, ωστόσο, συνάδελφοι, κάνουν μια ευγενική υπενθύμιση στη Διεύθυνση. Στη δική μου περίπτωση δεν έχει χρειαστεί ως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος andreestander

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #143 στις: Αύγουστος 31, 2022, 09:16:45 πμ »
Κοιτώντας τους εκκαθαρισμένους Πίνακες ΠΕ06 Γενικής μετά τους διορισμούς 2021 και 2022 και μετά την Α' Φάση που τρέχει για φέτος, που έχει ανεβάσει στο σχετικό θέμα του Forum ο άξιος συνάδελφος Trust No One, διαπίστωσα το εξής: Στους πρώτους 32 συναδέλφους ΠΕ06 του εκκαθαρισμένου Πίνακα, υπάρχουν 9 συνάδελφοι - δηλαδή ποσοστό πάνω από 25% - που έχουν διδακτορικό, μαζί και μεταπτυχιακό εννοείται. Το ερώτημα είναι τι τους απέτρεψε από το να δηλώσουν έστω στη φετινή φάση (γιατί για διορισμό κάπου το καταλαβαίνω, να μην θέλουν να απομακρυνθούν από τον τόπο μόνιμης κατοικίας τους), που είναι σχεδόν σίγουρο πως θα τους έπαιρναν με μεγάλη βεβαιότητα στην περιοχή ενδιαφέροντος τους; Απλά το θέτω ως θέμα για συζήτηση αλλά και γενικότερα ως προβληματισμό, καθώς σε επικείμενους μόνιμους διορισμούς, μπορεί αυτοί οι συνάδελφοι με υψηλή μοριοδότηση λόγω προσόντων, να "ενεργοποιηθούν" και να αλλάξουν τα δεδομένα και τους συσχετισμούς, εφόσον οι περιοχές της κατανομής συμπίπτουν με αυτές των συμφερόντων τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2022, 09:35:04 πμ από andreestander »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:41:13 »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #144 στις: Αύγουστος 31, 2022, 10:42:49 πμ »
Έλαβα τπ ατομικό δελτίο ΜΚ και δεν αναγράφεται πουθενά η προϋπηρεσία της σχολικής χρονιάς 2020-21. Πώς γίνεται αυτό; Πέρυσι υπέβαλα αίτηση αναγνώρισης της προπέρσινης χρονιάς. :o Κάθε χρόνο υποβάλλεται η αίτηση αναγνώρισης προϋπηρεσίας; Αν ναι, θα υποβληθεί και φέτος, οπότε θα προαχθώ κατά ένα ΜΚ στα μέσα της χρονιάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2022, 10:49:50 πμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #145 στις: Αύγουστος 31, 2022, 12:55:23 μμ »
Κοιτώντας τους εκκαθαρισμένους Πίνακες ΠΕ06 Γενικής μετά τους διορισμούς 2021 και 2022 και μετά την Α' Φάση που τρέχει για φέτος, που έχει ανεβάσει στο σχετικό θέμα του Forum ο άξιος συνάδελφος Trust No One, διαπίστωσα το εξής: Στους πρώτους 32 συναδέλφους ΠΕ06 του εκκαθαρισμένου Πίνακα, υπάρχουν 9 συνάδελφοι - δηλαδή ποσοστό πάνω από 25% - που έχουν διδακτορικό, μαζί και μεταπτυχιακό εννοείται. Το ερώτημα είναι τι τους απέτρεψε από το να δηλώσουν έστω στη φετινή φάση (γιατί για διορισμό κάπου το καταλαβαίνω, να μην θέλουν να απομακρυνθούν από τον τόπο μόνιμης κατοικίας τους), που είναι σχεδόν σίγουρο πως θα τους έπαιρναν με μεγάλη βεβαιότητα στην περιοχή ενδιαφέροντος τους; Απλά το θέτω ως θέμα για συζήτηση αλλά και γενικότερα ως προβληματισμό, καθώς σε επικείμενους μόνιμους διορισμούς, μπορεί αυτοί οι συνάδελφοι με υψηλή μοριοδότηση λόγω προσόντων, να "ενεργοποιηθούν" και να αλλάξουν τα δεδομένα και τους συσχετισμούς, εφόσον οι περιοχές της κατανομής συμπίπτουν με αυτές των συμφερόντων τους.
Ναι, πιθανό να γίνει αυτό που λες. Επειδή τυγχάνει να γνωρίζω τέτοια άτομα διαφόρων κλάδων, υπάρχουν αρκετοί που δεν ενδιαφέρονται για αναπλήρωση, γιατί έχουν άλλη δουλειά, π.χ. εργασία σε πανεπιστήμιo, oργανισμούς, ιδιωτική εκπαίδευση κλπ. Αυτοί είναι μόνο κάποιοι από τους λόγους, πέρα από τους επαγγελματικούς υπάρχουν κι άλλα ενδεχόμενα. Ο διορισμός είναι άλλη υπόθεση φυσικά. Ήδη όμως είναι στους πίνακες οπότε ο καθένας γνωρίζει τη σειρά του. Ένα θέμα είναι και τι θα γίνει όταν ανοίξουν οι πινακες. Τότε πιθανόν να δούμε μεγάλες ανακατατάξεις.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #146 στις: Αύγουστος 31, 2022, 12:56:46 μμ »
Έλαβα τπ ατομικό δελτίο ΜΚ και δεν αναγράφεται πουθενά η προϋπηρεσία της σχολικής χρονιάς 2020-21. Πώς γίνεται αυτό; Πέρυσι υπέβαλα αίτηση αναγνώρισης της προπέρσινης χρονιάς. :o Κάθε χρόνο υποβάλλεται η αίτηση αναγνώρισης προϋπηρεσίας; Αν ναι, θα υποβληθεί και φέτος, οπότε θα προαχθώ κατά ένα ΜΚ στα μέσα της χρονιάς.
Στο δικό μου Α.Δ.Κ.Υ. αναφέρεται κανονικά η προϋπηρεσία του σχολικού έτους 2020-2021.

