*

Αποστολέας Θέμα: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23  (Αναγνώστηκε 135339 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Des_pina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #266 στις: Σεπτέμβριος 23, 2022, 03:51:53 μμ »
Μιλάμε για αναμονή που σκοτώνει.. αν υπάρχουν ενδείξεις.. ξέρουμε περίπου πόσα άτομα θα πάρει από πε06? Έχω τρομερό βραχυκύκλωμα γιατί αν δεν παίζει να μας καλέσουν,να κλείσω κανονικά στο φροντιστήριο που ήμουν.. γιατί πραγματικά αν έχω κάνει σύμβαση κανένα 10ημερο και πάει μετά.. δεν ξέρω τι κάνω.. ακυρώνω ή λύνω τη σύμβαση?απολύομαι ψαρουκλες,τα μαλλιά μου κανω μπούκλες??..🤔😟

Τι σειρά έχετε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:17:09 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #267 στις: Σεπτέμβριος 23, 2022, 04:54:25 μμ »
Μιλάμε για αναμονή που σκοτώνει.. αν υπάρχουν ενδείξεις.. ξέρουμε περίπου πόσα άτομα θα πάρει από πε06? Έχω τρομερό βραχυκύκλωμα γιατί αν δεν παίζει να μας καλέσουν,να κλείσω κανονικά στο φροντιστήριο που ήμουν.. γιατί πραγματικά αν έχω κάνει σύμβαση κανένα 10ημερο και πάει μετά.. δεν ξέρω τι κάνω.. ακυρώνω ή λύνω τη σύμβαση?απολύομαι ψαρουκλες,τα μαλλιά μου κανω μπούκλες??..🤔😟
Λογικά θα έχει μπόλικες προσλήψεις ΑΜΩ σε νηπιαγωγεία. Αναφορικά με προσλήψεις ΑΠΩ, δεν ξέρω κατά πόσο έχουν πλήρη εικόνα και οι Διευθύνσεις   :D Σε πολλές περιοχές δεν έχουν βολέψει καν ακόμη τους προσληφθέντες της Α' φάσης. Αρκετοί συνάδελφοι συμπληρώνουν ωράριο σε ολοήμερα ή εργαστήρια δεξιοτήτων στην πρωτοβάθμια αλλά και στη δευτεροβάθμια το ίδιο με β' ανάθεση και χωρίς αυτό να είναι οριστικό. Αφού αισθάνομαι πολλη τύχη φέτος όταν ακούω τέτοιες περιπτώσεις, που τις έχω βιώσει όμως στο παρελθόν.
Μακάρι να υπάρχουν κενά και να πάρουν αρκετούς ΠΕ06 ακόμη. Γιατί μπορεί κάποιοι της α' φάσης να είναι ακόμη στην ανασφάλεια αλλά τουλάχιστον πληρώνονται κανονικά και παίρνουν και την προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος Napa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #268 στις: Σεπτέμβριος 23, 2022, 05:25:27 μμ »
Για πε03 ειδικης γνωριζει κανεις τιποτα;

Αποσυνδεδεμένος Ελενη_20_22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #269 στις: Σεπτέμβριος 23, 2022, 10:34:12 μμ »
Τι σειρά έχετε;

Άλλο πονεμένο κι αυτό..έχω διαβάσει τόσους πινακες από εκκαθάριση σε εκκαθάριση με πετάνε..από την τελευταία πάντως κοπέλα που φαίνεται είμαι συν πλην 350 νούμερα.. αλλά δεν έχουν μείνει και πολλοί..απλά με δύο μωρά στο σπίτι και πρώτη φορά να φλερτάρω όντως με την υποψία ακόμα και για ΑΜΩ,έχω βγει εκτός προγραμματισμού.. μακάρι όλοι οι εκπαιδευτικοι,γονείς και μαθητές να έχουμε μια καλή σεζόν.. να ρολαρει καλά.. σωστα..αλλά πραγματικά,έχω μαύρα μεσάνυχτα στο τι μπορώ να κάνω εάν με παρουν..απλά νιώθω ότι είναι ανέντιμο να ξεκινήσω μαθητές στο φροντιστήριο και να τους αφήσω μετα(το ηθικό της υποθεσης)και προφανώςη αναμονήδεν βοηθαει..ευχαριστώ πολύ πάντως!

Έχω επίσης απορία.. προτρέχω μεν,αλλά έτσι να έχω εικόνα.. από την τελευταία φορά που άνοιξαν οι πίνακες μας το '19 δεν είχα παιδιά να δηλώσω..τώρα το σύστημα δεν με άφηνε,αλλά έχω δύο πιτσιρίκες 2 ετών και 4,5 μηνών.. αυτά ΕΑΝ με καλέσουν μπορώ να τα δηλώσω κάπως,ή από του χρόνου που θα βάλω και το μεταπτυχιακό?

