*

Αποστολέας Θέμα: Κυρωσεις άρνησης σε θέση μέντορα  (Αναγνώστηκε 8166 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κυρωσεις άρνησης σε θέση μέντορα
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 29, 2022, 09:05:58 πμ »
οι προβληματισμοί σου είναι πολύ σοβαροί πάντα. ωστόσο εδώ έχει κάποιο δίκιο ο λεμονάκιας (παρά το ενίοτε απαράδεκτο κατ'εμέ ύφος , αλλά διασκεδαστικό)  : στη βλακεία/αυταρχικότητα/ του ΥΠΑΙΘ αυτούς τους συνδικάλες έχουμε , με αυτούς θα πορευτούμε, δεν μπορεί να μην υπάρχει ο παραμικρός αντίλογος και όλοι σκύφτερμαν λόγω υπηρεσιακής ευθύνης (πραγματικά δεν υπάρχει τέτοια ευσυνειδησία σε άλλον κλάδο λόγω της ιδιατερότητας, δεν υπάρχει ό,τι και να λένε και να τον παρουσιάζουν τονμ πλέον τεμπέλη ! αυτά είναι έργα πολιτικά εντελώς τρία χρόνια). να είχαμε καλύτερους μακάρι (ποιος θα τρέξει κάπως ή θα φωνάξει; εγώ δεν το κάνω , οπότε δεν κρίνω) , ακόμα καλύτερα να είχαμε καλύτερο υπουργείο; έχουμε ; απλώς ρωτώ. είμαστε στην παροιμία "ένας τρελός πέταξε μια πέτρα στο πηγάδι και 10 γνωστικοί πέσαν να τη βγάλουν", δυστυχώς. ενιαίο μπλοκ (μόνο για αυτά, διότι στα επιμέρους σκοτωνόμαστε) στα μείζονα.

Αυτούς τους συνδικάλες τους ψηφίσες εσύ, στην τοπική σου ΕΛΜΕ.

Δεν στηρίζεις την ΟΛΜΕ όταν κάνεις αποχή, την τοπική σου ΕΛΜΕ στηρίζεις και επικροτείς που έχει το θάρρος να σηκώσει το ανάστημά της ενάντια στην ΟΛΜΕ και το υπουργείο, και να κηρύξει την αποχή.

Άρα αν έχεις σκύφτερμαν τοπικούς συνδικάλες στην ΕΛΜΕ σου, εσύ φταις.

Αντί να ζητάς από άλλους να δραστηριοποιηθούν, κοίτα να δραστηριοποιηθείς εσύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2022, 02:37:30 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κυρωσεις άρνησης σε θέση μέντορα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:35:58 »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κυρωσεις άρνησης σε θέση μέντορα
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 29, 2022, 02:45:30 μμ »
Καλώς τα και εδώ, τα τρολάκια του esos και του υπουργείου. Ακριβώς την ίδια φράση γράφετε και εκεί. Σας το επιβάλανε το σύνθημα, ή μόνοι σας το σκεφτήκατε; Το ανέκδοτο με την πόντια ιερόδουλο που αυτοκτόνησε όταν έμαθε ότι οι άλλες πληρώνονται το ξέρετε; Η απορία μου είναι λοιπόν αν κερδίζετε κάτι για να υποστηρίζετε την δικτατορία του υπουργείου, ή αν το κάνετε από απλή αφέλεια. Τίποτα αποσπασμένοι μήπως, που αν δεν αναλάβουν την υπηρεσία ως τρολ του υπουργείου θα πάνε στον Άγιο Ευστράτιο; Για αυτό μιλάμε;


Αν δεν σπάσεις αυγά, ομελέτα δεν τρώς. Βέβαια εσένα μπορεί να μην σου αρέσει η ομελέτα της δημοκρατίας του συλλόγου διδασκόντων, αλλά ο μέλανας ζωμός της δικτατορίας του διευθυντή.

Ο καθένας με τα γούστα του, είπε ο σκύλος και έγλυψε τα αχαμνά του.

Εγω προσωπικά στο esos δεν γράφω.
Δημοκρατία είναι και το να μην είμαι ευχαριστημένη από τους εκπροσώπους μου και να έχω το δικαίωμα να το πω. Απαγορεύεται δηλαδή να μη συμφωνώ με έναν γελοίο και αποτυχημένο από πέρσι τρόπο δράσης;
Αναγκαστικά επειδή τον ορισμό δεν τον γλιτώνω καθώς φαίνεται, θα επικαλεστώ την αποχη. Για να είμαι ειλικρινής όμως, κι αυτό με καταναγκασμό το κάνω. Γιατί έχω να διαλέξω ανάμεσα στα καραγκιοζιλίκια ενός φοβισμένου διευθυντή και τα καραγκιοζιλίκια των συνδικαλιστών που είναι αλλού γι αλλού τελείως και παίζουν σαν 12χρονα. Δεν το λες και επιτομή της δημοκρατίας αυτό.

Αποσυνδεδεμένος To be or not to be

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Κυρωσεις άρνησης σε θέση μέντορα
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 29, 2022, 09:16:44 μμ »
Γίνεται σε ένα σχολείο να οριστεί μέντορας και να μην οριστούν ενδοσχολικοί συντονιστές;

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κυρωσεις άρνησης σε θέση μέντορα
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 29, 2022, 11:37:18 μμ »
Γίνεται σε ένα σχολείο να οριστεί μέντορας και να μην οριστούν ενδοσχολικοί συντονιστές;

Αν κάνει όλος ο σύλλογος διδασκόντων αποχή εκτός από το διευθυντόσκυλο και το μεντορόσκυλο, ναι έτσι μπορεί να γίνει.
Αλλιώς πως μπορεί να γίνει;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2022, 11:40:10 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159603
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 445
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.