Αποσυνδεδεμένος andreestander

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 31, 2022, 02:11:33 μμ »
Ναι, πιθανό να γίνει αυτό που λες. Επειδή τυγχάνει να γνωρίζω τέτοια άτομα διαφόρων κλάδων, υπάρχουν αρκετοί που δεν ενδιαφέρονται για αναπλήρωση, γιατί έχουν άλλη δουλειά, π.χ. εργασία σε πανεπιστήμιo, oργανισμούς, ιδιωτική εκπαίδευση κλπ. Αυτοί είναι μόνο κάποιοι από τους λόγους, πέρα από τους επαγγελματικούς υπάρχουν κι άλλα ενδεχόμενα. Ο διορισμός είναι άλλη υπόθεση φυσικά. Ήδη όμως είναι στους πίνακες οπότε ο καθένας γνωρίζει τη σειρά του. Ένα θέμα είναι και τι θα γίνει όταν ανοίξουν οι πινακες. Τότε πιθανόν να δούμε μεγάλες ανακατατάξεις.

Σωστά

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #148 στις: Αύγουστος 31, 2022, 03:01:32 μμ »
Στο δικό μου Α.Δ.Κ.Υ. αναφέρεται κανονικά η προϋπηρεσία του σχολικού έτους 2020-2021.

Επικοινώνησα με την περσινή ΠΔΕ μου κι έλαβα την παρακάτω απάντηση:

Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΙΚΗ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΛΗΦΘΗΚΑΤΕ.
Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΣΧ ΕΤΟΥΣ 2021-22 ΕΝΤΑΣΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΑΔΚΥ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ.

Δηλαδή, θα αλλάξω ΜΚ την ΕΠΟΜΕΝΗ σχολική χρονιά ή όταν συμπληρωθούν οι 24 μήνες; Πρέπει εγώ να επιληφθώ της αίτησης έκδοσης καινούριου ΑΔΚΥ μόλις συμπληρωθεί η διετία ή γίνεται αυτόματα η όλη διαδικασία και μισθολογική προαγωγή από την υπηρεσία;

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #149 στις: Αύγουστος 31, 2022, 03:09:19 μμ »
Κανονικά η αλλαγή ΜΚ γίνεται αυτόματα με ευθύνη της υπηρεσίας, αλλά καλύτερα να τους κάνεις μια υπενθύμιση (σε μερικές ΔΔΕ χρειάζεται).

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #150 στις: Αύγουστος 31, 2022, 03:31:13 μμ »
Επικοινώνησα με την περσινή ΠΔΕ μου κι έλαβα την παρακάτω απάντηση:

Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΙΚΗ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΛΗΦΘΗΚΑΤΕ.
Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΣΧ ΕΤΟΥΣ 2021-22 ΕΝΤΑΣΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΑΔΚΥ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ.

Δηλαδή, θα αλλάξω ΜΚ την ΕΠΟΜΕΝΗ σχολική χρονιά ή όταν συμπληρωθούν οι 24 μήνες; Πρέπει εγώ να επιληφθώ της αίτησης έκδοσης καινούριου ΑΔΚΥ μόλις συμπληρωθεί η διετία ή γίνεται αυτόματα η όλη διαδικασία και μισθολογική προαγωγή από την υπηρεσία;
Σωστά στα έγραψαν. Η προϋπηρεσία του 2021-2022 δε θα περιλαμβανόταν. Είχες γράψει σε προηγούμενο μήνυμα ότι δεν εμφανίζεται η προϋπηρεσία του 2020-2021. Αυτή δεν υπάρχει στο έγγραφο;

