*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 866152 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andag4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5278 στις: Ιούνιος 06, 2023, 03:14:45 μμ »
Ναι, αυτό είχα στο μυαλό μου. Έχω λίγο μπερδευτεί με όλα αυτά. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.  gtΠΕ02 μου το έχεις ξαναπεί!!!  :-[  :-[  :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:21:24 »

Αποσυνδεδεμένος Kostas_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5279 στις: Ιούνιος 06, 2023, 04:11:47 μμ »
αν εισαι νεοδιοριστη 23 να περιμενεις τελη αυγουστου νεοτερα για τοποθετησεις σε λειτουργικα κενα.
Μεχρι τοτε θα μεσολαβησουν η συνεχιση των οργανικων υπηρεσιακων μεταβολων για ολους τους ηδη μονιμους δηλ οι τοποθετησεις υπεραριθμων σε νεα κενα, οι βελτιωσεις , οι τοποθετησεις οσων δεν εχουν οργανικη ή των νεοδιοριστων 22. Αυτη τη στιγμη εχουν παγωσει οι διαδικασιες λογω εκλογων και αναμενεται να δοθει το οκ για να συνεχισουν.
Δικη μου εκτιμηση ειναι οτι μεχρι τα μεσα ιουλιου θαχουν ολοκληρωθει. Επισης καπου εκει θαχουν ολοκληρωθει και οι αποσπασεις. Μετα δηλ αρχες αυγουστου σειρα εχουν οι τοποθετησεις ολων των προηγουμενων σε λειτουργικα κενα για το νεο σχολ ετος. Αν οι νεοδιοριστοι 23 ορκιστουν κ αναλαβουν καπου κοντα στον 15 αυγουστο τοτε σειρα εχουν αυτη για τοποθετηση και στη συνεχεια οι αναπληρωτες. Αν εχουν ορκιστει μεχρι τελη ιουλιου -αρχες αυγουστου τοτε θα προλαβουν να τοποθετηθουν πριν απο τους παλιους μονιμους που ζητουν αποσπαση

Επαναλαμβανω οτι δεν εχει σχεση η ημερομηνια ορκομωσιας αλλα η ημερομηνια ΦΕΚ για ολα αυτα. Η ημερομηνια ορκομωσιας εχει σχεση αν καποιος για λογους προσωπικους δεν παρουσιαστει εντος των ημερομηνιων. Οταν βγει το ΦΕΚ θα βγει αμεσα και η ημερομηνια αναληψης υπηρεσιας των νεοδιοριστων. Μην περιμενετε ΦΕΚ Ιουλιο και ημερομηνια αναληψης Αυγουστο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 06, 2023, 04:13:27 μμ από Kostas_80 »

