*

Αποστολέας Θέμα: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού  (Αναγνώστηκε 1633 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« στις: Αύγουστος 23, 2022, 08:59:26 μμ »

 Καλησπέρα σε όλους,
θα ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω διαβάσει διάφορα και δεν έχω βγάλει συμπέρασμα.
Αν ένας καθηγητής κάνει μεταπτυχιακό άσχετο με την εκπαίδευση, μοριοδοτείται κανονικά για διορισμούς/ προσλήψεις αναπληρωτών ή πρέπει να είναι συναφές με την εκπαίδευση για να πάρει αυτά τα μόρια; αν πχ με ενδιαφέρει ένα μεταπτυχιακό σε ψυχολογία ή διοίκηση θα πάρω τα μόρια αν το ολοκληρώσω ή όχι; εννοώ για να μπω σε σχολείο, καταλαβαίνω ότι για κάποια άλλη θέση στο δημόσιο σίγουρα μοριοδοτείται, απλά αναφέρομαι στην εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:42:36 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 23, 2022, 10:30:48 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
θα ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω διαβάσει διάφορα και δεν έχω βγάλει συμπέρασμα.
Αν ένας καθηγητής κάνει μεταπτυχιακό άσχετο με την εκπαίδευση, μοριοδοτείται κανονικά για διορισμούς/ προσλήψεις αναπληρωτών ή πρέπει να είναι συναφές με την εκπαίδευση για να πάρει αυτά τα μόρια; αν πχ με ενδιαφέρει ένα μεταπτυχιακό σε ψυχολογία ή διοίκηση θα πάρω τα μόρια αν το ολοκληρώσω ή όχι; εννοώ για να μπω σε σχολείο, καταλαβαίνω ότι για κάποια άλλη θέση στο δημόσιο σίγουρα μοριοδοτείται, απλά αναφέρομαι στην εκπαίδευση.
Μοριοδοτείται στους πίνακες, σύμφωνα με το υπάρχον σύστημα. Αν δεν είναι συναφές με το αντικείμενο που διδάσκεις, δε σε ανεβάζει μισθολογικό κλιμάκιο.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 23, 2022, 10:38:53 μμ »
Το μεταπτυχιακό Οργάνωση και Διοίκηση Εκπαιδευτικών Μονάδων αναγνωρίζεται ως συναφές. Ίσως να αναγνωρίζεται και της Ψυχολογίας.
Πάντως όλα σου δίνουν τα 20 μόρια για την προκήρυξη διορισμών/προσλήψεων εκπαιδευτικών.

Αποσυνδεδεμένος FILKOST

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 23, 2022, 10:39:43 μμ »
Καλησπέρα! Το 2ο μεταπτυχιακό σε ανεβάζει σε μισθολογικό κλιμάκιο όπως το πρώτο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:42:36 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 23, 2022, 10:45:46 μμ »
Καλησπέρα! Το 2ο μεταπτυχιακό σε ανεβάζει σε μισθολογικό κλιμάκιο όπως το πρώτο;
Μόνο το 1ο μεταπτυχιακό σου δίνει 2 ΜΚ. Το 2ο μεταπτυχιακό σου δίνει επιπλέον μόρια για την προκήρυξη προσλήψεων/διορισμών.
Ο μόνος τρόπος να ανέβεις κι άλλο μισθολογικά με ακαδημαϊκά προσόντα είναι να κάνεις διδακτορικό. Σου δίνει ακόμα 4 ΜΚ.

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 23, 2022, 11:16:03 μμ »
Μοριοδοτείται στους πίνακες, σύμφωνα με το υπάρχον σύστημα. Αν δεν είναι συναφές με το αντικείμενο που διδάσκεις, δε σε ανεβάζει μισθολογικό κλιμάκιο.

Eυχαριστώ πολύ. Αυτή είναι η λεπτομέρεια που κάνει τη διαφορά θα έλεγα. Δεν το γνώριζα αυτό με το μισθολογικό κλιμάκιο. Οπότε έχει περισσότερη λογική να κάνω κάτι συναφές αφού πρέπει να επενδύσω χρόνο και χρήμα.

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 23, 2022, 11:16:38 μμ »
Το μεταπτυχιακό Οργάνωση και Διοίκηση Εκπαιδευτικών Μονάδων αναγνωρίζεται ως συναφές. Ίσως να αναγνωρίζεται και της Ψυχολογίας.
Πάντως όλα σου δίνουν τα 20 μόρια για την προκήρυξη διορισμών/προσλήψεων εκπαιδευτικών.

Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 24, 2022, 12:24:17 πμ »
Μόνο το 1ο μεταπτυχιακό σου δίνει 2 ΜΚ. Το 2ο μεταπτυχιακό σου δίνει επιπλέον μόρια για την προκήρυξη προσλήψεων/διορισμών.
Ο μόνος τρόπος να ανέβεις κι άλλο μισθολογικά με ακαδημαϊκά προσόντα είναι να κάνεις διδακτορικό. Σου δίνει ακόμα 4 ΜΚ.

Εάν είσαι μόνιμος σου δίνει και ένα έτος βαθμολογική προαγωγή ....και τι έγινε ?

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 24, 2022, 11:45:24 πμ »
Εάν είσαι μόνιμος σου δίνει και ένα έτος βαθμολογική προαγωγή ....και τι έγινε ?
Στα ποσά έτη αλλάζεις βαθμό;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2022, 11:48:26 πμ από Lucifer »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 24, 2022, 12:27:49 μμ »
Το μεταπτυχιακό Οργάνωση και Διοίκηση Εκπαιδευτικών Μονάδων αναγνωρίζεται ως συναφές. Ίσως να αναγνωρίζεται και της Ψυχολογίας.
Πάντως όλα σου δίνουν τα 20 μόρια για την προκήρυξη διορισμών/προσλήψεων εκπαιδευτικών.

Εγώ έχω στο Διεθνές Εμπορικό Δίκαιο και δεν μπόρεσα να το κάνω χρήση στην προκήρυξη. Το δήλωσα ως μη σχετικό, έστειλα και τα σχετικά έγγραφα στη Διεύθυνση καταά την ανάληψη υπηρεσίας, αλλά μού το απέρριψαν ως μη συμβατό με το αντικείμενό μου (ΠΕ 06). Προφανώς αναγνωρίζονται όσα σχετίζοντα με τα σεμινάρια που κάνουμε ιδιωτικά, ψυχολογία, σεξουαλικότητα, διδακτική, ΕΑ κτλ.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 24, 2022, 01:32:40 μμ »
Εγώ έχω στο Διεθνές Εμπορικό Δίκαιο και δεν μπόρεσα να το κάνω χρήση στην προκήρυξη. Το δήλωσα ως μη σχετικό, έστειλα και τα σχετικά έγγραφα στη Διεύθυνση καταά την ανάληψη υπηρεσίας, αλλά μού το απέρριψαν ως μη συμβατό με το αντικείμενό μου (ΠΕ 06). Προφανώς αναγνωρίζονται όσα σχετίζοντα με τα σεμινάρια που κάνουμε ιδιωτικά, ψυχολογία, σεξουαλικότητα, διδακτική, ΕΑ κτλ.
Λογικό, γιατί είναι σχετικό με τη νομική επιστήμη. Υπάρχουν πάντως περιπτώσεις που τη μια χρονιά μια Διεύθυνση κρίνει ως συναφές ένα μεταπτυχιακό και την επόμενη μια άλλη όχι. Στη δική σου βέβαια περίπτωση είναι ξεκάθαρο ότι δεν είναι συναφές. Το δικό μου, π.χ. που έχει να κάνει με εκπαίδευση, πάντα μου δίνει την αύξηση στο μισθό.

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mοριοδότηση Μεταπτυχιακού
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 24, 2022, 03:08:15 μμ »
Εγώ έχω στο Διεθνές Εμπορικό Δίκαιο και δεν μπόρεσα να το κάνω χρήση στην προκήρυξη. Το δήλωσα ως μη σχετικό, έστειλα και τα σχετικά έγγραφα στη Διεύθυνση καταά την ανάληψη υπηρεσίας, αλλά μού το απέρριψαν ως μη συμβατό με το αντικείμενό μου (ΠΕ 06). Προφανώς αναγνωρίζονται όσα σχετίζοντα με τα σεμινάρια που κάνουμε ιδιωτικά, ψυχολογία, σεξουαλικότητα, διδακτική, ΕΑ κτλ.

Θα σου προτεινα να μην βάζεις μονο το διπλωμα του μεταπτυχιακου, αλλα και το παραρτημα του, την αναλυτικη βαθμολογια σου και οτι αλλο θα βοηθουσε ώστε να φανει η οποια σχετικότητα του μεταπτυχιακου. Πιστεψε με βοηθάει!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 362
Σύνολο: 364

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.