*

Αποστολέας Θέμα: Απορία για το πίνακα αναπληρωτών για αναπληρωτές καθηγητές Πληροφορικής  (Αναγνώστηκε 1988 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Telis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Χαίρεται και καλημέρα/καλησπέρα.

Θέλω να γίνω αναπληρωτής καθηγητής Πληροφορικής και έχω κάποιες απορίες για την εισαγωγή στους πίνακες αναπληρωτών που θα ανοίξουν μέσα στο 2023, πιο συγκεκριμένα έχω μια απορία για τα προσόντα που κατεθέτουμε. Μέχρι στιγμής έχω πτυχιο και μεταπτυχιακό στη Πληροφορική και πτυχίο αγγλικών επιπέδου C2 και πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας από τη σχολή. Ωστόσο, επειδή μου αρέσουν τα γεμανικά διαβάζω για το Β2 αλλά θέλω πολύ χρόνο ακόμη για τις εξετάσεις.

Το ερώτημά μου είναι το εξής, μπορώ να καταθέτω επιπρόσθετα προσόντα όπως για παράδειγμα Β2 Γερμανικών ή πιστοποιητικό επιμόρφωσης στην ειδική αγωγή εκπρόθεσμά, μετά το χρονικό πέρας κατάθεσης δικαιολογητικών/προσόντων για τους νέους πίνακες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lucib

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Όχι. Δε μπορείς να καταθέσεις τα δικαιολογητικά μετά το πέρας των αιτήσεων. Πάντως και με τα προσόντα που έχεις ήδη λογικά θα μπορείς να δουλέψεις ήδη από την Α' φάση αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ό,τι καταθέσεις θα πρέπει να είναι μέσα στην προθεσμία, μετά οι πίνακες θα κλείσουν πάλι για την επόμενη 3τία (με την προϋπόθεση πάντα ότι δεν θα αλλάξει κάτι).

Αποσυνδεδεμένος Disak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα ,
Ξέρουμε ποιον μήνα του '23 θα ανοίξουν οι πίνακες;
Με πτυχίο , μεταπτυχιακό πληροφορικής, επίπεδο αγγλικών c2 και τρία τέκνα έχω ελπίδες για αναπληρωτής στην περιοχη μου, Μαγνησία;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Αναμένουμε την έκδοση της εγκυκλίου που θα διευκρινίζει πότε θα ανοίξουν οι πίνακες για εισαγωγή νέων στοιχείων.
Ίσως σε βοηθήσει το χρονοδιάγραμμα της ίδιας διαδικασίας το σχολικό έτος 2019-2020.
Η εγκύκλιος δημοσιεύτηκε τέλος Δεκεμβρίου, παραμονή Χριστουγέννων 2019.
Οι αιτήσεις γινόταν Ιανουάριο μέχρι 14/2/2020, αλλά δόθηκε παράταση ως 28/2/2020.

Δεν ξέρουμε αν θα ισχύει η ίδια μοριοδότηση της προκήρυξης 2ΓΕ/2019.
Ακόμα κι αν δεν αλλάξει τίποτα, κανείς δεν μπορεί να σου πει αν θα προσληφθείς...και μάλιστα στην Μαγνησία.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα ,
Ξέρουμε ποιον μήνα του '23 θα ανοίξουν οι πίνακες;
Με πτυχίο , μεταπτυχιακό πληροφορικής, επίπεδο αγγλικών c2 και τρία τέκνα έχω ελπίδες για αναπληρωτής στην περιοχη μου, Μαγνησία;
Δεν γράφεις αν έχεις παιδαγωγική επάρκεια.. αν δεν έχεις ακόμη και με τα σημερινά δεδομένα μαγνησια δύσκολα..

Αποσυνδεδεμένος Disak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υποτίθεται ότι κάναμε παιδαγωγικά μαθήματα στη σχολή για να πάρουμε επάρκεια αποφοιτώντας(βιομηχανική πληροφορικη) αλλά δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο. Κατά τα άλλα δεν έχω επάρκεια από κάπου αλλού.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Τα δεδομένα για την παιδαγωγική επάρκεια έχουν αλλάξει. Το παρακάτω άρθρο μαζί με τα σχόλια είναι πολύ χρήσιμα για το θέμα:
https://www.esos.gr/arthra/79156/paidagogiki-kai-didaktiki-eparkeia-ti-allaxe-sto-para-pente-sti-voyli

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 424
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.