Συγγνώμη για το σεντόνι,αλλά αρκετές οι ώρες αϋπνίας,και πολλές οι απορίες.. ευχαριστώ και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:17:09 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #270 στις: Σεπτέμβριος 23, 2022, 10:48:10 μμ »
Άλλο πονεμένο κι αυτό..έχω διαβάσει τόσους πινακες από εκκαθάριση σε εκκαθάριση με πετάνε..από την τελευταία πάντως κοπέλα που φαίνεται είμαι συν πλην 350 νούμερα.. αλλά δεν έχουν μείνει και πολλοί..απλά με δύο μωρά στο σπίτι και πρώτη φορά να φλερτάρω όντως με την υποψία ακόμα και για ΑΜΩ,έχω βγει εκτός προγραμματισμού.. μακάρι όλοι οι εκπαιδευτικοι,γονείς και μαθητές να έχουμε μια καλή σεζόν.. να ρολαρει καλά.. σωστα..αλλά πραγματικά,έχω μαύρα μεσάνυχτα στο τι μπορώ να κάνω εάν με παρουν..απλά νιώθω ότι είναι ανέντιμο να ξεκινήσω μαθητές στο φροντιστήριο και να τους αφήσω μετα(το ηθικό της υποθεσης)και προφανώςη αναμονήδεν βοηθαει..ευχαριστώ πολύ πάντως!

Έχω επίσης απορία.. προτρέχω μεν,αλλά έτσι να έχω εικόνα.. από την τελευταία φορά που άνοιξαν οι πίνακες μας το '19 δεν είχα παιδιά να δηλώσω..τώρα το σύστημα δεν με άφηνε,αλλά έχω δύο πιτσιρίκες 2 ετών και 4,5 μηνών.. αυτά ΕΑΝ με καλέσουν μπορώ να τα δηλώσω κάπως,ή από του χρόνου που θα βάλω και το μεταπτυχιακό?

Συγγνώμη για το σεντόνι,αλλά αρκετές οι ώρες αϋπνίας,και πολλές οι απορίες.. ευχαριστώ και πάλι!
Αν προσληφθείς, δηλώνεις και τα παιδιά και το μεταπτυχιακό αν το έχεις ήδη, ώστε να πάρεις τα επιπλέον χρήματα. Και όταν ανοίξουν οι πίνακες, τα δηλώνεις όλα κι εκεί για τα μόρια. Επίσης, με τόσο μικρά παιδιά, κοίτα και τι άδειες ή διευκολύνσεις (π.χ. μειωμένο ωράριο) δικαιούσαι.
Όσο για τις σκέψεις σου για το φροντιστήριο, απόλυτα κατανοητές και δείχνουν ότι είσαι άτομο που σκέφτεται και τους άλλους. Ωστόσο, μην ξεχνάς ότι στον ιδιωτικό τομέα είμαστε αναλώσιμοι. Βασικά, και στον δημόσιο τομέα, όταν μιλάμε για αναπλήρωση, αναλώσιμοι είμαστε. Κοίτα τι βολεύει/συμφέρει τόσο εσένα όσο και την οικογένειά σου.
Καλή σχολική χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #271 στις: Σεπτέμβριος 23, 2022, 10:48:43 μμ »
Άλλο πονεμένο κι αυτό..έχω διαβάσει τόσους πινακες από εκκαθάριση σε εκκαθάριση με πετάνε..από την τελευταία πάντως κοπέλα που φαίνεται είμαι συν πλην 350 νούμερα.. αλλά δεν έχουν μείνει και πολλοί..απλά με δύο μωρά στο σπίτι και πρώτη φορά να φλερτάρω όντως με την υποψία ακόμα και για ΑΜΩ,έχω βγει εκτός προγραμματισμού.. μακάρι όλοι οι εκπαιδευτικοι,γονείς και μαθητές να έχουμε μια καλή σεζόν.. να ρολαρει καλά.. σωστα..αλλά πραγματικά,έχω μαύρα μεσάνυχτα στο τι μπορώ να κάνω εάν με παρουν..απλά νιώθω ότι είναι ανέντιμο να ξεκινήσω μαθητές στο φροντιστήριο και να τους αφήσω μετα(το ηθικό της υποθεσης)και προφανώςη αναμονήδεν βοηθαει..ευχαριστώ πολύ πάντως!

Έχω επίσης απορία.. προτρέχω μεν,αλλά έτσι να έχω εικόνα.. από την τελευταία φορά που άνοιξαν οι πίνακες μας το '19 δεν είχα παιδιά να δηλώσω..τώρα το σύστημα δεν με άφηνε,αλλά έχω δύο πιτσιρίκες 2 ετών και 4,5 μηνών.. αυτά ΕΑΝ με καλέσουν μπορώ να τα δηλώσω κάπως,ή από του χρόνου που θα βάλω και το μεταπτυχιακό?

Συγγνώμη για το σεντόνι,αλλά αρκετές οι ώρες αϋπνίας,και πολλές οι απορίες.. ευχαριστώ και πάλι!

Για μοριοδοτηση τα παιδιά θα μπορέσεις να τα δηλώσεις όταν ανοίξει το σύστημα του χρόνου. Όταν προσληφθείς μπορείς να τα δηλώσεις μόνο για να λάβεις το επίδομα παιδιού.