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5280 στις: Ιούνιος 06, 2023, 04:15:09 μμ »
GtΠΕ02...Εισαι θησαυρος.! Η αληθεια ειναι πως εχω δει ολους αυτους τους πινακες που ανηρτησες και για αυτο εθεσα το ερωτημα για να δω σε ποιον βαθμο μπορουν αυτα τα κενα να αλλαξουν! Οντως Β Κυκλαδων περσι διοριστηκαν μολις 3 ΠΕ02 και.προπερσι 29 εκ των οποιων οι περισσοτεροι φευγουν. Τα κενα φαινονται οντως να ειναι πανω απο 20 ενω τα 13 στην Θηρα. Εχω προχωρησει καπως την " ερευνα" εχω μαθει και για καποια λειτουργικα που θα προκυψουν φετος ( απο συναδελφους που ειναι σε σχολεια των Β Κυκλαδων). Ευτυχως εκει κινουνται γρηγορα οι διαδικασιες...παρολα αυτα θα πρεπει να περιμενουμε με υπομονη...αλλωστε προηγουνται αλλοι συναδελφοι στην επιλογη.
Σε ευχαριστω για αλλη μια φορα για τον χρονο που διεθεσες για μας ♡ Ν α εισαι καλα!!
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5281 στις: Ιούνιος 06, 2023, 04:30:21 μμ »
Επαναλαμβανω οτι δεν εχει σχεση η ημερομηνια ορκομωσιας αλλα η ημερομηνια ΦΕΚ για ολα αυτα. Η ημερομηνια ορκομωσιας εχει σχεση αν καποιος για λογους προσωπικους δεν παρουσιαστει εντος των ημερομηνιων. Οταν βγει το ΦΕΚ θα βγει αμεσα και η ημερομηνια αναληψης υπηρεσιας των νεοδιοριστων. Μην περιμενετε ΦΕΚ Ιουλιο και ημερομηνια αναληψης Αυγουστο.
επειδη παρεθεσες τη δικη μου αναρτηση, σε ποιο ακριβως σημειο της εναντιωνεσαι μαζι της?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:21:24 »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5282 στις: Ιούνιος 06, 2023, 04:47:46 μμ »
GtΠΕ02...Εισαι θησαυρος.! Η αληθεια ειναι πως εχω δει ολους αυτους τους πινακες που ανηρτησες και για αυτο εθεσα το ερωτημα για να δω σε ποιον βαθμο μπορουν αυτα τα κενα να αλλαξουνσιγουρα θα υπαρχουν αλλαγες , αλλα οχι τοσες ωστε να ανατρεψουν ριζικα την εικονα. Σκεψου οτι στην περιοχη που με ενδιαφερει βρισκω στις ομαδες σχολειων που με ενδιαφερουν περιπου 15 οργανικα κενα και με τα συν/πλην που σου ειπα πριν  κ καποια τηλεφωνα σε διευθυντες σχολειων και οι οποιοι γνωριζουν απο πρωτο χερι (κ καλυτερα απο την  δδε) την λειτουργικη εικονα δηλ ποιος θα γινει νεος διευθυντης κ που ειχε οργανικη ή αν αιτουνται αποσπαση ( στην ειδικοτητα που με ενδιαφερει) τα προηγ χρονια καθηγητες του σχολειου,πιστευω οτι τελικα θα αυξηθουν λιγο δηλ θα γινουν 17-18 ((καποιοι διευθυντες ήταν προθυμοι να απαντησουν και καποιοι οχι). Συνηθως τα λειτουργικα ειναι περισσοτερα απο τα οργανικα
! Οντως Β Κυκλαδων περσι διοριστηκαν μολις 3 ΠΕ02ΑΥΤΟΙ ΤΡΕΙΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ (DOC)ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΤΗΣ 26/5/23 και.προπερσι 29 εκ των οποιων οι περισσοτεροι φευγουνΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 29 ΕΙΧΑΝ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΤΗΣ 18/5/23 . Τα κενα φαινονται οντως να ειναι πανω απο 20 το 20 παντως στο δικο μου προηγουμενο  παραδειγμα ηταν τυχαιοενω τα 13 στην Θηρα. Εχω προχωρησει καπως την " ερευνα" εχω μαθει και για καποια λειτουργικα που θα προκυψουν φετος ( απο συναδελφους που ειναι σε σχολεια των Β Κυκλαδων). Ευτυχως εκει κινουνται γρηγορα οι διαδικασιες...παρολα αυτα θα πρεπει να περιμενουμε με υπομονη...αλλωστε προηγουνται αλλοι συναδελφοι στην επιλογη. οντως γιατι αυτα τα 20 πχ κενα που θα βρισκεις χονδρικα ως πιθανα λειτουργικα κενά, καποια θα τα καλυψουν οι λειτουργικα υπεραριθμοι δηλ οσοι  ειχαν οργανικη σε ενα σχολειο, αλλα αυτη τη στιγμη δεν εχουν ωρες, καθως και οι αιτουντες εσωτερικης αποσπασης που λογικα θα τοποθετηθουν στα λειτουργικα πριν απο τους νεοδιοριστους. Ως προς αυτους που ειναι στη  διαθεση νομιζω οτι στις κυκλαδες υπαρχουν ελαχιστοι αυτης της κατηγοριας
Σε ευχαριστω για αλλη μια φορα για τον χρονο που διεθεσες για μας ♡ Ν α εισαι καλα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 06, 2023, 05:14:15 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος rourou44

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5283 στις: Ιούνιος 06, 2023, 05:55:59 μμ »
Καλησπέρα! Οι τοποθετήσεις μας , των νεοδιόριστων του '23, θα γίνουν αποκλειστικά σε λειτουργικά κενά; Συνήθως δίνουν παραπάνω κενά απ' όσοι είμαστε ή ακριβώς τον ίδιο αριθμό;

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5284 στις: Ιούνιος 06, 2023, 06:14:51 μμ »
Καλησπέρα! Οι τοποθετήσεις μας , των νεοδιόριστων του '23, θα γίνουν αποκλειστικά σε λειτουργικά κενά; Συνήθως δίνουν παραπάνω κενά απ' όσοι είμαστε ή ακριβώς τον ίδιο αριθμό;

Θα γίνουν σε λειτουργικά ή οργανικά που έχουν μείνει κενά. Τα κενά μπορεί να είναι και περισσότερα. Τα κενά που θα περισσέψουν θα καλυφτούν μετά από αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος rourou44

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5285 στις: Ιούνιος 06, 2023, 06:41:23 μμ »
Θα γίνουν σε λειτουργικά ή οργανικά που έχουν μείνει κενά. Τα κενά μπορεί να είναι και περισσότερα. Τα κενά που θα περισσέψουν θα καλυφτούν μετά από αναπληρωτές.
Ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΡΒΑΡΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5286 στις: Ιούνιος 06, 2023, 11:40:15 μμ »
Νεοδιόριστος που θα ζητήσει απόσπαση λόγω ειδικής κατηγορίας, μόνο μια δδε δηλώνει ως επιλογή; Π.χ για Αθήνα μόνο α, ή β κτλ;

