*

Αποστολέας Θέμα: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ  (Αναγνώστηκε 1901 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teacher40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ
« στις: Νοέμβριος 07, 2022, 09:23:07 πμ »
Καλημέρα...θα ήθελα να ανοίξω ένα φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης. Τις νόμιμες διαδικασίες έχω άνθρωπο να τις αναλάβει και να με καθοδηγησει. θέλω όμως πληροφορίες πιο πρακτικές για το πόσο μεγάλο χώρο πρέπει να βρω, πόσες τάξεις πρέπει να έχω πόσο τμήματα ποσο χρεώνεται η κάθε τάξη, πόσες ώρες γίνονται...κι ό.τι άλλο τυχόν ξεχνάω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:39:57 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 07, 2022, 04:30:05 μμ »
Συνάδελφε για ν' ανοίξεις φροντιστήριο χρειάζεται να 'σαι του χώρου. Να 'χεις εργαστεί για χρόνια σε φροντιστήρια, να γνωρίζεις την πιάτσα. Πρόσεξε γιατί θα διαθέσεις ένα σοβαρό κεφάλαιο. Να 'σαι προσεκτικός μην πάει στράφι.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 09, 2022, 08:09:33 πμ »
Καλημέρα...θα ήθελα να ανοίξω ένα φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης. Τις νόμιμες διαδικασίες έχω άνθρωπο να τις αναλάβει και να με καθοδηγησει. θέλω όμως πληροφορίες πιο πρακτικές για το πόσο μεγάλο χώρο πρέπει να βρω, πόσες τάξεις πρέπει να έχω πόσο τμήματα ποσο χρεώνεται η κάθε τάξη, πόσες ώρες γίνονται...κι ό.τι άλλο τυχόν ξεχνάω

Συναδελφε καλω ηρθες στο pde.

Ελπιζω να εχεις δουλεψει σε φροντιστηριο οπως σου ανεφερε ο leon.
Ο χωρος ειναι κατι που δεν μπορω να πω καθως με 3 αιθουσες αρχικα θα μπορεις να κανεις την δουλεια σου αλλα θα πρεπει να εχεις κατα νου οτι μπορει αργοτερα να χρειαστεις και αλλες αρα θα πρεπει να "υποστηριζει" καποια επεκταση ή διαμορφωση.
Για τις ωρες που θα γινονται μπορεις να κοιταξεις σε εναν μεγαλο φροντιστηριακο ομιλο τι γραφει στον οδηγο σπουδων του. Χοντρικα η καθε ωρα εκπαιδευτικου κοστιζει γυρω στα 10 ευρω αν θυμαμαι καλα και φυσικα εξαρταται και απο την συμφωνια που θα κανεις με τον καθενα. Επισης αν ανηκεις σε βασικη ειδικοτητα να εχεις στο μυαλο σου οτι πολλες ωρες θα τις εχεις πανω σου σχεδον δωρεαν τον πρωτο καιρο εως οτου ορθοποδησει η επιχειρηση. Φυσικα χρειαζεσαι καθοδηγηση απο καποιον που ξερει.

Αποσυνδεδεμένος teacher40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 27, 2023, 06:21:57 μμ »
 Η ειδικότητά μου είναι φιλόλογος. Εργάζομαι 18 χρόνια σε κέντρα μελέτης...τα πρώτα 6 σαν υπάλληλος και τα επόμενα 10 -11 έχω το δικό μου. Σκέφτομαι το φροντιστήριο γιατί πολλά παιδιά όταν τελειώνουν από εδώ αναζητούν να συνεχίσουν. Εγώ όμως γνωρίζω ότι από το λύκειο και μετά χρειάζεται πλέον άλλη μορφή διδασκαλίας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.