*

Αποστολέας Θέμα: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23  (Αναγνώστηκε 135284 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofigian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #350 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 01:17:17 μμ »
Καλησπέρα. Καμία εκτίμηση για ΠΕ02 Ειδικής και Γενικής? Πότε τελικά να περιμένουμε ανακοίνωση ονομάτων? Μας έχουν τρελάνει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:53 »

Αποσυνδεδεμένος AV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #351 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 01:42:53 μμ »
[quote autr=sofigian link=topic=36874.msg1177309#msg1177309 date=1664360237]
Καλησπέρα. Καμία εκτίμηση για ΠΕ02 Ειδικής και Γενικής? Πότε τελικά να περιμένουμε ανακοίνωση ονομάτων? Μας έχουν τρελάνει..
[/quote]

Παρασκευή 30/09, αλλιως τη Δευτέρα, 3/10

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #352 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 02:06:21 μμ »
@Patreas Ξέρω ότι γίνομαι-μαστε κουραστική/οι αλλά μήπως μας έχεις κάποιο νέο; Για πε02 εαε; Κάτι κάτι κάτι! Δεν μπορεί κάτι θα ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #353 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 04:35:22 μμ »
Semi περυσι τον Φεβρουαριο οταν σου ελεγα στο νημα που ειχες ανεβασει οτι το θεμα δεν ειναι μονο το ανοιγμα των πινακων (αυτο θα γινονταν ουτως ή αλλως για εκλογικους λογους) αλλα και η δημιουργια των νεων ΤΕ και αλλων οργανικων, ελεγες οτι ειμαι εκτος θεματος και εφτιαξες διαφορετικο νημα..τωρα θελω να πιστευω οτι καταλαβες τι εννουσα τοτε...Σου τα ειχα πει..θα τα δεις..υπαρχουν κοντα στα 700 ΤΕ που δεν εχουν βγει σε ΦΕΚ...50-50 σε πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια
Σου ευχομαι γρηγορη προσληψη..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:53 »

Αποσυνδεδεμένος vasiliki123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #354 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 04:51:48 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν στην ειδική αγωγή (ΠΕ71) είναι ίδιος ο κωδικός για ειδικά σχολεία και τμήματα ένταξης στις προσλήψεις αναπληρωτών για φέτος ή αν θα τα τρέξει ξεχωριστά το σύστημα; Είχα μια ενημέρωση ότι στην α φάση πήραν μόνο για ειδικά σχολεία και στη β φάση θα είναι  ξεχωριστά και θα ήθελα να το επιβεβαιώσω γιατί μου φάνηκε περίεργο (μέχρι πέρσι έτρεχαν σε ενιαίο κωδικό στο σύστημα και μετά επέλεγες που ήθελες να πας κατά σειρά προτεραιότητας).

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #355 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 04:58:31 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν στην ειδική αγωγή (ΠΕ71) είναι ίδιος ο κωδικός για ειδικά σχολεία και τμήματα ένταξης στις προσλήψεις αναπληρωτών για φέτος ή αν θα τα τρέξει ξεχωριστά το σύστημα; Είχα μια ενημέρωση ότι στην α φάση πήραν μόνο για ειδικά σχολεία και στη β φάση θα είναι  ξεχωριστά και θα ήθελα να το επιβεβαιώσω γιατί μου φάνηκε περίεργο (μέχρι πέρσι έτρεχαν σε ενιαίο κωδικό στο σύστημα και μετά επέλεγες που ήθελες να πας κατά σειρά προτεραιότητας).
Γνωρίζω από συγγενικό μου πρόσωπο που κλήθηκε στην Ειδική Αγωγή (ΠΕ70) στην α' φάση ότι στις επιλογές στον ΟΠΣΥΔ είχε και ειδικά σχολεία και γενικής αγωγής, άρα υπήρχαν και τμήματα ένταξης.

Αποσυνδεδεμένος Des_mix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #356 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 05:18:57 μμ »
Σε σελίδα στο fb αναφέρεται ότι πηραν στο υπουργείο και τους είπαν Δευτέρα η φάση..
Αν αυτή η κωλυσιεργία γινόταν για την Α φάση όλοι θα είχαν ξεσηκωθεί και θα προσπαθουσαν να μάθουν πληροφορίες..
Μας δουλεύουν εδώ και μέρες και το άγχος μας είναι τεράστιο.. Για να μην πω για τον χαβαλέ που κάνουν σε διάφορα ποστ αυτοί που ήδη έχουν προσληφθει.. 😕🙁😟

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #357 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 05:30:29 μμ »
Θα υπήρχε πιο μεγάλος ντόρος αν επρόκειτο για την α' φάση, μιας και ο αριθμός προσληφθέντων είναι πιο μεγάλος πάντα τότε.
Χαβαλέ από όσους δουλεύουμε ήδη δεν έχω πετύχει είναι η αλήθεια αλλά είναι απαράδεκτο αν γίνεται. Αυτό που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι πώς θα γίνει ομαλά η όλη διαδικασία των τοποθετήσεων τη στιγμή που οι της α' φάσης αλλάζουν σχολεία σε αρκετές περιοχές.

