*

Αποστολέας Θέμα: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23  (Αναγνώστηκε 134163 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 27, 2022, 07:08:16 μμ »
Περυσι η Α φαση ανακοινωθηκε 26/8 όπως και φετος.
1/9 ανοιγουν τα σχολεια και οι διευθυντες, αφου γινουν οι αναθεσεις μαθηματων και συνυπολογισουν το εκπαιδευτικο προσωπικο που εχουν στη διαθεση τους θα αρχισουν απο 2/9 να δηλωνουν  στη ΔΔΕ τους τα πλεονασματα/ελλειμματα που εχουν στο σχολειο τους.  Μερικες μερες μετα απο την εναρξη των μαθημάτων το υπουργειο θα ζητησει εκ νεου λειτουργικά κενά για να κανει τη β φαση. Περυσι πραγματοποιηθηκε στις 27/9.Λογικα καπου εκει θα πραγματοποιηθει και φετος
Στις 2/9 γίνονται οι δηλώσεις σχολείων των αναπληρωτών και παρουσιάζονται μέχρι 6/9 στα σχολεία. Επομένως πριν τις 7/9 δεν υπάρχει περίπτωση να δοθούν από τα σχολεία νέα κενά.
Ενα άλλο στοιχείο είναι ότι αυτή η γιγάντια Α φάση προμηνυει σύντομα εκλογές (2 Οκτώβρη το πιθανότερο).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:45:57 »

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 27, 2022, 07:10:01 μμ »
Στις 2/9 γίνονται οι δηλώσεις σχολείων των αναπληρωτών και παρουσιάζονται μέχρι 6/9 στα σχολεία. Επομένως πριν τις 7/9 δεν υπάρχει περίπτωση να δοθούν από τα σχολεία νέα κενά.
Ενα άλλο στοιχείο είναι ότι αυτή η γιγάντια Α φάση προμηνυει σύντομα εκλογές (2 Οκτώβρη το πιθανότερο).
  και πότε θα ανοίξουν οι πίνακες γενικής??

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 27, 2022, 07:15:10 μμ »
  και πότε θα ανοίξουν οι πίνακες γενικής??
Όταν βγει προκήρυξη για την γενική, όπως άνοιξαν οι πίνακες της ειδικής φέτος που βγήκε η αντίστοιχη προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος Daskalakosgk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 27, 2022, 07:30:06 μμ »
Στις 2/9 γίνονται οι δηλώσεις σχολείων των αναπληρωτών και παρουσιάζονται μέχρι 6/9 στα σχολεία. Επομένως πριν τις 7/9 δεν υπάρχει περίπτωση να δοθούν από τα σχολεία νέα κενά.
Ενα άλλο στοιχείο είναι ότι αυτή η γιγάντια Α φάση προμηνυει σύντομα εκλογές (2 Οκτώβρη το πιθανότερο).
Γιατι θα γινουν εκλογες τον οκτωβρη? 😱

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:45:57 »

Αποσυνδεδεμένος kaxrifi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 27, 2022, 07:55:56 μμ »
Συνάδελφοι πραγματικά δεν ξέρω τι να περιμένω στη β΄ φάση. Στους ΠΕ03  το νούμερο των προσλήψεων ήταν πραγματικά μεγάλο. Για να σας δώσω ένα μέτρο σύγκρισης στην Αχαϊα με με ενδιαφέρει φέτος προσελήφθησαν 31 άτομα! πήραν όλους τους συναδέλφους μέχρι και της γ΄φασης που δούλεψαν πέρυσι.   

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 27, 2022, 08:06:24 μμ »
Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν κυκλοφορεί εκκαθαρισμένος πίνακας ΠΕ02 γενικής και ειδικής μετά την Α΄φάση;
Ευχαριστώ.

Συνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1635
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 27, 2022, 08:59:14 μμ »
Στις 2/9 γίνονται οι δηλώσεις σχολείων των αναπληρωτών και παρουσιάζονται μέχρι 6/9 στα σχολεία. Επομένως πριν τις 7/9 δεν υπάρχει περίπτωση να δοθούν από τα σχολεία νέα κενά.
Ενα άλλο στοιχείο είναι ότι αυτή η γιγάντια Α φάση προμηνυει σύντομα εκλογές (2 Οκτώβρη το πιθανότερο).
στο δικο μου πυσδε 1/9 θα σταλει email στους διευθυντες να συμπληρωσουν πινακα Α στη λειτουργική τους μορφή συνυπολογιζοντας το εκπαιδευτικό προσωπικο που τους εχει σταλεί απο τις τοποθετησεις αυγουστου+νεοδιοριστων. Παράλληλα, το τμημα εκπαιδ θεμάτων και με βαση τα κενα που θα εχουν απομεινει μετά και απο τις τοποθετησεις των νεοδιοριστων (μεχρι και 31/8) θα βαλουν στον οπσυδ τα πακετα αναπληρωτων για να δηλωσουν αυτοι (στις 2/9) σχολ μοναδες. Οι πινακες  Α των σχολειων θα συγκεντρωθουν την παρασκ 2/9 στην δδε χωρις προφανως να εχουν συνυπολογισει οι διευθυντες των σχολειων τους αναπληρωτες μιας και δε θα εχει ολοκληρωθει η αναληψη υπηρεσιας. Οι τοποθετησεις των αναπληρωτων θα ενσωματωθουν απο τη γραμματεια πυσδε μετα την ανάληψη τους 5-6/9 . Ο λογος που το τμημα εκπαιδ θεματων θα ζητησει από 1/9-2/9 πινακες Α από τους διευθυντές , ειναι για να τσεκαρει το πως ανατεθηκαν τα μαθηματα από τους Σ/Δ και να τις συγκρινει με τις αναθεσεις στις οποιες προεβη το πυσδε στις 9/8 οταν και αναρτηθηκε ο πινακας λειτουργ κενών και να ελεγξει τις οποιες διαφορές. Τέλος θα επικαιροποιησει τον πινακα λειτουργικών κενών σε ολα τα σχολεια της δδε για να γινουν τροποποιησεις διαθεσεων. Δε χρειαζεται η δδε να περιμενει την τοποθετηση αναπληρωτων στις 7/9 για να ζητησει κενα. Θα χαθει η πολυτιμη πρωτη βδομαδα.

Αποσυνδεδεμένος Sia1998

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 27, 2022, 10:00:42 μμ »
Να ρωτήσω εγω κάτι και αν ξέρει κάποιος να μου πει πολύ θα το εκτιμούσα…είμαι παιδαγωγός ειδικης αγωγής πε71 και είχα θέση 4.950 καθώς έκανα πρώτη φορά τα χαρτιά μου. Έβαλα μόνο Θεσσαλονίκη που λέτε να εχω φτάσει στο περίπου  στον νέο πίνακα της β φάση όταν βγει έτσι για να ξερω αν υπάρχει λόγος να ελπίζω 😂

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 28, 2022, 11:12:06 πμ »
Να ρωτήσω εγω κάτι και αν ξέρει κάποιος να μου πει πολύ θα το εκτιμούσα…είμαι παιδαγωγός ειδικης αγωγής πε71 και είχα θέση 4.950 καθώς έκανα πρώτη φορά τα χαρτιά μου. Έβαλα μόνο Θεσσαλονίκη που λέτε να εχω φτάσει στο περίπου  στον νέο πίνακα της β φάση όταν βγει έτσι για να ξερω αν υπάρχει λόγος να ελπίζω 😂
Αφαίρεσε όσους έχουν προσληφθεί πάνω από σένα και θα δεις την καινούργια σου σειρά.. Ρίξε μια ματιά και στον αριθμό των αναπληρωτών που  τοποθετηθηκαν στη Θεσσαλονίκη...

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 810
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 28, 2022, 12:14:02 μμ »
Να συμπληρώσω βέβαια πως επιπλέον υπάρχουν και συνάδελφοι που προσλήφθηκαν στην γενική ή σε άλλη ειδικότητα...για αυτό είναι πολύ βοηθητικοί οι εκκαθαρισμένοι...

Αποσυνδεδεμένος Sia1998

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 28, 2022, 02:08:30 μμ »
Ναι προσπαθώ και εγω να καταλάβω που θα εχω φτάσει στους νέους πινακες αλλά δεν μπορώ…πιστεύετε σε 2 εβδομάδες θα βγουν οι καινούργιοι πινακες με όσους μείναμε ;

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 28, 2022, 02:42:15 μμ »
Υπάρχουν κάπου εκκαθαρισμενοι μετά από την α φάση?

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 28, 2022, 03:12:47 μμ »
Ναι προσπαθώ και εγω να καταλάβω που θα εχω φτάσει στους νέους πινακες αλλά δεν μπορώ…πιστεύετε σε 2 εβδομάδες θα βγουν οι καινούργιοι πινακες με όσους μείναμε ;

ποιους θα βγάλει αυτούς τους πίνακες;

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 28, 2022, 05:23:19 μμ »
Μην ξεχνάτε Φιλόλογοι Ειδικής πως φέτος εντός της σχολικής χρονιάς θα ιδρυθούν και πολλά νέα Τμήματα Ένταξης!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158551
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 510
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.145 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.