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5287 στις: Ιούνιος 07, 2023, 07:52:10 πμ »
Νεοδιόριστος που θα ζητήσει απόσπαση λόγω ειδικής κατηγορίας, μόνο μια δδε δηλώνει ως επιλογή; Π.χ για Αθήνα μόνο α, ή β κτλ;
στην σχετικη προσκληση για τους νεοδιοριστους ειδικων κατηγοριων
https://www.esos.gr/sites/default/files/articles-legacy/pszf246mtli-v4z.pdf
δεν αναφερει πληθος προτιμησεων ΠΥΣΔΕ, οπως αναφερει αντιστοιχα στην κεντρικη προσκληση υποβολης αιτησεων απο πυσδε σε πυσδε (υποβολη αιτησης μεχρι και για 5 πυσδε) των μονίμων που δεν ειναι νεοδιοριστοι . Επειδη ομως αυτές οι αποσπασεις είναι κατ εξαιρεση και χωρις να τσεκαρουν αν υπαρχει ανάγκη για την ειδικότητα του δυνητικα αποσπασθεντα στο πυσδε υποδοχης, θεωρώ πως θα ικανοποείται η αιτηση απόσπασης για τη μία και μοναδικη προτίμηση του αιτηθέντα. Αυτο θα το δεις, κατα τη γνωμη μου, την ωρα της υποβολής αιτησης στο οπσυδ όπου και θα σε αφηνει ή οχι το συστημα να δηλωσεις περισσότερες από μια περιοχες. Αρα ναι πιστευω οτι μόνο Πυσδε (δηλ δδε)  Α αθηνας θα μπορεις να δηλωσεις , αφου το πυσδε Β αθήνας είναι διαφορετικο

Συνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5288 στις: Ιούνιος 07, 2023, 12:38:51 μμ »
Έχω άδεια εξωδιδακτικής και σύμβαση με Πανεπιστήμιο μέχρι τον Οκτώβριο. Προφανώς δεν θα την εξαντλήσω αλλά να ρωτήσω για τη διακοπή της σύμβασης:
το τελευταίο τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών που θα εκδώσω τι ημερομηνία πρέπει να έχει;
Την ημέρα του ΦΕΚ, την προηγουμένη του ΦΕΚ, την προηγουμένη της ορκομωσίας, κάτι άλλο;

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5289 στις: Ιούνιος 07, 2023, 12:50:07 μμ »
Έχω άδεια εξωδιδακτικής και σύμβαση με Πανεπιστήμιο μέχρι τον Οκτώβριο. Προφανώς δεν θα την εξαντλήσω αλλά να ρωτήσω για τη διακοπή της σύμβασης:
το τελευταίο τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών που θα εκδώσω τι ημερομηνία πρέπει να έχει;
Την ημέρα του ΦΕΚ, την προηγουμένη του ΦΕΚ, την προηγουμένη της ορκομωσίας, κάτι άλλο;

Τελευταίο τιμολόγιο με ημερομηνία προγενέστερη την ημερομηνίας ανάληψης υπηρεσίας. Ωστόσο αν ζητήσετε άδεια ως μόνιμος πλέον, και εφόσον δεν έχετε εμπορική δραστηριότητα μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά θεωρώ.

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΡΒΑΡΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5290 στις: Ιούνιος 07, 2023, 12:51:46 μμ »
στην σχετικη προσκληση για τους νεοδιοριστους ειδικων κατηγοριων
https://www.esos.gr/sites/default/files/articles-legacy/pszf246mtli-v4z.pdf
δεν αναφερει πληθος προτιμησεων ΠΥΣΔΕ, οπως αναφερει αντιστοιχα στην κεντρικη προσκληση υποβολης αιτησεων απο πυσδε σε πυσδε (υποβολη αιτησης μεχρι και για 5 πυσδε) των μονίμων που δεν ειναι νεοδιοριστοι . Επειδη ομως αυτές οι αποσπασεις είναι κατ εξαιρεση και χωρις να τσεκαρουν αν υπαρχει ανάγκη για την ειδικότητα του δυνητικα αποσπασθεντα στο πυσδε υποδοχης, θεωρώ πως θα ικανοποείται η αιτηση απόσπασης για τη μία και μοναδικη προτίμηση του αιτηθέντα. Αυτο θα το δεις, κατα τη γνωμη μου, την ωρα της υποβολής αιτησης στο οπσυδ όπου και θα σε αφηνει ή οχι το συστημα να δηλωσεις περισσότερες από μια περιοχες. Αρα ναι πιστευω οτι μόνο Πυσδε (δηλ δδε)  Α αθηνας θα μπορεις να δηλωσεις , αφου το πυσδε Β αθήνας είναι διαφορετικο
Ναι, κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος daskalos2365

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5291 στις: Ιούνιος 08, 2023, 11:11:43 πμ »
Καλημέρα. Αρχίζουν οι καταχωρίσεις των νεοδιόριστων στο Μητρώο Ανθρώπινου δυναμικού.

Επίσης, έγινε η κλήρωση των ισοβαθμούντων στην 3εα/2022

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159828
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.