*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθεσεις2023  (Αναγνώστηκε 209477 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3995
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 05:16:08 μμ »
Όταν χρειάστηκε παλιότερα  για άλλο λόγο να ζητήσω πιστοποιητικό εντοπιότητας στα ΚΕΠ  μου έδωσαν πιστοποιητικό γέννησης και μου είπαν ότι είναι το ίδιο.  Γνωρίζετε αν ισχύει αυτό;
Κι εμένα μου το έχουν πει από τα ΚΕΠ. Το έχω δώσει αρκετές φορές. Δε μου το γύρισαν πίσω. Το εντοπιότητας είναι από τα πιστοποιητικά που είναι υποχρεωμένη η διεύθυνση να αναζητήσει αυτεπάγγελτα. Δώσε τους το γέννησης κι αν δεν τους αρέσει, ας το ψάξουν αυτοί. Αλλά το γέννησης όντως λέει τις απαραίτητες πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθεσεις2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:58:16 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 05:34:51 μμ »
Eμένα γράφει πιστοποιητικό εντοπιότητας και το πήρα από τα ΚΕΠ. Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ την έκανα την αίτηση και έστειλα το πιστοποιητικό εντοπιότητας στην διεύθυνση που υπάγομαι Παρατήρησα ότι στην αίτηση έχουν περαστεί και τα δυο μόρια της πρώτης επιλογής τα μόρια της εντοπιότητας πότε θα περαστούν; Oταν θα βγουν οι μεταθέσεις θα έχουν περαστεί αυτόματα πρώτη φορά είναι που κάνω αίτηση και δεν ξέρω.

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3995
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #100 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 05:41:35 μμ »
Eμένα γράφει πιστοποιητικό εντοπιότητας και το πήρα από τα ΚΕΠ. Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ την έκανα την αίτηση και έστειλα το πιστοποιητικό εντοπιότητας στην διεύθυνση που υπάγομαι Παρατήρησα ότι στην αίτηση έχουν περαστεί και τα δυο μόρια της πρώτης επιλογής τα μόρια της εντοπιότητας πότε θα περαστούν; Oταν θα βγουν οι μεταθέσεις θα έχουν περαστεί αυτόματα πρώτη φορά είναι που κάνω αίτηση και δεν ξέρω.

Γύρω στις 21/11 θα βγάλει η διεύθυνση σου στη σελίδα της τον πίνακα με τα μόρια. Θα πρέπει στην στήλη "Μόρια εντοπιότητας" να λέει 4. Αν δε λέει, κάνεις ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1711
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #101 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 06:04:31 μμ »
Στα πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης υπάρχει πεδίο "ημερομηνία κτήσης δημοτικότητας".

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθεσεις2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:58:16 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #102 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 06:34:13 μμ »
Kαι πότε με το καλό περιμένουμε τις μεταθέσεις Απρίλιο ή Μάιο; Και από εκτιμήσεις σας λόγω του ότι είναι και προεκλογική χρονιά (λογικά δεν θα πρέπει να δοθούν πολλές) θα υπάρχει άνοδος των μορίων ή πτώση; 

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #103 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 07:09:29 μμ »
Παιδιά καλησπέρα . Γνωρίζει κάποιος να μου πει; Λέει στην εγκύκλιο ότι για τις ειδικές κατηγορίες θέλει και βεβαίωση από δευτεροβάθμια υγειονομική επιτροπή. Δηλ πέρα από την γνωμάτευση του ΚΕΠΑ , να περάσω και από αυτή τη επιτροπή ; Και που την βρίσκουμε αυτήν; Στο εφκα ανήκει , όπως παλιά οι πρωτοβάθμιες ;
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #104 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 07:22:45 μμ »
τα διπλα των δυσπροσίτων δεν εμφανίζονται υπαρχει πρόβλημα; θα τα περάσουν μετά;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #105 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 07:24:07 μμ »
Όταν χρειάστηκε παλιότερα  για άλλο λόγο να ζητήσω πιστοποιητικό εντοπιότητας στα ΚΕΠ  μου έδωσαν πιστοποιητικό γέννησης και μου είπαν ότι είναι το ίδιο.  Γνωρίζετε αν ισχύει αυτό;