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #358 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 05:32:02 μμ »
Συνάδελφοι ο αγαπητός Patreas θα εμφανιστεί όταν θα υπάρχουν έγκυρες ενδείξεις ότι κινείται η διαδικασία...από την άλλη όλα δείχνουν πως τα προβλήματα της α φάσης αλλά ίσως και οι  πιέσεις των φιλολόγων συντείνουν στην καθυστέρηση... εμένα με ανησυχεί περισσότερο πως ενώ στην α φάση υπήρχαν κενά φιλολόγων ειδικής και άλλων κλάδων τα περισσότερα έμειναν ακάλυπτα και ίσως το σενάριο επαναληφθεί... και θα μιλάμε για μια φάση παρωδία... άλλωστε μην ξεχνάτε πως το σύστημα προσπέρασε πολλούς επομένως με μια μικρή φάση ο πίνακας δεν θα προχωρήσει...

Αποσυνδεδεμένος Daskalakosgk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #359 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 07:23:23 μμ »
Σε σελίδα στο fb αναφέρεται ότι πηραν στο υπουργείο και τους είπαν Δευτέρα η φάση..
Αν αυτή η κωλυσιεργία γινόταν για την Α φάση όλοι θα είχαν ξεσηκωθεί και θα προσπαθουσαν να μάθουν πληροφορίες..
Μας δουλεύουν εδώ και μέρες και το άγχος μας είναι τεράστιο.. Για να μην πω για τον χαβαλέ που κάνουν σε διάφορα ποστ αυτοί που ήδη έχουν προσληφθει.. 😕🙁😟
Σοβαρα? Αηδια καταντησαν αληθεια

Αποσυνδεδεμένος dimitra.s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #360 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 07:50:35 μμ »
Έχω την αίσθηση οτι ο Πατρέας θα εμφανιστεί αύριο με κάποιους αριθμούς... Υπομονή λίγες μέρες!

Αποσυνδεδεμένος Apostoliasp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #361 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 08:01:33 μμ »
Είδα στο fb  εναν που στοιχημάτιζε ότι δε θα γίνει η φάση την Παρασκευή και περίμενε υποστήριξη για να κερδίσει το στοίχημα. Τραγικό

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #362 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 08:21:32 μμ »
Είδα στο fb  εναν που στοιχημάτιζε ότι δε θα γίνει η φάση την Παρασκευή και περίμενε υποστήριξη για να κερδίσει το στοίχημα. Τραγικό
Καλά, το είδα και εγώ το συγκεκριμένο ποστ. Δεν έκανε κάτι τραγικό ο άνθρωπος, ίσα ίσα σε όλο αυτό που έκανε εκθετει το υπουργείο και τπτ παραπάνω.

Επίσης δεν λέει και κάτι λάθος, όλο και περισσότερες διαρροές έχουμε από πολλές πηγές που λένε ότι η φάση θα πάει για Δευτέρα με σκοπό να αφαιρέσουν από το Σάββατο όσοι αναπληρωτές θέλουν κάποιες περιοχές

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος AV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #363 στις: Σεπτέμβριος 28, 2022, 08:25:27 μμ »
Καλά, το είδα και εγώ το συγκεκριμένο ποστ. Δεν έκανε κάτι τραγικό ο άνθρωπος, ίσα ίσα σε όλο αυτό που έκανε εκθετει το υπουργείο και τπτ παραπάνω.

Επίσης δεν λέει και κάτι λάθος, όλο και περισσότερες διαρροές έχουμε από πολλές πηγές που λένε ότι η φάση θα πάει για Δευτέρα με σκοπό να αφαιρέσουν από το Σάββατο όσοι αναπληρωτές θέλουν κάποιες περιοχές

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Καλησπέρα, τι εννοείτε όσοι αναπληρωτές θέλουν κάποιες περιοχές;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159529
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 282
Σύνολο: 304

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.