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #151 στις: Αύγουστος 31, 2022, 03:51:06 μμ »
Κοιτώντας τους εκκαθαρισμένους Πίνακες ΠΕ06 Γενικής μετά τους διορισμούς 2021 και 2022 και μετά την Α' Φάση που τρέχει για φέτος, που έχει ανεβάσει στο σχετικό θέμα του Forum ο άξιος συνάδελφος Trust No One, διαπίστωσα το εξής: Στους πρώτους 32 συναδέλφους ΠΕ06 του εκκαθαρισμένου Πίνακα, υπάρχουν 9 συνάδελφοι - δηλαδή ποσοστό πάνω από 25% - που έχουν διδακτορικό, μαζί και μεταπτυχιακό εννοείται. Το ερώτημα είναι τι τους απέτρεψε από το να δηλώσουν έστω στη φετινή φάση (γιατί για διορισμό κάπου το καταλαβαίνω, να μην θέλουν να απομακρυνθούν από τον τόπο μόνιμης κατοικίας τους), που είναι σχεδόν σίγουρο πως θα τους έπαιρναν με μεγάλη βεβαιότητα στην περιοχή ενδιαφέροντος τους; Απλά το θέτω ως θέμα για συζήτηση αλλά και γενικότερα ως προβληματισμό, καθώς σε επικείμενους μόνιμους διορισμούς, μπορεί αυτοί οι συνάδελφοι με υψηλή μοριοδότηση λόγω προσόντων, να "ενεργοποιηθούν" και να αλλάξουν τα δεδομένα και τους συσχετισμούς, εφόσον οι περιοχές της κατανομής συμπίπτουν με αυτές των συμφερόντων τους.
Μια πιθανότητα είναι να έχουν απενεργοποιήσει την αίτησή τους πριν τις ανακοινώσεις των προσλήψεων αναπληρωτών. Πολλοί από εμάς είμαστε άνω των 40-45 και οι επιλογές μας είναι πολύ συγκεκριμένες. Π.χ. μόνο ββάθμια, μόνο Δ' Αθήνας, μόνο Σερρες (τυχαία παραδείγματα). Το έκανα κι εγώ περισι επειδή οι υποχρεώσεις με τα δικά μου παιδιά ήταν σημαντικότερες απο το να δουλέψω για αυτούς τους 8 μήνες, τρέχοντας σε 3 σχολεία. Θα φανεί σε επόμενη φάση αν τους ενδιέφερε πολύ συγκεκριμένη περιοχή. Και επίσης θεωρώ βέβαιο ότι σε περίπτωση μόνιμου διορισμού θα "ενεργοποιηθούν"εφόσον θα βρίσκονται κοντά σε περιοχή που βολεύει. Ὀλοι αυτό δε θα κάναμε?
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #152 στις: Αύγουστος 31, 2022, 05:10:55 μμ »
Σωστά στα έγραψαν. Η προϋπηρεσία του 2021-2022 δε θα περιλαμβανόταν. Είχες γράψει σε προηγούμενο μήνυμα ότι δεν εμφανίζεται η προϋπηρεσία του 2020-2021. Αυτή δεν υπάρχει στο έγγραφο;

Περιλαμβάνει την προϋπηρεσία 2020-21, αλλά όχι 2021-22.
Βγήκαν τα δικαιολογητικά και ένα εξ αυτών αναγράφεται ως "ατομικά στοιχεία αναπληρωτή/τριας". Υπάρχει τέτοιο έγγραφο; Βρήκα τα περσινά υποδείγματα. Είναι τα ίδια που έχουν αναρτήσει οι δύο τελευταίες ΔΠΕ μου. Η τωρινή μου ούτε καν. Φέρουν το λογότυπο του ΕΣΠΑ 2014-20 και άλλα δύο.

Επίσης, γίνεται ρητότατη αναφορά στο κείμενο των ιατρικών βεβαιώσεων και πλέον πρέπει να ξαναπάω στον παθολόγο μου για να μου δώσει καινούργια, σύμφωνα με την υπόδειξη της ΔΠΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2022, 08:26:42 μμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2022-2023
« Απάντηση #153 στις: Αύγουστος 31, 2022, 08:44:52 μμ »
Περιλαμβάνει την προϋπηρεσία 2020-21, αλλά όχι 2021-22.
Βγήκαν τα δικαιολογητικά και ένα εξ αυτών αναγράφεται ως "ατομικά στοιχεία αναπληρωτή/τριας". Υπάρχει τέτοιο έγγραφο; Βρήκα τα περσινά υποδείγματα. Είναι τα ίδια που έχουν αναρτήσει οι δύο τελευταίες ΔΠΕ μου. Η τωρινή μου ούτε καν. Φέρουν το λογότυπο του ΕΣΠΑ 2014-20 και άλλα δύο.

Επίσης, γίνεται ρητότατη αναφορά στο κείμενο των ιατρικών βεβαιώσεων και πλέον πρέπει να ξαναπάω στον παθολόγο μου για να μου δώσει καινούργια, σύμφωνα με την υπόδειξη της ΔΠΕ.
Ναι, του τελευταίου σχολικού έτους δεν περιλαμβάνεται.

Το έγγραφο για τα Ατομικά Στοιχεία συνήθως το αναρτά η Διεύθυνση. Το κατεβάζεις και το συμπληρώνεις. Αλλιώς κατά την ανάληψη υπηρεσίας.

Προσωπικά δε θα πήγαινα στο γιατρό να ξαναγράψει τη βεβαίωση. Φαντάζομαι το κείμενο είναι παρεμφερές. Οφείλουν να το δεχτούν.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 610
Σύνολο: 621

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.