*

Αποστολέας Θέμα: Πληροφορίες σχετικά με πρόσληψη αναπληρωτών!!!  (Αναγνώστηκε 1290 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Adioristi22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πληροφορίες σχετικά με πρόσληψη αναπληρωτών!!!
« στις: Νοέμβριος 20, 2022, 11:27:54 πμ »
Καλημέρα σας, είμαι αναπληρώτρια ΠΕ02 ενταγμένη στους πίνακες με 25 μόλις μόρια. Τον Ιούνιο τελειώνω το μεταπτυχιακό μου και μαζί με ένα σεμινάριο θα φτάσω αισίως τα 47! Έχω κάποιες απορίες καθώς σκέφτηκα να δηλώσω όλη την Ελλάδα ακόμα και δυσπρόσιτες μήπως και διδάξω ποτέ σε σχολική αίθουσα!

1)Πόσες πιθανότητες υπάρχουν να προσληφθώ σε δυσπρόσιτες περιοχές από την πρώτη κιόλας δήλωση που θα κάνω;
2)Αξίζει τον κόπο να ξενιτευτώ(μαζί με την κόρη μου) για 2-3 χρόνια να συλλέξω μόρια και να επανέλθω κάπου πιο κοντά στον τόπο μου; Ισχύει ακόμα ότι διπλασιάζονται τα μόρια σε  δυσπρόσιτες;
3)Με ποιο τρόπο τρέχει ο πίνακας; Εννοώντας ξεκινά από κάποιες συγκεκριμένες περιοχές, οι οποίες χρειάζονται συγκεκριμένα μόρια;

Όπως καταλαβαίνετε χρειάζομαι σοβαρή καθοδήγηση. Αν κάποιος είναι πρόθυμος και γνωρίζει ας με ενημερώσει..

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληροφορίες σχετικά με πρόσληψη αναπληρωτών!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:53 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες σχετικά με πρόσληψη αναπληρωτών!!!
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 01:12:55 μμ »
Οι αιτήσεις με την οποία μπορεί κάποιος να προσθέσει νέα ακαδημαϊκά προσόντα θα έχουν γίνει πολύ πριν τον Ιούνιο.
Άρα δεν θα προλάβεις να δηλώσεις το μεταπτυχιακό σου για να πάρεις τα 20 επιπλέον μόρια.

1) Ακόμα κι με 47 μόρια δεν θα μπορούσες να προσληφθείς σε δυσπρόσιτα, από την πρώτη σου δήλωση.
2) Ισχύει ο διπλασιασμός των μηνών στα δυσπρόσιτα, αλλά δεν αξίζει να πας με την κόρη σου. Είναι πολύ ακριβά μερικά νησιά.
3) Ο πίνακας τρέχει με τη σειρά προτίμησης του καθενός. Όταν έρθει η σειρά κάποιου προσλαμβάνεται στο πρώτο κενό που θα βρεθεί.
    Ουσιαστικά η διαδικασία τρέχει, όπως η είσοδος στις πανεπιστημιακές σχολές με βάση τη σειρά προτίμησης στο μηχανογραφικό σου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 371

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.