Όχι δεν είναι το ίδιο. Το γέννησης γράφει που γεννήθηκες και πότε. Το εντοπιότητας γράφει που είναι η οικογενιακή σου μερίδα (σε ποιανού δήμου το δημοτολόγιο είσαι γραμμένος). Το πρώτο δεν αλλάζει ενώ το δεύτερο μπορεί να αλλάξει. Αν πχ εγώ γεννήθηκα Αθήνα αλλά μεγάλωσα,μένω και ψηφίζω Θεσ/νίκη άλλο τόπο θα λέει το 1ο άλλο το 2ο πιστοποιητικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2022, 07:25:38 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #106 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 07:29:55 μμ »
Συνάδελφοι μία ερώτηση: Για εμάς τους νεοδιόριστους, που είναι φανερό ότι η ΔΔΕ δεν έχει προλάβει να περάσει παιδιά, εντοπιότητες, στοιχεία συζύγου, προϋπηρεσίες έχει νόημα να κάνουμε αίτημα ή απλώς στέλνουμε τα δικαιολογητικά με e-mail όπως λέει η εγκύκλιος.
Επιπλέον, αφού η εγκύκλιος λέει ότι στο e-mail θα πρέπει να αναγράφεται και ο αριθμός πρωτοκόλλου, σημαίνει ότι πρώτα θα υποβάλλουμε την αίτηση και μετά θα στείλουμε τα δικαιολογητικά;

Αποσυνδεδεμένος Anasthasia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #107 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 07:38:04 μμ »
Στα πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης υπάρχει πεδίο "ημερομηνία κτήσης δημοτικότητας".
Αν σε οποιοδήποτε πιστοποιητικό είναι συμπληρωμένη η ημερομηνία κτήσης δημοτικότητας τότε αυτό ισοδυναμεί με πιστοποιητικό εντοπιότητας. Γενικά μην τρέχετε στα ΚΕΠ, κατεβάστε ένα από το gov.gr.

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #108 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 07:42:12 μμ »
Είμαι νεοδιόριστη του 21 και θέλω μετάθεση από περιοχή σε περιοχή ή μετάθεση από τη γενική στην Ειδική Αγωγή.
1ον: Υποβάλλω δύο ξεχωριστές αιτήσεις; Αν ναι, ποια εξετάζεται πρώτα;
2ον: Έχω μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ. Πέρα από τη βεβαίωση σπουδών πρέπει να αποστείλω και αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών και περίληψη της εργασίας μου; (σελίδα 36 της εγκυκλίου)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2022, 07:45:56 μμ από haroulalki »

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #109 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 07:44:06 μμ »
Ναι αλλά το gov λέει να δώσεις Κεπ για να παραλάβεις το πιστοποιητικό...
Άρα σε τι διευκολύνει αν πρέπει να πας πάλι στο Κεπ;;;

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 427
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #110 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 07:45:26 μμ »
Καλό θα ήταν να γράψεις ποια Διέυθυνση (α-βάθμια ή β-βάθμια) κάνει δεκτό  και δίνει τα μόρια της εντοπιότητας κατά τον έλεγχο των δικαιολογητικών , οποιοδόποτε έγγραφο που αναφέρει την ημερομηνία κτήσης δημοτικότητας και όχι αποκλειστικά το πιστοποιητικό ενροπίότητας. Γιατι η δική μου (Α Αθήνας) δεν το κάνει...

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 427
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #111 στις: Οκτώβριος 16, 2022, 07:49:47 μμ »
Θέλω να πω ότι στα πιστοποιητικά γέννησης και οικογενειακής κατάστασης που κατεβαίνουν άμεσα από το gov (χωρίς επίσκςψη σε ΚΕΠ) αναγράφεται η ημερομηνία κτήσης της δημοτικότητας. Όμως οι διευθύνσεις δεν τα κάνουν δεκτά. Γι αυτό ρωτάτω την athanasia ποια διεύθυνση τα δεχεται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159587
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 346
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.