*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση διδακτικής προϋπηρεσίας σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 908 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους,

 Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει ή μπορεί να επιβεβαιώσει ότι η διδακτική προϋπηρεσία
α) σε δημόσιο σχολείο (Α-Βάθμιας / Β-βάθμιας εκπαίδευσης) ως αναπληρωτής καθηγητής
β) ή σε ιδιωτικό φροντιστήριο ως καθηγητής
 αναγνωρίζεται ως προϋπηρεσία σε διαγωνισμούς τους ΑΣΕΠ;

Πιο συγκεκριμένα είμαι απόφοιτος Πληροφορικής ΤΕ και με ενδιαφέρει αν θα αναγνωριστεί η προϋπηρεσία μου ως καθηγητής μαθημάτων Πληροφορικής σε κάποιον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ που αφορά θέσεις Πληροφορικής ΤΕ σε δημόσιες υπηρεσίες (άσχετες με την εκπαίδευση).

Ενδεικτικοί τύποι διαγωνισμών με θέσεις Πληροφορικής ΤΕ είναι ο 12Κ/2021, ο 13Κ/2021 και ο 2Κ/2022 στις οποίες υπάρχει η παράγραφος:
Παράθεση
4. ΕΜΠΕΙΡΙΑ (ΤΡΟΠΟΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ - ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ
ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ) -> Ειδικές Περιπτώσεις -> 4. Διδακτική εμπειρία
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2845
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση διδακτικής προϋπηρεσίας σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 01:32:07 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

 Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει ή μπορεί να επιβεβαιώσει ότι η διδακτική προϋπηρεσία
α) σε δημόσιο σχολείο (Α-Βάθμιας / Β-βάθμιας εκπαίδευσης) ως αναπληρωτής καθηγητής
β) ή σε ιδιωτικό φροντιστήριο ως καθηγητής
 αναγνωρίζεται ως προϋπηρεσία σε διαγωνισμούς τους ΑΣΕΠ;

Πιο συγκεκριμένα είμαι απόφοιτος Πληροφορικής ΤΕ και με ενδιαφέρει αν θα αναγνωριστεί η προϋπηρεσία μου ως καθηγητής μαθημάτων Πληροφορικής σε κάποιον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ που αφορά θέσεις Πληροφορικής ΤΕ σε δημόσιες υπηρεσίες (άσχετες με την εκπαίδευση).

Ενδεικτικοί τύποι διαγωνισμών με θέσεις Πληροφορικής ΤΕ είναι ο 12Κ/2021, ο 13Κ/2021 και ο 2Κ/2022 στις οποίες υπάρχει η παράγραφος: Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας εκ των προτέρων.


Ακριβώς στο ερώτημα σου δεν ξέρω να απαντήσω. Να σου πω όμως ότι στη μεγάλη προκήρυξη που είχε βγει το 2017 για γραμματεις στα δικαστήρια η διδακτική προϋπηρεσία σε σχολεία είχε προσμετρηθεί. Σε άλλη προκήρυξη που είχα κάνει όμως δεν είχε προσμετρηθεί. Άρα ,ίσως έχει να κάνει με την εκάστοτε προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναγνώριση διδακτικής προϋπηρεσίας σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 03:15:07 μμ »
Καλησπέρα, απαντώ στο δεύτερο κομμάτι της ερώτησής σου, δυστυχώς η όποια προϋπηρεσία προέρχεται από εργασία σε φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης, κέντρο μελέτης, κξγ, δεν προσμετράται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159438
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 300
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.