Αποσυνδεδεμένος Ελενη_20_22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #272 στις: Σεπτέμβριος 24, 2022, 12:55:55 πμ »
Λογικά θα έχει μπόλικες προσλήψεις ΑΜΩ σε νηπιαγωγεία. Αναφορικά με προσλήψεις ΑΠΩ, δεν ξέρω κατά πόσο έχουν πλήρη εικόνα και οι Διευθύνσεις   :D Σε πολλές περιοχές δεν έχουν βολέψει καν ακόμη τους προσληφθέντες της Α' φάσης. Αρκετοί συνάδελφοι συμπληρώνουν ωράριο σε ολοήμερα ή εργαστήρια δεξιοτήτων στην πρωτοβάθμια αλλά και στη δευτεροβάθμια το ίδιο με β' ανάθεση και χωρίς αυτό να είναι οριστικό. Αφού αισθάνομαι πολλη τύχη φέτος όταν ακούω τέτοιες περιπτώσεις, που τις έχω βιώσει όμως στο παρελθόν.
Μακάρι να υπάρχουν κενά και να πάρουν αρκετούς ΠΕ06 ακόμη. Γιατί μπορεί κάποιοι της α' φάσης να είναι ακόμη στην ανασφάλεια αλλά τουλάχιστον πληρώνονται κανονικά και παίρνουν και την προϋπηρεσία.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Ελενη_20_22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #273 στις: Σεπτέμβριος 24, 2022, 12:59:06 πμ »
Αν προσληφθείς, δηλώνεις και τα παιδιά και το μεταπτυχιακό αν το έχεις ήδη, ώστε να πάρεις τα επιπλέον χρήματα. Και όταν ανοίξουν οι πίνακες, τα δηλώνεις όλα κι εκεί για τα μόρια. Επίσης, με τόσο μικρά παιδιά, κοίτα και τι άδειες ή διευκολύνσεις (π.χ. μειωμένο ωράριο) δικαιούσαι.
Όσο για τις σκέψεις σου για το φροντιστήριο, απόλυτα κατανοητές και δείχνουν ότι είσαι άτομο που σκέφτεται και τους άλλους. Ωστόσο, μην ξεχνάς ότι στον ιδιωτικό τομέα είμαστε αναλώσιμοι. Βασικά, και στον δημόσιο τομέα, όταν μιλάμε για αναπλήρωση, αναλώσιμοι είμαστε. Κοίτα τι βολεύει/συμφέρει τόσο εσένα όσο και την οικογένειά σου.
Καλή σχολική χρονιά!

Ευχαριστώ πολύ!το οτι κανενας δεν ειναι αναντικαταστατος,ειναι γεγονος,απλα ςτα παιδια μια αλλαγη δεν παυει να τα βγαζει απο τη βολη τους..οπως και να έχει, ευχαριστω για το χρονο σας!καλή σχολική χρονιά με ο,τι επιθυμείτε για εσας και την οικογένειά σας!

Αποσυνδεδεμένος Ελενη_20_22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #274 στις: Σεπτέμβριος 24, 2022, 12:59:45 πμ »

Για μοριοδοτηση τα παιδιά θα μπορέσεις να τα δηλώσεις όταν ανοίξει το σύστημα του χρόνου. Όταν προσληφθείς μπορείς να τα δηλώσεις μόνο για να λάβεις το επίδομα παιδιού.

Σας ευχαριστώ πολύ!καλή σχολική χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος Isfahan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Napa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #276 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 03:58:04 μμ »
Μα καθολου. Δεν το εχουμε δει κ στην πραξη προηγουμενα ετη;

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #277 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 04:46:12 μμ »
Συνάδελφοι νομίζω πως η προσπάθεια των φιλολόγων ειδικής για την κάλυψη κενών είναι άξια συγχαρητηρίων αλλά φοβάμαι πως η β φάση για άλλη μια φορά δεν θα καλύψει τα κενά που είχαν απομείνει από την α φάση αλλά τουλάχιστον θα δώσει λίγο καλύτερα νούμερα από αυτά που σκόπευε να καλύψει το υπουργείο...

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #278 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 06:53:16 μμ »
Η προσπάθεια των πε02 δεν έχει να κάνει μόνο για την αναπλήρωση αλλά κυρίως  για το κουρεμα που έγινε στους διορισμούς. Δες με προσοχή πως ξεκίνησε ο Παπαδάκης και τελικά που πήγε την συζήτηση ο Κόπτσης.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #279 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 10:02:38 μμ »
Ο Κόπτσης πήγε τη συζήτηση όπου ήθελε εκείνος κάνοντας τον ίδιο τον Παπαδάκη να συμφωνήσει να πω; Δεν ξέρω εγώ προσωπικά απογοητεύτηκα. Πάει ο νους σας σε νούμερα για φιλολόγους ειδικής; Με μπραιλ που θα φτάσει; Απίστευτο άγχος!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 469
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 471
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.